Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lacam


lacam
aktív tag

Örülnék pár reakciónak, valakit érdekel egyáltalán a folytatás?! :) Képekkel, kép nélkül, kisebb illetve nagyobb képekkel? ;)

[ Szerkesztve ]

(#2) pohár


pohár
félisten

Óóóóó IGEN!!! AKAROK MÉÉÉÉG :DDD
Folyasd, jól írsz, én kíváncsi vagyok egészen a hazaútig!! :)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jó, jöhet az a folytatás, benevezek rá. :K
A képek is pont jók szerintem.

Milyen fényképezőgéped van?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) eddie17


eddie17
addikt

Folytasd! Nagyon jó :R

(#5) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Ja, folytasd, bar en azert egy hosszabb (egesz hetes), de azert konnyed irast is el tudnek viselni, sok-sok keppel.

(#6) lacam


lacam
aktív tag

Köszönöm szépen, megpróbálok olvasmányos módon írni, így talán élvezhetőbb mintha száraz tényeket és senkit nem érdeklő egyéni szituációkat/problémákat mesélnék el.

Vakegérke: kis Canon A530, nem profi gép, de nekünk pont elég :)

ipavlidu!: Az a gond a hosszú írással, hogy sokminden kimaradna, hiába na, felejtek. Ha hosszú, összefoglaló postot írok, az apróságok elsikkadnak, amit nagyon nem szeretnék, így 1 talán 2 nap eseményeinek leírásához (megfelelő terjedelem eléréséhez) meg kell eröltetnem az agyam s a részletek is papírra, monitorra kerülnek. :D
Sok sok kép meglesz, bár sokat kell válogatnom, csak a legjobban sikerült fotókat töltöm fel.

Nemtudom a moderátorok mennyire örülnének két, ugyanarról szóló postnak a címlapon, ezért a továbbiakat nem címlapos írásként fogom feltölteni....szerintem. ;)

(#7) Typhoon47 válasza lacam (#6) üzenetére


Typhoon47
őstag

áhh, nem para, nyugottan töltsd fel címlapra.. szinte mindenki feltölt több részes írást a címlapra(bár igaz a részek, jól elvannak különítve egymástól, amennyire én észrevettem).

"Education is important but big biceps are importanter"

(#8) #54715584


#54715584
törölt tag

rolatok nincs kep?
semmi pancsolos - lereszegedos - lebuktatos fenykep? :D

(#9) vottokar


vottokar
senior tag

Légszíves fojtasd. Anno huszoniksz éve sikerült másfél hónapot eltöltenem pont Zadarban. Máig a legjobb "nyaralásom" volt. És nem volt még szinte egy magyar sem :) A szívem szakadt meg, amikor a háború alatt láttam a hírekben, hogy hogy lövik szét azt a gyönyörű várost is. :( Idén végre úgy néz ki, hogy barátokkal ismét kijutunk augusztusba.
Már csak néhány nehézséget kell addíg leküzdeni, pl legalább mégegy sofőrt beszerezni, mert eddíg egyedül kéne levezetnem az oda vissza utat. És mi még délebbre készülünk. :(

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#10) golyani


golyani
addikt

kösziiiiiiiii!!!!!!!!!!!!

idén családdal mi pont ide megyünk úgyhogy engem érdekelne a írás folytatása.

(#11) lacam


lacam
aktív tag

Typhoon47: Oké, természetesen 1 nap különbség lesz a két írás között...már készül a folytatás :)

monstre: Non-Public! :D Vannak hirtelen felindulásból elkövetett pillanatképek, de azokat ha megkínoznak sem publikálom :DDD

vottokar, golyani: Az utat mindenképp megéri. Persze (azt már emlegettem az írásomban is) nem egy Miami, vannak panelházak, tatarozásra érett épületek, de hol nincsenek? A helyiek nem felújított apartmanokban laknak. Jah, és vannak házak, aminek az oldalán (szerintem) golyó ütötte nyomok vannak, valóban, a konfliktusok rányomták bélyegüket a városra. :U

Vottokar, megyek sofőrnek! :) Igaz csak 5 napot voltunk, de pár hetet még kibírnék. :))

(#12) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mi tavaly előtt voltunk a Krk-szigeteken, nagyon szép hely! Az odaútban pedig az alagutak a legjobbak, na. :) Végig erdős rész, alig süt a nap, nagyon jó. :K

(#13) Thunderzolee

Kösziii, egy kis nyaralós feeling az Adriáról. :)

Hogy úsztátok meg a határt, azt nem értem, de mákotok volt. :K

Jó bulikat esténként! :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) Pukkancs


Pukkancs
tag

Mi négyszer voltunk nyaralni horvátországban és engem a régi városok fogtak meg nagyon, ahol az utcán szinte tükörsimára van koptatva a vajszínű (vagy inkább sárgás?) kövezet, arról mindenképp írj nekünk :P

(#15) lacam


lacam
aktív tag

Jhonny06: Szép is az a hely...Baska, Stara Baska, Punat. Ilyenkor sajnálom, hogy nem ott élek :)

Thunderzolee: Határ átkelés? Magyar oldalon a határőr: útlevél kinyit, viszont látásra...horvát oldalon: útlevél kinyit, bye! Ennyi volt. Pedig 4en voltunk, nemkevés cuccal. Ha szívózni akartak volna, pártíz kiló cuccot le kellett volna pakolni. Vasárnap mentünk, lehet hogy délelőtt még kicsit sziesztáztak...ennek mi csak örültünk! :D

Pukkancs: Soksok régi épület van a kikötő és a templom körül, van egy rakat kép, majd ideszúrok párat. Ami a követ illeti, ott simára koptak a kövek (sárgás), csúszkálni lehet rajtuk, tényleg elég furcsa, nem a megszokott beton járda...nemigen látni itthon hasonlót. (vagy ha igen, én még nem, vagy régen jártam azon a környéken) Egy srác robogóval játszotta az agyát, sétáló emberek között szlalomozott, majd egy nyíltabb terepen keresztbe csúszkált, nem kímélve a hátsó kereket...azok a kövek már párszáz éve ott vannak, de a modern eszközök sem fognak ki rajtuk. :DD

(#16) 7 válasza lacam (#11) üzenetére


7
addikt

Typhoon47: Oké, természetesen 1 nap különbség lesz a két írás között...már készül a folytatás :)

Nem úgy megy az, ifjú padawan! Folytatásos írásokat szeressük, de címlapon egy szerzőtől egyszerre csak egy írás lehet, ezt mondja a szabály, és ezt be is tartják. Ha egy napos különbséggel akarsz publikálni, kénytelen leszel személyesnek megírni. De ha ki tudod várni, amíg lekerül a címlapról ez a rész, úgy is jó :)

(#17) lacam válasza 7 (#16) üzenetére


lacam
aktív tag

Megértettem mester! :) Tudtam hogy van ilyesfajta megkötés, de köszönöm h felvillanyosítottál. Majd meglátom hogy elkap-e az ihlet...ha igen, személyes blogként fogom postára adni :D :K

(#18) 7 válasza lacam (#17) üzenetére


7
addikt

Csinálhatod azt is, hogy megírod a részeket, amikor épp olyan hangulatban vagy, de előredátumozod őket (mondjuk 2-3 évvel), és csak akkor állítod be az aktuális dátumot, amikor az előző rész már lekerült a címlapról

[ Szerkesztve ]

(#19) Vakegérke válasza lacam (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne vedd "személyesre a figurát". Címlapra írd a sorozatot, hadd olvassa mindenki. Egyszerre ne legyen fenn kettő tőled, csak ez a lényeg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) Gubro


Gubro
senior tag

Tetszik, részemről várom a folytatást! ;)

(#21) ipavlidu! válasza lacam (#6) üzenetére


ipavlidu!
tag

Á, értem, most így belegondolva igazad van. :K

(#22) enddav válasza vottokar (#9) üzenetére


enddav
aktív tag

Szerintem nem nagy szám levezetni az utat, mi Split mellé megyünk és ráadásul, Bosznián keresztül, ahol semmi autopálya, szóval ha ti pályán mentek, akkor ne félj az úttól, nem lesz fárasztó, ki fogod bírni, ezen ne múljon az utazás. :)

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#23) gerii


gerii
addikt

mi tavaly felettetek voltunk Petrcane-ben. nagyon jó a környék tengere, remélem búvárkodtatok! én annyi tengerisünt hoztam haza hogy nem tudok mit csinálni velük :)
mondjuk kellett venni egy vizi-mamuszt a kövek ellen, meg beruháztam egy lepkeháló szerűségbe hogy ne kelljen 5-6 méterre lemerülnöm, mert kicsit fájt már a fülem :O
Pag-on voltatok az északi szikláknál, ahol alámosta a víz az egészet? nagyon jól nézett ki ott a part.

(#24) concret_hp


concret_hp
addikt

az emberi áru apartman részleteiről tudnál írni? :) (privátban is jöhet ha nem akarod nagy dobra verni vagy mittomén :) )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25) Mawyx válasza concret_hp (#24) üzenetére


Mawyx
senior tag

Pont ezt szerettem volna én is kérni :) .

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#26) lacam válasza concret_hp (#24) üzenetére


lacam
aktív tag

Természetesen, nem titok. 50Eur/nap volt a szállás. 4en voltunk, az sacc/kb: 3000ft/fő/nap Na ennyiért próbáljon valaki akár a Balatonnál megszállni :D
Felszerelés teljesen korrekt volt. Persze nincs légkondi vagy mikrosütő, van helyette 2 nagy szoba, egy nagy fürdőszoba, zuhanykabinnal, nagy hűtő, olyan fagyasztóval, hogy már a felső polcon megfagyott a sör és a paradicsom :F Konyha/étkező akkora volt mint egy nagyobb szoba. Persze akinek ez nem elég, mehet szállodába is, abból sincs hiány :)

...ééés, pár méterre volt a part. Felkeltünk, kitöröltük a csipát a szemünkből és már lógathattuk a lábunkat a vízben. Ennél jobb nem is kell! :DD

mod.: természetesen nem swartz ment a dolog, minden le volt papírozva, be volt jelentve. :K

[ Szerkesztve ]

(#27) Viszlát


Viszlát
addikt

Pár éve én is voltam Zadarban, vagyis egy Filip Jakov nevű városkában nem messze tőle. Hála az égnek, akkor még nem volt sok magyar, mert tuti sarkon is fordulok abban a minutumban.

Mi nem mentünk végig autópályán, mert iszonyat dugó volt, ezért Karlovacnal letértünk az 1-es útra. Eszméletlen szép volt, talán a legszebb amin valaha jártam, érdemes néha elhagyni a nagy kígyót. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#28) concret_hp válasza lacam (#26) üzenetére


concret_hp
addikt

50€/nap az teljesen korrekt 4főre :), ilyen kőház féle volt ami arrafele szokás? mer akko' nem is para ha nincs légkondi :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29) eastsider


eastsider
nagyúr

Amúgy nem szabad semmit átvinni, és azért nem, hogy ott vedd meg, mivel a szezonra mindent megdrágítottak a horvátok...

mi amikor átmentünk vittünk "pár" dolgot a csomagtartóban amit nem szabadott volna :D. erre a horvát határőr: "mit visznek?" "mondjad semmit, mondjad semmit" :DDD

Nagybátyámék kocsiját meg átkutatták, a rétest nem vették el, a kolbászt meg nem találták meg :DDD

mi is Zadar környékén voltunk idén, de elég tróger helyen

[ Szerkesztve ]

(#30) brumesz


brumesz
aktív tag

Szia, nagyon jó a stílusod, ha írsz még valamit, én tuti elolvasom!
Tényleg lehetne valami hosszabb szerzemény soksok képpel :B

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#31) lacam válasza concret_hp (#28) üzenetére


lacam
aktív tag

Láttad milyen, hisz ott van a kép ;) Nemtudom milyen a fal, korrekten eldolgozták...hogy az most kő vagy tégla?! Passz....de kívül a dryvit szigetelés mindenhol befigyelt.
Nem is kellett volna klíma. :)

(#32) lacam


lacam
aktív tag

eastsider: Jaja, azért is írtam, hogy paráztunk is rendesen! :) De semmi nem volt, mégcsak meg sem kérdezték viszünk-e valamit. Ennek ellenére többször kajáltunk étterembe, átszámolva, magyar viszonyokhoz képest majd' duplaanyit fizettünk, növelve ezzel Horvátország bevételeit! :K

Majd ha a Balaton is hozza ezt a szintet, talán jövőre itthon maradok, de ott tényleg körbeugráltak, a legutolsó eladó, vagy pincér...csak néztem, mint a moziban, hogy ilyen is létezik! :D Pénzváltó? Fenéket...odamentem pincérhez, át tudja-e váltani az eurót kunába? Kellett az apró a parkoló autómatába, szó nélkül csengette, és nem váltotta (sokkal) rosszabbul, mint a pénzváltóban. (7.23kn = 1 Eur , ő a .23-at csapta le a végéről, nagy összegeknél ezen buknánk, de így, inkább kihúzott a szarból) Fagyizónál, pár kunás vásárlás esetén ez simán megjátszható, mindenhol elfogadják az eurót...nesze neked monetáris unio, Horvátországban is kuna a hivatalos fizetőeszköz, de nem volt olyan hely, ahol ne lehetett volna euroval fizeni :K

brumesz: Köszi szépen, egy jobb pillanatomban sikerült megalkotnom ezt a firkát, úgytűnik nem lett olyan rossz! :) Lehet hogy az lesz a folytatás (befejezés), amit már javasoltak, egy hosszabb, képekkel teletűzdelt átfogó horvátországi élménybeszámoló. Olyan sok infót úgysem tudnék összeszedni, ami elég lenne egy napokra felszotott sorozathoz...sok jólsikerült fotó felkerül! ;)


mod: helyesírás

[ Szerkesztve ]

(#33) concret_hp válasza lacam (#32) üzenetére


concret_hp
addikt

a volt jugoszláviában kb. mindenhol tudsz fizetni euróval ami nem hivatalos hely (szóval ahol nem kell beütni vag yilyesmi) étterem taxi ilyenek sima. montenegróban egyébként a juró a hivatalos fizetőeszköz is.

nálunk sajnos páran még mindig azt hiszik, hogy majd jönnek maguktól a turisták és nem kell semmi extrát nyújtani azért, hoyg következő évben si visszatérjenek, ha véletlen odakeverednek...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#34) lacam válasza concret_hp (#33) üzenetére


lacam
aktív tag

Na igen, de itt minden full hivatalos, simán írják az árakat kunában és eur-ban. Autópályán is, kn / eur ...és kapod a blokkot. Fasza...

Magyarisztán vendéglátói színvonaláról nem nyilatkozom, talán csak annyit, hogy nagyon rosszul csináljuk...sajnos hatalmas változások kellenének, de míg egy tulajdonos, vagy akár a legkisebb alkalmazott is arra játszik, hogy a legtöbbet tegye zsebre mindenfajta megeröltetés, vagy produktum nélkül, addíg nem lesz itt nyugati színvonal...kár, Európa Kenyája leszünk lassan...de ez nagyon off

Közben nagyjából elkészült a második napot leíró szöveg, nemkicsit hosszabb lett, mint gondoltam, ezért ez is csak EGY napot (konkrétan a hétfőt) ölel fel
Srácok, aktivizáljátok magatokat, termeljétek a jobbnál jobb (offtopic-os) írásokat, hadd kerüljek le a címlapról! :DD :DDD :P :R

(#35) Kickass


Kickass
őstag

rohadt élet ezt most nagyon nem kellett volna elolvasnom :D eszembe jutott tavaly milyen jó volt az Omis-i kiruccanásunk, ma este haverok meg indulnak Sevidbe hogy száradjanak ki :O :O

(#36) eastsider válasza lacam (#32) üzenetére


eastsider
nagyúr

Igen-igen!
Mi Zadar környékén voltunk és ahol voltunk többször is kajálni ott az üzletvezető-nő tudott 4 nyelven, plusz olyan vérbeli éttermes volt, kaját ajánlott csomót(amit ajánlanak azt nem kell kifizetni) akkor mi is Eur-ban fizettünk, vagy vegyesen Kunával, akkor a fagyi kb annyi 1 gombóc mint itt 2-3, vagy több, és ooolyan finom...
Mondjuk autóba jobb ha nem ülnek, meg nem közlekednek egyáltalán :D

amúgy a Balatonnal nemtudm mi a bajod (jó mi meg Balatonpartról mentünk Horvátba, de az más... :D )

(#37) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én 10 éve voltam horvátországban Porecben, de annyira engem nem fogott meg a tenger iszonyatosan sós volt, ha kijöttem a vízből szinte égette a só a bőrőmet, nah és nagyon sziklás volt.Arrol nem is beszélve, hogy már akkor is baromi drága volt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#38) lacam válasza eastsider (#36) üzenetére


lacam
aktív tag

Na igen, úgy használják az EUR-t, mint a kunát...mindenhol, mindenki elfogadja.

Balatonnal csak annyi a gondom, h qrva drága. (jó, már 2éve nem voltam, lehet hogy azóta változott) Árban pont ugyanannyi, mint Horvátország...de a szolgáltatás?! Nah az a tengerpart felé billenti a mérleg nyelvét. Nézzünk meg egy ANTSZ vizsgálatot...mindíg akad poshadt kaja a kifőzdékben (mert ugye kaját nem dobunk ki, az pazarlás, az hogy már zöld, nem érdekes, azt kivágjuk) Nah, horvátban az apartmanunktől 5méterre megáll a halszállító kisteher, (eleinte azthittük fagyis, mert ez is csilingelt össze-vissza) benéztünk, nagy tartályokban úsztak a különféle halak..olyan nincs, hogy többnapos... vagy friss, vagy semilyen. (ez az én tapasztalatom, biztos hogy van kivétel!)

(#39) lacam válasza Jégkokó (#37) üzenetére


lacam
aktív tag

Az igaz, tényleg sós, de kiépített strandokon, pár méterenként van zuhanyzó, le lehet veretni magunkról a sót. :K
Nekem tetszik a tenger :))

(#40) NoLF


NoLF
addikt

a moraj az nem ly :W

irigylésre méltó kis nyaralás lehetett, vágyom már nagyon egy ilyenre de még odébb lesz.

az s betűs ászok az milyen? :F

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#41) lacam válasza NoLF (#40) üzenetére


lacam
aktív tag

Annak ellenére hogy próbáltam ügyelni a helyesírásra, ez becsúszott, köszi hogy szóltál, javítottam. :K

*oproni ....és tényleg, (kimentem a hűtőhöz muszáj volt ellenőrízni) már nincs a cimkéjén, megváltozott a neve?! ....ezt is elb.xtam. :Y Van ilyen! :DD

Köszi :))

(#42) NoLF válasza lacam (#41) üzenetére


NoLF
addikt

csak a teljesség igénye miatt :) már elég régóta nem ászoknak hívják.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.