Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) John Fowler


John Fowler
tag

"kényelmesen használható, de két gond azért van vele kapcsolatban talán az: egyrészt az OK gomb a bal alsó részre került"

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#2) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Jó kis gép, meg kell hagyni :K

(#3) sgery


sgery
őstag

Ja, tényleg nem rossz.
Viszont mivel folyton azt irták, hogy hüdeolcsó én 110nél olcsóbbnak gondoltam, olyan 90körül... Szerintem 110ért pont jó:)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4) fateless válasza sgery (#3) üzenetére


fateless
veterán

A HP tenyérgépeihez képest nagyon olcsó, mert a készülékeik nem a kedvező árukról volt híres. Ez az új sorozattal változott meg.
Egyébként már 100k-ért is megvásárolható...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6) sztikac válasza fateless (#4) üzenetére


sztikac
őstag

Ez minden tenyérgéphez képest olcsó. Ha HTC lenne ráírva ugyanilyen hardwarere az máris +30-40 ezret jelentene az árcédulán.

[ Szerkesztve ]

(#7) Imy


Imy
veterán

Én méár egy hete szemezek vele, s meg is rendelem, jó lehet, élőben is korrekt cucc! :B :K

(#8) copin válasza Kalandor (#5) üzenetére


copin
őstag

Azért nézz utána a mit írnak a tulajok erről. Én speciel semmi jót. Mégiscsak egy halom pénzbe kerül.

fateless Lehet olcsóbban is kapni, csak most gatyaváltás volt a hp-nál és vághatjuk a centit, amig földi árra le nem kúszik az árcédula összege.

[ Szerkesztve ]

(#10) copin válasza Kalandor (#9) üzenetére


copin
őstag

Kérdezd Őt! Én is tőle tudom, amit tudok.

(#11) sztikac válasza copin (#8) üzenetére


sztikac
őstag

Mit írnak? Sehol nem találtam negatív véleményeket róla (pdamania stb) :U

(#12) Imy válasza copin (#10) üzenetére


Imy
veterán

Jó lenne, ha a véleménye itt olvasható lenne....

Én ismerek egy embert, akinek már több hónapja megvan, ő ki is használja rendessen, és kérdeztük a munkatársammal, amikor kinéztük, és jó véleménnyel van róla! Azt monta semmi gondja nem volt vele....Főleg amennyiért hozzájutunk, mint HP-s dolgozó.... :B

+[ITT] sem írnak róla semmi rosszat! :F

(#13) copin válasza sztikac (#11) üzenetére


copin
őstag

oalex:

"Komoly hibáji vannak: pl. nem jól váltogatja a hálozatott, 3G és Edge között és ilyenkor az a baj, hogy a telefon sem fog müködni, de ezt csak akkor veszed észer ha telefonálni akarsz, magyarul a bejövő hivásokrol nem is tudsz (csak amikor már késő)."

Persze lehet hogy már javították/javítják. :(

[ Szerkesztve ]

(#14) Imy válasza copin (#13) üzenetére


Imy
veterán

Nem hiszem, hogy nem lehet manuálisan beállítani...
Minden telefonnál van egy automata, és egy kézi hálózatválasztás....

(#15) Imy


Imy
veterán

Szerintem amik a gyengeségei:
-Kamera (szerintem nem nagy szám, de ha valaki fényképezni akar vegyen fényképezőgépet :DDD )
-Akkumulátor, az embernél legyen mindig egy autós töltő is :B

(#16) zUlU53


zUlU53
tag

Ááá, biztos rosszul látok, végülis csak 3 hete nyüszítek, mint egy hülyegyerek, hogy mikó'mikó'mikó' lesz már teszt.
Persze csak azért, mert akkor nagy szükségem lett volna egy ilyen tesztre, mert nagyon gondolkodtam, de aztán bele az ismeretlenbe vettem 3-at is (nem hobbiból, hanem cégbe, rendelésre, nem fújolni!).
Aztán meg már azért vártam, hogy valóban olyan frankó, mint ahogy én tapasztalom.
Aztán meg azért vártam, mert az egyik "beadta a kulcsot". Egész éjszakás töltés után uszkve 2-3 órát ment saját akkumlátorról, ha beszélt is róla az ember, gyakorlatilag percenként ment le egy százalékot. Mindent százszor átnéztem, semmi futó program, minden (BT-WiFi-GSM) lekapcsolva. Aztán egyre jobban fagyott, lassult, soft reset meg se kottyant neki. Na mielőtt visszaadtam volna szervízre, toltam az arcába egy factory reset-et és lőn, harmadik napja megy ugyanazzal a feltöltéssel, igaz naponta nem sokat nyomogatva, de akkor is, fényévekkel jobb a helyzet. Azért szervízbe elvittem, elmondtam, mi volt a gond, hát ők is csak vakarták a fejüket, aztán lett egy ROM update, ami annyi örvendetes dolgot hozott magával, hogy lényegesebben hangosabb a telefon max hangerőn, mint eddig, az valahogy eredetileg max átlagosnak volt mondható, tökig feltolt hangerővel is.
Jah, gyanítom, hogy az SPB program a bűnös...Semmi mókázás, kifizetett-letöltött változat, de csak ezen az egyen volt.
Nav'N'Go 8 mindhármon feltelepítve, tökéletesen működik.
Azért én már megrendeltem egy 3120mAh-s akksit. Az azért remélem majd roxxx. :DDD

Bocs a meséért. :R

[ Szerkesztve ]

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#17) zUlU53 válasza copin (#13) üzenetére


zUlU53
tag

Nem hiszem, ez inkább egyedi hibaként definiálnám, nálunk a három készülék közül egyiknél sem jelentkezett ez a gond, pedig keresztül-kasul vannak hurcibálva az országon/országon kívül. Ugrál a hálózatok között, mint a parancsolat.

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#18) Imy válasza zUlU53 (#16) üzenetére


Imy
veterán

és mennyi pénz a nagyobb akksi?

(#19) zUlU53 válasza Imy (#18) üzenetére


zUlU53
tag

11 pénz bruttyó

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#20) Imy válasza zUlU53 (#19) üzenetére


Imy
veterán

Küldenél egy linket?
Én az alap akksit is 16-ért láttam. :B

(#21) ZoZa™


ZoZa™
senior tag

Jó teszt, végre nevettem egy nagyot :D

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#22) Bocha válasza ZoZa™ (#21) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Mármint? :U
Na, majd holnap reggel olvasgass minket... :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#23) zUlU53 válasza Bocha (#22) üzenetére


zUlU53
tag

Egy pici sietséget véltem felfedezni a cikkben, főleg a GPS résznél, merthogy ebbe végre nem egy SirfStar III. dolgozik. Azért írtam csak, hogy végre, merthogy van összehasonlítási alapunk ezzel az elterjedt chippel. Igaz egy kicsit lassabban fűt fel, mint a Sirf-es Mio 710c-m, de olyan szinten atomstabilan fogja a jelet, hogy az már döbbenet. Aluljárókban-alagutakban, minusz szintes parkolóházakban, ahol a Mio már rég kimúlt, ezen olyan jel van, mintha a Gellért hegy tetején lennék szikrázóan tiszta égbolt alatt.
Arról nem is beszélve, hogy alapjáraton nem hajlandó kommunikálni a gyári Nav'N'Go kártyáról telepített Igo-val, csak egy kis trükközés árán hajlandó GPS vevőt találni a készülékben, de ehhez már adtak ki frissítést. (Nem egyedi hibáról van szó.)

Anyhow, good job, csak látszik, hogy belefúltok a gépekbe, mert nagy volt a sietség itt is.

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#24) Imy válasza Bocha (#22) üzenetére


Imy
veterán

miért?

(#25) utomi


utomi
senior tag

Mint HP 614c tulaj semmi rosszat nem tudok róla mondani. Pont mostan értem haza Greekiából és úgy váltogatta a hálózatokat ahogyan kell. Semmi baj nincsen vele. Az akkuidő átlagos PPC-s szint se több se kevesebb. Én speciel a sebességével is nagyon megvagyok elégedve, arról nem is beszélve, hogy az aGPS mennyivel jobb mint a túl dimenzionált SSIII. :DD

(#26) zUlU53 válasza utomi (#25) üzenetére


zUlU53
tag

Háhá, akkor nemcsak én találtam fel a spanyolviaszt a GPS-szel kapcsolatban. :C

[ Szerkesztve ]

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#27) sztikac válasza utomi (#25) üzenetére


sztikac
őstag

A SirfStar III az egy GPS chipset ([link]). Az aGPS az assisted GPS rövidítése, annyit jelent hogy a mobilszolgáltató hálózata segítségével hamarabb pozicionál ([link]).
A HP-ben lévő GPS-ről:
A HP iPAQ 614c-ben úgynevezett SUPL based AGPS van (Secure User Plane Location). Ez eltérően működik az eddig megszokott Predicted Orbit AGPS rendszerektől, működéséhez a mobilszolgáltató által működtetett ún. SUPL szerverekre lenne szükség. Ekkor a chip képes volna azonnali és aktuális Ephemeris adatokat kinyerni a hálózatból. Ilyen szerevereket jelenleg egyik hazai Mobilszolgáltató sem üzemeltet, ezért tapasztaljuk a lassabb felismerési időt.

idézet innen

(#28) Imy


Imy
veterán

Nagy a pangás :B

(#29) Atlantis


Atlantis
veterán

Kapható esetleg ehhez olyan jó minőségű fekvő tok, ami csíptethető és övre is fűzhető?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) Imy válasza Atlantis (#29) üzenetére


Imy
veterán

Nekem egy nagyobb Samsonite van, abba a 3650-esem belefért, és méretei alapján ez is belemegy.
A tokom megvan a 614-hez, de a hardvare még nincs. :(

(#31) Viktor0610 válasza Atlantis (#29) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak csíptethetőeket találtam: [link].

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#32) Atlantis válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


Atlantis
veterán

Kösz, ez a gyári HP egész jól néz ki. Mondjuk nem értem, miért nem lehet a hátoldaláról is képet feltenni... :((( Az ugyanolyan fontos.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33) Atlantis


Atlantis
veterán

Hadd kérdezzek egy tömény OFF-ot :B :: mitől lesz egy autós tartó aktív? Érdemes rá költeni, vagy elég a sima?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#34) Viktor0610 válasza Atlantis (#33) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az aktív tartóban tudod tölteni is.

Samsung Galaxy A54

(#35) Atlantis válasza Viktor0610 (#34) üzenetére


Atlantis
veterán

Ennyi? Nem jobb egy sima tartó és külön egy töltő?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#36) Viktor0610 válasza Atlantis (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mármint úgy értem, hogy a tartóban van kialakított töltőcsatlakozó is.
Szerintem is jobb a passzív tartó.

Samsung Galaxy A54

(#37) Imy válasza Viktor0610 (#36) üzenetére


Imy
veterán

Ha használja navigálásra, akkor nem hátrány, sőt elöny az aktív tartó. :K

(#38) Atlantis válasza Imy (#37) üzenetére


Atlantis
veterán

Miért? Sima tartó meg töltő ugyanolyan jó arra is, nem?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#39) Imy válasza Atlantis (#38) üzenetére


Imy
veterán

De igen. ;)
De nemegyszerübb belerakni a tartoba, és akkor kapásból tölti az akksit, mint külön dugdosni. :B

(#40) Viktor0610 válasza Imy (#39) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi van akkor, ha nem szeretném mindig tölteni a gépet? ;)
(Mert figyelek a töltés-merítés ciklusokra, még akkor is, ha Li-Ion/Li-Pol akku?)

Samsung Galaxy A54

(#41) Imy válasza Viktor0610 (#40) üzenetére


Imy
veterán

Akkor passzív tartó. :B

(#42) Atlantis


Atlantis
veterán

Hja...Még nem tudom, ezt vegyem-e, avagy a E71-est. Előny, hátrány mindkét oldalon van.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#43) Viktor0610 válasza Atlantis (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mint PDA-irányba elfogult, a HP megvételét javasolnám... :)

Azt hiszem, talán még olcsóbb is a HP.

Samsung Galaxy A54

(#44) Atlantis válasza Viktor0610 (#43) üzenetére


Atlantis
veterán

Épp te mondtad, hogy a telefonálási hangminőség és a térerő-érzékenység nem a legjobb még. Nekem nem lenne mellette más telefon.

Olcsóbb, 2 kemény ezressel :) , már ha a hivatalos helyeket nézzük. SufniGSM-es árakkal az E71 biztosan olcsóbb.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#45) Viktor0610 válasza Atlantis (#44) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez esetben természetesen az E71 volna az én javaslatom is. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#46) Atlantis válasza Viktor0610 (#45) üzenetére


Atlantis
veterán

Meglátjuk még.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#47) Imy válasza Viktor0610 (#45) üzenetére


Imy
veterán

De az [A-GPS]-t magyarországon elérhető, illetve nem fizetős a szolgáltatás, vagyis nem generál hálózati forgalmat?

90-ért találtam Nokiát, 102-ért pedig HP-t. :B

[ Szerkesztve ]

(#48) Viktor0610 válasza Imy (#47) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy elérhető-e, de biztosan letiltható, szóval nem kell tarts a generált forgalomtól.

Samsung Galaxy A54

(#49) Imy válasza Viktor0610 (#48) üzenetére


Imy
veterán

Értem.
És sima hagyományos GPS (Sirfstar III) van benne? :B

(#50) Viktor0610 válasza Imy (#49) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A PDAMania tesztje szerint Qualcomm MSM6280 vevő van benne, de természetesen az aGPS csak egy plusz, lehet vele "normálisan" is navigálni.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.