Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orion1025


orion1025
őstag

Örvendetes, hogy a retro ennyire elemében van az elmúlt években, de nem tudom ki az, akit ezek még lázba hoznak. Én is szívesen játszom még pár klasszikussal, de már messze nem üt akkorát, mint akkoriban, pedig nem vagyok grafika huszár és társaik, de egyszerűen elmúlt az idejük.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#2) GreatL


GreatL
őstag

100%-ra kipörgettem PC-n a World Tourt, a többi picit cselesebb... Marad a gépen, haverokkal száguldozni jó lesz de a single részét hagyom már.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#3) dunc


dunc
nagyúr

"mély tartalom" van benne mocsár ? :D

(#4) GodGamer5 válasza orion1025 (#1) üzenetére


GodGamer5
addikt

A sok hipszter a 8bites grafikára meg a retróra veri, ami nem baj, de sokszor már az igénytelenséget is sztárolják mert retro...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) orion1025 válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


orion1025
őstag

Majd pár év múlva el fog tűnni ez az irány vélhetően. Épp tegnap este kaptam elő a PS2 masinériát, meg hozzá az eredeti GTA 3-at, HDD-re telepít, játék elindít, majd pár perc után már kapcsoltam is ki a gépet, hogy ezzel én képtelen vagyok tovább kockulni, annyira amatőr az egész ennyi idő után. Szóval én már ezeket a játékokat csak gyűjtögetem, de használni nem szoktam őket, szimplán csak egy emlékek a felhalmozott konzolokkal együtt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#6) D.Va válasza orion1025 (#5) üzenetére


D.Va
senior tag

És az a vicces hogy a legtöbb vásárló aki megveszi ezeket az újrakiadott retro konzolokat mint pl most a PS1 Classic-ot, karácsonykor kipróbálja a család aztán 2 nap bohóckodás után sose fogják elővenni...
Jópofa meg minden de a mai ingerküszöb olyan magas hogy poénnak jó kipróbálni ezeket de 1-2 óra után meg unalmas már...
Én is akartam venni retró nintendo-t de lebeszéltem magam mert tudom hogy csak egy napig tartana a csoda...
Ez van anno szép volt jó volt, de elmúlt.
Én egyedül a régi Tomb Raider-eket tudom úgy elővenni hogy le is köt... Meg a Quake 3. Plusz nagy ritkán a Quake 3 Arena.

(#7) orion1025 válasza D.Va (#6) üzenetére


orion1025
őstag

Nálam a Fallout 2/3 az, amit még hajlandó vagyok elő kapni, illetve a GTA IV a törésmodell miatt, ezeknél régebbivel már képtelen vagyok játszani, mert fizikai fájdalommal ér fel.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#8) Csóró™


Csóró™
senior tag

Rosszul álltok a dolgokhoz! A Retro lényege az az érzés, ami akkor bizsergetett, amikor először ültél le a kínai piacon vásárolt Ending Man BS 500-as elé Máriózni, amikor először indítottad el a Doom 1-et...

Hülyeség ezeket a játékokat mai szemmel nézni, mert nyilván a mostani felhozatalhoz képest "gagyik", de az élményt meg a jó emlékeket a mostani játékok nem hozzák vissza...

(#9) orion1025 válasza Csóró™ (#8) üzenetére


orion1025
őstag

Pont ezt írtam, hogy fizikai fájdalom, hiába akarok retrózni, egyszerűen nincs semmi, ami megfogna. Ez olyan, mintha kidobnád a nőd, majd öt év múlva újra járnál vele. Tudsz mindent, lerágott csont.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10) Csóró™ válasza orion1025 (#9) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ami nem megy, nem kell erőltetni. Ha nem fog meg semmi, akkor ne ülj le elé.

De én se azért veszem elő a 25 éves Ending man BS 500-amat és dugom bele a sárga kazettát, mert annyira megfog a játék. Valószínűleg 100* végigtoltam már, sok újat nem nyújt, de mégis elfog egy bizsergés, mert eszembe jut, milyen fasza volt 20 évvel ezelőtt leülni ugyanígy és lőni a kacsákat a fénypisztollyal, meg a haverral "CO-OP"-ba védeni a sólymot az ellenségtől a tankos játékban. EZÉRT az érzésért ülök én le retrózni, nem azért , mert 101-edik alkalommal is végig akarom tolni bármelyik játékot is.

Sőt, erősen gondolkodok egy Jamma csatis Arcade gépen is, ami kicsit visszahozná a játéktermi élményeket is, mikor a haverokkal püföltük a gépet mondjuk a Street Fighter 2 -nél (csak lehet az asszony kidobna gépestül)

[ Szerkesztve ]

(#11) arty válasza orion1025 (#1) üzenetére


arty
veterán

valószínűleg rajtad kívül sokakat :) értem én, hogy téged meg közben frusztrál, hogy te képtelen vagy ezekkel már jól szórakozni, sajnálom... :P

egyébként "mamár" semmi sem üt akkorát, mint anno, hiszen emelkedett az ingerküszöbünk
éppen ezért tűnik ki a (nem is akkora!!!) tömegből a horizon chase: miközben nagyon modern, a grafika és zene mégis nosztalgikus emlékeket idéz!

---

a cikk egyébként kissé keveri a szezont a fazonnal... :)

"8-bites" tipikus grafika:

"16-bites" tipikus grafika:

"32-bites" tipikus grafika (sprite scaler képességgel):

aztán persze a 32-bites gépeken elkezdték erőltetni az ocsmány, borzalmasan öregedő 3d kezdeményeket és világvége :(

és persze semmi sem úgy nézett ki, mint a fenti képeken: a crt tévé "homálya", a scanline pixelmentesítése teljesen más kinézetet ad a pixelgrafikának!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#12) orion1025


orion1025
őstag

Itt szó sincs arról, hogy a játék élménye miatt ülnék le. Pusztán egykor imádtam bizonyos játékokat, amikkel szívesen játszanék újra, de egyszerűen röhejesek már ezek minden szempontból, ezért csak gyűjtöm őket, mert sok kedves órát, napot, évet vettek el az életemből, de nálam ezzel ki is múlt a történet. Sok új játék is csak egy bamba valami, amik hasonló hatást érnek csak el. Igaz játékra idő nulla, építkezés, két állás, egyéb teendők mellett csak fejben szoktam ezeken "álmodozni".

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#13) SunMount3r válasza arty (#11) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Best of:

8 bites:
[link]

32 bites:
[link]

Hatalmas köröket lehetett velük tolni, főleg a split screen miatt. Szerintem a Lotus utolsó része a mai napig nyugodtan elővehető. A Pitstop-al már tényleg csak nosztalgiából tolnám, de akkor sem egyedül. :D

A Mario/Sonic racer-ek még amik szintén bármikor elővehetőek.

A már poligonos 3D-s kezdeti PC (első 3DFX videokártyák) korszak játékai tényleg sokkal jobban öregednek, inkább a pixelek, mint a szegletes kinézet. Bár akkoriban azon is nagyokat ámultunk.

Több ilyen couch-multis játék kellene, persze van egy pár modernebb is pl. a Rocket League elég jó lehet, nem ragaszkodnék én a retro grafikához sem, de valahogy hanyagolva van ez a játékmód/stílus. De pont ez a cikkben szereplő engem nem győzött meg annyira azokkal a poligonos kocka tereptárgyakkal. Akkor inkább lenne pixeles. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) arty válasza SunMount3r (#13) üzenetére


arty
veterán

sajnos a 8bit nekem is a c64et jelentette, konzolt sose kaptam .... :(

a lotus challenge az 16bit :) (amiga, megadrive)
és én azt a mai napig aktivan játszom, haladgatok benne... (későbbi pályák rengeteg gyakorlást kívánnak :( )

nálam is pixel > poligon, a horizon chase minimalista kinézetét mégis szívesen bámulom (és a zene!!!)
nyilván játszanék én a későbbi korszakok árkád autósainak mai reinkarnációival, de azok egyszerűen ... nem léteznek: nincs ma daytona, outrun, stb "utód", folytatás

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15) SunMount3r válasza arty (#14) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem 32bit-es, mert PC-n toltam a legutolsó részét a Turbo Challenge-t, azt hiszem valamivel szebb is volt a grafikája, mint konzolokon. Még pálya generátor "szerkesztő" is volt benne, így szinte megunhatatlan volt, zseniális!

(#16) arty válasza SunMount3r (#15) üzenetére


arty
veterán

a pécéd is lehetett 16bites, ha 286os vagy korábbi volt... ;)
1992-es a pályagenerátoros lotus, akkoriban a 386 még kisebb vagyonba került

(persze nem tudom milyen pécéd volt és mikor játszottad a játékot)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) SunMount3r válasza arty (#16) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pontosan nem emlékszem mikortól, de elég sokáig húzta nálam a 60Hz-es 486DX és utána benne egy 5x86-os AMD 120MHz-en. Ez volt az első PC-m tehát bőven 32bites volt már. Annak a Lotus-nak meg szerintem egy 386-os volt a minimum. 90' évek biztos, de még belógott az szerintem a 2000'-be is...

Konzolom sose volt, csak "béreltük" néha a SNES-t egy ilyen garázs féleségből, természtesen főleg szintén a többjátékos gamák miatt, akkor még C64-em volt csak.

[ Szerkesztve ]

(#18) arty válasza SunMount3r (#17) üzenetére


arty
veterán

akkor elég hasonló utat jártunk be, bár én a DX4-100as AMD-vel valszeg később érkeztem ('95 ősze), azon már nem lótuszoztam (előtte pedig c64...... igen, egészen '95-ig! :D )

viszont a lotus addigra már nagyon korosnak számított, eszembe nem jutott volna feltenni a korabeli 3d-s csodák mellett (nosztalgiázni meg még korai lett volnaa :) ), mint a Screamer, a Destruction Derby, a Hi-Octane, NFS1 :) ellenben ma ezerszer inkább egy lotus, mint a hi-octane.....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) dingdongkng válasza orion1025 (#12) üzenetére


dingdongkng
tag

De ez szerintem nagyon játékfüggő. Ugye a GTA III volt itt a példa ami tényleg nagyon rosszul öregedett, de van egy kazal játék, (sőt a játékok nagy része), ami sokkal szebben öregszik. Ugye pl. ha semmi más ott a Vice City. Az például mintaszerűen tartja magát, mert ki van gyomlálva azon dolgok 99%-a ami a GTA III-at annyira kezdetlegessé teszi. De egy Super Mario World, egy Doom, egy Street Fighter II, vagy egy eredeti Need for Speed, vagy Street Rod szinte semennyit sem veszett a fényéből.

Szerintem az a te bajod, hogy te nagyon korai 3d-s játékokban gondolkodsz. Azok sokszor rettenetesek. Pl. egy Urban Chaos pl. játszhatatlan (Igaz, egy Driver Back On The Streets, meg nem).

Ez szerintem amúgy elég jó értékmérője egy játéknak.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#20) orion1025 válasza dingdongkng (#19) üzenetére


orion1025
őstag

Egyik felsorolt játék sem hoz lázba, annyira bugyuták már ennyi év után, a Vice City meg egyenesen ősi ellenségem, annyira utáltam a maga idejében, hozzá csapva a San Andrist is. Nálam ami még néha játszható kaliber, az a Terep2, meg néhány PS2-es cím. Félre ne érts, régen full amatőr nagy floppys játékokkal is képes voltam hetekig játszani, de mára egy kínzással érne fel a velük történő idő elütés, nem nosztalgikusként, és hidd el, nagyon sokan vannak így ezzel, hogy játszanának, de az undor nem veszi rá őket. A Carmageddon is régen mekkora játék volt, most meg egy totálisan semleges, amatőr, élettelen valaminek hat, közben meg elkoptattunk vele egy PS1-et a hőskorban...

Szóval egy példa: minek kockuljak a San Andreas csodával, ha közben ott van egy GTA V? Totálisan azt kapom a játéktól, csak egy minőségi, élvezhető köntösben.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#21) #00137984


#00137984
törölt tag

8bit (NES és SEGA Master System) és a 16bit (SNES és SEGA MD/Genesis) játékok és konzolok népszerűsége nem véletlen. A játékok grafikája emulátoron és az eredeti konzolon játszva még mindig élményszámba megy. Egy új kijelzőre rákötve simán vállalható az a látvány amit a régi retró játékok nyújtanak. Sajnos a PS1, PS2 konzolok és némelyik N64 játékra inkább a régi CRT TV alkalmas. :) PS2 emulátorok képesek a grafikai szinten javitani, ezért az még nézhető maradt. 2004 környékén gondoltam, hogy a PC már alkalmasabb játékra, mint az akkori PS1 konzolom. Q3 Aréna és a DooM 3, majd a Far Cry 1 játékokkal kezdetét vette a Gamer PC időszakom. Ez szerintem a Metro Exodus játékkal majd lezárodik , mert a PC játékfejlesztők és hardvergyártók hozzáállása nem egyezik a gamer szokásaimmal. Most az átmeneti időkben a retró konzolok és az évek alatt felhalmozott DX9, DX10, DX11 játékok áttekintése maradt meg. Valamit érdemes még újra kijátszani vagy végigjátszanom. Nagyon sok jó játékom van, de azért a néhány arra érdemes játék megjelenés miatt még vehetek egy PS5 Pro konzolt. Cyberpunk 2077 és talán a RAGE 2, ha lesz hozzá bill+egér támogatás. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) #00137984 válasza orion1025 (#20) üzenetére


#00137984
törölt tag

A remaster kiadások világát érjük. Talán kapunk majd egy Carmageddon játékot modern Next Gen csomagolásban. PC-re több ilyen játék megjelent az utóbbi években. Nekem egyik sem jelentett többet mint a PS2-es Twisted Metal Black. Carmageddon: Max Damage játékra inkább nem mondanék semmit... :)

[ Szerkesztve ]

(#23) #00137984 válasza arty (#11) üzenetére


#00137984
törölt tag

RoadBlasters és Taito Chase HQ, a Rad Racer NES játékok, az OutRun 16bit-en szerintem is még elég szórakoztató tud lenni. Megértem ha valakinek a nagy felbontású textúrák és az autók belső nézetének a kidolgozottsága, és a vezetés fizikája a legfontosabb, ezért már nem értékeli ezeket a régi retró játékokat. Ez a Horizon Chase Turbo maradhatott volna ezen a retró környezeti kidolgozáson, de a részecske effektet (felszálló por és fékezések) nagy kár volt ennyire kockásra venni. Mega Man 11 és a Sonic the Hedgehog 4 játékfejlesztői tudtak még újitani, de még megmaradtak a régi oldalnézetes kinézet és a megszokott karakterek mellett. Néhány régi bevált recepten nem érdemes hirtelen nagyot változtatni, de azt arányosan kell hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

(#24) SunMount3r válasza #00137984 (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

2008-ban raktam össze a legutóbbi gamer PC-met, 2.4GHz Core 2 és 9800GT, mondanom se kell már vagy legalább 5 éve az új játékok el sem indulnának rajta. Most tervezgetem az újat, és hát rengeteg "bepótolni valóm" lesz.

A retro emulátorozgatást meg én már inkább handheld formában képzelem el. Van is egy Android-os Tablet-em, amit egy Bt-.s "közrefogós" kontroller-el simán be lehetne fogni erre a célra. Talán jobb is egy kis képernyőn nézni már ezeket a régi pixel csodákat. Persze a többjátékos gamákat muszáj lesz kitolni PC-ről a TV-re, mert az máshogy nem menne, de az úgy is az igazi.

Most jutott eszembe: Anno a 486-os PC korszakomban nem volt semmilyen controller-ünk és az alaplapon is csak egy "Gaming port" volt (te jó isten, hogy ilyenek is voltak még akkor), úgyhogy a Lotus-ozás is egy bill.-zetről ment szimultán 2 Player-nek, és amikor egyel több gombot nyomott le az egyikünk, akkor a másik nem tudott pl. kanyarodni, mert az már nem regisztrálta a bill.-zet, meg hasonló vicces dolgok.

Már C64-en és Amigán is eleve 2 Joystick port-ot raktak, mert gondoltak az ilyesmire, de a PC-ken jellemzően csak egy csatlakozó volt erre.

(#25) #00137984 válasza SunMount3r (#24) üzenetére


#00137984
törölt tag

Most nem nagyon érdemes játékra új PC-t összeállitani. Inkább használtban kell a legjobb ajánlatokra leszükitve egy Gamer (fél)konfigot megvenni. Az utóbbi évek egyre visszafogottabb fejlődését látva olyan sok jó játékról most nem maradtál le. Az első vérbeli játékos gépemhez, a P4 @3.0 GHz és 2GB 400MHz DDR1 RAM, AGP X8 512MB VGA PC konfigomhoz már USB játékvezérlőket használtam. Crysis 1-et végigjátszottam vele, de ez a Horizon Chase Turbo játék a kinézete ellenére talán már el sem indulna rajta, de a Core 2 Duo számára még telepithető és játszható.

[ Szerkesztve ]

(#26) ceia


ceia
őstag

Szerintem jól néz ki, de nem adnék ki érte annyit, mint egy élethű grafikájúért. Tudni kéne árban jól pozícionálni, különben bukta lesz. Nekem C64-en az Outrun / Powerdrift, Amigán a Lotus 2 / Crazy Cars 3, és PC-n az NFS 3 HP / NFS 6 HP2 a kedvenc autós játékaim. Persze volt sok, amit kedveltem.
Az első autós, amit játszottam számítógépen, a Pitstop 2, C64-en. Amigán a Lotus 2, PC-n az NFS 1 volt az első. :R

        it's more fun to compute

(#27) SunMount3r válasza ceia (#26) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem még az Iron Man ugrik be, amivel lehetett couch-multi-ban tolni. Volt C64, Amiga és még PC-s verziós is belőle.

(#28) BiP válasza Csóró™ (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

"A Retro lényege az az érzés, ami akkor bizsergetett"
És ez az érzés, ami nincs meg már.

Tényleg baromi jó érzés elővenni, rágondolni, de játszani már felesleges vele, mert 5percnél tovább nem tart a bizsergés. Emlékeket felidézni, visszaemlékezni jó, újraélni képtelenség.

[ Szerkesztve ]

(#29) ceia válasza SunMount3r (#27) üzenetére


ceia
őstag

Az már egy másik játéktípus. Én is kipróbáltam Amigán, de annyira nem jött be. Azt hiszem, nehéz volt, azért. :) Hasonló stílusban nekem a Skidmarks tetszett és a sima felülnézetes Carnage.

        it's more fun to compute

(#30) orion1025 válasza BiP (#28) üzenetére


orion1025
őstag

Így van. Én ezért már csak gyűjtöm ezeket a történelmi darabkákat, de használni gyakorlatilag képtelen vagyok. Ez az egész retro dolog olyan, mintha egy win98-ra lennék kényszerítve a mai korban... Minek kínozzam vele magam, mikor számtalan jó rendszer van helyette, régen meg az volt, azt "szerettük". Nálam hasonló a játékok kérdése is, mert akkoriban nagyot ütött, de sok esetben már van nála messze jobb név is az adott műfajban.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#31) TheFeni


TheFeni
csendes tag

Így van ez.

Üdv, Levente

(#32) TheFeni


TheFeni
csendes tag

Nagyon egyik játék sem fogott meg...

Üdv, Levente

(#33) ProEvoFan válasza ceia (#26) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

PS storeban 6k alapból.Én ezt fele ennyiért tuti behúzom.

[ Szerkesztve ]

(#34) Frawly


Frawly
veterán

Nézegettem a játékról YouTube videókat, de nagyon béna szerintem. A grafika nekem tetszik, meg a pályák nem lennének rosszak, de a játékmenet meg a fizika túl árkád, telefonos fingóapp szintű. Azt értem, hogy nem szimulátort akartak, hanem egyszerű kis retró játékot, de ez így, mintha madzaggal húznák sínen a verdákat, még a kanyarban is, az teljesen élvezhetetlenné teszi, egy forintot nem ér ez a játék, nem hogy 6k-t.

(#17) SunMount3r: azt ne felejtsd ám el, hogy a 486-os, meg az 5x86 hiába volt 32 bites proci, a DOS-os játékok nagy része csak 16 bites volt, egyedül a DOS extenderes, védett módú játékok voltak többségükben 32 bitesek, meg a Win9x-hez készültek akkoriban.

[ Szerkesztve ]

(#35) Frawly válasza dingdongkng (#19) üzenetére


Frawly
veterán

Nem értek egyet, a GTA III szépen öregedett. Azzal még ma is el lehet játszani, úgy, hogy leköt, meg nem érzed bénának. Persze, kezdetleges, nehézkességek a játékmenetben, meg low poligon modellek, fakó és kicsi felbontású textúrákkal, de teljesen élvezhető. Ezzel szemben egy Doom 1-2, meg a többi 2,5D shooter, meg 2D-s játék engem nem köt már le, pedig régen szerettem őket, de mai szemmel élvezhetetlenek. A Quake 1-2, Descent 1-2 OpenGL porttal viszont élvezhető. Sőt, a legkorábbi játék, amit mai szemmel is játszhatónak tartok, az a Descent 1994-ből, persze nem a DOS-os pixelpaca verzió, hanem modern OpenGL port, magas felbontással, hires textúrákkal esetleg, meg dynamic lightinggal. De Tomb Raider, Turok, stb. is teljesen élvezetes ma még, de a Half-Life-ot sem veti meg senki ma sem.

De amik igazán legszebben öregedtek a legkorábbiak közül, azok a kora 2000-es játékok, Mafia, Far Cry, GTA:VC, stb.. Pedig a grafikát meg a fizikát ezeknél is megette az idő vasfoga, de ma is élményt tudnak nyújtani. Ide sorolom a Re-Volt-ot is, az valami zseniális szerintem ma is, modern OpenGL portja is van, az RVGL, normálisan fut modern OS-ek alatt is. Ezek szinte semmit nem vesztettek a fényükből.

Szóval sok régi játék van, ami élvezhető, csak nem szabad túl korai időkig visszamenni. Pl. nemrég nézegettem Atari 2600 emulátort ROM-okkal, de játszhatatlan, még telefonos fingós játéknak sem mennének el, annyira bénák, hiába voltak a maguk korában csúcstechnológia. Sok amerikai meg vaskos pénzeket fizet érte, meg gyűjti hozzá a játékokat. Az ennyire elvakult retrósok érzelmileg közelítik meg a játékokat, az emlékeket akarják átélni, nem a játékot élvezik.

Konzolom nem volt, nem szeretem, szóval konzolos játékoknál nem tudom, hogy mennyire korai időkig lehet visszamenni, amíg még vannak mai szemmel is élvezhető játékok.

(#36) ceia válasza Frawly (#35) üzenetére


ceia
őstag

Én éppen ellenkezőleg vagyok vele. Szeretem a régi játékokat. Nekem máig megvan a hangulatuk. A retró grafika nem hátrány, inkább poén. Igen, egyfelől a régi feeling előhozása is a cél, mert régen minden jobb volt, és jó visszatérni abba a világba. De én tényleg szeretem az egyszerű, mai szemmel naív játékokat, pont azért, mert ilyenek. Jól ki lehet kapcsolódni velük. Éppen ma fedeztem fel egy remakeet, ajánlom a retró mászkálós játékok kedvelőinek, esetleg gyereknek. A játék borzasztó egyszerű, de pofás a grafika, és szuperek a hangok. 60 perces keret van kipróbálni ezt a full demót. MicroMan's Crazy Computers Sajnos 4000ft, egy kicsit drága szerintem. Marad az, hogy meddig tudok jutni a 60 perc alatt. :)

        it's more fun to compute

(#37) SunMount3r válasza ceia (#36) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"Szerencsére" a Steam-en is tolják rendesen az új indie pixelhuszár játékokat. Persze nehéz a jobbakat kiszűrni, mert rengeteg van és nyilván sok a "gagyi" is, de megéri néha keresgélni köztük.

Vagy vannak olyanok, hogy nem is "totál pixel", hanem modernebb grafika, de az alapötlet, a feeling és grafika stílusa mégis a hőskor játékait idézi.

(#38) orion1025 válasza Frawly (#35) üzenetére


orion1025
őstag

A Re-Volt egy istencsászár a mai napig! Még a ManHunt, Soul Reaver, Harry Potter játékok, Max Payne, Terep2 stb. címek még játszhatók a mai napig., de ott van még a Fable első része, az is eléggé fapados, viszont játszható. Ellenben ezek a 2D formájú rettenetek már totálisan élvezhetetlenek. Ott van a Mario őrület. Régen is gyűlöltem, ellenben a 3D-s verziók már egészen jók, legyen az csak egy mezei Sega verzió. Nálam a vízválasztó a PS2 szinten van meghúzva, alatta már csak kínszenvedés van.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#39) SunMount3r válasza orion1025 (#38) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mario sosem volt Sega-n.

(#40) orion1025 válasza SunMount3r (#39) üzenetére


orion1025
őstag

Köszi, N64-re gondoltam! :R

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41) SunMount3r válasza orion1025 (#40) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, a Dreamcast sem volt "olyan rossz" a maga korában (kb. ez volt pariban az N64-el). Arra volt talán az első (elég jó) JMMORPG a Phantasy Star Online, ha nem tévedek. Akkor még kutyának sem volt elég gyors net-je idefelé és bár angolosítva volt, de inkább a Japcsiknak volt öröm...

(#42) orion1025 válasza SunMount3r (#41) üzenetére


orion1025
őstag

Engem ezek sosem vonzottak, egyedül a GameBoy Advance/PS2 az amitől ember számba veszem a konzolokat. A PS1 sokat volt anno püfölve, de a PC háttérbe szorította már akkoriban is, sokkal jobb játékok voltak rá. De ha jobban belegondolok, nálam már az X360 alatt nincs élet, az a konzol egy vízválasztó minden téren.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#43) arty válasza ceia (#26) üzenetére


arty
veterán

3990ft a Horizon Chase az xbox store-ban - egy premiumjáték árának ötöde. Szóval nem kell érte annyit kiadnod, mint egy "élethű grafikájúért" ;)

(#34) Frawly - ez egy árkád, ügyességi játék. Mint az Outrun. Ami szerinted ezekszerint fingóapp. Bravó.

(#41) SunMount3r - a dreamcast az n64-nél sokkal erősebb. 99-ben jött ki, szemben az n64 '96-os debütjével. igazából a ps2 ellen próbálta bevetni a sega, sikertelenül.... :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#44) arty válasza Frawly (#35) üzenetére


arty
veterán

"elvakult retrósok érzelmileg közelítik meg a játékokat, az emlékeket akarják átélni, nem a játékot élvezik."

emellett a megjegyzésed mellett nem tudok szó nélkül elmenni :D
továbbra is csak a SAJÁT preferenciáid próbálod a világra vetíteni...

pl:
én simán élvezem a super mario world-öt vagy a sonicokat, imádom a kézzel rajzolt, igényes pixelgrafikát (akár mai játék, akár korabeli!) és bizonyosan nem az akkori emlékeket akarom átélni, mivel anno nekem ezek kimaradtak anyagi okokból :) (c64em volt "végig")

ugyanez igaz a 16/32 bites korszak beat-em upjaira, árkád autósjátékaira, shoot'em upjaira - ma ezeknek alternatívája is alig-alig van, jól felújított verzióik meg aztán végképp ritkák (és pláne nehéz őket fellelni a szeméttengerben)

a téli szünetben a 7 éves gyermekemmel nyomtuk mindhárom mega drive-s golden axe-t, elvittük a streets of rage 1-et a bossig, végiglőttünk nem egy light-gun játékot, stb stb stb. ...nyilván ő is csak nosztalgiázni akart, felidézni a 90-es éveket , mert hiszen élvezni ezeket már nem lehet, ugyebár :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#45) SunMount3r válasza arty (#43) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, hát az évszámokra már nem emlékszem ilyen pontosan, csak sacc-per-kb. ami megmaradt bennem a grafika szintjéről. De tényleg, mintha valamivel szebb lett volna a grafikája.

Anno, mikor emulátoroztam, N64-re azért volt jó pár játék, ami érdekelt, de Dreamcast-en nem emlékszem az említetten kívül másra. Az meg talán el sem indult nekem, mert -rég- nem volt már szerver, ahova csatlakozhatott volna. Azt hiszem ezért is lett bukta, mert elég gyenge volt rá a játék felhozatal.

A "MAME-s" játékokat szeretem még nagyon, sok 8 meg 16bit-es konverziónak is azok voltak a "kompromisszummentes" eredetijei. Csak nagyon macerás és szöszmötölős a "rom-olás" vele.

Lehet fura, de engem meg valamiért pont a PS1 nem érdekel annyira. Talán épp azért, amit írtam korábban, hogy itt már csak poligonok voltak a főszereplők és a játékok nem voltak olyan "egyediek", mint pl. N64-en.

[ Szerkesztve ]

(#46) orion1025 válasza arty (#44) üzenetére


orion1025
őstag

"én simán élvezem a super mario world-öt vagy a sonicokat, imádom a kézzel rajzolt, igényes pixelgrafikát (akár mai játék, akár korabeli!) és bizonyosan nem az akkori emlékeket akarom átélni, mivel anno nekem ezek kimaradtak anyagi okokból :) (c64em volt "végig")+"

Na ez az!. Ami neked kimaradt, sokunknak nem, és már a milliomodik lerágott búrt nyúzzák le róla, mint a Resident Evil re-re-remastered remaster edition. Nekem a konzolozósdi maradt ki egy kicsit anno, én meg ott találok még most is pár gyöngyszemet, bár ezek sem nagyon szegeznek oda pár óránál tovább. Régen a PS1-et általános iskola után nyomtuk mindig felváltva, csak leragadtunk a Gran Turismo meg a Carmageddon, Mortal triónál, sok cím ezért maradt ki. De mondjuk azt még a mai napig nem értem, hogy miért játszanék mondjuk a Gran Turismo első részével még ma is, miközben van már századik kiadása is.

Tudod régen minden jobb volt, akkor újdonságként élte meg az ember, mert nem lehetett válogatni, ezért még a képernyőkímélőt is percekig leste az ember, csak ezek az idők már elmúltak, hiába időz fel sok kedves emléket nekem is a retro játék korszak, de ezek annyira bugyuták és primitívek mai szemmel nézve, hogy az valami félelmetes.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#47) arty válasza SunMount3r (#45) üzenetére


arty
veterán

dreamcastre is rengeteg jó és egyedik játék van, csak mivel bukta volt és mindenki a ps1-2-vel nyomta anno (néhányan n64en :D ), így nincs kellő tömeg-marketingje - DE sok "műértő" körében a dc már-már legendás gép!

azt pedig biztosra veszem, hogy ha "anno" emuztál, akkor még nem volt igazán jól működő dc emu ;)
mamár bátrabban lehet próbálkozni, de problémák továbbra is vannak
(a dc buktájának sok oka volt, a legfőbb a fullidióta sega vezetés, akik a korábbi húzásaikkal elidegenítették a fejlesztőket/játékosokat + a rendkívül profi sony vezetés, akik teljesen megreformálták a játékipart a ps1-el)

mame +1, legtöbb játéknak valóban az árkád változata a legszebb (az otthoni portok ellenben sokszor kaptak extra játéktartalmat, cserébe a szerényebb megjelenésért. nameg negyed dolcsi helyett 60+ kifizetésére valahogy rá kellett venni a nagyérdeműt :D )

nem lehet, hogy az n64-et kevered valamivel? csak mert ott is minden poligon alapu volt, ráadásul iszonyatosan kezdetleges modellekkel, igazán ronda texturákkal (cd 6-700megájával szemben az n64 kartjai max 64megányi adatot tárolhattak!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) arty válasza orion1025 (#46) üzenetére


arty
veterán

ha ezen múlna (hogy mi maradt ki), te is találnál magadnak pixelgrafikás játékot, hiszen aligha nyomtad végig a teljes megadrive/supernintendo kínálatot ;)

a sorozatoknál valóban nehezebb indokolni, hogy miért nyomnál egy régi részt egy új helyett, de azért erre is találni magyarázatot (a nosztalgián túl): mert mások voltak a régi részek ;)
resident evilnél maradva, hányszor hallottad, hogy a mostani resi nem is resi? nyilván mert nem olyan, mint volt anno...

vagy pl: outrunnal vagy az ironmannal mindig is sokat játszottam, mégse unom meg "ezredszerre" se
utóbbiból legutóbb a snes verzát nyomtam "végig", de pár hete megvettem a megadrive verziót is és az is sorrakerül majd! anno c64en és később pécén nyomattam/-tuk, nagyon-nagyon sokat (ironmant)

sokan a mai játékokat tarták butának és primkónak (és túl könnyűnek).
nem is értem, mi primkó volna egy marioban, vagy a sonicban.... ma tán nincsenek platformerek? és azok a grafikán túl mit tudnak többet? (pontosdabban: mitől kevesebb a 16bites korszak?)

szerintem túl szigorú vagy ;)
ez az egész abszolut csak EGYÉNI ízlés dolga (esetenként puszta érdeklődésé), erre nincs ökölszabály, hogy mely korszakok és játékok unalmasak manapság. engem pl az openworld játékok, a végtelen mmo-k, egyáltalán: multiplayer játékok untatnak, pedig ezek közt sok a "friss" (pl csak h a mostani battle royale őrületet nézzük, mint "legújabb" "műfajt")

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#49) orion1025 válasza arty (#48) üzenetére


orion1025
őstag

Én nem azt mondtam, hogy az új játékok ezért és azért istencsászárok. Én spec ki nem állhatom az oldalnézetes játékokat gyerekkorom óta, de rengeteg szar játék volt régen is, csak az idő megszépíti tudod. A mai játékok sem könnyűek eltekintve pár kivételtől, de én már nem azért ülök le néha gémelni, hogy rommá szopassam magam, hanem kikapcsolódás miatt. Például ott van a Splinter Cell Blacklist, amit az Asszonnyal nyomtunk Coop-ba, de két nap szenvedés után sem tudtuk megcsinálni az első pályát a végéig, szóval nekem ilyenekhez már semmi idegzetem, ez nem kikapcsolódás. Nem vagyok egy üljünk le és butuljunk ember, szeretem az összetett játékokat, de a szivatást már nem tolerálom, nekem semmi időm napi két órát egy helyben toporogni ha évente párszor le tudok ülni kockulni.

Hál isten az említett két konzol nekem kimaradt, mert mint írtam nem nagyon konzoloztunk a PS1-et kivéve, de már akkor is gyűlöltem a japó teknikát, meg a manga beütésű cuccokat, meg az elcseszett belpiacos játék imitálásokat. A PS2 volt érdemben játszható minden tekintetben konzol terén, de erre is rengeteg semmire való játék jelent meg. Én speciel képtelen vagyok egy régi Silent Hill résszel játszani, ha már van belőle sokkal újabb, szebb, kifinomultabb kiadás is, akkor minek kínozzam magam vele? Szeretem a retro dolgokat, de nálam van egy határ, ami alá nem megyek, mert azok a dolgok jók ha csak emléknek maradnak meg, nem rombolom le azt a világot egy újra melegítéssel aminek totális kudarc lenne a vége. Anno rongyosra játszottam a Warcraft 2-t, de elsírnám magam (nem a gyönyörtől) ha tíz percig bohóckodnom kellene vele.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.