Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dokanin válasza #95561216 (#95) üzenetére


dokanin
aktív tag

Én itt ülök előtte. Egy Predator Helios 500 Ryzen 2700-tel. Brutális. Életemben nem volt ennyire patent gépem, pedig már nem egyet amortizáltam le.

(#102) Carlos Padre válasza #26681856 (#97) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A híres csubakka védelem megint?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#103) Dare2Live válasza #95561216 (#92) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

AWS Megtömik AMD-chipekkel az AWS szervereit

googlenel nem tudom arról ovastam, hogy power irányba ment el konkrtén pl S922.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#104) #25068288 válasza #26681856 (#97) üzenetére


#25068288
törölt tag

...erőlködj csak te is, mint a többi kékködös! ;)

(#105) sb válasza Carlos Padre (#102) üzenetére


sb
veterán

:DDD :DDD
Találó a helyzethez.

(#106) #95561216 válasza S_x96x_S (#99) üzenetére


#95561216
törölt tag

No, erről lemaradtam, ez érdekes fejlemény :) Főleg T-s instanceokat használok, ott még csak coming soon, de az M-es árazás tetszik, bár a szálankénti teljesítmény is annyival alacsonabb kb. Mondjuk a T-nél ez pont nem annyira érdekes, kérdés ott is megmarad-e a 11% difi, mert akkor no-brainer a váltás.

Önmagában ez lehet a legnagyobb előrelépés a piaci részesedésüket tekintve, kérdés, hogy compute vonalra mikor és milyen teljesítménnyel jönnek, illetve hogy mennyire fogja a közel 100 egyéb ec2-re épülő termékük ezeket az instanceokat használni.

(#107) #95561216 válasza dokanin (#101) üzenetére


#95561216
törölt tag

Az ilyen gamer féltéglák a szememben nem normális notebookok, és nem is ezek adják a piac nagy részét. Amire céloztam, hogy a buisness class gépek, ahol ha volt is amd-s megoldás, annak külön szériát csináltak, hogy ne rontsa a meglévő szériák márkaértékét. Majd ha ezekbe berakják, jön például egy Thinkpad X vagy T amd procival, akkor beszélhetünk arról, hogy AMD felnőtt notebook vonalon.

(#109) GeryFlash válasza #95561216 (#107) üzenetére


GeryFlash
veterán

HP envy x360 ryzennel például.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#110) lenox válasza sb (#105) üzenetére


lenox
veterán

Talalo lenne? Szerintem eszelos f@szsag. De vicces, az igaz.

Mas.

Engem ez zavar:

https://www.amd.com/en/where-to-buy/workstations-cpu

Nem kene egy ertelmes gyartot ravenni, hogy legyen worldwide supportalt workstation? HP, Dell, Fuji?

(#111) Carlos Padre válasza sb (#105) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mindig ezt csinálja, szerintem innen van a nickje.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#112) Abu85 válasza lenox (#110) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, mert a Threadripper az gyakorlatilag EPYC, pontosan ugyanannyi előállítani. A nagyobb gyártóknak az AMD csak EPYC-et enged meg, mert a komolyabb workstationök ára úgyis magas, és abból ők is részesedni akarnak a drágább processzorral. A Threadripper az egy DIY megoldás elsődlegesen, azoknak a cégeknek, akik számára sokat jelent, ha egy gépen meg tudnak spórolni párezer dollárt, de ezért cserébe nincs ám olyan support, mint az EPYC-nél.
Ez nem valószínű, hogy változni fog, mert a Threadripper és az EPYC előállítási költsége mindig ugyanannyi lesz, és a nagyobb vállalatokat fejni szeretné az AMD, nem jófejkedni akar velük. Nekik van az egyutas verzió.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#113) lenox válasza Abu85 (#112) üzenetére


lenox
veterán

Valamit felreertettel. Dual 7601 workstationt keresnek.

(#114) Abu85 válasza lenox (#113) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - azokat itt kell keresni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#115) lenox válasza Abu85 (#114) üzenetére


lenox
veterán

Nem mintha itt latnek egy hp vagy dell workstationt, de database/cloud/virtualization ezek szerverek. Amit en linkeltem ott vannak a workstationok, es bar ezek szerint te csak a threadripperig jutottal, de van koztuk epyc is, boxx pl. vagy velocity micro. De hat pont errol beszelek, nincs egy ertelmes.

(#116) Abu85 válasza lenox (#115) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt lehet eljutni a gyártók 2P platformjaikig. Shop menüpont. Mindenhez elvisz, amit árulnak. Ha nem találod, akkor arra van a "contact an expert" rész.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#117) Vesa válasza #25068288 (#96) üzenetére


Vesa
veterán

A szövegértés _sem_ erősséged, hiszen a téma a szerver/business piaci szegmens volt, nem pedig a kis frusztrált vérpistikék gamer PC-je. Hogy kicsit segítsek némi fényt vinni a sötétségbe, kezdetnek talán az alábbi ábrát elemezgesd (már ha sikerül):

A tudomány a valóság költészete!

(#118) #95561216 válasza GeryFlash (#109) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez továbbra is csak a buisness gépek második vonala, 0 típustörténettel. Amit korábban kifelejtettem megemlíteni, hogy a magas idle fogyasztás miatt az üzemidejük is botrányosan gyenge (A285 vs X280 összevetésben pl).

(#119) GeryFlash válasza #95561216 (#118) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hmm, igen abban tényleg gyengébb, ezért kell megvárni a 4. generációs Zen2 magos APU-kat 7 nanon.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#120) tomcat78 válasza Vesa (#117) üzenetére


tomcat78
őstag

Már a téma elején felvetődött bennem a kérdés,hogy egy adott brand piaci részesedése tényleg minősíti egy bizonyos termék teljesítményét? Mert,ha jól olvasom egy bizonyos prociról van szó,nem egy komplett cégről. Ennek fényében viszont az intel fanok mosakodásának tűnik kicsit, mikor ilyen idióta érveléssel próbálnak minősíteni....Nem kell feltétlen magadra venned-nálad szúrt szemet a grafikon-, de a cikk nem piaci elemzés szerintem. Mondjuk ugyan ez igaz a kollégára is, aki ide teljesen nem való grafikonokkal dobállózik... A másik oldal mellett kardoskodva.
Így erősen hitvita szaga van a kommentek javarészének...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#121) sb válasza lenox (#110) üzenetére


sb
veterán

Miért? Nem hasonló a megalapozottsága pár fiókos/piacszerzős okfejtésnek mint a linkelt klasszikusnak? :)

(#122) lenox válasza Abu85 (#116) üzenetére


lenox
veterán

Ez egy vicc, de pont errol beszelek. Meg a supermicronal van valami a legkozelebb, csinaltak egy alaplapot, amit bele lehet rakni egy nem kimondottan hozza tervezett hazba. Gondolod, ha contactolok egy expertet, akkor hirtelen megjelenik egy workstation a dell vagy a hp oldalan?

#121: #96 vs #97 viszonylatban ez egy hulyeseg, de #121, az mondjuk tenyleg az :).

[ Szerkesztve ]

(#123) #25068288 válasza Vesa (#117) üzenetére


#25068288
törölt tag

Mondom, ne akard kiforgatni a szavam.
Én azt írtam és a többiek is, hogy akárhogy is állt a dolog az intel javára, az eladások jócskán nőttek, minden téren, szerver téren IS, annyira jócskán, hogy maga az intel is be van tojcizva már rég!

Arról én nem tehetek, hogy te meg a másik setét haverod csubi, nem fogjátok ezt fel és mindenféle blamával toljátok a hülyeséget, a mantrát, kampányoltok az intelecskétek mellett, mintha ezért fizetnének titeket.
-persze nem így van, nem kaptok ezért semmit, az ilyen ingyenes hülyéken, még maga az intel is jót nevet! :K

(#124) #25068288 válasza tomcat78 (#120) üzenetére


#25068288
törölt tag

Én nem is kezdtem volna grafikonozással, meg piaccal...
Pont, hogy ő követelt tőlem ilyen-olyan grafikonokat, hogy bizonyítsam azt amit az ő érvelése ellen hoztam fel...
Eleve totál blama a gyerek, meg a csubi haverja is, totál ökörségekkel érvelnek csak azért, hogy az intelt fényezzék az AMD -vel szemben, az se számít, ha épp csak keresztúton köthető a fő témához a mondanivalójuk, a lényeg, hogy nehogymár úgy jöjjön ki a dolog, hogy báááármiben is jobb az AMD. Nevetségesek :)

De, hogy legalább én ne etessem a két trollt, a továbbiakban csak olvasom a témát! :K
PEACE :R

(#126) syberia


syberia
veterán

Miért is késnek ennyit az Intel fejlesztései, csak nem aludtak el a trónszékben a hosszú évek alatt? Persze valahol érthető, kényelmesebb szemlélődni a a biztos előny tudatában, mint komolyabban fejleszteni, érdemi sebességnövekedést felmutató processzorokat letenni az asztalra. Az AMD nem tegnap kezdte el a Zen architektúrát kifejleszteni, és nagyon úgy fest hogy tarolni fog a második generációjával.
Elég csak a következő PlayStation hardverére gondolni, AMD-s lesz teljesen a gépük. Abból pedig nem keveset adnak el, lesz itt bőven bevétel a piros oldalon.

https://howbad.info/

(#127) sb válasza lenox (#122) üzenetére


sb
veterán

Általános adok-kapok megy. Általánosságban értettem.
Sok értelme nincs, viszonylag kevés a korreláció az egymásra adott válaszokban bedobott számok között.
A piac lassan pirosabb(kékebb, tetszés szerint) mint hosszabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#128) S_x96x_S válasza lenox (#122) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> akkor hirtelen megjelenik egy workstation a dell vagy a hp oldalan?

szerintem most mindenki kivár az Epyc2 -re .. új alaplap, PCIE4.0 , ...

de addig is:

Introducing the Ultra EPYC AMD Powered Sun Ultra 24 Workstation
https://www.servethehome.com/introducing-the-ultra-epyc-amd-powered-sun-ultra-24-workstation/

Gigabyte W291-Z00 Review an AMD EPYC GPU Tower Server
https://www.servethehome.com/gigabyte-w291-z00-review-amd-epyc-gpu-server/

Mottó: "A verseny jó!"

(#129) lenox válasza S_x96x_S (#128) üzenetére


lenox
veterán

Hat ezek egy cpus epitett gepek. Nyilvan nem ilyenre gondoltam, hanem olyanra, ami dual proc, es amit ha specifikalok a vilag minden tajan osszerak egy ceg, es supportalja, lasd hp vagy dell.

(#130) #25068288 válasza #26681856 (#125) üzenetére


#25068288
törölt tag

Leírtam a mondanivalómat, te teszed az agyhalott értelmetlent csak direkt! :U
Semmi más nem vagy, csak egy szánalmas troll.

[ Szerkesztve ]

(#131) koko52 válasza #25068288 (#130) üzenetére


koko52
veterán

Szerintem AMD fan, csak hangulatot akart ;]
Vagy van egy celeronja :DDD

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#132) S_x96x_S válasza lenox (#129) üzenetére


S_x96x_S
őstag

akkor elég spéci igényed lehet - hogyha mindenképpen dual proci kell és abból is workstation.
ebben az esetben mindenképpen érdemes megvárni az új generációt.

Mottó: "A verseny jó!"

(#134) Carlos Padre válasza #26681856 (#133) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem szoktam rád reagálni, egyszerűen azért mert nehéz elhinni, hogy tényleg ennyire ostoba vagy. Mind a webshop eladási statisztikája, mind az általad ellenérvként felhozott globális részesedési mutató azt mutatja, hogy az AMD jelenleg nagyságrendekkel múlja felül az Intelt eladásokban, másképp nem is lehetséges egy év alatt ennyivel növelni a piaci részesedést. Ezzel nyilván te is tisztában van, csak jössz a szokásos csubakka védelemmel, ezért nem érdemes veled meg csak vitatkozni sem, vitázni meg eleve lehetetlen.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#135) -Skylake- válasza Carlos Padre (#134) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Nem szoktam rád reagálni, egyszerűen azért mert nehéz elhinni, hogy tényleg ennyire ostoba vagy."

Ezt a szoveget lopom, minden masodik hsz-em ezzel fogom nyitni a jovoben. :R

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#136) lenox válasza S_x96x_S (#132) üzenetére


lenox
veterán

Egy procis nem jobb, mint a ketprocis intelek, mivel nem is olcsobb es nem is gyorsabb, szoval azzal tul sok ertelme nincs kiserletezni.

(#137) lenox válasza Carlos Padre (#134) üzenetére


lenox
veterán

Tehat ha mondjuk q1-ben az Intel 15 milliard dollarert ad el termeket, akkor szerinted az amd 1500 milliardert? Az lenne ket nagysagrend.

(#138) VirsLee válasza lenox (#137) üzenetére


VirsLee
őstag

Azt gondolom Te is tudod, hogy a DIY szegmensről van szó, a linkelt adatok is onnan származnak...

(#139) lenox válasza VirsLee (#138) üzenetére


lenox
veterán

Nagyvallalati/szerver/OEM alatt nagyon csodalkoznek, ha barki diy-et ertett volna. Az egy dolog, hogy valaki tevesen ilyen adattal probalt ervelni, pont ez a problema.

(#140) poci76 válasza Carlos Padre (#134) üzenetére


poci76
aktív tag

A piaci részesedés nem azonos a penetrációval. A piaci részesedés azt jelenti, hogy egy adott időszakban melyik gyártó az eladások mekkora részéért felel. A penetráció jelenti azt, hogy az aktuálisan használtatban lévő megoldások mekkora része tartozik egyik vagy másik céghez.

(#142) S_x96x_S válasza lenox (#136) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Egy procis nem jobb, mint a ketprocis intelek,
>mivel nem is olcsobb es nem is gyorsabb,
> szoval azzal tul sok ertelme nincs kiserletezni.

Felhőben viszonylag egyszerű kisérletezni, ARM-es CPU-kat nézegettem, aztán lehütöttem magamat ...
de az EPYC magok már elég jók a mostani LLVM/GCC ökoszisztémához.

tesztelni kell mindent és egyik oldal SALES-einek se szabad csak úgy mindent elhinni.

a mostani EPYC1 generació - még nem tökéletes, de azért már képes az INTEL-es sales-ek megizassztására
mind teljesítményben mind árban.
Elgondolkodtatásra késztet és <<SZERINTEM>> már nem müködik az
az ökölszabály, hogy "2 Intel socket" > "1 AMD socket" -el.

ráadásul a magok száma és teljesítménye jobban meghatározza az öszteljesítményt mint önmagában a socket-ek száma.

persze, hogyha egy meglévő 2CPU-s rendszert kell frisitteni, akkor talán még én is hajlamos vagyok 2 CPU-s új rendszerben gondolkodni - de tényleg az össz ár/teljesítményt kell nézni.

És ha az INTEL a jobb ( és sokmindenben jó ) - akkor azt kell választani.

Mottó: "A verseny jó!"

(#143) S_x96x_S válasza #26681856 (#141) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Hát persze. Jól mutatja ezt az amd jelentései,
>ahol az income 150M dollárról 28M-ra esett vissza egy negyedév alatt.

azért léteznek szezonalitások is :)

AMD Befektetői prezentáció ( amúgy APR 30-án jönnek ki az új számok )
http://ir.amd.com/static-files/9c985e84-bbb6-4e23-99bd-dcbb21f18592

Mottó: "A verseny jó!"

(#145) S_x96x_S válasza #26681856 (#144) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> bár én megy vagyok győződve

én is biztos sok mindenről meg vagyok győződve, ami nem igaz, de
itt azonos negyedévet hasonlítanak az előző év hasonló időszakához.

A kisker karácsonyi forgalmát - jóval előbb meg kell rendelni ,
( és emlékeztetlek, hogy az AMD nem kisker )
Valamint Q4-ben a következő időszak? - pl. 2019Q1 bejelentésekhez gyártják a termékeket.

de inkább nézd meg az INTEL számait.
18Q3 =$19.2B Revenue
18Q4 =$18.7B Revenue
A pénzügyi beszámolójukban az előző év hasonló időszakához hasonlítják
és azt állítják "Q4'18 Revenue up 9%".. persze őket nem érintette a miner GPU piac összezuhanása ;)

Mottó: "A verseny jó!"

(#146) lenox válasza S_x96x_S (#142) üzenetére


lenox
veterán

Nem a cpukra/magokra, hanem a teljes rendszerre gondoltam kiserletezes alatt. A felho szervert ki tud valtani, workstation nem igazan. Legalabbis amit en csinalok, abban nem.
Igen, a magok szama, csak hogy epyc1 32 magig van, 2 cpus intelnel az meg a kozepmezony.
48-64 mag megfelelo arazassal mar oda tudhat porkolni. Csak csinaljanak ertelmes ws-t.

(#147) zseko válasza lenox (#137) üzenetére


zseko
veterán

Jó párszor elolvastam amit írt, de még mindig nem látom hol beszél bevételről benne, amit te érvként fel akarsz hozni.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#148) poci76 válasza zseko (#147) üzenetére


poci76
aktív tag

Azt írja, hogy "az AMD jelenleg nagyságrendekkel múlja felül az Intelt eladásokban". Márpedig a "nagyságrendekkel" az legalább 100× annyit jelent, mert egy nagyságrend az tízszeres.

(#149) lenox válasza zseko (#147) üzenetére


lenox
veterán

Ingyen adjak a procikat, nem kernek erte penzt ugyebar. Tenyleg komolyan gondoltad, hogy ebbol kihozhatsz valamit?

(#150) syberia


syberia
veterán

AMD Zen 2: Production yields for Ryzen 3000 Dies at 70 percent

Elég jónak tűnik ez a kihozatali arány, és a nem hibátlan lapkákból lehet letiltással olcsóbb processzorokat fabrikálni. Tehát a költséghatékonyan oldotta meg az AMD a tömegtermelést.
Idén nyár közepén lesz a Karácsony. :D

https://howbad.info/

(#151) S_x96x_S válasza lenox (#146) üzenetére


S_x96x_S
őstag

Május 1 - lehet, hogy itt jelentik be az új DELL Epyc2 szériát. Talán lesz neked is valami használható.

"AMD EPYC & Dell EMC PowerEdge Server Portfolio

Abstract
AMD’s EPYC Enterprise CPUs together with Dell EMC PowerEdge servers are bringing unprecedented disruption to the datacenter. Unmatched levels of compute, memory, IO, and security capabilities of AMD EPYC based Dell PowerEdge servers is driving momentum across segments and workloads. Together with Dell, we are investing so customers can build their roadmap around Dell PowerEdge AMD EPYC future technology generations."

https://delltechnologiesworldonline.com/2019/connect/sessionDetail.ww?SESSION_ID=6257

Mottó: "A verseny jó!"

(#153) zseko válasza lenox (#149) üzenetére


zseko
veterán

Mert az eladás mióta jelent árbevételt? :F Ha te eladsz A termékből 4ezer darabot 5k-ért, én meg ugyanakkor a B termékből 10ezret 1.5k-ért, az én eladásom 2.5x több lett ugyan, de a bevételem viszont ettől még kevesebb volt. És én még mindig nem azt látom a hozzászólásában, hogy arról beszélt volna, mennyivel többet keresett az AMD, hanem azt, hogy mennyivel többet adott el. Webshop eladási statisztikáról, globális részesedési mutatóról és (eladott termékek darabszáma utáni) piaci részesedésről beszélt, nem árbevételről.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#154) zseko válasza poci76 (#148) üzenetére


zseko
veterán

Amellett, hogy egyébként igazad van ebben, az égvilágon semmi közös nincs abban amiről te beszélsz és amiről én.

HR24.hu

(#155) lenox válasza zseko (#153) üzenetére


lenox
veterán

Mert az eladás mióta jelent árbevételt?

Mindig, ha nem ingyen adnak valamit. Bocs, engem ez a marhasag nem erdekel, nyilvanvaloan nincs semmi ertelme annak amit irsz, hiszen ahhoz, hogy a kevesebb mint 10-ed akkora arbevetelt legalabb ket nagysagrenddel nagyobb darabszammal (gyk. tobb, mint x100) el lehessen erni, ahhoz egyezred akkora aron kene adni a procikat, ezt rajtad kivul senki nem gondolja komolyan. Szoval ezzel legyszi kopogtass mashol, hatha valakit meghat.

(#156) zseko válasza lenox (#155) üzenetére


zseko
veterán

Hogy is mondják, ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Mivel úgy tűnik, láthatóan szándékosan fogalmatlan akarsz lenni hozzá, és szándékkal bele akarod keverni azt is aminek nincs köze ahhoz amiről szó van, nem érzek késztetést, hogy a színvonaladra süllyedjek. Ha akar majd jön és kijavít mire gondolt, és ha én értettem volna félre amit ír akkor mea culpa, én kérek elnézést, bár ha azt nézem, hogy a vitatott hsz-ének az első és utolsó mondata most akár teljesen rád is húzható ebben a jelen szituációban, nem gondolnám hogy lesz reagálás. Én továbbra is azt gondolom, a darabszámi növekedésről van szó a hsz-ében, aminek semmi köze az amd árbevételéhez (természetesen nyilvánvalóan van, csak nem úgy mint aminek most éppen be szeretnéd állítani)
Részemről itt lezártam.

HR24.hu

(#157) lenox válasza zseko (#156) üzenetére


lenox
veterán

Nincs ver a pucadban leirni egy sertest, csak igy mas hozzaszolasra hivatkozva? Eleg szanalmas, szerintem amugy pont rolad szolt a kerdeses resz :).

100+-szoros eladasnak aki szerint nincs koze a bevetelhez az nyugodtan szettepheti minden diplomajat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.