Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E-Maxx


E-Maxx
tag

Érezhető javulás pl. hogy most már van saját cikkírója a GP-nek, nem csak egy az egybe Copy paste a gamer365, de viszont Gamer365 hírek is hiányoznak.
De amúgy jó. :K

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#2) Jander


Jander
senior tag

Meg vagyok elégedve az oldallal, eddig egy másik játék híroldalt olvastam, de ott nagyon leépültek a cikkek. Csak így tovább srácok!

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#3) Typhoon47


Typhoon47
őstag

jó irányba haladnak a dolgok. de nem életképes szerintem az oldal. annyi gameportal van manapság... nem hinném, hogy ad annyi újdonságot, hogy átszokjak teszem azt GSről ide. sajnos. :U

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#4) gabor85


gabor85
őstag

Hááát.
1. legyenek hosszabbak a cikkek, a telepítésről is essen szó (GTA4 után... :DD )
2. Több, nagyobb felbontású kép, Nem rossz ötlet a játékteszteknek külön galériát nyitni
3. A játék hogyan futott az adott rendszeren, legyen leírva hogy milyen VGA/CPU/RAM volt a gépben, és az elég e...
Minél részletesebben. (ezt az ötletet jobban ki kéne dolgozni...) Stabil e a játék, sőt, Fraps Benchmark is hasznos tud lenni

[ Szerkesztve ]

(#5) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Szerintem minden téren csak jóirányba fejlődött ugyhogy csak így tovább:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#6) ViKo.B


ViKo.B
csendes tag

Tényleg jó az oldal csak ahogyan írták sok ilyen oldal létezik már... és a gs-sel elég nehéz versenyezni.

fair.blog.hu

(#7) copin


copin
őstag

Kevesebb "gazdasági" hírt, mivel tudtommal a Gamepod nem a financial times babérjaira akar tőrni. Több DS játék bemutatót. Mintha nem lenne DS "dagonya" :DDD Fel kéne újra támasztani, vagy ahhoz hasonlót, persze csak ha érdemes.

(#8) Morden24


Morden24
nagyúr

Én olyat szeretnék, hogy:

A játékok tesztjeinek végén lehetne egy tételekre bontott értékelés. Nem, nem százalékos szemét, hanem pro-kontra alapú dolog. Így pl. látnám, hogy a cikkíró azért húz le valamit, mert elhagyta a barátnője és a pizza is kihűlt, vagy ténylegesen vannak-e problémák (amiket fel is tud hozni), valamint megállapíthatom, hogy ezzel egyetértek-e vagy nem.

Ez szerintem elősegítené azt is, hogy a cikkíróknak igazi jó kis egyedi stílusa meg "rajongótábora" alakuljon ki, ami megdobná az oldal hangulatát.

Egyébként hajrá. Én pölö csak innen szerzem a játékos infóimat :DD

szerk.: Ja, és ami nagyon fontos. Kellenének szavazások. Szeretik a népek. :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) _Orbi_ válasza gabor85 (#4) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

3:
Azt ne akard... Még a végén az lesz, amint az összes többi oldalon, hogy vesznek 2millióért egy bazidurva 8 magos procis gépen egy 20GP-s- vga-val meg 1 tera rammal és a cikk végén meg elmondják, hogy: Tűrhetően ment a játék, nem volt gond. Ezt rohadtul utálom/utálnám
Amúgy teljesen jó az oldal, job mint a GS. Fellépek PH-ra és 4 legyen csapok egy csapásra. Fényképezők, számtek, informatika, játékok. Teljesen jó!

Egy valamit sajnálok nagyon... Mégpedig azt, hogy nincs webshop! Szívesen válogatnék az online megvehető gémek között :)
:R

(#10) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Én sokkal részletesebb játékteszteket várnék... És látom még mindig hezitáltok, mennyire legyen közösségi vagy szakmai az oldal.

(#11) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Számomra unszimpatikus volt, ahogy a(z általam egyébiránt nagya becsült) Prohardver stáb leépítette szépen a kedvenc gamer oldalam, a Hardwired-et: elsőként a fenti füleknél megjelent a Gamepod, később innen a Hardwired eltűnt, majd az oldalsó hírboxoknál történt ugyanez. Persze megértem én, hogy két, igen hasonló témájú lap nem fér meg egy csárdában, de akkor is. Eme sérelmem régebben is el kívántam mondani s itt most pont témába vág.

A Gamepod egyébként inkább az olvasók generálta (webkettes) tartalmak terén erős, és ilyen téren szerintem hiánypótló is, mivel gyakorlatilag gamerSmás blogoldalak áttekinthető gyűjtőhelyévé vált. Saját gyártású tartalmakban (cikkek) viszont gyengus, itt a Hardwired szőrmadarai egyértelműen sárba döngölik :D
Érdemes lenne elgondolkodni a szalonna-álcázók felbérlésére/átcsábítására, legyenek ők a hivatalos Gamepod stáb, ha már perpill indexre kerültek...
Az index szót nem véletlenül használtam, lásd: INteRNeTTo -> Index

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#12) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Huhh, hol is kezdjem. Először is köszi mindenkinek az eddigi biztatásokat, észrevételeket.
Elhangzott ugye, hogy nem életképes a dolog, remélem azért erre rá fogunk tudni cáfolni a jövőben.

Volt egy olyan felvetés is, hogy esetleg lehetnének jobban technikai megközelítésűek a játék tesztek. Megszavaztatjuk valamikor a jövőben és ha valóban igény van rá akkor lehet róla szó. Bár részemről a legkevésbé ezek a technikai dolgok a fontosak egy játék esetében.

Értékelésnél pro-kontra vélemény leírása szerintem reális igény, megoldjuk.

WonderCsabo:mire kellene jobban kitérni a cikkekben véleményed szerint?

hardzsi2:Hardwiredről nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire döngölnek, milyen téren és kit földbe arról szintén nem, ízlés kérdése. Egyébként pedig jelenleg Gamepod-on elenyésző mennyiségben van az olvasók által feltöltött hír. Bár a srácoknak nincs házigazda titulusuk, ettől függetlenül akiket rendszeresen olvastok a csapathoz tartoznak.
Remélem sikerült mindenre válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#13) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Szvsz a GamePod jó.

Lehetne jobb is. Bár talán nem a ti hibátok, hogy nem jön olyan játék, amitől megnyalnám a számat :D De kivárásra alapozok ;]

Mindenki dobálózik itt a gs-sel. Hát kövezzetek meg, jó ha 2x jártam arra. Ha nem lenne Gamepod, nem is néznék ilyen oldalt. Jól mondják előttem, több legyecske egy csapásra ;)

Hozzátenném, hogy én a sok-sok-sok fórum közül ahol jártam a PH! lapcsalád motorjára épülő az egyetlen amit használni tudok/szeretek. Nekem fontos, hogy ha hozzá tudjak szólni ha akarok, épkézláb módon. Ez itt megvan, más fórumokon elveszek.

A tesztek minőségén lehet csiszolni, de ez egy folyamat, és jól haladunk. Már így sincs kivetnivaló. Jó lesz ez.

Szóval GP rlz, csak így tovább :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) WonderCSabo válasza Zsoccc (#12) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A terjedelem kicsi, egyrészt. Nézzetek meg egy cikket mondjuk a GS-ben, ha annak a fele a terjedelem, és a sokrétűség, az már jó. Másrészt rengeteg a sok kis hír, és nagyon kevés a valós teszt. Ami viszont tetszik az oldalban, az a nyitottság az olvasók felé, ezért sok-sok respect! :R

(#15) Zsoccc válasza WonderCSabo (#14) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Először is tisztázzuk mit nevezünk cikknek. Az én olvasatomba oda csak a terjedelmesebb, játékokat bemutató több ezer karakteres írások. A napi szinten megjelenő rövid irományok csak hírek.
De kíváncsivá tettél, ezért végeztem egy kis kutatást:
Találomra válogattam:
gs-en egy előzetes: 3800 karakter, gamepodon: 4900
gs-en egy teszt: 4500, gamepodon: 10500 Na jó itt nyilván belenyúltam a végletekbe.

Hírek esetében én a külföldi portálokhoz és offline újságokhoz vagyok szokva ahol erősen a tényekre mennek és sokkal kevesebb a körítés.

Sok a körítés kevés a valós teszt? Lehet benne valami de valljuk be mostanság kevés izgalmas játék jött, azért igyekszünk. De ezt is megnéztem már mert fúrt a kíváncsiság: gs utolsó játék teszt dec 29-én volt. Azért az se most volt.

Még mielőtt letámadtok, hogy mit hasonlítgatok itt, ez tényleg csak kíváncsiságból történ és nem bárminek is a bizonygatására.

Az olvasók felé való nyitottság pedig szerintem az elsődleges dolog egy ilyen oldal esetében, hiszen értetek vagyunk.

(#16) jerry311


jerry311
nagyúr

Az elmúlt évben kb. 10-szer jártam a gamepod-on. :F
Ha éppen játékhírekre gerjedek, akkor hardwired.

(#17) hardzsi2 válasza Zsoccc (#12) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

...Egyébként pedig jelenleg Gamepod-on elenyésző mennyiségben van az olvasók által feltöltött hír....
Bocs, igazad van, kevertem picit a Logout-tal. Akárhogy is, a Logout-beli olvasói/rajongói játéktesztek (mert előfordulnak ilyenek) átkerülhetnének például a Gamepod-ra, a Logout-on így is maradna téma bőven...

Az utánnam hozzászólóval egyetértve: terjedelmesebb cikkek kellenének. Persze nem erőltetni, csak arról szabad írni, ami megérdemli, ám arról lehet több képpel, nagyobb terjedelemben.

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#18) sekli


sekli
addikt

Rakjatok sokkal több képet a cikkekbe, lehet, hogy nem én vagyok a jó példa, de mivel soha nem fogok a játékkal játszani, érdekelnek a képek, nem tudom miért... :D Egy játék-újságban is rengeteg kép van, lehet, hogy a régi bölcs mondás miatt, mi szerint egy kép többet mond száz szónál... :D

(#19) Bici


Bici
félisten

Szerintem elég jó az oldal, bár nincs időm túl sokat olvasni.
Rendszeresen feltűnik, hogy - bár a helyesírás általában rendben van - a mondatok tagoltsága nem mindig megfelelő. Például ebben az írásban az első mondat minimum kettő.
Oké, hogy laza téma a számítógépes játék, de ha a célközönség ezt látja itt is, akkor az nem vezet jóra.
Akár szőrszálhasogatás akár nem, ezen változtatni kellene - szerintem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) nrgia


nrgia
őstag

Rövid leszek. Nekem ez az oldal a tuti favorit!!!!! :R
Ha változtattok is ne túl sokat,kár lenne belepiszkálni egy működő gépezetbe! :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#21) Zsoccc válasza Bici (#19) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Tény, hogy szeretek jó sokszorosan összetett, körmondatokat írni. Igyekszek leszokni. :)

(#22) WonderCSabo válasza Zsoccc (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igyekszem. :)

(#23) Bici válasza Zsoccc (#21) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszönjük! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) Wolverine válasza hardzsi2 (#17) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha valaki a Logoutra írja meg a játéktesztjét, és utána alul nem jelöl be legalább egy Gamepod-kategóriát, akkor az írása nem fog megjelenni a Gamepodon... ez ellen sokat nem tehetünk, a figyelmetlenség emberi alaptulajdonság :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25) Zsoccc válasza WonderCSabo (#22) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Ez volt a kegyelemdöfés a kis kutatásom miatt? :)

(#26) hahajdu


hahajdu
aktív tag

szerintem helyzeti előnye van az oldalnak azzal, hogy a prohardver-itcafe-fotóizé-logout al "össze van kötve". én például csak fölül lépegetek eggyik oldalról a másikra Ezt hülyeség lenne nem kihasználni. Ez én szerény véleményem az, hogy nem versenyezni kéne a többi játékokkal foglalkozó oldalakkal, hanem egy teljesen alternatív irányba elmozdulni, amely a többi oldalt inkább kiegészítené. például lehetne külön rovat, benne rengeteg kis szavazó géppel. mert az jó. , meg lehetnének vicces játék ismertetők (rossz pc játékok), akár videósan. Érdekes/vicces screenshotok aláírásokkal, játékteszteknél lehetőség, hogy a nagyérdemű is pontozhassa a játékot szempontok szerint. lehetne külön rovat, beküldött játékteszteknek is, amik sok színt vinnének az egészbe.játékteszteknél megemlíthetnétek, hogy milyen konfiggal játszottátok, milyen fps-eket kaptatok, és sokkal őszintébb, inkább érzésekre kiterjedő tesztek kellenének, nem száraz séma tesztek, amiket még 1000 oldalon olvashatunk..

na, most ide 'brainstorming' -oltam.. lehet, hogy én se gondolom ezeket az ötleteket komolyan, de most ezek jöttek.. :B :R :R

hunpad.com

(#27) hahajdu válasza hahajdu (#26) üzenetére


hahajdu
aktív tag

most nézem, hogy az oldalt nem is egy szerkesztőség szerkeszti, hanem mindenki küldhet be cikket :o én kérek elnézést :R

hunpad.com

(#28) bullseye


bullseye
addikt

Hát így gyors átfutásra (és tényleg gyors, lehet hogy pár dolgot nem láttam át)
- jobban szét kéne választani a híreket a tartósabb tartalmaktól (leírások, tesztek, tippek trükkök, kiemelt fórumviták, stb)
- ha írhat ide bárki, akkor azt népszerűsíteni
- szerezni egy jó (olvasó)szerkesztőt (tudom: válság, pénz, írói önérzet mind elletmond ennek, de az első leírás amibe belenéztem komoly érv mellette.) Ha civilek is írhatnak akkor többet, hogy a sokszínűség ellenére legyen azért valami kötelező minimum.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#29) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Lehetne pl oldschool meg retro játékokat tesztelni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) Wolverine válasza bullseye (#28) üzenetére


Wolverine
félisten

Az az olvasószerkesztős rész nálam első pont lenne és félkövérrel írva minimum, ha külsősként szólalnék meg :B (így inkább megyek aludni, mert ilyen fejfájással még egy rövidhírt se tudok megírni, pedig kettő tartalék van jelenleg...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31) 3psilon


3psilon
aktív tag

Én pesszimista vagyok, szerintem így is van elég gamer oldal (PC Dome, GS, Hardwired, a Guru oldal is nyomja stb.), mindegyik hírek tömege, webkettő, webshop, ami kell.

Szerintem stratégiailag nem az a jó cél, hogy a legjobbak legyetek, hanem hogy tovább növeljétek a lapcsalád sokoldalúságát. Nem szoktam játékoldalakat olvasni, mégis, ha a címlapon ott van valamilyen zaftos cím, megnézem, átfutom.
Alapvetően logout olvasó vagyok, de így tévedek it café meg gamepod oldalakra.

Amilyen játékteszteket olvastam, azok kimerítőek voltak, az olvasói (?) véleményválogatás szerintem marha jó ötlet, mert naprakész és rávilágít a dolgokra, az apróbb hírek meg nem érdekelnek :)

Szóval elméletben lehet fejlődni, még több hír, webshop, anyámkínja, de szerintem az irány jó, maximum csiszolni lehet, a meglévőt tökéletesíteni. Pl. minek a webshop, ha ott a szomszédban a hardverapró, ahol ha használtan is, de olcsóbban meg lehet kapni a játékokat.

Ha pedig figyelemfelkeltés és a többi PH oldal olvasóinak szemszögéből nézzük, egy valami van, ami mindenkit érdekel, legyen hardcore vagy alkalmi játékos: mivel játsszunk? Tehát játéktesztek.
Még egy backup ötlet: retro rovat! Igen! Régebbi játékokról írni. Igazából ha jól tévedek egy nagy oldal sem foglalkozik ezzel, csak erre szakosodottak. De az alkalmi látogatóknak kapóra jöhet, hogy egy olcsón beszerezhető, szerény gépigényű, emellett kiváló játékról olvashatnak.

Üdv. :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#32) Bici


Bici
félisten

Lehetne olyan játékokról többet írni, amik:
- Hazai fejlesztésűek,
és/vagy
- méltánytalanul hanyagoltak, vagy ismeretlenek.

És még egy szavazat a retró játékokra, de szerintem az első kettő fontosabb. :K

Mindhárom azért lenne jó, mert így hiánypótló is lehetne az oldal, amiért máshonnan is érdemes átjönni, és nézni az itt megjelenő reklámokat - vagy rájuk kattintani. :DDD

Jaaa, ha már a GamePod-ról van szó:
Mi van a hardwired-el?? Az nem a PH család része??
Hogy van ez? Homályosítsatok fel légyszi!!
Kösz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) marcias válasza Zsoccc (#12) üzenetére


marcias
őstag

hardzsi2 kérdésére véleményem szerint nem sikerült teljesen válaszolnod. Én is úgy érzem, hogy kicsit ki lettek "túrva", talán történt valami nézeteltérés? Mondhatod azt, hogy nem publikus információ, azt is elfogadom, de szerintem nem csak annyiról lehet szó, hogy nem volt elég hely a címsorban.

JAVASLATAIM:
Nem akarom hasonlítgatni a két oldalt egymáshoz, mert jelentős eltérések vannak, más erősségéből tanulni azonban nem bűn. Én mindenképpen blogszerűbbé tenném a gamepod-ot, és összességében informatívabbá a címlapon megjelenő írásokat (most ugyanis pont olyan, mint a Logout, ahol ez jó így, a Gamepodon azonban a legtöbb esetben nem elég).
A tartalom kezd rendben lenni, de kategóriák bevezetését javasolnám, úgymint: gazdasági hírek/játékeladások, hivatalos gamepod tesztek, olvasói teszek, játékhírek. Ezeket valahogyan el kellene különíteni - de lehetséges, hogy ez csak egy egyéni igény részemről. Az elkülönítést egyébként valahogy úgy képzelném, hogy mondjuk más színű szövegboxban lennének a cikkek, vagy esetleg a cím alatt/mellett lenne egy piktogram/rövid szócska. A másik lehetőség mondjuk SG/Ipon típusú blokkos felosztás lehetne. Ezt csak azért mondom, mert az áltlam önkényesen bevezetett kategóriák között elég nagy különbségek vannak, de sokszor ez a címből nem derül ki. Ezzel viszont jelentősen áttekinthetőbb, olvasóbarátabb lehetne a dolog.
Nem tartanám rossz ötletnek a játékoknak létrehozni egy-egy lapot, ahogyan az szokás sok helyen (más kérdés, hogy milyen sikerrel). Ez akár ilyen PH!-fórum #1 post jellegűen egy rövid összefoglalóra mutatna, és alatta megjelennének a hozzászólások - ezáltal a játékoknak csak 1 topikja lenne (nem nyavajognának a "minek 43 WOW/GTA4 topic?"-osok). Ezeket a "játéklapokat" pedig mindenhonnan el lehetne érni, ahol arra hivatkozás van, akár egy tesztben, akár egy hírben, a játék címére kattintva.

Egyelőre ezek jutottak eszembe, remélem van köztük használható is. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#34) Breki's válasza 3psilon (#31) üzenetére


Breki's
tag

Nem kifejezetten, neked szólóan, hanem mindenkinek aki a retro rovatot hiányolta. Már egy ideje igyekszem erősíteni ezt a vonalat.
Ahogy láthatjátok, van egy Beat em up cikk ill. egy Donkey Kong is kijött mostanság.

Nopara, jön a többi game is!

A vicces képaláírások már nekem is megfordultak a fejemben, úgyh. most hogy látom van rá igény, be fogom dobni a humorbombit is elkövetkezendő cikkeim képeihez, és készítek majd vicces feliratokat! Remélem nem cinkelést, hanem jókedvet fog kiváltani a társaságban! Egyébként ez egy régi 576-os ötlet, mely nekem is feldobta sokszor a kedvem amikor anno kbyte-ot olvastam!

Cikkírói véleményként én azt mondanám, hogy a túlzott rétegződés sem jó, de tervben van néhány további "alternatív" megoldás, mely tovább szolgálná az idelátogatók szórakoztatását, mint pl. videóelemzések, képaláírások és egy új rovat is indul a retro mellett vsz. De erről pszt egyelőre! :)

A Retro-t eddig én egyedül vittem, de sztem a többiek is rámozdulnak és az uborkaszezonokban igyekszünk majd rágyúrni régebbi stuffokra is!

Én a Gamepod egyéniségét még abban látom személy szerint, hogy igyekszünk objektívan megírni a kritikákat, mely sokak tetszését/nemtetszését váltotta ki eddig is(pl. Fallout3 elemzés).

Azonban azt vegyétek figyelembe, hogy mi is emberek vagyunk és mi is az építő kritikákból tanulunk és nem a fikázásból. Örülök annak, hogy a legtöbb fórumozó aki látogat minket, ennek megfelelően igyekszik minket ösztönözni hogy minnél jobb minőségben szerkeszthessük az oldalt!

Handheld téren valóban nem hozunk annyi mindent mint kéne, de ezen a téren is igyekszünk javítani.

Az egyéb oldalakról való elszipkázás ügyében pedig annyit nyilatkoznék, hogy ezelőtt én is máshol szerkesztettem, sőtt, több más oldalon voltam. Aztán a Gamepod oldalát találtam a legmegfelelőbbnek arra hogy publikáljak, mert része lehetek egy olyan csapatnak, akik ambíciózusan, előremutatóan, hosszabb távon szeretnének felépíteni egy sikeres oldalt.

A szavazásos dolgot meg majd megszavazzuk! Sztem amúgy kicsit már uncsi is, hogy minden gameportálon ezzel lehet találkozni, de majd kitalálunk valamit! :)

Breki's

(#35) cizoe


cizoe
őstag

Határozottan javul a Gamepod. Pár hete nem így láttam (voltak félreértéseim, de eléggé negatív véleményen voltam az egészről, még azt is megkérdőjeleztem, hogy kell-e) , most kicsit jobban beletúrtam magam, még ha passzívan is. Remélem jó kezekben marad, és megmarad a jó irány. Ami plusz pozitívum, hogy végre kezd intenzíven átszivárogni a játékos közösség a ph-ról. Gondolok itt a hírek kommentelésére, etc etc etc.

Ezért is bátorkodtam Logoutos cikksorozatom új részét a Gamepodra is kitenni, talán jó helyen lesz itt (is), és talán lesznek olyanok, akik szerint ez is hozzájárulhat az oldal minőségének javulásához!

cizoevoltam

[ Szerkesztve ]

(#36) Wolverine


Wolverine
félisten

Egy megjegyzés: a Hardwireddel kapcsolatban tudtommal Parci az illetékes, ő meg nem jár ezen a portálon :B Nem hiszem, hogy Zsocc tud válaszolni, mi lett a PH-Hardwired együttműködésből (max. kijavít, ha tévedek :DDD).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37) Zsoccc válasza marcias (#33) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Írtam neki, hogy ehhez nem igazán tudok mit hozzáfűzni. Tudok néhány részletet, de mivel se a múltjukat, se a jelenüket, se a jövőjüket nem ismerem így nem fogok belefolyni ebbe a témába és nem fogok pletykaszerű információkat terjeszteni.

(#38) Zsoccc válasza cizoe (#35) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Köszönjük a cikkedet, remélem sok hasonlót kapunk még tőled.
Az pedig kimondottan jó érzés, hogy megváltozott a véleményed a múltkorihoz képest.

(#39) 3psilon válasza Breki's (#34) üzenetére


3psilon
aktív tag

Én másfajta retro játékokra gondoltam, ilyen pár (2-10) éves klasszikusokra (igaz, annyira nem retró, mondjál jobb nevet...), amik akár még ma is kaphatóak budget kiszerelésben.

Szívesen írok néhányról magam is, ha van rá igény. (mert azért egy jó cikket megírni nem olyan kevés idő)
Mit szólsz?
Írhatsz PÜ-t. Meg nézd meg a TF2 cikkemet, afféle bugyuta stílusban (is) tudok írni. :D

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#40) frame>24


frame>24
addikt

Én is szinte csak innen szerzek infókat, emellett a #8-as és #13-as hsz-ekben írtakkal nagyon egyetértek, többet nem is fűznék a dologhoz. :)

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#41) Breki's válasza 3psilon (#39) üzenetére


Breki's
tag

Én a 2-10 éves játékokat nem hívnám retronak. Ezért én ezeket nem veszem számításba a retronál. Retro címszó alatt sztem régebbi stuffok előhúzására van igény. De természetesen ha te szeretnél ilyen játékokról írni, akkor várjuk a cikked, márcsak nézettségi kíváncsiságból is! Ha hozza a számokat, akkor csinálunk 2-10 év közötti játékelemzéseket is, de én azért sem rajongok ezért, mert tele van a net 2-10 év közötti játékelemzésekkel és bemutatókkal a hasonló oldalakon.

Breki's

(#42) Zsoccc válasza Breki's (#41) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Ettől függetlenül még jöhetnének. Én például teljesen oda lennék most egy jó velős Sim City 4 elemzésért.

(#43) Preda


Preda
aktív tag

Hát én magam részéről ki nem állhatom a Gs-t csak akkor látom, ha keresek valamit google-ben :D és véletlen kiadja akkor is csak a címet. Csak ph! lapcsaládot olvasok illetve még egy magyar wowos oldalt(kb mindenki tudja miről beszélek akit érint) ,de ez itt nem a reklám helye. Nagyon is jó oldal ez csak így tovább. Jah a #8-al én is egyetértek .

(#44) WonderCSabo válasza Zsoccc (#25) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, csak ez a hiba nagyon szúrja a szemem. Főleg egy cikkírótól. :U Ahogy írtam, a kutatás nagyon tetszik, és azt hiszem jó irányba fejlődik az oldal, pl. a galériának és a szavazógépnek nagyon örülök. Már csak több (minőségi) teszt kéne, és Kánaán.

(#45) Breki's válasza WonderCSabo (#44) üzenetére


Breki's
tag

Jobb lenne ha nevet írnál, mert így nem tudjuk hogy ki az.

Engem érdekelne hogy nálad a Minőségi teszt mit takar, mert sztem ezt sokféleképpen meg lehet közelíteni.

Breki's

(#46) Wolverine válasza Breki's (#45) üzenetére


Wolverine
félisten

Zsocc hozzászólásával kapcsolatban hívta fel a figyelmet némi nyelvtani hibára :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47) adalbert1 válasza Breki's (#34) üzenetére


adalbert1
veterán

Retro jöhet minden mennyiségben! A Donkey Kongos cikk külön jól jött, legalább eszembe jutott hogy régen milyen jókat játszottam vele. :)
Az új játékok tesztjei pár kivétellel engem személy szerint úgy se érdekelnek, az utóbbi 5-7 évben mióta nem veszek nyomtatott sajtót 2 kezemen meg tudnám számolni hányat olvastam el.

(#48) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Nem tudom mekkora a gamepod látogatottsága, de érzésem szerint elmarad a pH/logout-ra rendszeresen járók számától (bevallom én sem szoktam olvasni, a pH fórumból csöppenek néha ide), tehát ésszerű döntés lenne valahogy "átcsalogatni" a tagokat. Mivel a prohardver fórumában elég nagy számban képviseltetik magukat a "casual gamer"-ek, régebbi géppel, szerintem sokan lennének kíváncsiak pár régebbi játék tesztjére. Persze nem nem minden 5 éves játékról olvasnék szívesen tesztet, csak a kiemelkedőekről. Azokról, amiket érdemes megvenni/kipróbálni és el is fut a gépemen gond nélkül.

Szerintem sokan vannak, akik nem követik aktívan a játékvilág történéseit, de időnként szívesen kipróbálna valami számára új játékot. Mit tudok ilyenkor tenni? Legjobb esetben felmegy a gamespotra aztán pontszám szerint sorba rendezi a játékokat, beleolvas a jobbak review-jába, aztán próbál valamit választani. Szerintem lenne létjogosultsága egy "hét/hónap játéka" rovatnak, ahol kissé régebbi, de kultikus/mindenki által szeretett/szakma által nagyra tartott, de egy nem "játékos" számára lehet, hogy ismeretlen (tehát azért ne a Diablo) játékok kerülnének bemutatásra részletesebben. Ezeket nem is feltétlenül kellene nektek megírnotok, lehetne pályázat (mittomén egérpadért), lehetne cikket beküldeni, amit aztán esetleg átírnátok (lényeg, hogy egy bizonyos színvonalat azért megüssön).

Cikkekhez: Legyenek szubjektívek! Nyugodtan írjátok bele "magatokat", a régi pc-s (offline) magazinok ezért voltak szinte kutlikusak (CoV, régi PCGuru, 576). Ráadásul az ilyen cikkek sokkal több kommentet generálnának, ami több oldalletöltéssel jár. Sokkal inkább kommentel valaki, ha nem ért egyet valamivel...

A szavazás jó ötlet. Csak mondjuk értelmes kérdések kellenek, nem az, hogy napi hány órát játszol, meg milyen gyakran cserélsz videókártyát.

Érdekelnének még "háttér" cikkek. Akár a nagy öreg játékfejlesztőkről, (mondjuk ilyen cikksorozat mintha lett volna valahol pár éve, de szerintem mások is elolvasnák mégegyszer), a fejlesztési irányokról. Esetleg új technológiákról (amivel szintén lehetne pár embert áthozni a pH-ról). Játékstílusok születéséről (mint az FPS-ek története).

[ Szerkesztve ]

(#49) KilgoreTrout válasza KilgoreTrout (#48) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ja és még a cikkekhez. Stílus. Persze nyilvánvalóan nem tud mindenki jól írni, de azért biztos lenne egy-két ember. Mobilarénán is szinte csak Bog tesztjeit olvasom, mert azok jól meg vannak írva.

Vagy például ezt a blogot is csak véletlenül találtam, és soha nem olvasok ilyesmit (utazási blogot), de egyszerűen leköt minden post, mert élvezet olvasni.

(#50) Kasza08


Kasza08
őstag

Erősen javult a helyzet azáltal, hogy nagyrészt Zsoccc írja a cikkeket/teszteket és nem a gamer365-ről van koppintva:U Egyébként én nem szoktam semmilyen játék portált olvasgatni, ha látok valami érdemlegeset a fejlécen. Több cikk író kéne, és ha teszteltek, akkor kéne egy 3 konfig (gyenge, átlagos, high), amin megnézitek, hogy hogy ment. Tudom, hogy ez anyagi gondokba ütközhet, de sokat javítana a dolgon szvsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.