Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ijk


Ijk
nagyúr

Lassan Dunát lehet rekeszteni a Nikon alap zoomjaival. Nagylátó fixet APSC-re pedig a mai napig nem sikerült kihozni.
De legalább 16-ról, vagy inkább 14-ről indulna, mondjuk egy 14-50-nek szerintem sokan örülnének. De egy 16-55 f2.8 is jöhetne, vagy már úgy vannak vele hogy a profikat nem izgatja a DX vonal?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2) k1csi válasza Ijk (#1) üzenetére


k1csi
senior tag

Ez Canonnál is így van, ha nagylátó fixet akarsz akkor vegyél FF-et. Ha pro obit akarsz akkor vegyél FF-et.

Egyébként ezt meg kb. azért hozhatták ki, hogy legyen valami hasonló mint a Canon 18-135. Viszont Canon esetében nincs 18-105 azaz ott még érthető. Nikonosok mostmár tényleg nem panaszkodhatnak, annyi APS-C kitobi közzül lehet választani, hogy az már zavarbaejtő.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#3) bteebi


bteebi
veterán

Nem tűnik rossznak. Jó nagy az átfogása :).

#2: "Ez Canonnál is így van, ha nagylátó fixet akarsz akkor vegyél FF-et. Ha pro obit akarsz akkor vegyél FF-et."

Szerintem ez a hozzáállás - sajnos - valahol érthető, még akkor is, ha amúgy nem túl korrekt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Igazán nem akarok kötekedni távol álljon tőlem csak megkérdezném,hogy egy írás címében miért kell mindíg időjárás jelentéssel egybekötni a cikkek címeit?
Tényleg csak kíváncsi vagyok. :B

(#5) KTTech válasza bteebi (#3) üzenetére


KTTech
veterán

Ez mindenhol így van... nincs olyan területe az életnek, ahol ne ez lenne. Pl. egy belépő szintű autóba ne várd egy csúcs Toyota felszereltségét...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6) koop6


koop6
tag

Az összes objektíves cikkben, konzekvensen optika megnevezéssel szerepelnek a kütyük, ez miért van? A helyes megnevezésük objektív, legalábbis engem így tanított még jó régen egy optikus.

(#7) Ijk válasza k1csi (#2) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csakhogy Nikonból is van 18-135.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) Throme válasza Ijk (#1) üzenetére


Throme
veterán

Szvsz a nikonnál a dx az amatőr és lelkes hobbista számára van kitalálva, az fx meg a profiknak, vagy haladóknak.
Az már nem az ő problémájuk, hogy elmaradottabb országokban az emberek dx-el próbálnak meg haladó/komolyabb dolgokat elkövetni.
Anno a D7k egyik reklámjában is a nagypapa kezében volt a gép és auto módban kattintgatott, nem pedig a profi sport-, madárfotós kukucskált bele. Ez van.

Ez az obi meg teljesen jó. Szerintem sokan fogják használni, mint egyetlen obi a vázhoz. Nem kell cserélgetni, de mégsem egy 18-300 szörnyeteg húzza le a nyakát, de mégis van zoom...

(#9) k1csi válasza Ijk (#7) üzenetére


k1csi
senior tag

OK, tudom, hogy van vsz. ez annak a stabis frissítése. A Canon 18-135-ből is két verzió van. Az eredeti szintén elég felejtős, de az új STM ott is jó lett. Ez az új STM-nek a Nikon megfelelője.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#10) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Boooring.

Csak engem untatnak halálosan ezek a jellegtelen zoomok amiket ont magából a Nikon? Ha már DX, akkor az AF-S 50mm és 35mm üvegeket kéne gatyába rázni (főleg előbbit), de nem ártana már valami igazi utcafotós fényerős fix kellemes látószöggel.

Meg ha már zoom, akkor fényerősebb darabok is jöhetnének, vagy legalább fix fényerővel. A Canon-nak is vannak folyamatos f/4 zoomjai és nem is rosszak, annak ellenére, hogy messze nem f/2.8.

(#11) #65675776 válasza Ijk (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Volt, ezt váltotta gyakorlatilag a 18-105 VR. Ha most is lenne, akkor gondolom a Nikon oldaláról linkelted volna. De ott ugye egyértelműen látszi, hogy Archived Product...

Egyébként meg ott van a 16-85, ha kell a szélesebb látószög. DX, szóval pontosan megfelel az általad leírt kritériumoknak. (Gondolom erre a válasz az lesz, hogy drága (melyik nagylátószögű nem az?) és "De milyen tré már a bokeh?") De van DX-re 10-24, 12-24 is. Valamint az általad említettnél kissé kevésbé nagy látószögű 17-55 F/2.8 is.

[ Szerkesztve ]

(#12) k1csi válasza #65675776 (#11) üzenetére


k1csi
senior tag

De ő nagylátó APS-C fixet keresett.
Egyébként itt is látszik a Nikonosok kicsit el vannak kényeztetve, Canonra van egy APS-C makró és itt véget is ért az APS-C fix lista.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#13) #65675776 válasza k1csi (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gyárt olyat bárki is? (Nikon gyárt halszemet.)

(#14) k1csi válasza #65675776 (#13) üzenetére


k1csi
senior tag

Mármint Canikonra vagy mire (ez az "olyat" kicsit meghatározattlan).

Canikonra Samyang (nem tudom lehet-e már kapni, UWA nem érdekel) azaz lényegében igen.
Pentaxra igen.
mFT-re is igen (pl. 12mm f/2 ekv. 24mm kezelhető méretben jó fényerővel, OK ez nem APS-C, de majdnem)

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15) #65675776 válasza k1csi (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel itt a gyártóazonos üvegekről van szó, nyilván a Canon/Nikon/Sony/Pentax termékekre gondolok. És APS-C APS-C, tehát nem FF.

[ Szerkesztve ]

(#16) Throme válasza Stauffenberg (#10) üzenetére


Throme
veterán

Csak az nem értem, hogy a fanyalgók milyen témákat lőnek, hogy ennyire ki vannak éhezve obikra?
Aztán összeállítanak egy olyan kívánság obit, ami meg az árával ütné ki a biztosítékot.... mert vannak tuti szuper jó obik, csak zsebbenyúlós a kaland, az se tetszik.
Szóval nem hiszem el, hogy a nikon obiparkjában nincs megfelelő a célok eléréséhez.
Motoros vázakkal régebbi lencsék is használhatók.
Most kedveztek a hobbistáknak. A kezdőknek. Azoknak akik általános célra használnak dslr-t nagy örömmel...
Ez tényleg uuuuunnnncsi.

Az se ismert, hogy esetleg ezt a lencsét éppen a 18-105 kiváltására villantották, ahogy pár éve történt, csak fordítva (az akkori 18-135 személyében)...

(#17) #40935168


#40935168
törölt tag

Inkább azt mondja meg valaki, milyen ez a 18-140 üdvöske a nagyon korrektül sikerült 18-105-höz képest.. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.