Hirdetés

2020. október 21., szerda

Gyorskeresés

(#1) KROK640

KROK640
aktív tag

Bár grafikailag nekem határeset (értem én, hogy korai '90-es évek hangulat) de ezutána rész után tettem le végleg a kipróbálásáról :
"Hotshot Racing járművei billegnek, farolás közben „lebegős” érzésük van, forgolódnak a tengelyük körül, de nem érezni azt, hogy 100%-osan uraik vagyunk. Ez a kisebbik baj. A nagyobbik baj a mesterséges intelligencia: a gépi ellenfelek a legócskább „gumiszalag” módszert használják. Bármennyire is jól mehetünk, minimum egy rivális, de inkább az egész mezőny végig ott lohol a hátsó felünkben, és nemcsak idegesítenek, de szándékosan belénk jönnek, sőt kiforgatnak akár az egyesekben is. Ennyire agresszív, pofátlan M.I.-t nagyon ritkán látni, és megkeserítik az összes verseny hangulatát, ráadásul az elért eredmény is inkább szerencse, mint képesség függvénye."

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#2) GreatL válasza KROK640 (#1) üzenetére

GreatL
senior tag

Béna a kézifékezés is... ránéztem, felejtős. A Horizon Chase Turbo mellett nem rúg labdába. Valaki csinálhatna egy Cruis'n World II-t.

Intel Core i7-9700K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Mi 9

(#3) nexplo

nexplo
senior tag

Az ötlet jó a megvalósítás silány :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#4) XuChi

XuChi
addikt

Atya ég, mi ez a retek ? Nem elég hogy ocsmányúl nézk ki, még a játékmenet is sz@r. Az ilyeneket fejlesztő csapatokat kellene beszántani, és elküldeni őket gyári munkásnak.

(#5) Silεncε válasza XuChi (#4) üzenetére

Silεncε
őstag

A Zelda óta divat ez a nincs textúra, csak egy szín (nekem pl tetszik).

Fear is freedom! Subjugation is liberation! Contradiction is truth! Those are the facts of this world! And you will all surrender to them, you pigs in human clothing! - Kiryūin Satsuki

(#6) XuChi válasza Silεncε (#5) üzenetére

XuChi
addikt

Az a Zelda. Az egy jó játék. Annak jól áll. Ez meg egy emberiség ellen elkövetett bűn! :D

[ Szerkesztve ]

(#7) GreatL válasza Silεncε (#5) üzenetére

GreatL
senior tag

Nem a Zelda találta ki, ez régóta létezik és sok helyen használják - a Zelda pl. normális textúrákkal érdekesen szaladgálna a Switchen...

[ Szerkesztve ]

(#8) Silεncε válasza GreatL (#7) üzenetére

Silεncε
őstag

Egy szóval nem mondtam, hogy ő találta ki, csak azóta divat

Fear is freedom! Subjugation is liberation! Contradiction is truth! Those are the facts of this world! And you will all surrender to them, you pigs in human clothing! - Kiryūin Satsuki

(#9) GreatL válasza Silεncε (#8) üzenetére

GreatL
senior tag

Jó. Akkor nem azóta divat.

(#10) GodGamer5

GodGamer5
őstag

A Horizon Chase Turbo tényleg nagyon ütős, de ez a játék még ránézésre is csak max egy gyenge klón.

PRÉMIUM MINŐSÉGŰ HIGH END Csöves erősítő ÁR ALATT ELADÓ !!! - https://hardverapro.hu/apro/alkukepes_egyedi_premium_minosegu_high_end_csoves/hsz_1-200.html

(#11) nexplo

nexplo
senior tag

Felmerül bennem hogy minek erről a szegény játékról teszt... :(

(#12) arelim válasza GreatL (#9) üzenetére

arelim
tag

az interstate '76 óta divat.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#13) KROK640 válasza arelim (#12) üzenetére

KROK640
aktív tag

Az jó játék volt, bár az Interstate '82 jobban tetszett

(#14) Rodi 4.80

Rodi 4.80
senior tag

Én mentem vele 10-20 kört, nekem tetszett, jó benne a zene ahogy az utolsó körre felgyorsul! :)
Pár perc alatt az irányításra is rá lehet érezni, utána már "csukott szemmel" is lehet nyerni a futamokat.

(#15) arty

arty
addikt

Korrekt teszt, sajnos egyet is tudok vele érteni, hogy az MI/AI gyakorlatilag MAJDNEM tönkrevágja az egészet.

Mindenki magának kell eldöntse, mennyire AKARJA szeretni a játékot, mert sajnos itt pontosan erről van szó: a régi idők emlékére az ember kényszeríti magát, hogy az MI/AI _ellenére_ is próbálja meg kiszedni magának az élményt. Én megpróbáltam, sikerült is :D
De ez nagyrészt az acsiknak/trófeáknak köszönhető, mert egyébként 2-3 óra alatt tényleg "vége" a játéknak és nincs is olyan igazi "végtelenszer újrajátszható" ARCADE mód, mint volt a tesztben is említett VR/daytona/stb címekben.

Ez a grafika régen nem divat volt, hanem a realitás - a hardver nem volt képes textúrákkal ellátni a poligonokat. Nekem is az interstate '76 (a 82 borzalom volt) rémlik elsőként, ami már nem kényszerből nem használt textúrát, hanem egyfajta stílusként használta a mezítelenséget, de ott pl nem volt minden texturamentes! ( (#8) Silεncε - tehát nem, nem a Zelda óta divat, ráadásul az még csak nem is lowpoly... )

(#2) GreatL nem kell kézifékezni a játékban. ezt persze "ránézéssel" nehéz lehetett eldönteni, így ezt nem is kérem számon... ;) (demo hiányában viszont a kipróbálást sem tudom javasolni :( )

(#3) nexplo a silány az ilyen 1/10 lenne a képzeletbeli skálán? ;) mert attól azért nagyon távol áll... biztos fiatal vagy és nem láttál még valóban silány játékokat :D (dreampage is 70/100-ra értékelte, ami reális - és semmiképpen nem a silány definiciója)

teszt meg azért kell, hogy aki nem döntötte el magában, kipróbálás nélkül, hogy ez szar, annak pl kedvet csináljon hozzá :) vagy épp elvegye a kedvét...

(#4) XuChi finoman fogalmazok: te sem a grafikát, sem a játékmenetet nem tudod megítélni :D azt hiszem ezt az első hozzászólásodban nyilvánvalóvá tetted....

(#14) Rodi 4.80 csukott szemmel? extrém nehézségen? aham :D

stadion, kisvasút, freemail

(#16) nexplo válasza arty (#15) üzenetére

nexplo
senior tag

Nekem nem jött át a játék. Sajnos már nem vagyok fiatal, bár ugye kinek mi a fiatal :)
Ettől függetlenül a mai napig van otthon PS1-PS2-PS3-PS4 BOX360 és még pár konzol a régi játékok miatt. Van amit úgy szeretek ahogy kijött réges rég. Nem ciki nekem a retró ;)

(#17) arty válasza nexplo (#16) üzenetére

arty
addikt

wow, akkor pont, hogy "sokat láttál" :)

ha ez a silány 1/10 (a hotshot), akkor pl mi a flatout 3?

plusz azért kíváncsi lennék, hogy mennyire bírod/bírtad a nagy sega racereket (anno/most)....

(#18) Rodi 4.80 válasza arty (#15) üzenetére

Rodi 4.80
senior tag

Jók a reflexeim, most mit csináljak? :DDD
Amúgy az extrémet ki se próbáltam, nincs nekem ahhoz idegrendszerem. :)

(#19) nexplo válasza arty (#17) üzenetére

nexplo
senior tag

A flatout 1 nagy kedvenc volt. Imádtam és sokat toltuk egymás ellen nagy TV-n kormánnyal mindennel. A 2 már nem jött át annyira, nem sokat játszottam vele (itt már öregebb voltam és nem volt rá időm) a 3-at pedig sosem próbáltam. :)
Mondok példát ami szó szerint retró és imádtam. Colin Mcrae rally PS1-en. Rommá játszottam. Az az igazság hogy nem vagyunk egyformák és kinek mi jön be ugye. :)

(#20) arty válasza Rodi 4.80 (#18) üzenetére

arty
addikt

:DDD
jók, de nem vagy elég bátor!?

amúgy extrémen pláne kijön az agresszív AI, mint játékmenet-gyilkos: sokszor szinte tényleg csak a szerencsén múlik a vége, mert ha más nem, kilöknek!
...egyetlen utolsó kupa hiányzik még, a GP4 extrémen.... és.... őszülni kezdtem!!! :( :DDD

(#19) nexplo a flatout3 más fejlesztő munkája már, egy olcsó utánzat, a silányság jelképe. az ilyenek miatt tartom, hogy a hotshot nem silány, csak "hibás" - de az még nem jelent 10 pont levonás a tízből ;)

a CMR totálisan más játék, mint ez (vagy mint az akkori kor sega árkádjai), szinte összehasonlíthatatlanok (sega rally 2 jelent meg akkoriban, már az is teljesen más koncepció)

(#21) nexplo válasza arty (#20) üzenetére

nexplo
senior tag

Akkor nem vesztettem semmit hogy nem próbáltam ki a 3-at úgy érzem :)

(#22) Solten

Solten
őstag

Kiprobaltam, elveztem a jatekot kb 2-3 percig (kosz GamePass, es meg elkernek tizenvalahany fontot ezert a sz@rert).

Saor Alba

(#23) mvh576

mvh576
csendes tag

Nekem személy szerint tetszik ez a látványvilág.

(#24) nexplo válasza Solten (#22) üzenetére

nexplo
senior tag

Pár perc élvezet sokszor aranyat ér ;]

(#25) Solten válasza nexplo (#24) üzenetére

Solten
őstag

:DDD

Saor Alba

(#26) nexplo válasza Solten (#25) üzenetére

nexplo
senior tag

Én épp ezért nézem meg a sok élvezkedő vásárló visszajelzését és csak utána adok pénzt játékért. Jártam már így mint te sajnos :)

(#27) KROK640 válasza nexplo (#19) üzenetére

KROK640
aktív tag

Na, ezzel én is így vagyok. A FO1 nagy kedvenc volt, a kettő is tetszett de nem annyira.
A FO3nak nagyon rossz híre volt, csak videón láttam de nem éreztem azt h ki kéne próbálni.
A FO4-elé játszottam, de abszolút felejthető.

(#28) nexplo válasza KROK640 (#27) üzenetére

nexplo
senior tag

Igazából a kettő csak grafikailag lett ránc-felvarrva de én is addig próbálkoztam. A 3-4 kimaradt már szerencsére. Van amit nem jó elrontani ha szép emlékek kötnek hozzá ezért ez így is fog maradni :)

(#29) KROK640 válasza nexplo (#28) üzenetére

KROK640
aktív tag

Azért a 2-ben már másabbak a menettulajdonságok, jóval arcade-abb lett. Ezzel együtt még bőven élvezhető.
A 4-ben azonban a törés katasztrófális, nyoma sincs az 1-2 sokkal jobb modelljének :(
Nem beszélve az ütközés modellről (amikor ugye a levert dolgok a kocsira esnek az megnyomja a rugózást, ilyenek)
Nekem a FO1-2 mindig fent van a gépemen, az 1hez most meg s jött a kedvem :)

(#30) janos1988

janos1988
addikt

Inkább egy jó Rollcage reinkarnációt csinálnának végre, multival.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.