Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) pcnet


pcnet
addikt

Boldog Születésnapot Bacsis! :)

Nagyon jó, érdekes cikk. Újra kedvet kaptam leporolni a félkész P1-es gépemet. De most kedvet kaptam egy "ős laptophoz". Több régi 486ossal próbálkoztam, de vagy VGA-t vagy vinyót nem tudtam szerezni hozzá. Ha mégis, akkor a nem épp fiatal monitor adta meg magát. DOS BOX-ra váltottam inkább, de ott meg sok játék gyorsított felvétel. :( Valamint FULL HD-n nem valami szépek a VGA-ra írt játékok. Lehet egy laptop lenne a megoldás, mondjuk 386os vagy 486os 2 mega rammal. Emlékszem, anno volt a TV-ben valami számítógépes műsor. Grand Pix Unlimitedet mutatták be, teljesen oda voltam érte és nagyon letörtem, mikor mondták, hogy ez a játék bizony zabálja a memóriát, kell neki a 2 MB ram. :) Akkor bővítettem az 512 KB-ot 1 megára és én voltam a császár! :) Legalábbis azt hittem. Régi szép idők.

1990 körül kezdtem egy 286ossal, még vinyóm sem volt, floppyról indítottam a játékokat. Apám munkahelyén selejtezték ki a vinyókat, így tudtam 9.000 ft-ért egy 40 MB-os vinyót venni. Repültem a boldogságtól! :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.