Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HummeRC válasza jerry311 (#50) üzenetére


HummeRC
senior tag

Igazad van, közben én is kerestem róla képet. :R

Ezek szerint vagy a pci-e x1 port használható szabadon, vagy az ILO kitölti azt.
Ettől függetlenül a pci-e x16 szabadon használható.

kép

kép2

alaplap kép

alaplap kép2

[ Szerkesztve ]

(#52) jerry311 válasza HummeRC (#51) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nézegettem én is eleget. Döglődik a "home server" gépem és hát elég messze van. Gondoltam rá hogy lecseréljem egy ilyen HP N40L + iLO kombinációra.

(#53) HummeRC válasza jerry311 (#52) üzenetére


HummeRC
senior tag

Én otthoni fájl szervernek használom és nagyon elégedett vagyok vele. Erről játszok le filmeket is. Már csak azt nem értem, hogy korában hogyan voltam meg nélküle. :D Igaz én ilo nélkül használom, de ha szükség lenne rá olyan feladatra, simán bevállalnám. Ár/érték arányban szerintem verhetetlen. :K

[ Szerkesztve ]

(#54) sxboy


sxboy
tag

Sajnos be kell érnem a 100 Mbit nyújtotta örömökkel, de később egy PCI-e hálókártyával meg fogom toldani a HP MS-t és egy crosslink kábellel összekötöm külön a PC-vel, így lesz egy gigabites linkem a fájlműveletek elvégzésére.

Miért? Gigabites hálókártya van a MSben...

(#55) HummeRC válasza sxboy (#54) üzenetére


HummeRC
senior tag

A HP-ban gigabites a lan, de lehet az otthoni routere nem az. Persze csak tippelem. Mondjuk amennyiből vesz egy normális gigabites pci-e lan kártyát, nem sokkal többért kap gigabites routert is és akkor az egész háló az lehet. :)

(#56) sxboy válasza HummeRC (#55) üzenetére


sxboy
tag

Én értem, nekem is NL40em van, gigabites hálózattal, de egyértelműen nem ezt írta. :)

Mindenki más: A másik fórumban kellene folytatni szerintem, a maga 1500 hozzászólásával.

(#57) jerry311 válasza sxboy (#56) üzenetére


jerry311
nagyúr

De nem irja am ide a masik forumot... :U

(#58) sxboy válasza jerry311 (#57) üzenetére


sxboy
tag

ott van a cikk végén. :)

(#59) Polemius válasza varga.tamas (#3) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ha tehetek egy javaslatot:
Miért nem használsz VPN megoldást? Például Hamachi-t.
Nem kellene szórakozni dyndns és router állítgatással, teljesen kontrollálnád, honnan és ki érheti el, biztonságos lenne.
Ráadásul bármilyen új szolgáltatást akarsz létrehozni, nem kellene routert állítgatni ahhoz sem, vagy attól tartani, hogy valaki macerálja azt (pl. ftp). Valamint azokat a szolgáltatásokat is használhatnád távolról, amit amúgy csak helyben, jelszó (védelem) nélkül használnál. (google desktop search, Etherpad, miegymás)
Plusz egyéb előnyei is vannak: gyakorlatilag egy biztonságos proxy-d van, ami jól jöhet pl. nyilvános wifi használatkor.

(#60) jerry311 válasza sxboy (#58) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerinted olvastam a cikket? :DDD

(#61) varga.tamas válasza sxboy (#56) üzenetére


varga.tamas
tag

Igen, pontosan. Hiába van gigabit az asztali gépemben és a HP-ban, a router régebbi darab és csak 100 Mbites.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#62) LLKobe válasza varga.tamas (#61) üzenetére


LLKobe
veterán

Nálam is ez van, ezért tettem be a router elé egy 3000Ft-os gigabites SMC switch-et.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#63) varga.tamas válasza LLKobe (#62) üzenetére


varga.tamas
tag

Az lesz itt is.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#64) HummeRC válasza sxboy (#56) üzenetére


HummeRC
senior tag

Elolvastam, sajnos az az 1500 hozzászólás semmit nem ér. Lehetne törölni az egészet. Csak melléduma és linuxos fecsegés. Itt már több érdemi infó van a microserverrel kapcsolatban, mint abban. :U

(#65) Csarlee válasza bbandi (#8) üzenetére


Csarlee
tag

Hmmm... Jo otlet! Este en is szetdobom a tombot!
Koszi!

(#66) Danny Ocean válasza Teasüti (#17) üzenetére


Danny Ocean
csendes tag

N40L + 2TB HDD: 46-49W-t mutat a fogyasztásmérő alatta.

:: What we do in Life, echoes in Eternity ::

(#67) Teasüti válasza Danny Ocean (#66) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:R

(#68) bohacsl


bohacsl
csendes tag

Sziasztok,

Nekem is van egy ilyen szuper kis gépem és egy éve már, hogy tökéletes végzi dolgát (24/7).
Nekem win8 van rajta, mivel leginkátt házi-mozi célokat lát el (radeon 6450, xbmc).
Az ötödik sata port felülre vezetve (bios update).

Jelenleg 4+1 hdd van a gépben...
A kérdésem az, hogy közületek valaki próbálta-e már, utána járt-e, hogy a pcie x1 csatoló helyére ssd-t szereljen, egyáltalán milyen ssd jön számításba msata vagy mini pcie? Mit fogad a csatoló, hogyan lehetne megoldani, illetve fontos szempont, hogy boot menne-e?

MS N40L tulaj

(#69) sd6 válasza devast (#6) üzenetére


sd6
tag

Na igen. DMZ-be rakás portnyitás helyett??? Ehh...

(#70) HummeRC válasza bohacsl (#68) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia.
A PCI-e port csak PCI-E és sem Msata, sem mini pci-e ssd-t nem fogad. Viszont a pci-e 1x portba tehetsz sata vagy sas vezérlőt és arra már bátran lehet kötni plusz egységeket és bootolható is lesz. ;)

(#71) jerry311 válasza HummeRC (#70) üzenetére


jerry311
nagyúr

Esetleg OCZ RevoDrive, ha nagyon gazdag.

(#72) HummeRC válasza jerry311 (#71) üzenetére


HummeRC
senior tag

Az nem pci-e x4 port-ba való? Ráadásul nem low-profile és még jó olcsó is... :DDD

(#73) jerry311 válasza HummeRC (#72) üzenetére


jerry311
nagyúr

Attól még mehet az 1x portban, legfeljebb lassabban.
Ha meg túl magas a kártya, akkor jöhet a flex. :DDD

(#74) HummeRC válasza jerry311 (#73) üzenetére


HummeRC
senior tag

Elvileg mehetne az x1 portban, ha ki lenne vágva a slot vége és nem volna mögötte ugye az ILO kártya foglalata. A flex-es megállapítás helyes, tehát nincs akadály... :DDD

(#75) Ringman válasza bohacsl (#68) üzenetére


Ringman
nagyúr

van ilyen termék:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#76) HummeRC válasza Ringman (#75) üzenetére


HummeRC
senior tag

Érdekes kártya. Ha a kártya + az msata ssd árát nem számítjuk, akkor valóban megoldás lehet a kérdésére. Állítólag bootolható. :R

(#77) Ringman válasza HummeRC (#76) üzenetére


Ringman
nagyúr

én spec. vennék egy pci-e -> sata kártyát (max 4k), az ssd meg az 5,25-ös helyen a hdd felett még elférhet.

[ Szerkesztve ]

(#78) HummeRC válasza Ringman (#77) üzenetére


HummeRC
senior tag

Én is azt tenném, ha nem férnék. :K

(#79) varga.tamas


varga.tamas
tag

Akkor egy kis fogyasztás:
2x1 TB WD Red + 2x40 GB Seagate + 320 Gb WD Green

Követlen bekapcsoláskor: 75W
5 másodperccel a bekapcsolás után: 55W
Windows betöltve, torrent fut (1MB/s down, 1MB/s up), távoli asztal aktív: 36W
100 MBit másolás HP-ról: 46W
100MBit másolás HP-ra: 50W

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#80) HummeRC válasza varga.tamas (#79) üzenetére


HummeRC
senior tag

Érdekes adatok, köszönjük.
Mióta néhány hete beüzemeltem az enyémet, még újraindítani sem kellett, így nem dugtam rá a fogyimérőt. :B

(#81) bohacsl


bohacsl
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek érdemes pendrive-ról futtatni a rendszert (windows 8), ma egy átlagos 2.0-ás pendrive 35mb olvas 20 körül ír, ez elegendő egy teljesen átlagos (htpc, torrent, böngészős) felállásnak?

Microserver tulaj.

(#82) Darthforce92 válasza bohacsl (#81) üzenetére


Darthforce92
tag

Nekem egy 500as usb3as külső hdd-m van hát a 5mb/secet is alig bírja torrent esetén.
1. Megöli előbb utóbb a drive-d .
2. Lassúbb lesz a rendszer. <------ erre én magamban a torrentezés lassúsága miatt azt választ találtam, hogy talán túl nagy a késleltetése az usb-nek és nem lehet előre ütemezni a dolgokat. Szóval a nagy fájloknál hozza a 30mb/secet usb2es csati usb3as winyó esetén.

3 . [ Ha van gari a pendrive-ja akkor talán érdemes játszani vele, mert elvileg akkor is érvényes ha túl sokszor írod újra]

(#83) bohacsl


bohacsl
csendes tag

Ringman köszi a tippet.
Végül rendeltem egy ilyet:
[link]
Amibe teszek majd egy msata ssd-t:
[link]
így a rendszer megy majd rá, és az ötödik merevlemez ami az odd helyén volt eddig és a rendszer feladatokat látta el, ki lesz cserélve nagyobbra...
Ráadásul még a rendszer is normális sebességgel fog menni!

[ Szerkesztve ]

(#84) Danny Ocean válasza varga.tamas (#79) üzenetére


Danny Ocean
csendes tag

Nem fogjátok elhinni, rámértem két másik fogyasztásmérővel és eltérő adatokat szolgáltattak, mint a sajátommal - ami mást mérve azonos eredményt mutat a többivel - így varga.tamas kolléga méréseit megerősíthetem én is.
N40L + 2TB hdd :
<10% CPU terhelés mellett: 32-35W
10% CPU terhelés mellett: 36-37W,
30-50%: 45-50W.
Standby: 0.1-0.4W WOL-nal.

Ma vettem bele egy Asus Xonar DG-t a low profile miatt, kiváncsi vagyok, mit fog tudni, mert a szerverség mellett bizony HTPC-ként is üzemel a Microserver nálam.

:: What we do in Life, echoes in Eternity ::

(#85) HummeRC válasza Danny Ocean (#84) üzenetére


HummeRC
senior tag

Arról az Asus Xonarról majd kérnék szépen tapasztalatot, mert magam is elgondolkodtam rajta. Köszönöm. ;)

(#86) Danny Ocean válasza HummeRC (#85) üzenetére


Danny Ocean
csendes tag

Okay, Audigy 2-höz lesz hasonlítási alapom.

:: What we do in Life, echoes in Eternity ::

(#87) vasszarvas válasza HummeRC (#85) üzenetére


vasszarvas
tag

Üdv Hummer: Csak annyit kérdeznék, hogy mivel írod hogy N40L-ről nézel filmeket, kérdésem: ha összekötöm hálókábellel és egy médialejátszó van a másik végén, akkor a letöltött hd-ket meg tudom akadás mentesen nézni rajta? Tehát akkor nem kell a filmeket áttölteni egy rackra, hogy a lejátszóba dugva usb-n nézhessem? Vagyis megy az egész dolog nagy felbontású filmekkel és csak egy kábellel kötöm a HP-t össze a médialejátszóval?

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#88) Menotti válasza vasszarvas (#87) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nem Hummer vagyok,de azért.....

Igen meg tudod nézni a hd filmeket.Én egy n36l-t(az n40l még erősebb) használok erre a célra.Sőt még Blu-ray iso-t is tudok nézni.

(#89) HummeRC válasza vasszarvas (#87) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia.
Igen, már megválaszolták előttem. :K

Én az alap 2gb ram-os kiépítésben használom most az N40L microservert.
Simán nézek róla hálózaton keresztül fullhd filmeket is, egy brazos-os laptoppal. Minden gond és akadás nélkül működik. Igazából távolról mindent lejátszik, egyszerre több klienssel is. Egy kliensnél még néztem mikor új volt (és érdekelt), akkor egy darab fullhd lejátszás hálózaton 10-20% közötti terhelést okozott a microservernek, a saját erőforrásigényével együtt. (Win7hp, utorrent és teamviewer fut állandóan a háttérben.) Azóta nem nézegetem, csak teszi a dolgát. :DDD

Problémája csak a saját lejátszással van. Ha magával a microserverrel akarsz lejátszani jobb minőségű filmet, akkor kell még bele ram és normális vga, mert erőforráshiányra hivatkozva rinyál a lejátszóprogram.

(#90) vasszarvas válasza HummeRC (#89) üzenetére


vasszarvas
tag

Bocsánat Menotti, nem akartalak zargatni, csak feljebb olvastam Hummer kolléga hozzászólását, és tőle szerettem volna még kérdezni. Ja még valami, mivel én igazán csak netezni kapcsolom be a gépet, és ahogy látom 3,4- szerese a fogyasztásom mint a N40L-é, azért szeretném tudni, sima netezésre alkalmas a HP? Van vinyó, op-rendszer, stb... vagy nagyon elrugaszkodott ötletelés? Akkor szépen töltene, közben netezés, és minden rendben kis fogyasztáson....(lehet túl sokat akarok)..?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#91) HummeRC válasza vasszarvas (#90) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia.
Több ismerősöm is van, aki home szerverként és desktopként is használja a microservert. Hibátlanul üzemel, bár ők bővítették egy 6450-es vga-val, (van aki 8gb rammal is, csak mert volt otthon...) így a nagy tv-n mehet a lokális lejátszás, míg a monitoron simán netezik.

Egyébként nem tudom miért félnek az emberek a microserver teljesítményétől, mikor ugyanezzel az N40L TurionII procival, gyengébb tudású alaplappal simán működött laptopként is korábban. ;)

(#92) vasszarvas válasza HummeRC (#91) üzenetére


vasszarvas
tag

A teljesítmény, ahogy olvasom teljesen jó szerintem. Nekem a sarok és a kulcs a fogyasztás, ahogy így számolgatom folyamatos üzem mellett, kb egy évben olyan 21000 forint jön ki, az ezért a teljesítményért egészen barátságosnak mondható. (50 vagy 60 ft-os kilowattal). Egyre szimpatikusabb a kicsike.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#93) HummeRC válasza Danny Ocean (#86) üzenetére


HummeRC
senior tag

Sikerült kipróbálni a hangkártyát? ;)

Vasszarvas: Szerintem is jó a teljesítménye. Ha a helyén kezeljük a dolgokat és nincsenek túlzott elvárásaink a microserverrel kapcsolatban, akkor egy igen tisztességes kis masinát kapunk a pénzünkért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#94) bohacsl


bohacsl
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy ilyet [link]
Amibe belehelyztem egy ilyet [link]
A problémám az, hogy egyáltalán nem használja a max sebességet, sőt úgy tűnik, hogy "ide" módban fut.
Hogy kell átállítanom sata módra főleg (bios update van eszerint [link]), hogy pcie x1 sloton keresztül megy a merevlemez (amúgy szuperül bootol és nagyon jól teszi a dolgát, csak hát a sebesség...)?

Köszi.
L

(#95) HummeRC válasza bohacsl (#94) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szerintem nincs hiba. Sebességre az msata ssd, a normál 2,5"-osnak csak a töredékét tudja.

Ezzel az átalakítóval nem is kell és nem is lehet állítani semmit, hisz közvetlenül kapcsolódik a sata-pcie felület.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.