Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) malecat


malecat
csendes tag

Jah én is ilyen géet nyúzok épp:) a cégnél:) egy HDMI el kellett volna rá amúgy nagyon bejön!!!

(#2) Noddy


Noddy
senior tag

Nagyon jó kis masina, igazi munka gép.

Valami miatt nem lehet letölteni az .icc kalibrációt.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3) rudi válasza Noddy (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Mea culpa. Javítva.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) doggie válasza Noddy (#2) üzenetére


doggie
aktív tag

Hmm, azért én annyira nem vagyok tőlük elragadtatva.
Nálunk 6 ilyen gépből 2! egyből ment vissza garis javításra (alaplap, kijelző).
Egy ilyen árú, üzleti géptől kicsit nagyobb megbízhatóságot várnék.
Mintha mostanában a HP kicsit lejjebb adott volna a minőségéből, nem?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#5) venember83


venember83
nagyúr

Scroll-pause-insert-delete? :(

Ezen kívül szimpatikus gép, tetszik a sok fém, de HP nem lehet a laptopok elitje. ;]

(#6) sanzi89


sanzi89
addikt

Hát, az érzelmeim vegyesek. A ház kialakítása nagyon tetszik, jó az alumínium, nem ujjlenyomat gyűjtő. A kis lámpácska szerintem pedig nagyon jó ötlet. De!

Egy olyan noti amelyik majdem fél millió forint és nem fért bele csak egy 160-as HDD 2GB ram meg egy 1280x800-as panel? Emellett se eSATA se HDMI? Nagyon meg kell fizetni annak az alu háznak az árát... vagy az Elite feliratot? :U

u.i.: A termék leírásánál ez szerepel: Memória 2048 MB DDR2-800. Viszont itt már nem: Memóriatesztek 2048 MB DDR2-667 memória. Most 800mHz vagy 667? Vagy 800-as de 667-en teszteltétek?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7) rudi válasza sanzi89 (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Bocsesz, DDR2-800 nálunk is, átírom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) venember83 válasza sanzi89 (#6) üzenetére


venember83
nagyúr

MHz. Millihertz vicces lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Szemjuel


Szemjuel
tag

én HP-t még csúcskategóriából se választanék... mint előttem is írták, nem megbízható! ennyi pénzért már x300-ast lehet venni, ami lehet csak lenovós fejjel, de jobb választás!
volt bnőmnek sikerült tavaly belenyúlnia egy középkategóriás HP laptopba, amin a kijelző 16:9 arány helyett 4:3 arányban dolgozott, a wlant nem lehetett elindítani, az usb csatlakozóban lötyögött az adott eszköz... :S
és nem egyedi probléma, mert annak idején sokat olvastam a típusról, és annak borzasztó hibáiról.. sajnos nem kérdezett meg előtte, hogy milyet vegyenek, és hát ő is nőből van, azt mondta: ez nézett ki jól! :DD

(#10) dadada


dadada
tag

Én pedig azt mondom, hogy ThinkPad T forever. :)

Igen, ige sokan elfelejtik, hogy ami a Microsoft szoftverfronton, az a HP hardverfronton. A HP supportja jó, de ennek ára van.
A Mostani Dell Latitude-ok elég gyengák, leválnak a sok használattól a billentyűzet gombjai. meg elég gyenguszra sikerült a gép váza, is Az új E Latitude-k merevségben sehol nincsenek a D sorozathoz képest.
Így maradt a HP, ami megbízhatóságban majdnem Dell. Merevsége ugyanaz, de tartósságban sem rosszak a HP-k. Mondjuk ennyi pénzért a 4 év garancia járna, szerintem.

Mert hiába a legnagyobb a HP egy ThinkPad T -vel nem vetekedhet. Ezért is furcsa az ára.

[ Szerkesztve ]

(#11) rebugra


rebugra
aktív tag

HP Pavilionhoz nincs szín kalibrálási file?? PM nekem ha van, megköszönném. Üdv :R

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#12) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hat kb inen keni indulni egy laptity minosegennek, amugy enis es a tutajok is imagyak ezeket a vbackokat:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13) rudi válasza dadada (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Fene tudja... X40-ről váltottam X60-ra, és érezhető volt a minőségbeli csökkenés. X200-zal még nem találkoztam olyan közelről és sokáig, hogy legyen ilyen jellegű vléeményem, de az biztos, hogy a ThinkPadek eléggé nem szépek. Ez a HP meg szép. Legalább is szerintem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Szerintem semmi baj nincsen azzal a fogyasztásmérővel, leszámítva azt, hogy elég kis cosfi működési tartományban tud mérni, mert nem profi cucc (gondolom, a Voltcraft dugaljműszer).
Egy 100W körüli tápegységnek jó, ha 60% körüli a hatásfoka, azaz terheletlen notival is rendben van a 25W-os fogyasztás, ill. amikor megzabálja a 40W-ot, akkor simán lehet mérni a dugaljnál kb. 60-at.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#15) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Teszteljetek légyszi egy DELL Studio XPS gépet is! :DD
Picit drágább, de a célközönség meg tudja fizetni.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#16) dadada válasza rudi (#13) üzenetére


dadada
tag

Most egy T61 -et nyúzok, meg vagyok elégedve. A cégnél van T60, T43, T41. De a T61 nem sokban különbözik. Volt egy NC6400-am. Hát nem egy ThinkPad.
Amúgy én is szemeztem ezzel a HP-vel, de olcsóbban kijön egy T400. Igaz nem szép, de minőségben, merevségben jobb, mint a HP. Jobb a billentyűzete, nem melegszik annyira (Persze egy X61, X200 jobban melegszik de az érthető is). És nem kell félteni ha valami történik a hátizsákban a géppel.

A HP kijelzője jobb, fényerőben, meg talán szebb is egy picit. Engem zavar egy picit, hogy a visszajelző ledek a bal kezem alatt vannak így nem érzékelek semmit a gép működéséből vizuálisan, miközben dolgozom.

Amúgy nem rossz masina, de túl finom, és túl "sérülékeny". Még mindig a T400-at venném, ha tehetném.

[ Szerkesztve ]

(#17) Pufokaboka válasza dadada (#10) üzenetére


Pufokaboka
tag

Nekm is nagyon negatív tapasztalatom van a HP üzleti szériájával. Fél év után tönkremenő aksik, melegedő laptopok, cserélendő alaplapok, nálam 3-ból 3 esetben ez minde előjött, sajnos volt ami gari idő után...
IBM legendás, a T60-am még egy lubickolást is túlélt, ellenben szerintem a T400-as száriával nagyon mellé lőttek, ami a felszerelést és az ergonómiát illete. Előre kerültek a hang kimenetek, nincs eSata, nincs digitális monitor kimenet... Ezek 2009-ben szerintem egy munkagépnek alap követelményei lennének (jó a hang kimenet az csak személyes preferencia :)). Én T60 után Dell E szériára váltottam és alapvetően nem mondanám ezt lényegesen roszabb konstrukciónak, a régi D szériánál pedig érezhetően masszívabb és átgondoltabb. Hasonló felszereltséggel ezek is mennek 7-8 órát, a házhoz jövős szerelős support pedig verhetetlen :).

(#18) Champipi


Champipi
senior tag

Ennyi pénzből személy szerint vagy Dell-t vagy MacBook Pro-t vennék. :(((

(#19) sanzi89 válasza venember83 (#8) üzenetére


sanzi89
addikt

Bocs, elírtam. :B MHz

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20) dadada válasza Pufokaboka (#17) üzenetére


dadada
tag

Szerintem a D széria sokkal masszívabb volt. Az E sorozat hűtése elég rossz. Kollégámnak van egy 200 Gb-os 7200 -es HDD-val elég meleg, ugyanez a konstrukvió a T61-emmel és 320 GB/7200- vel közel nem melegszik ennyire. (egy hete nyúzom)
A D széria alján át lejet menni autóval, kis túlzással merevebb egy ThinkPadnál az E sorozat a HP szintjén áll. Arról nem is beszélve, hogy a billentyűzetmegvílágítós dolog, amit a DELL alkalmaz, elég fura, emiatt a billentyűzet nyomógombjai ragasztva vannak ami sok gépelés esetén egyszerűen fél év után leesnek a gombok. Szóval a Dell Latitude E nem az igazi.
Nálam az akku idő nem annyira fontos. A házhozmenős dolog, pedig csak attól függ, hogy milyen feltételekkel veszed meg. Majdnem hogy márkafüggetlen.
A HDMI még csak csak felróható. De az eSata közel nem olyan elterjedt mint az USB, vagy akár a FireWire.
Ergonómiailag a T400 szerintem használhatóbb az E sorozatnál, egyszerűbben jobb a billentyűzete, nem melegszik annyira. És olcsóbb, nem is kevéssel.

A másik nálunk sok a Linux, és a Dell kezd rászokni a gagyira. (Atheros Wlan, Conexant Audio) és hasonlók, hogy ez miért van, mert Lengyelországban rakják össze, és sokba kerül, vagy mert csak így akar nagyobb bevételhez jutni a Dell azt nem tudom, de ami tény, hogy Linuxot használva nem az igazi.

Egy Corporate Business gépbe ne legyenek olyan alkatrészek, amik nem kompatibilisek szinte csak a Windows-al.

Egy ThinkPad-el akkor sincs ilyen gond, ha a Lenovo gyártja.

[ Szerkesztve ]

(#21) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nekem személy szerint elnyerte a tetszésemet, tök jó hogy ennyire kilehet nyitni, bizti jó a zsanérja.

Üdv: Csabee.

(#22) xedos


xedos
addikt

Kollégámnak ilyen van Ez egy egy egész jó notebook :-)
Én bevállalnám...
Mondjuk elsőre a magyar dobozban szlovák billentyűzetes gép jött...

(#23) Hunter2


Hunter2
addikt

avernak is vanegy ilyenje, azok az érintgombok a billentyűzet felett nem igazán jöttek be.Viszont a sok aluminium nagyon meggyöző és elég minőségi érzetet sugall.
Nekem bejön csak egy 320-as vinyóval +2Gb rammal.

(#24) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Azt elhiszem, hogy szuper gép, de a jelenlegi árán talán én sem Őt választanám.
Nem mintha lenne ennyi pénzem egyszerre :)

...

(#25) yorka


yorka
tag

A cikkíró is arra a következtetésre jutott, mint én is hosszas elemezgetés után, miszerint ez most a legjobb üzleti gép széria a piacon. Ha lett volna RENEW konstrukcióban nekem megfelelő paraméterekkel, akkor most egy ilyet nyüstölnék, így sajnos maradtam az elődnél, ami szintén kiváló gép.
Megjegyzések:
- Ritkán jön elő a karácsonyfa effektus, hisz csak a marketing fotókon világít az összes egyszerre
- Aláírom, hogy jó lenne PVA vagy IPS panel, de a konkurencia is TN+film-est használ (ha rosszul tudom javítsatok ki)
- HDMI tényleg hiányzik, ha már a nagytesókra ráfért.
- Upgrade Bay lehetőséget meg lehetett volna említeni
- Hol marad a szokásos Wi-Fi teszt?

(#26) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én sem értem, hogy üzleti gépekre miért nem lehet rátenni egy nyomorult HDMI-t. Nem rossz ez a gép, de a T400 szerintem is jobb választás.

Az EliteBook-szériában meg lehet olyat engedni, hogy nem zár tökéletesen a fedlap/kijelző? Szerintem ez elég gázos egy ~fél milliós gépnél... Gázabb, mint a karácsonyfa világítás, vagy a digitális kimenet hinya.

(#27) yorka válasza sanzi89 (#6) üzenetére


yorka
tag

A konkurencián (Thinkpad T400, Dell E5400/6400) sincs HDMI ás eSata. Igaz, DELL-nél van Display Port.
Magnézium-Aluminium ötvözet a váz, többek között azt fizeted meg. Nekem a 8510w 1,5 m magasról esett le a betonra az élére, és annyi baja lett, hogy kiesett az aksija :)
Ezen kívül kapsz hozzá rendes szervízhátteret, dokkolási lehetőséget, UpgradeBay opciót, minőségi belsőt, alapos tervezést és bárki bármit mond, megbízhatóságot. Aki meg újonnan vesz fél milcsiért annak meg úgy kell, mikor lehet venni RENEW-ban is. A cégek meg úgyis kapnak kedvezményt.

(#28) ATI


ATI
senior tag

Az én - céges - Elitebook 8530p-men van HDMI és eSATA is. Alig szélesebb ez, mint a tesztben szereplő 6930p. Jó kis masina :)

(#29) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Én úgy tudom, hogy notebookokba már csak tn paneles kijelzőket szerelnek, mert mást nem éri meg gyártani (olyan kis szériában, amekkorára egy jobb panel esetén kereslet van).
Nem is tudom, hogy thinkpad p szériáján kívül volt-e más gyártó, ahol kapható volt ips vagy pva valaha is.

[ Szerkesztve ]

(#30) #95561216


#95561216
törölt tag

Drágállom, inkább ThinkPad.

(#31) Integra


Integra
titán

saját szubjektív véleményem:

jó notesznek tűnik, de semmi több mint az átlag és sehol sem látom, hogy bármi extrát nyújtana, főleg ilyen beteg árért, ami egyenesen vicc.. nálam a bill kiosztása miatt amúgy is megbukik, de ésszerűbb árért esetleg meggondolandó lenne. már annak, aki ilyen insert sorral tud boldogulni.. :)
sajnos tisztára fujitsu/szimensz feelingem van ettől a géptől.

dell e series: egy vicc, ipari hulladék, sajnos a most futó latitude d sorozatot erre cserélik nálunk is, szerencsére nekem d630-am van, amit nem fognak cserélni csak a régebbi d sorozatos gépeket. van már jó pár e sorozatos használatban, természetensen méregdrága és nem fapados típusok, de jelenlegi teszteléseink alapján nincs az az isten, hogy én arra lecseréljem a d630-at. arról nem is beszélve, hogy teljesen más a dokkolója az új e sorozatnak, amin még undock gomb sincsen.. a d630 szvsz fényévekkel erősebb, masszívabb és szerintem megbízhatóbb is. szarok a centrino2-re, nem lesz gyorsabb tőle a gépem..

thinkpad: privát júzerként meg csak ez:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32) Integra válasza sanzi89 (#6) üzenetére


Integra
titán

thinkpadekben p8xxx mellé már rég ddr3 megy, jóval kisebb árért

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) Integra válasza yorka (#27) üzenetére


Integra
titán

thinkpadek vagy hdmi vagy display porttal jönnek már rég ki
a display porthoz meg kell egy displayport to hdmi átalakító kábel
:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) emvy


emvy
nagyúr

Notikba szinte kizarolag TN+-t raknak, mert feleannyit fogyaszt, mint egy IPS vagy MVA panel.

while (!sleep) sheep++;

(#35) Tim82 válasza KilgoreTrout (#29) üzenetére


Tim82
nagyúr

Volt, HP, Dell és Fujitsu "mobile workstation" termékvonalon, és ezek csak azok, amikről én tudok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36) yorka válasza Integra (#33) üzenetére


yorka
tag

T500-ban van, ezt senki sem vitatta, de a T400-ban nincsen. A 8530p-ben, ami a T500 "párja", pedig van HDMI.

(#37) yorka válasza Integra (#32) üzenetére


yorka
tag

..és örülhetsz, ha hozza a DDR2 sebességét, a gyengébb időzítések miatt. De valóban, innovációban egy tyúklépéssel előbbre jár a Lenovo, ezt elismerem.

[ Szerkesztve ]

(#38) Integra válasza yorka (#36) üzenetére


Integra
titán

na igen, a thinkpadek közötti választáshoz kell némi idegrendszer, hogy átlássa az ember és ne kívánja az egész márkát a halálba, mire eljut odáig, hogy válasszon egyet.. :DDD
a memóriához: ha ez csak ennyiből állna, akkor nem cserélnének ddr3-ra.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) Geree


Geree
senior tag

Nem ledes háttérvilágításu kijelzőhöz tartozó .icc profil nincs valakinek?
Vagy esetleg nem tudnátok ráakasztani a Spydert egy 6910p-re? :) igazából ehhez kéne színprofil mert szerintem szemmel láthatóan nem korrekt...

a friend in need is a friend indeed

(#40) rudi válasza emvy (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Ehh, bakker, nem látom az evidenciát, pedig az orrom előtt van! Tényleg a fogyasztás miatt megy aTN+film. Majd kimérem valami notival, hogy mennyit eszik ugyanazzal a terheléssel kikapcsolt és bekapcsolt monitorral.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) emvy válasza rudi (#40) üzenetére


emvy
nagyúr

Jah, IPS-nel ket tranzisztor van cellankent. Irtam is meg cikket errol a PH-ra valamikor regesreg. :)

while (!sleep) sheep++;

(#42) rudi válasza emvy (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen-igen, alapmű, időnként vissza szoktam térni hozzá. Számomra is evidencia hogy a TN+film kevesebbet fogyaszt, nem is értem, hogy miért nem ugrott ez be a notebookok kapcsán.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) Solten


Solten
addikt

Komoly cucc, szep, letisztult. Jobban esik a szemnek mint egy dogunalmas ThinkPad.

Saor Alba

(#44) emvy válasza rudi (#42) üzenetére


emvy
nagyúr

Bakker, oregszem, husz eves koromban irtam... kemeny. Azota csak hulyulok...

while (!sleep) sheep++;

(#45) dadada válasza yorka (#37) üzenetére


dadada
tag

A DDR3 jóval gyorsabb, mint a DDR2 főleg nagy adatok mozgatásánál, kis adatoknál valóban mindegy, de ha itt lesz a Win7, meg azok a programok, amit tényleg kihasználják a több szálat, akkor a DDR2 lesz egy őskövület.
Az meg, hogy a HP-ben DDR2-van egyet jelent, csak azt, hogy elavultabb, mint vetélytársai.

(#46) dadada válasza Solten (#43) üzenetére


dadada
tag

Szerintem ilyen alapon mindenki vegyen Apple-et :)

Ez a dögunylom működik. :))

(#47) adm válasza dadada (#45) üzenetére


adm
őstag

elmondod, hogy milyen üzleti célú programoknál lesz mérhető a ddr3 előnye?
ezen a szinten 99%-ban a memória mennyisége számít, így érezhető (corsair) ~750$/8gb ddr3 előnye ~350$/8gb ddr2-vel szemben?

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#48) Solten válasza dadada (#46) üzenetére


Solten
addikt

Az ronda. ;) Még nagyobb baja hogy Apple... :D

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#49) dadada válasza adm (#47) üzenetére


dadada
tag

Ma még semmiben, de nincsenek is olyan programok, de nyakunkon a 64 bit. Ida kell a sávszélesség. Az hogy ma nem, az egy dolog, de akkor majd 2-3 év múlva gondolom veszel 4 gb ramot, mert a hp rajtad spórolt sebességben/sávszélességben. Ha tudsz és támogatja az északi híd. Szóval az hogy ma... (Ez vicces). Én szoktam a holnapra is gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#50) .mf


.mf
veterán

Ha már ennyi vélemény volt itt, leírom a sajátom is:

Szépnek szép, de egyrészt ennyiért, másrészt ilyen összeszereléssel? Azok a képek oldalról egy feleennyibe kerülő notinál is szégyen lenne, nemhogy egy ilyennél! A képernyő ha tényleg LEDes, otromba vastag.

Akik itt megint jönnek a Thinkpadek "legendás megbízhatóságával", mivel már láttam pár hibás (hűtés-vezérlés, ethernet-port forrasztása alaplapon) Thinkpadet szűk környezetemben, (sőt, ha úgy nézzük, több hibás Thinkpadet láttam, mint hp-t), mondhatom, hogy az a megbízhatóság nem legendás, hanem legenda. Deákné és a vászna.

Laptop panelok: most is van itt egy Fujitsu T4215 tablet, IPS panellal -- wifi ki, fényerő le és idle még most is kb 7 órát jósol az XP (RMclock szerint 6-8W fogyasztással), pedig nem mai darab. Szóval kétlem, hogy a TN helyett IPS panel annyira megdobná a fogyasztást.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.