Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Van olyan merevlemez amelyik nem hordozható?

I don't fit in. I fit out.

(#2) ronson


ronson
őstag

A kérdés az, hogy milyen áron és garantálják-e mint a WD, hogy egy USB-csatiról is megy a 2,5"-os.

(#3) MasterDeeJay válasza simonzé (#1) üzenetére

Talán a nagyobbakat nem célszerű hordozni magadnál. Itt a háttérben a legnagyobb az amit egy kicsit nehézkesen ugyan de még lehet hordozhatónak nevezni.

De még a legelső vincsit is lehetett hordozni. Lásd IBM RAMAC KÉP I Wiki-n 1956-ból 5mb kapacítással 1200rpm, 50 lemezes (azthiszem) és mindössze egy tonnát nyom.
Tehát a kérdésedre a válasz: Nincs olyan HDD amelyet ne lehetne hordozni. (legfeljebb valami nagyobb emelővel)

[ Szerkesztve ]

(#4) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Először megijedtem mikor a csajra néztem.
Tooom sokan vannak a kis Kínaiak de , hogy már lassan az összes műszaki cucc tőlük jön... :W

...

(#5) Jofi81 válasza Devid_81 (#4) üzenetére


Jofi81
őstag

Még jó, hogy a Samsung koreai... :)

(#6) ronson válasza Devid_81 (#4) üzenetére


ronson
őstag

Úgy látom tele vagy pénzel, hogy vágysz rá, hogy a drága európai piacon készült árukat vegyél.
Ugyanolyan emberek dolgoznak ott is mint nálunk és a minőség is megfelelő. :W

(#7) hemaka válasza Jofi81 (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

hehe :DD

Egyébként szépek, gondolom jók is lesznek, de inkább ebay-en keresztül lesz érdemes beszerezni, mert ugye ismerjük Magyarország árazását.... :D

(#8) Devid_81 válasza Jofi81 (#5) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Bocsi nem jártam utána!Nekem a szemei állása alapján kellett döntsek! :)

ui le vok szavazva, vegyük csak az olcsó cuccost, tegyük tönkre a gazdaságot,engedjünk be mindenkit mindenhova és bomlasszunk belülről! :DDD

Szerk : csak megjegyeztem, hogy minden onnan jön semmi extra.
Nekem jó a Kínai zokni és cipő póló stb. is legalább sűrűbben veszek másikat mert könnyebben tönkre megy :P

[ Szerkesztve ]

...

(#9) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Egy 2,5 hüvelykes fekete 500 GB-osra beruháznék... ;]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#10) Typhoon47


Typhoon47
őstag

aranyos kis vincsik, de ronda nő.
ezért nem is veszek :DDD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#11) aronocs válasza hemaka (#7) üzenetére


aronocs
tag

Marmint az ilyen hostesseket? (Ban pls)

Aut inveniam viam aut faciam.

(#12) ByB


ByB
addikt

Eléggé hasonlít egy nem régi koncepcióra... :F

(#13) Anubis_9 válasza ByB (#12) üzenetére


Anubis_9
őstag

Jól odatolja a fenekét az első képen az a nő... :P

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#14) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hajrá Samu, vedd fel a versenyt a WD-vel, és szorítsd le az árakat :)

(#15) Balage76 válasza ronson (#2) üzenetére


Balage76
senior tag

Menni fog.
Egészen egyszerű erre a magyarázat:
Ez a megoldás nem arra épül, hogy van egy klasszikus 2,5" vagy 1,8" merevlemez, amit beleteszel egy átlagos külső házba. Itt a külső ház vezérlő elektronikája a vinyón van, a drive egyből az USB felületre dolgozik, nem pedig a drive adatbusz - sata csatoló - sata/usb konverter - usb felület megoldással éri el a "külvilágot". Ezzel komoly (USB környezetben komolynak számító) áramfelvételt lehet megspórolni, így garantálható, hogy egy USBről is menni fog. Emellett helyet is lehet spórolni, így az egész szerkezet kb 2 cm-rel rövidebb mint a jelenlegi külső házak.

November elején itt lesznek versenyképes áron, de árletörés nem lesz.

Ja és az S1 miniből egyenlőre csak 120GB-os változat lesz, kb a 250Gb-os 2,5"-os árának megfelelően. Bankkártya méret, kb 1 cm vastagsággal és kb 20MB/sec adatátvitellel. :))

[ Szerkesztve ]

(#16) Loha válasza Balage76 (#15) üzenetére


Loha
veterán

Itt a külső ház vezérlő elektronikája a vinyón van, a drive egyből az USB felületre dolgozik
Ez csak feltételezés vagy van róla vmi sajtóanyag?

[ Szerkesztve ]

(#17) alien24 válasza ronson (#6) üzenetére


alien24
tag

majd mikor a te munkad is egy ferde szemu fogja megcsianlni egy tal rizsert rajossz,h munkanelki segelybol az olcso kinai/korreai is draga
de Devid_81 is leirta picit maskepp,h miert nem klafa amit irtal

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#18) mephi666


mephi666
nagyúr

egyébként a kínai cuccokról annyit, hogy a műszaki cikkek 90%-a made in china... csak kínai cuccból is 2fajtát lehet megkülönböztetni: a nagyonolcsó gagyit (amit az olcsó munkaerő megcsinál szutyok anyagból fillérekért...) és a drágább, minőségi kínait... (mert ilyen is van ám) kapsz te 20ezer fölött is kínai bőrcipőt, ami tényleg bőr és nem szakad le a lábadról folyamatos használattal évek alatt sem... én úgy vagyok vele, hogy a márka különbözteti meg a termékeket, nem az, hogy hol szerelik össze... a sangtek meg hasonló márkáktól tartózkodom és maradok inkább a neveseknél... eddig nem volt még problémám semmivel... pl megnézhetsz egy pioneer cuccot is: made in canada/assembled in china... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Balage76 válasza Loha (#16) üzenetére


Balage76
senior tag

Van róla ismerető, de a pontos részletek okt 20-ig nem publikálhatók. Másrészt itt van a kezemben egy 160GB-os változat. :)

(#20) v.tom válasza Devid_81 (#8) üzenetére


v.tom
őstag

Nem igazán erről van szo. Ha egy samsung gyár létesulne pl. németországban, ugyanazt a minőséget kapnád, mint akkor, ha ténylegesen egy koreai vagy kínai gyárban készulnének a dolgok. Mindössze annyi lenne a kulönbség, hogy ha németországban gyártanák a cuccost, akkor sokkal drágább lenne minden, mert ugye a két országban a bérezés nem igazán emlegethető egy lapon, és ezt a kulönbséget nekunk kellene megfizetni. Ez a felállás más tészta, mint pl egy echte kínai gagyi cipő, vagy egy nike koppintás "niké" márkájú cucc. Azok szarok. De viszont ebben az esetben arrol van szo, hogy egyszerűen ott van a gyár.
(Egyébként nem igazán értem, hogy miért döntöttél a szeme állása alapján. Lehetett volna a csaj akár japán is.)

[ Szerkesztve ]

(#21) Balage76 válasza v.tom (#20) üzenetére


Balage76
senior tag

Jogos, bár meglepődnél ha látnád, hogy a Samsung koreai és kínai hdd gyáraiban mennyire kevés ember dolgozik... A robot olcsóbb még egy marék rizsnél is hosszú távon. :)

(#22) Alpi


Alpi
tag

Olvastam, hogy csak november elején jön, de esetleg valaki találkozott már vele boltokban, vagy hallott már róla valamit? Vajon mennyibe fog kerülni??? Várom már nagyon.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#23) gyga


gyga
senior tag

valaki tudja hogy sata vagy ide winyó van benne vagy ez itt direkt usbs megoldás?

A kisebbség is számíít, teszkó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.