Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

igy a terabyteos ssdk koraban eleg retegtermek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) tzolosch


tzolosch
csendes tag

Intel nagyon erőlteti az Optane-t de én még mindig nem értem hogy ki a valós célközönség. Rendszer- vagy munka-meghajtónak már egy jó ideje találni költséghatékony SSD-t, a háttértár gyorsítótárazásának meg nem látom értelmét...

(#3) #95904256


#95904256
törölt tag

Ennek a cuccnak tényleg nem sok értelme.
Inkább az Optane DC Presistent Memory-t erőltetnék...
Az nagyobb kapacitású is, meg jóval kisebb a késleltetése.

(#4) #72042496 válasza tzolosch (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

OEM-eken túl olyanra gondolok, hogy NAS-ba esetleg? De abba is vannak már olcsó NVMe SSD-k.

(#5) tzolosch válasza #72042496 (#4) üzenetére


tzolosch
csendes tag

Ha jól értem a rendszer lényegét, a gyakran elért adatok kerülnek gyorsítótárazásra. Hacsak a rendszer nem tudja megjósolni hogy a több TB adatból pont mire lesz szükségem, NAS-ban nem látom értelmét. Az OEM-ek meg úgyis mindent el tudnak adni amiből sok van raktáron. Csináldmagad Jóska meg egy nagyobb nvme SSD-t fog az m2-be tolni ugyanazért a pénzért. Szerintem...

szerk.
Utánaolvasva az Optane előnye a nand-dal szemben a jelentősen alacsonyabb késleltetésben mutatkozik meg.

[ Szerkesztve ]

(#6) #72042496 válasza tzolosch (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt van erről egy összehasonlító teszt. Ahogy nézem, az Optane adatbázisoknál hasított. Ilyen célra kliensgépekben is érdemes lehet bevetni.

[ Szerkesztve ]

(#7) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Már az előzőt is csak úgy tudták rásózni az emberre hogy komplett rendszerbe volt beépítve.

Úgy vitték mint a kolerás lepedőt a vásárlók :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#8) Legyes


Legyes
tag

Pont ugyanazt a sorsot szánnám neki, mint a flash cache modulnak a régi Dell Latitude-ömben: > /dev/null

-=LeGyEs=-

(#9) Xpod


Xpod
addikt

Blade rendszerekbe, virutalizációhoz jól jöhet, ahol storage tárolja a virtuális gépeket, a szerverek meg csak környezetet biztosítják.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10) nexplo


nexplo
őstag

Ahogy olvasom brutálisan rétegtermék. Nem véletlenül nem kerültem vele én sem szorosabb kapcsolatba. Hiába, mindig tanul az ember :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) troviko


troviko
senior tag

Kuka!

https://www.oldtech.hu/

(#12) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Mert az előző termék is annyira sikeres volt...

(#13) nexplo válasza MeszesKPT (#12) üzenetére


nexplo
őstag

Ez bizonyos icipici rétegnél lehet hogy az volt. Szerintem nem te meg én vagyunk ez a réteg :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.