Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

A több azt jelenti, hogy három helyett akár öt másodpercig bírja?

(#2) Z_A_P válasza #06658560 (#1) üzenetére


Z_A_P
addikt

Kb.
Ellenben nem latom a ryzen-es (ultra-)laptopok megjeleneset :(

OK

(#3) ROBOTER


ROBOTER
addikt

USB-C? TB?

(#4) Tidus


Tidus
addikt

Én már nem is hittem volna, hogy találkozok még a VAIO névvel.

(#5) #06658560 válasza Tidus (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nyugi, nem is fogsz.

(#6) Hopkins95 válasza Z_A_P (#2) üzenetére


Hopkins95
addikt

Miért nem? Mind a brit, mind a német Amazonon találni. Azok szerintem grafikus teljesítményben megeszik reggelire ezt a VAIOt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#7) edari válasza Z_A_P (#2) üzenetére


edari
őstag

Acer kínálatában már láttam.

(#8) stratova válasza edari (#7) üzenetére


stratova
veterán

Ahogy a HP (Envy X360 15) és Lenovo (720s) kíbálatában is szálingóznak szép lassan.

(#9) Atti777


Atti777
senior tag

Ez nem csak elírás?
"8 GB-os LPDDR3-as rendszermemória"

Путин, иди нахуй!

(#10) #74018560


#74018560
törölt tag

D-Subbal kit akarnak kielégíteni? :U

(#11) .mf válasza Atti777 (#9) üzenetére


.mf
veterán

Nem feltétlenül. Úgy emlékszem, az előző generáció is támogatta a DDR4 mellett az LP-DDR3-at is.

---

Elérkeztünk oda, hogy a normális hűtés már nagybetűs fícsör egy notiban.....
S végre portok is vannak rajta (külön pirospont a Dsub-ért, amit már lassan mindenhonnan lehagynak, de rengeteg cégnél, oktatási intézménynél még ilyen projektorok vannak), igaz az egyik USB3-at lecserélhették volna Type C-re.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) vicze válasza Atti777 (#9) üzenetére


vicze
félisten

Nem az, az van a hivatalos oldalon is.

(#11) .mf: Hát ja mennyivel költséghatékonyabb, mint az intézménynek venni eszközönként egy passzív HDMI átalakítót... Sokkal jobb értelmetlenül beleerőszakolni a laptopba, ahol már évek óta semmi keresnivalója.

[ Szerkesztve ]

(#13) Feketelaszlo válasza vicze (#12) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem létezik HDMI -> D-SUB passzív átalakító, csak aktív. Olyan legalábbis biztos nem, ami a 40 méteres kábelen is átlövi a jelet a 10 méteres belmagasságú konferenciaterem tetején levő projektorig - mert ez a távolság általában már a sima HDMI-nak is probléma, tehát célszerű inkább más technológiát használni. Az unalmas_eloadassorozat_6.resz.ppt kivetítése során úgyis tök mindegy, hogy analóg vagy digitális forrást használnak, tehát nem származik semmi hátrány abból a jó öreg D-SUB csatlakozóból, csak esetlegesen előny.

[ Szerkesztve ]

(#14) XuChi


XuChi
addikt

Jobb hütés egy ekkora géphàzban = 6000-8000rpm egy 5cm-s hütöventivel 40-50dbi zajjal. Jah a höfok 80-90 fok. Ezt aki megveszi 1200-2200 dodóért, az is elmeroggyant :D

(#15) #74018560 válasza XuChi (#14) üzenetére


#74018560
törölt tag

Mond már el te mit vennél? :DDD

(#16) Hg3X válasza XuChi (#14) üzenetére


Hg3X
tag

Most miért? Olyan kellemes tud lenni, amikor egy laptop ezerrel próbálja lehűteni magát. Plusz pont, ha a közeledben más aludni szeretne már ;]

Jeff who??

(#17) XuChi válasza Hg3X (#16) üzenetére


XuChi
addikt

Ne is mond. Feleségemnek Sony S 13.3 gépe volt. Ami anno a PREMIUM kategóriát súrolta a maga majd 500k-s árával. Volt benne egy i5 U-s CPU, 8GB Ram, és egy 128GB SSD. Intel HD3000 igp, tehát dVGA nem volt benne.

Nah ez a gép Youtube, Facebook alatt úgy visított, hogy egy év után eladtam a gépét és vettem egy Asus TP300LA-t, mert nem bírtam aludni a hálóban este, amikor asszony filmezett rajta. Gyűlöltem azt a gépet!!! És e mellé 80-90 fokos volt a CPU, frissen pasztázás után!!!

Nah és ez a gép fele olyan vastag mint az volt....... :U :C

#15: Egyik gép sem halk ami vékony! Csak az amelyik passzív hűtéses ;) De ha nagyon vennem kéne, akkor munkára HP Zbook, Dell Workstation. Ha a játék a cél akkor valamilyen Dell 7xxx, vagy Asus G750-51-52-53

Jó vastag, nehéz, combos többkörös hűtés, jó tápkör. Nem cipelgetném én azt sehova :D

Ha cipelgetés a cél akkor sajnos le kell nyelni a meleg és hangos tojássütő gépeket :W

Fizikát nem lehet legyőzni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#18) #74018560 válasza XuChi (#17) üzenetére


#74018560
törölt tag

Érdekes netezés közben nem hallom az X1 Carbon hangját :DDD

(#19) XuChi válasza #74018560 (#18) üzenetére


XuChi
addikt

Nyiss meg 30 lapot a chrome-ban, nézz Youtube videót, és futtas egy NOX (android emulator-t) a háttérben, amin éppen a Hay Day játék fut.

Nah kb ez a feleségem "átlagos" géphasználata. Ettől még az én i7-es 12GB Ram-os gépem is felszáll helyből :C

(#20) #74018560 válasza XuChi (#19) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ha nem a feleségedről lenne szó, most tennék pár megjegyzést ;]

(#21) vicze válasza Feketelaszlo (#13) üzenetére


vicze
félisten

Akkor jó nagy délibábot használok lassan két éve. Lenovo gyári átalakító, mondjuk nem tudom mennyit vitt mert csak bedugjuk a konferencia terembe és megy, hogy utána mennyi kábel van, passz. Azt viszont nem mondom, hogy olcsó vagy hogy egyszerű volt kitalálni mi működik.

(#22) XuChi válasza #74018560 (#20) üzenetére


XuChi
addikt

Egyébként van saját tapasztalatom i5 3337U + GT620m komboról. Csak netet böngészve felvisít mind két venti benne és elviselhetetlen. Még terhelnem sem kell a gépet és ordít.

(#23) R.Woodoo válasza XuChi (#22) üzenetére


R.Woodoo
tag

Vegyél egy Thinkpad X230-at, photosbop, illustrator, indesign, bongeszo 20-30 lappal, office, word, outlook, es meg sorolhatnam a programokat amik egyszerre futnak, a hangjat meg nem hallottam az elmult 5 evben!

(#24) #95590400 válasza Feketelaszlo (#13) üzenetére


#95590400
törölt tag

te melyik bolygóról estél ide?
[link]
aki meg 40 méterre manapság vga jellegű kábelt használ konferenciateremben, az szintén egy másik időből esett ide.

[ Szerkesztve ]

(#25) Feketelaszlo válasza #95590400 (#24) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Fizikai adapter ≠ jelátalakító. Ragozhatnám bővebben is, de találtam egy hasonszőrű termékhez tartozó beszédes illusztrációt, inkább maradjunk ezeknél:

Ha ez a megoldás minden esetben működne, akkor nyilván nem tartana ugyanaz a gyártó aktív átalakítót is a kínálatában.

(#26) #95590400 válasza Feketelaszlo (#25) üzenetére


#95590400
törölt tag

felesleges ragoznod, mert van passzív átalakító... látható módon. szóval ex cathedra kijelentésed kicsit lukra futott.
még ha mondjuk azt magyaráztad volna, menteni, ami menthető a nem létező renomédból, hogy sajnos a hdmi nem mindig tud annyi delejt kinyomni, hogy minden eszköz képes legyen ennyiből megoldani a konverziót... akkor még talán azt mondom, tájékozott is vagy a témában. így úgy érzem, vakként akarsz világtalanokat vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#27) vicze válasza Feketelaszlo (#25) üzenetére


vicze
félisten

Egyszer egy ismerősöm vett egy első képen látható csodát, nagyon sokáig kellett magyarázzam, hogy az nem az, és hogyan is működik. :) Elég csalódott volt. :P
Szóval ezt használom jó ideje, kicsit félve rendeltem, de jó döntés volt végül. Mondjuk arra kíváncsi lennék mekkora felbontást visz át a passzív 40m-es VGA, ha többnyire a FHD-hoz már spekó kábel kell 1,5m-en...
Ha aktív akkor meg mindegy van-e átalakító.

[ Szerkesztve ]

(#28) XuChi válasza R.Woodoo (#23) üzenetére


XuChi
addikt

Thinkpadet, SOHA! Az összes CPU / GPU ragasztva van, és ha bedöglik, nem lehet cserélni. KUKA az egész!

(#29) lory256 válasza ROBOTER (#3) üzenetére


lory256
csendes tag

Azokat en is varom :)

(#30) -Skylake- válasza #74018560 (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

Minden nagyvallalati szekfoglalot akik ha nemlenne sirhatnanak hogy "dikkkma hogy kotom ezt ra a prjoketorra he ?" Ha rajtam mulna ez a csatlakozo mar nem letezne. Olyan 15 eve.

Szerk : kozben latom megeloztek es hat pont ezzel ugye ...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#31) -Skylake- válasza #74018560 (#18) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mert az egy laptop, nem pedig egy Vaio :)
---

Amugy nekem volt 1 a szuk csaladban es ketto nagyon felsokategorias (500k+) a tagabb csaladban. Azert jo hogy 3 volt, mert igy a melyik mekkora szar kerdesben pont ki lehet osztani az arany-ezust es bronzermet.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#32) -Skylake- válasza XuChi (#28) üzenetére


-Skylake-
addikt

1 : nagyon gyakori, mar mar tarsadalmi problema a cpu-gpu otthoni csereje ugyebar
2: ez a Vaio meg akkor is egy rakas szar, ha adnak hozza csere cpu-t

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) Feketelaszlo válasza #95590400 (#26) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Te egyébként haragszol valakire? Már bocs, ha kicsit személyes hangvételű, s valami magánéleti probléma miatt születnek ilyen harcias stílusban a hozzászólásaid (ebben az esetben felajánlom, hogy fizetek neked egy gombóc fagyit, hátha attól jobb kedved lesz) - de a négyszögjel ebben az esetben is egy aktív hálózati elem (mikrochip) felhasználásával születik, még ha a felhasználó úgyis látja, mint ha egy passzív eszközt használna (vagy a legtöbb esetben épp hogy nem látja, mert nem működik). De ha tudsz olyan átalakítót mutatni, amiben valóban pusztán ellenállások, kondenzátorok meg egy kis vudu-mágia segítségével transzformálják a jelet, akkor bámulatomban 2 gombóc fagyit is megígérek neked. Addig is béke! ;)

(#34) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem elég hogy most nagy divat ez a hátracsúszós fos kijelző, még fokozzák is... :W

(#35) #06658560 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel már vagy öt éve is létezett ilyen Vaio, így náluk ezt nehéz divatnak tekinteni.

(#36) Dr. Akula válasza #06658560 (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A szigetes billentyűzet divatja is kb. akkor kezdődött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.