Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kovy79


kovy79
őstag

Jó és gyors kis leírás, most én is megint kedvet kaptam egy kis ottani csavargáshoz (asszony már évek óta nyaggat).
Csak ehhez biometrikus/elektronikus azonosítós útlevél kellene, azt meg sem kedvem, sem időm nincs megcsináltatni (bár lassan kénytelen leszek)...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#52) updog válasza viktorhu (#50) üzenetére


updog
senior tag

Egyébként ilyesmihez hitelkártya való, hogy ne a saját pénzedből hitelezz. ezt nem teljesen tudom értelmezni, de lehet hogy egyre gondolunk :) Sima debit kártyán is tudnak zárolni valamekkora összeget (="csak a hitelkeretedből bebiztosítják maguknak" :F )

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#53) viktorhu válasza updog (#52) üzenetére


viktorhu
veterán

Az a különbség, hogy ha debitkártyát használsz hozzá, a számlaegyenlegből foglalják, vagyis a saját pénzedből tűnik el a lefoglalt összeg, ha hitelkártya, akkor meg a bank pénzéből (hitelkeret) :) Az ATM kártyákról (visa electron, maestro) meg elvileg nem is lehet foglalni, hanem ki kell fizetni előre az összeget.

(#54) updog válasza viktorhu (#53) üzenetére


updog
senior tag

a számlaegyenlegből foglalják, vagyis a saját pénzedből tűnik el a lefoglalt összeg, És? :) Majd feloldják :)

És hogy hasznos/on infót is írjak: ha pl. nem minden este máshol száll meg az ember, érdemes megnézni a vásárlási limitet, hogy pl. egy egyhetes kétfős szobafoglalást enged-e majd, vagy (itthoni idő szerint) éjszaka kell a netbankon mókolni, és reménykedni, hogy szombat hajnalban felvezetődnek a módosítások... true story :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#55) MarQs válasza updog (#54) üzenetére


MarQs
senior tag

"...éjszaka kell a netbankon mókolni, és reménykedni, hogy szombat hajnalban felvezetődnek a módosítások..."

Te melyik banknál vezeted a számládat, amelyiknél szombat hajnalban netbankon keresztül ilyen küzdelmes az ügyködés? :Y :F
Amelyiknél én vagyok, ott hétvégén nem csak a limitmódosítás, de bankon belül az átutalás is azonnal végbe megy!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#56) updog válasza MarQs (#55) üzenetére


updog
senior tag

Nem volt küzdelem (ez nem teljesen igaz, egy félig betört kijelzőjű laptopon sakkoztuk ki a dolgot :D), simán be tudtuk pipálgatni, sms-ben küldte a megerősítő kódot, beírtuk aztán OK volt. Csak mondtam hogy jobb erre előre figyelni :)

"de bankon belül az átutalás is azonnal végbe megy!" Nem USA tranzakciókról volt szó? Az egészen bankon kívül van :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#57) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Esetleg valaki közületek nem volt véletlen mostanában miamiban? szeptemberi útra szeretném kifogni a lehető legolcsóbb jegyet, de eszméletlen árak vannak.

(#58) Bastard-s válasza inspiroyhome (#57) üzenetére


Bastard-s
tag

Próbáld meg,hogy nem Miamiba nézed a jegyet,hanem mondjuk Fort Lauderdale-be!

(#59) vhunor válasza inspiroyhome (#57) üzenetére


vhunor
őstag

De, egy hónapja (bár Orlandóban landoltam, onnan szárazföldön mentem tovább).

[ Szerkesztve ]

(#60) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Köszi a válaszokat, egyeztettem közben ottaniakkal is. Kicsit trükkösek ezek a repjegyes oldalak.

vhunor: PM-ben eltudnád küldeni mennyibe került, és hogyan mentél?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.