Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The Exiled


The Exiled
tag

valaki lenne szíves elmondani hogy minek egy chromebookban i7-es proci? :F

(#2) santosa válasza The Exiled (#1) üzenetére


santosa
csendes tag

el kell adni mindent ami intel :C

(#3) HussarF válasza The Exiled (#1) üzenetére

Valaki lenne szíves elmondani, hogy ez mi egyáltalán? PC?

(#4) tatararpad válasza HussarF (#3) üzenetére


tatararpad
őstag

Dedikált hardver a Chrome böngészőnek.

(#5) bon


bon
őstag

Első dolgom lenne letörölni a rajta lévő OS-t (az első bekapcsolás alkalmával) és Windows 8.1-et telepíteni rá.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6) Graphics válasza bon (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Es szted menne? :D

Nem hiszem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) dfdfdf válasza Graphics (#6) üzenetére


dfdfdf
őstag

Meg fogják oldani hidd el ;]

(#8) mckay válasza dfdfdf (#7) üzenetére


mckay
aktív tag

nem véletlenül 16GB az az ssd...
;]
de gondoljátok, van valami tiltás a bios/uefi bootbejegyzéseiben is?
:F

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A kinézete tetszik, de a rendszernek semmi értelmét nem látom. Ugyanolyan drága mint egy windowsos pc-notebook, de használhatóságban sehol sincs hozzá. Mintha vennék egy elektromos autót, ami csak hosszabbítóról képes üzemelni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) dfdfdf válasza mckay (#8) üzenetére


dfdfdf
őstag

Valószínűsítem hogy lesz valami mert nem olyan drága a hardver mint illene a kiépítése miatt.

(#11) mckay válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


mckay
aktív tag

pedig nekem tetszik az ötlet: kismillió olyan felhasználót el tudok képzelni (még a rokonságomban is nem keveset), akinek feküdne, sőt, bőven elég lenne egy ChromeOS
most őszintén: hány olyan embert ismertek ti is, aki csak böngészőt indít el, no meg feltelepít mondjuk egy köpönyeg.hu kaliberű időjárásjelző progit?
na azoknak pont jó lenne
sőt, szerintem lassan chrome-on belül bővitménye is lesz a köpönyeg.hu és társainak

(#12) Cathulhu válasza The Exiled (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

hogy melto tarsa legyen a 8GB RAMnak :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#13) negyedes


negyedes
addikt

i7 egy bongeszonek? :Y mondjuk amilyen iranyba halad a chrome fejlesztese lassan kell is hozza.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14) dfdfdf válasza negyedes (#13) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hát ismerősi körömben több gyengébb gép van. De meglepődtem egy szinte új Toshiba laptopon 8 giga ram meg valami AMD APU benne azt hittem elsírom magam mert nem bírta a youtubot lejátszani a HTML5 miatt flashre meg nem tudtam rávenni a Chromot.... Szóval a gépigényes Flasht lecserélték egy olyan technikára ami még szarabb. Szóval kell az erő már a youtubehoz is (720p ablakban). De érdekes módon a Lapos simán vitte a 1080Ps filmeket VLCvel. És a YTről leszedett 1080Ps FLVvel se volt baja röhögve vitte...

(#15) twine


twine
addikt

Ha lenne időm végre, ami nincs :O most már szívesen kipróbálnám ezt a chrome os-t virtualizációval...Jó ideje a piacon van 'oszt semmit nem tudok róla :(
Talán majd egyszer :D

(#16) cildren


cildren
tag

Jó lenne ha pl egy XBMC elfutna rajta és tökéletes netezős htpc lenne.

(#17) .mf válasza dfdfdf (#10) üzenetére


.mf
veterán

Ezt néztem én is, gyakorlatilag egy NUC, csak HP-től olcsóbban. Persze, biztos itt is csak a legalapabb indul 200-ról, de még az is jobb, mint amit az Intel saját maga kínált.

Ettől függetlenül: szvsz too little, too late. S egy full Core i proci sok is. Kéne inkább még olcsóbban a legerősebb Bay Trail Atom, és 2 db Gb Eth port, meg esetleg egy belső 2.5" SATA tárolónak is hely, vagy még egy USB3 port. Úgy már több értelmét látnám, házi szerver-boxként (tűzfal, router, médiaszerver, nas, stb)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) dfdfdf válasza .mf (#17) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hát sajnos szép álmaink vannak olcsón egy jó mindenes. Én inkább beáldoztam a fogyasztást és a plusz költségeket és az asztali gépem használom XBMCvel médialejátszónak egy k400as logi billel. halk a hűtésem így szinte idle hangtalan a gépem csak a HDD hallatszik ki sajnos.

(#19) Cassi válasza The Exiled (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

Az i7-4600U egy mobil processzor mindössze két maggal és 15W-os TDP-vel. Azért opció, hogy hátha valaki bedől a név alapján, mert azt hiszi, gyors processzort kap, és kicsengeti a 350 dollár körüli árat.

(#20) dfdfdf válasza Cassi (#19) üzenetére


dfdfdf
őstag

Egy Celeron 2955U hoz képest azért "lehet" hogy jelentősebb gyorsabb ;]

(#21) Cassi válasza dfdfdf (#20) üzenetére


Cassi
senior tag

Egy Celeronnál minden gyorsabb, de akkor is becsapós, mert asztali gépről beszélünk, de ez az i7 valójában egy asztali i3-asnak felel meg kb.

(#22) dfdfdf válasza Cassi (#21) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hát nem teljesen de hellyel közzel így van. De az Intel előszeretettel játszik a nevekkel és magokkal mobil szériás APUknál. Az U-s celeronhoz képest i7 név illik rá de egy asztali i7hez ne is hasonlítsuk hiszen egy asztali 5ször többet eszik és jobban is melegszik. Az is becsapós hogy asztali gépről beszélünk de noti alkotószékből épül fel a gép vagyis attól hogy asztalon van még notiból áll a bele ;]

(#23) Tigerclaw válasza mckay (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A koncepcióval nem lenne semmi baj, ha mellé egy hozzá illő árcédula is tartozna, ami nem 90-100 ezer Forint szerepelne. Annyiért vehetsz "rendes" notebookot is, amin mindent meg tudsz csinálni, amit a chromebookon, amíg fordítva nem igaz. Ahogy valaki írta is, ha lehetne ez első alkalommal cserélné rajta a Chrome OS-t Windows-ra, de ugye túl "kevés" hozzá a gép. Internetkapcsolat nélkül nagyon fapados az a rendszer, már csak azért is, mert aki úgy használja a rendszert, ahogy kitalálták, az internetes tárhelyre, szolgáltatásokra, felhőre támaszkodik. Alternatív, emergency OS-nek megfelelni, de ilyen áron még bottal sem piszkálnám. Ja és persze internetkapcsolattal is fapados, tekintve a két platformra elérhető szoftverek mennyiségét és milyenségét.
Féláron talán lenne miről beszélni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) dfdfdf válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


dfdfdf
őstag

De akkor már ARMos cucc lenne benne mert nem jönne ki a büdzséből.

(#25) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Mondjuk böngészéshez "enyhe" túlzás egy i7 proci!

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#26) dfdfdf válasza oraihunter (#25) üzenetére


dfdfdf
őstag

De egy E1es amds laptop meg kevés. ez inkább asztaliban egy buta i3nak felelne meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.