Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a beszámolót, nagyon jó lett a cikk! A vezeték nélküli nyomtatási lehetőség nagyon szimpatikus.

Az utángyártott patonok mennyibe kerülnek? Kíváncsi lennék az üzemeltetési költségekre (utántöltögetni nem szeretek, a gyári patron meg gondolom horror).

(#2) Zolás válasza ^Clown (#1) üzenetére


Zolás
addikt

Igen ez a kérdés a patronokkal bennem is felmerült, és mivel fontos szempont volt vásárlásnál, reméltem kitér erre a részre is az író.
Szóval mennyi is az annyi?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#3) Zotya84 válasza Zolás (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Nézzetek utána: HP300 és 300XL patronok mennek bele...

A géphez: ennél jobb vásrának tűnt a Photosmart C4580, mert az tudja wifi a szkennelést is.

És még egy javaslat hozzá: vagy állítsd fix IP-re vagy statikus DHCP-re mert amint a routert újraindítod és másik IP-t kap, telepítheted a drivert újra, vagy állítgathatod át állandóan az IP-portodat... (a kép alapján nekem DHCP-s kiosztásnak tűnt)

Az meg meglepő, hogy adtak hozzá USB-kábelt... :)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) ^Clown válasza Zotya84 (#3) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Persze, utána tudok nézni, de egy címlapos írástól elvárható, hogy az üzemeltetési költségekre is kitérjen a szerző :)

(#5) GuruZone


GuruZone
őstag

Kedves Robez88, legalább legközelebb nézz utána, mielőtt beleugrasz valamibe...

Ugyanennyi pénzért kapsz HP Photosmart B209a-t is, NEM kétpatronos és ugyanúgy WLAN-os >>> [link]

Igaz, hogy abba 4 patron kell, de aki gazdaságosan akar nyomtatni, eleve nem vesz 2 patronosat.

A Metro-kban 22 000 magyar forint, nem 30e mint ahogy az edigiben.

Üzemeltetés

Tiéd:
300XL színes 440 lap 6000 Ft
300XL fekete 600 lap 6000 Ft

KONTRA

B209a:
Fekete 364XL // 800 lap //4875 Ft
Cián 364XL // 750 lap // 3650 Ft
Vörös 364XL // 750 lap // 3650 Ft
Sárga 364XL // 750 lap // 3650 Ft
Színes 364XL // 750 lap // 3650 Ft

Ha csak a feketét nézzük, egy lap 6,09 Ft-ba jön ki, míg a Te nyomid esetén 10 Ft, ami bárhogy nézve majdnem dupla szívás.

Nekünk is 2 féle vásárlónk van: aki nem kérdez, csak viszi az olcsót, illetve aki kérdez és egy kicsit drágábbat rak a kosárba. Ő csak egyszer jön patront venni, míg mások az idő alatt 2x, netán 3x.

A fenti ml mennyiségek, lapszámok és árak az XL-es GYÁRI patronokhoz vannak mérve!

A 300-as esetén ha nem XL-est veszel, ugyanott vagy mint a régi megboldogult HP21 / HP22 pénzrabló patronokkal.

Bezzeg :) a 364-es "kis" patronok 250/300 lapot tudnak nyomtatni/szín,
és 3000 Ft alatt vannak.

Na azt hiszem kiszámolgattam magam mára ...

"Kétféle vásárlóval találkozunk nap mint nap:
1. Aki nem kérdez, csak viszi az olcsót,
2. illetve aki kérdez és egy kicsit drágábbat rak a kosárba.
A utóbbi adott idő alatt csak egyszer jön vissza patront venni, míg az előbbi az idő alatt 2x, netán 3x."

-THE END-

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#6) Robez88 válasza ^Clown (#4) üzenetére


Robez88
tag

Igazatok van, ez kimaradt! :B
Nos 5 "fajta" patront lehet venni:

- HP300 FF CC640EE (~200 oldal kapacitás): javasolt ár: 4.600 Ft
- HP300 színes CN637EE (~165 oldal kapacitás): javasolt ár: 5.500 Ft
- Kombinált CC643EE (HP300 FF + HP300 színes): javasolt ár: 8.500 Ft

- HP300XL FF CC641EE (~600 oldal kapacitás): javasolt ár: 9.000 Ft | webshop ár: 6.213 Ft
- HP300XL színes CC644EE (~440 oldal kapacitás): javasolt ár: 10.500 Ft | webshop ár: 7.575 Ft

Azt hiszem mindent leírtam. Külön-külön nem kerestem meg a többi patron webshop árát, XL-es árak onnan vannak ahonnan rendeltem. Jól látható, hogy a HP által javasolt ár és a tényleges köszönőviszonyban sincs egymással, az arányok által becsülhető a többi is!

(#7) Zotya84 válasza ^Clown (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Igen, elvárható; DE nehogy már még az utángyártott patronok árait is ő mondja meg... Ez nem a bl**k.hu fóruma, ahova - előre elnézést - idióták járnak, hanem - elvileg - olyanok akiknek nem tart semmibe megkeresni ezen árakat. Nekem sem tartott semeddig megnézni melyik patron való bele... (cikkből kattinva, kemény 3 kattintásomba került.) :(((

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) Robez88 válasza GuruZone (#5) üzenetére


Robez88
tag

Fu, nem is tudom hirtelen mit mondjak! :D

Természetesen igazad adok Neked. Nem akarok vitatkozni, én is csak tanácsot kaptam a témában, az alapján cselekedtem.

De akkor kicsit számolgatnék én is:

10.000 Ft a differencia a két nyomtató között (legjobb esetben) . A laponkénti nyomtatás 4 Ft-tal kerül többe. Azaz 2500 oldalt kell nyomtatnom ahhoz, hogy a pénzemnél legyek. Ismerem a családom, havi 50 oldalnál nem lesz több, de még ha 100-zal is számolok akkor is 25 hónap (~2 év).
Sajnos van rossz tapasztalatom az említett Philips eszközzel, 2 év múlva úgy is újat kell vennem, meg amúgy is ennyi idő az IT világában szerintem sok.
Vélemény?

Tényleg nem beszólás, ne érts félre! :R

(#9) GuruZone válasza Robez88 (#8) üzenetére


GuruZone
őstag

A B209a 21.998 Ft minden Metro áruházban. Szóval nem látok 10ezres különbséget.

ÉS KI BESZÉLT ITT PHILIPS-RŐL ?????????? :DDDDDDD

Szóval újraszámolnád??? :)

én sem beszólós hangvételben akartam megírni a mondandómat, te se értsd félre!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#10) mhorvat


mhorvat
senior tag

Nagyon jó kis nyomtató ez, én is ilyet vettem még decemberben. Köszönjük a cikket, jó kis összefoglaló! Ezt a linket esetleg beleteheted az írásba: Tintapatron HP DeskJet F4580-as nyomtatóhoz

Utángyártott - 18ml fekete ~900 oldal = 5300 Ft, vagyis 5,88 Ft/lap. Gazdaságos nyomtatót vettél, nem mindennapi használatra az egyik legolcsóbb, én is ezért vettem ezt.

(#11) Robez88 válasza GuruZone (#9) üzenetére


Robez88
tag

Már nem tudtam szerkeszteni...

A Philips, amit lecseréltem, a cikk elején írok róla, de nincs márka megemlítve! ;]

A számolásnál az alap árakból indultam ki: én úgy költöttem 20.000 Ft, hogy vettem még egy XL patront is + szállítás.

Tehát ha abból indulok ki hogy mindkettőhöz csak a csomagban található tintapatron jár (FF) akkor 10.000 Ft a differencia. 22 vs 12. A többi már magától értetődő.

Nem vettem beszólásnak, csak a biztonság kedvéért írtam! :)

mhorvat!

Köszi, azért készítettem a beszámolót, mert épkézlábat én sem találtam, megvétel előtt jó lett volna részletesebben tájékozódni! :)
Az általad említett kellék ár után azt hiszem nincs is értelme magyarázkodni, igaz csak után gyártott patron, de a mindennapokban megfelelő!

[ Szerkesztve ]

(#12) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a bemutatot. Erdekes cikk

"There is nothing permanent except change"

(#13) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Az a baj, hogy a HP egy kalap f.s drivereket készít. Jó pár hp nyomtatóva ltalálkoztam, de mindegyikhez ilyen rossz drivereket írni.....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Nem rossz a masina

(#15) szaszabee


szaszabee
aktív tag

És köszönjük a tesztet :C

(#16) kpal


kpal
veterán

Jó lenne már nekem is egy ilyet beszerezni.

(#17) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kezdetben én is így örültem a HP 2492-nek, aztán jött az első szívás. A gyári patron 100 oldalt se bírt ki, takarékos módban! Ja nem, ez a második szívás volt vele, a telepítés volt az első. Múlt héten meg a harmadik, hogy a gyári patronnal a gyári fotópapírra nyomtatott kép bármitől elmaszatolódik ami hozzáér. 4 óra száradás után is! Én továbbra is gyűlölöm a HP-t! Munkahelyen egyedül a HP1200 ami normálisan működik, a K800-as is hasonlóan megbízhatatlan, mint a sajátom. Office Publisherből meg csak a 2003-as verzióval működik normálisan.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#18) glutamin


glutamin
őstag

Nekem egy több mint 10 éves HP tintasugarasom van. Mivel a legtöbb HP-ban a nyomtatófej és a patron egybe van építve, így néhány utántöltés után egyben cserélhető. Vagyis ha tönkretettük sincs nagy baj.

Már tervezgetem, hogy veszek a mostani helyett majd egy routerre köthető (lehetőleg LAN portos) hálózati multifunkciós készüléket, de sajnos elég kevés helyen tudok erről tapasztalatokat olvasni. Pl a nyomtatáson kívül a többi funkció hogyan valósul meg. Pl céges nyomtatónkon e-mailben tudom a scannelt anyagokat küldeni.

2 évente meg nem cserélgetek nyomtatót, ha semmi technikai korlát nem indokolja. A 600*600dpi-s fekete nyomtatás még mindig elegendő. Színeset pedig inkább megcsináltatom egy fotósnál.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#19) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Szerintem a canon csinálja a legjobb multifunkciós gépeket.
Pl. az MP5xx széria, vagy az azt leváltó Canon MG 5250 a legjobb ár/érték arányú gép. Potom 1000ft-ért rendelek az MP520-hoz egy egész pakk patront, az új MG-hez meg 2100ft a nyomtassolcson.hu -n. Nekem a HP mindig drága volt csupa rossz emlékkel.
Ettől függetlenül köszi az írást! :R

(#20) TheShow

Nálunk kb. egy éve dolgozik egy ilyen nyomtató, teljesen meg vagyunk elégedve vele. :)

(#21) derapo


derapo
tag

Átlátható,jó írás lett.

Az már más kérdés,hogy mennyire nem gazdaságos vajon a patronos nyomtatás.
Azért a patronok a készülék árának kb. az 50%-át teszik ki. Hmm. háát nem tudom :U

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#22) glutamin válasza derapo (#21) üzenetére


glutamin
őstag

Pedig egyszerű :DDD Utángyártott patron, vagy házilag utántöltés.

pl: az én nyomtatómba a gyári patron kb 6500Ft, de ezt egy 2000Ft-os készlettel 4x utántöltöm. Így 5 patronnyi nyomtatás kijön (6500+2000)/5=1700 Ft-ból.

Ez így már mindjárt elfogadhatóbb.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#23) Robez88


Robez88
tag

Köszönöm a dicséreteket!

Abban igazat adok, hogy kicsit túlzás a 2 évente történő csere, ez csak az eddigi tapasztalat volt.

Ellenben azt mondhatom hogy a driverekkel és felhasználói környezettel komoly problémák vannak, amit mindenképpen orvosolni kéne. Na meg a több mint 1 GB helyfoglalás, azt tudom hogy napjainkban min. 250 GB tárhely van a számítógépekben, de akkor is. :U Ha valakinek esetleg SSD-je van, akkor már nem is olyan kevés.

A típusválasztás az mindenkinek a személyes dolga. Ugyan úgy mint a telefonokkal, vagy a tévékkel kapcsolatban, mindenki más márkára esküszik. Azt gondolom egy ársávban hasonló terméket lehet kapni, persze mint mindig a kivétel erősíti a szabályt.

(#24) vidékiürge


vidékiürge
tag

Kellemes leírás! Ügyes!

Meglátásom viszont a következő: a HP egy igazán minőségi kis-irodai munkákra illetve otthoni felhasználásra szánt olcsó készülékeket gyárt. Nagyszerű összerakás (bár nem minden esetben igaz), korrekt használhatóság, sokoldalúság. Azonban, van egy nagy hátránya a HP-nek. Képtelen kettészakítani a nyomtatófejet a festéktartálytól. Ezt csak úgy hívjuk patron. Ha veszel egy patront 5000Ft-ért (és akkor olcsón vetted) abból 3eft a nyomtatófej és 1eft az anyaghasználat + legyártás, haszon legyen 500ft és a tinta még 500ft (nagyjából így kell számolni de még egy csomó bizb_sz benne van az árában, szállítás, adók...). Tulajdonképpen elég drága, gondolj bele, 16/19/24/32ml tintát veszel 5-10eft-ért.
Van egy alternatíva amit mindenkinek ajánlok mielőtt nyomtatót vesz. Vegyetek festéktartályos nyomtatót. Ez mit jelent? Hogy a nyomtatófej és a festék tartó tartály két külön alkatrész. Ilyen pl. a Brother DCP-195C nyomtatója (nekem ez van). Ha már csak után gyártottat veszel, már akkor sem kell a nyomtatófejet kifizetned. Lényegesen olcsóbb. Mellesleg házilag is rém egyszerű után tölteni, mert csak megfúrod a tartály oldalát és belefolyatod a tintát. kb 50ml-es egy tartály. Egy színes szett 2eft, ami 2-3 töltésre elegendő, tehát olyan 750ft 3 szín feltöltése. A fekete tinta legolcsóbb helyen 200ft, ami szintén 2-3 töltésre elég. Így 2500-3000Ft-ból 3x is után töltheted nem 24ml-el, hanem 50ml-el, ami dupla annyi nyomtatást jelent. Minőségileg pedig különbség nincs (ez 600-1200dpi-ig bírja), a tintasugaras akkor is tintasugaras marad, ha Heidelberg akkor is. Ez a véleményem, mint nyomdásznak.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#25) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Gazdaságos nyomtatásban mondjam, hogy én vagyok a király?
Vaterán nyertem kemény 1 forintért egy Tally T93087-as fekete fehér lézer nyomtató. A kora kb 10 év, és még USB csatlakozó is van hozzá.
A benne lévő tonerrel nyomtattam vagy 100 oldalt, majd itt helyben találtam hozzá 5000 oldalas tonert, 6000 forintért. Ha jól számolom, az 1,2 forint oldalanként. Hozzá vettem Xerox Business papírt, 500 lapot 600 forintért. Ha az áram felhasználást nem számolom, akkor durván kemény 2,5 forint egy oldal nyomtatása.
Azért az nem rossz.:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26) a_tesz válasza vidékiürge (#24) üzenetére


a_tesz
Korrektor

de azért a HPkat is lehet utántölteni, és úgy már mindjárt nem olyan drága, és ha a rossz minőségű tinta miatt valami lenne a nyomtatófejjel, nem akkora macera meg pénz egy új patron bele, mint egy új nyomtató, de persze erre nem akkora nagy az esély.

(#25)tudom hogy nem ki f***a hosszabb verseny, de faterom hozott kb 4 éve vasárban laserjet 4l-t, 300ft körül, uncsitesómtól egy nagy pakk (5x500 lap) canon fénymásolópapírt kaptunk mert neki volt bőven, kb 3000 oldal jött már ki a kicsikéből, mire bekakált. tudom az ingyen papír nagy előny, ezért még egy csomagot egy ezresért rászámolva 1300ft/3000lap kb 0,4ft/lapra jön ki. azért erre mondhatjuk hogy ingyen van :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#27) Zofren


Zofren
aktív tag

Annyit hozzátennék, hogy a B109A és annak wifis tesojához B110-hoz vannak utángyártott patronok 800-1000Ft közt.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#28) Winne


Winne
nagyúr

Jó kis leírás lett, grat.

Pár dolgot írtak, hogy melyik jobb választás, melyik sem, én ezt nem tenném meg, de két dolgot a cikkhez:

"A gyártó szerint akár 28 oldalt (fekete-fehér) is nyomtathatunk 1 perc alatt, de ez csak marketing, nekem nem sikerült elérnem. 15-18 oldal tűnik reálisnak átlagos körülmények között."

A gyári érték előre meghatározott 10%-os lefedettséggel értendő, ergo van egy oldal, aminek a 10%-a fedett és ezt az oldalt kinyomja 28* egy perc alatt.

A patronhoz meg be lehetne írni, hogy nagyon sok helyen van a HP-nak egy akciós csomagja, amiben 6990-ért benne van a fekete és a színes patron is gyáriban.

Csak ennyi, további szép írásokat kívánok! :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#29) z0d1AK válasza a_tesz (#26) üzenetére


z0d1AK
veterán

De az enyém még mindig működik. :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#30) blueMerle válasza mhorvat (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

Oké, akkor most mondok én is valamit:
Epson BX310F LAN-al és ADF-el, FAX-al hálózati szkennelésel, szóval orrba- szájba oda-vissza lealázza ezt a gépet és 60 EUR ami cca 17 000Ft a páromnak vettem (nekem SX600FW van).

4 patronos működésű ami hadd ne ecseteljem mennyivel gazdaságosabb, a patron darabja 350Ft helyben, 18ml/szin ami 72ml-ert jelent, tehát egy komplett 4-es szett 1400Ft. Utángyártott és nem veszem észre a különbséget az eredetivel szemben pedig grafikus-tervező vagyok szakmám szerint, tán nem olyan rosszak a szemeim ehhez.

Akkor most legyetek szivesek osszátok meg velem hogy ez a HP mitől gazdaságos? :F :F

Csak az általam említett nyomtató tudásban, árban, kellékanyagárban szanaszét porba döngöli ezt a HP-t, és akkor még ennél is vannak jóval olcsóbb üzemeltetésű Brotherek pl. :U

[ Szerkesztve ]

(#31) rnorbi válasza Zotya84 (#3) üzenetére


rnorbi
csendes tag

Nekem is a leirasban szereplo gep van, es megy a wifi szkenner hibatlanul!

Eladó termékek, főleg hardver, garanciával: www.adokveszek.eu

(#32) QwErTy42 válasza vidékiürge (#24) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ha elolvastad volna a korábbi kommenteket vagy ha jobban utána néztél volna a HP nyomtatóinak, akkor láthatod, hogy 8 éve is csinál színenként cserélhető patront ill. már több mint 2 éve forgalmaz 4-5 patronos rendszereket, ahol elkülönül a nyomtatófej a patrontól... Ha! :)

Talán nyomdászként jobban benne tisztában kellene lenned a dolgokkal... Talán! :)

És még mindig azt látom, hogy fizetni senki sem akar semmiért miközben elvárja a megbízhatóságot és a rendelkezésre állóságot. :)

Így van ez... ezért tartunk itt, ahol ;)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#33) QwErTy42 válasza blueMerle (#30) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerencsés vagy, hogy nem gyilkolta meg az 1400 forintos utánerőszakolásod a nyomtatófejed. Mert ha évente kell emiatt kidobnod egy 17 ezres nyomtatót, akkor már tényleg nem is olyan olcsó a fenntartása... :)

Az űrmértékes rész sem teljesen világos számomra. Autót sem úgy vesz az ember, hogy mekkora tankja van, hanem inkább, hogy mennyit fogyaszt százon.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#34) Winne válasza QwErTy42 (#33) üzenetére


Winne
nagyúr

Lehet, hogy még úgy is jobban megéri, ha évente veszel új nyomtatót. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35) vidékiürge válasza QwErTy42 (#32) üzenetére


vidékiürge
tag

Szia!

Hát, a magyar vérében benne van a spórolás :))

Nem a színenkénti cserélhetőségről beszélek, az már réges rég megvan minden inkyet nyomtatóban. Arról beszélek, hogy a festéktartályok és a piezo-kristályos szórófejek egy alkatrészbe vannak összeépítve, így új megvételekor egy új nyomtatófejet is veszel. Ha ezek külön vannak, akkor máris gazdaságosabb, sőtt, még környezetkímélőbb is :) nem veszel újabb műanyag vacakot + egy centiszerfélcentis piezo-elektromos bizb_szt.
a patronok száma variálható, akár minden színre rakhat patront és akkor lesz egy sok ezer patronos nyomtató aminek semmi értelme :D autotíp + uv festék + fedőfehér... stb. ez már egy 6 fejes nyomtató, komolyabb célokra. bizonyos esetekben lakkozhatunk is vele. ezek már inkább ipari felhasználás, ahol valóban külön van a kettő. de most nem arról a kategóriáról van szó. vagy tévedek?
Amúgy ezeket is után lehet tölteni, a feketét egyszerű, ám a színessel meg kell szenvedni. Mivel szivacs van a belsejükbe így az sem mindegy hova mikor nyomod a festéket. Egy kis kupába egyszerűbb beleönteni :U Talán.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#36) blueMerle válasza QwErTy42 (#33) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen ezek szerint mindannyian szerencsések vagyunk mert soha nem hallottam volna hogy a CatPrint vagy Orink patronok bárki nyomtatóját is kinyírták volna. Az kedves fórumtárs hogy te szemetet pakoltál a nyomtatódba a Te dolgod, hálistennek különbözünk, tudod nem mindenki olyan mint Te. :)

Az a nagy büdös helyzet hogy EGY érvet nem tudsz Te sem felhozni az általam leírt példával szemben :) És most mind vakarjátok a fejeteket hogy ó, hát ezt lehetett volna olcsóbban is :U De belátni ugye egy emberi, normális tett lenne :) Nyugodj meg nem várom el, régóta fórumozom itt.

[ Szerkesztve ]

(#37) vidékiürge válasza blueMerle (#36) üzenetére


vidékiürge
tag

nana, azért nem mind! ;]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#38) deathtania


deathtania
senior tag

grat a cikkhez és a nyomtatóhoz is! :C

én nemrég vettem egy nyomit, de az egy samu ml-2525ös lézer volt. mivel nekem nem kell se szkennelés, se wifi, se semmi ilyen cumó.havonta meg kinyomok kb 300oldalt.
előtte volt egy canon ip2600am, de azzal túl sokat szívtam az állandó újratöltögetéssel, meg hát azért na. meglehet nézni, hogy egész más a lézer nyomata...

ha a költséghatékonyságot nézzük akkor kyocerát érdemes venni. nyomtatószervízben dolgozó ismim mondta, hogy igaz, hogy egy kyocera 80körül van a normálisabbja, kb 10-15évet működnek, a nyomtatóhenger 100 000 oldalt kibír, utána kell csak cserélni, a tonerkazetta meg 14000 oldalra 20k. ha hamarabb szól, olyat vettem volna. :DDD

www.brczart.hu

(#39) SzTomcat


SzTomcat
csendes tag

Annyit még beleírhatnál a cikkbe, hogy ha megnézed routerben a nyomtató ip-címét, és azt beírod egy böngészőbe, akkor bejön egy webes felület, ahol a nyomtató driverének a feltelepítése nélkül tudsz szkennelni(és gépre menteni a képet).

[ Szerkesztve ]

Itt a vége, fuss el véle!

(#40) Speeedfire válasza blueMerle (#36) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem akarok okoskodni, de én is sok helyen olvastam, hogy a hp azért jobb, mert be van építve a patronba a fej. Így mindig tiszta patront használ az ember. Illetve az epson/canon stb sok tintát eszik fej mozgatáskor/bekapcsoláskor.
Ezért kerül sokba a patron, bár ha ebből indulunk ki akkor jogosan írod, hogy drága a hp nyomtató. A hosszú távú spórolás érdekel engem is, meg a költséghatékonyság. De még mindig nem tudtam eldönteni melyik is lehet a jobb. :)
Nem trollkodni akarok vagy flamelni, félre ne érts.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#41) Tim82 válasza blueMerle (#36) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ó, hát, az a büdös helyzet, hogy kapásból tudok mondani legalább EGY érvet a Te példád ellen. Például azt, hogy Magyarországon az általad példaként hozott nyomtatót nagyjából duplaannyiért lehet megvenni, mint amennyiért Te vetted. Máris nem olyan jó a példád. De hát belátni ezt ugye egy normális emberi tett lenne. Nyugodj meg, nem várom el tőled, régóta fórumozom itt. :K

A stílusért én kérek elnézést, csak utánzom a fórumtárs normális hangvételű válaszára adott meglehetősen arrogáns hangvételű reakciódat. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42) blueMerle válasza Speeedfire (#40) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezelőtt 4! évig használtam napi szinten egy másik Epsont, soha semmi baja nem volt a nyomtatófejnek. Azért lett lecserélve mert kellett egy ADF-es hálózati nyomtató, egyébként ma is működne. Azoknál tömődnek el a fújókák akik minden szemetet beleraknak (EzPrint és társai) és persze ilyenkor mindenki hibás, a nyomtatótól kezdve a technológián át, de ők nem és ezek az emberek osztják később a PH-n az észt. Minőségi utángyártott tintával kell eteteni ennyi a titok (CatPrint, Orink, Pelikan,...) :K :)

Tim82: Az említett bolt a határtól 1 azaz 1 Km-re található meg Komárom másik oldalán. De ha ez messze van szólsz nekem, megrendelem és elküldöm postán mint ahogy ezt tettem néhány tucat PH-snak. Nabumm, lehet elnézést kérni :) Normálisan ugye nem tudtad volna megkérdezni hogy az általam ajánlott nyomtatót Magyaroszágon hogy tudod ennyiért beszerezni? Az már nem megy. Igazi Vérpistike génnekel rendelkezhetsz :) Előbb flame, a lebaszás utána meg a sunnyogás. Gratulálok, büszke lehetsz magadra. :R

[ Szerkesztve ]

(#43) Tim82 válasza blueMerle (#42) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor ugyan már légy szíves, linkeld azt a boltot, hogy alátámaszd a mondandódat, mert addig konkrétan még nincsen bizonyítva a példád. Vagy külön könyörögjünk ezért? :)

Nabumm, lehet elnézést kérni :) Kérdezni ugye luxus.

Azt hiszem, nem vágod: az igazi probléma nem a példáddal, hanem a stílusoddal volt/van... ;) Légy szíves, hasonlítsd már össze a tiedet a fórumtárséval, akinek a válaszára eldurrant az agyad, ráadásul összevetve alaptalanul is, mert ő megadta a kellő tiszteletet, még ha nem is értett egyet a mondandóddal... Elnézést akkor kérnék, hogy nem volna ezzel kapcsolatban tökéletesen igazam.

A szerk.-edre meg csak annyit, hogy a stílus maga az ember - hogy fel is kaptad a vizet, amikor leutánoztam! ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44) blueMerle válasza Tim82 (#43) üzenetére


blueMerle
veterán

Tessék madam: [link]

Én nem kaptam fel a vizet, sőt, halálosan nyugalomban töltöm a winchesterem a sufniban.... :DDD :D

(#45) Tim82 válasza blueMerle (#44) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tenkjú, most már némi ténnyel is sikerült alátámasztani a példádat, madmazell. :DDD (Lehet, hogy ezzel kellett volna kezdeni, ahelyett, hogy a szűkös információmorzsákból kiinduló fórumtársat nekiállsz földbedöngölni?)

Legalább tudjuk, hogy van egy szlovák nyelvű oldal, amelyiken tényleg lehet 60 EUR-ért megvenni ezt a nyomtatót. Mondjuk, regisztrálás és szlovák nyelvtudás hiányában már csak azt nem fogjuk tudni leellenőrizni, hogy pontosan mennyiért is szállítanak Magyarországra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46) buherton


buherton
őstag

Nekem is ilyen van. A szoftvere használhatatlan sz.r. Viszont jó dolog benne, hogy ha hiányzik az egyik patron attól még nyomtat. Am simán el lehet érni a 28 oldalas nyomtatást, csak vázlatos módban kell nyomtatni. Akkor úgy ki köpi a lapot, hogy néha-néha a lap fogó fülnek úgy neki megy, hogy "megtörik" a papír.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#47) blueMerle válasza Tim82 (#45) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát elég nagy parasztság tőlük hogy nincs magyar nyelv a weboldalukon ez tény, de elküldik, azt hiszem olyan 7-8 EUR a költség. Dehát ez Komárno, olyan mintha egy boltot linkeltem volna Komáromban, a város másik fele.

[ Szerkesztve ]

(#48) Tim82 válasza blueMerle (#47) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem gondolom parasztságnak, a magyar webáruházaknál sincsen szlovák nyelv mint választható opció, pusztán csak Google Translate segítségével sem sikerült kibogozni a szállítási költséget.

Egy komáromi/komárnói kört simán megér. :K Valahogy úgy van ez, mint a DVD-kkel...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49) JuliusK


JuliusK
tag

Rövid és lényegre törő írás. Köszi érte!

Én is ilyen nyomtatót használok tavaly ősz óta és elégedett vagyok vele, bár a szkennelés kapcsán valóban eléggé hangos a kicsike. Egyébként szépen és megbízhatóan végzi a dolgát. Szerintem jó vétel volt, úgyhogy én is ajánlani tudom. A patronjai kapcsán ezeknél az áraknál lehet olcsóbban is gyári patronokat találni a neten, úgyhogy akik itt a témában számolásba kezdenek és a nyomtató gazdaságosságát firtatják, azoknak ajánlom jobban körüljárni a kérdést. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) blueMerle válasza Tim82 (#48) üzenetére


blueMerle
veterán

A cégnél, a boltjaikban mindenki tud magyarul, semmiből nem állna megcsinálni magyarul is a shopot, rendes érthető Magyarországi szállítási feltételekkel és úgy gondolom hogy még némi pénzt is kereshetnének ezzel de hiába mondom nekik....ezért írtam hogy paraszt hozzáállás, mert nyelvi akadályok nincsenek, csak lusták. Az áraik viszont nagyon jók.

JuliusK: elolvastad a példám? Ki tudsz jönni ennyire akár a legolcsóbb utángyártott patronnal? Nem. Akkor miről beszélsz, milyen utánajárásról? :) Ez a HP egy extrém rossz üzemköltségű nyomda, akár az általam említett Epson, akár egy kisebb Brother nemhogy utcahosszal de egész kontinensel leelőzi. Ez a HP tipikusan az a nyomtató amit a Tecsóban a kiscsalád bevág a hétvégén a szalámi és az akciós karaj mellé. Nem kell ezen megsértődni, nem voltatok körültekintőek mielőtt vettétek, ennyi. Azt hiszed én még sosem csináltam ilyen hülyeséget az életemben? Ugyanmár, emberek vagyunk ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.