Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nakos1212


nakos1212
senior tag

A compute stick nem kisebb?

(#2) KaiotEch válasza nakos1212 (#1) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De de az egy rakás fos. Legalábbis 3 éves a mienk, hát bármi szenvedős rajta.

(#3) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Engem érdekelne egy ilyen masina. Egy Linux mint-el megfelelõ lenne net/online rádió meg levelezésre. Csak max $100-at adnék érte.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4) Busterftw válasza MiklosSaS (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Mas oldalakon $250 a tipp, szerintem $300-350.

(#5) nakos1212 válasza MiklosSaS (#3) üzenetére


nakos1212
senior tag

Onmagaban 6gb lpddr4 kerul majdnem 100 dolcsiba...

(#6) MiklosSaS válasza nakos1212 (#5) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mondjuk ez is igaz. Na majd akkor valami oCCó kiCCi Kínai droidos vackot MediaTek-el $20-ért, arra az is megteszi majd.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7) Hopkins95


Hopkins95
addikt

But can it run Crysis? ;]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#8) qqcqqc válasza MiklosSaS (#6) üzenetére


qqcqqc
őstag

A márka alapján ez a kici olccó kinai. :DD

(#9) libit válasza nakos1212 (#5) üzenetére


libit
tag

100 dolcsiba???
8GB notebookos memoria kerul 30-35€-ba kiskereskedelemben!!
annak ellenere tuti tularazott lesz meg ha akarmilyen ismeretlen chuwi is :W

...mas
"támogatja a VESA felfogatást" melyiket?? a 75x75, 100x100 vagy esetleg a 200x200-ast?

(#10) bsh válasza libit (#9) üzenetére


bsh
őstag

elírták, nem VESA, hanem TESA.

(#11) Busterftw válasza libit (#9) üzenetére


Busterftw
veterán

Chuwi azért nem ismeretlen.
Laptop/tablet piacon jó alternatívákat adnak viszonylag jó minőségben. Marmint a többi dzsunka márkához képest.

(#12) hallador válasza libit (#9) üzenetére


hallador
addikt

A Chuwi 2004-ben alakult, és ma már mindenhol (értsd: Amazon, USA saját raktárral, ebay, Aliexpress) stb online üzletekben minimum 5 éve mindegyikén fenn vannak. Magyarországon nem ismertek, mert nem piac. Van rengeteg olyan márka, ami nincs jelen Kelet-Közép-Európában. A Chuwi is ilyen. Minőségben, simán ASUS, Samsung szinten vannak. Mivel a Microsoft az egyik hivatalos partnerük évek óta árulnak olyan tableteket 3 - 400 Euroért, amit amúgy a HP 1000-ért ad el.

(#8) qqcqqc

Azért nem. Max nem ismerik arra felé, de sok mindennel van így.

-----------------------------------

Mondjuk itt van raktáruk. Ha 100 - 120 Euroért odaadják veszek egyet, annyit megér, nekem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) MiklosSaS válasza qqcqqc (#8) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Már volt szerencsém a márkához. Egy erõs közép kategóriát képvisel.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Hát ez sem az a masina lesz, ami két darab 1000-es netű klienst összeköt routerként mondjuk egy OpenVPN-el és képes hozni a titkosított "csövön" át is egy jó erős 900 megát, de figyelemfelkeltőnek nem rossz.

Amúgy ASUS miniPC-vel már van tapasztalat (sok darabbal, cégben), Gigabyte Brix-el is, de ha erő is kell, akkor nem ússza meg az ember a mini ITX-et, mondjuk akár egy Akasa Euler-M féle külső passzív házban (és így 35W TDP-vel már más ligában mozgunk és mehet mondjuk egy erősebb VPN is). Persze itt nem ez a cél, csak amúgy meg nem is tudom, mire jók ezek a csöppségek, mert amit egy Raspberry Pi vagy Android kütyüke-apróság elvégez, lásd 4k lejátszás mondjuk, azt MÁR tudja, amit meg egy miniITX konfig akar tudni, tehát nincs throttling és nem 10 perc a Facebook betöltése, meg MÉG nem tudja. Nekem ilyen semmiben lebegős rétegvalamik.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#15) Dißnäëß válasza Busterftw (#11) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:K én csak tabletben tapogattam-néztem vagy kettőt, de rendben volt.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#16) varmi2


varmi2
nagyúr

Évek óta nyúzok egy chuwie win10-es tabletet. Mai napig is működik, bár már csere érett.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17) SunMount3r válasza Dißnäëß (#14) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

mert amit egy Raspberry Pi vagy Android kütyüke-apróság elvégez, lásd 4k lejátszás mondjuk, azt MÁR tudja-> Ezzel csak óvatosan (és a cikkben állítottak miatt is. a), mert a Celeron-ok IGP-je a 4K-s videókat lehet hogy viszik, de HDR nélkül. Aki modern HTPC-ként gondolna rá, az inkább felejtse el, azok 7th Gent i3-al kezdődnek és még azok is kompromisszumosak. Az IGP miatt a 2200G-től fölfele kezdődik a biztonságos HTPC zóna.

(#18) Dißnäëß válasza SunMount3r (#17) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na ezt jó tudni, gyereknek direkt most vettünk gen6 (használt-üzleti) lapost i5-el, akkor ezek még nemigen HDR-esek ? (Bár neki konkrétan tök8) Egyébként jómagam is AMD párti vagyok, csak oda meg a VP9 full gyorsítása érkezett meg későn, kb. a Ryzen IGP-kig kérdéses volt anno. Bár úgy látom, a VCN 2.0 az igazi áttörés itt..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#19) SunMount3r válasza Dißnäëß (#18) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

gen6 (használt-üzleti) lapost i5-el, akkor ezek még nemigen HDR-esek ? -> Nem.

No igen először a VP9, meg most már kezd jönni az AV1 is, amit eddig ha jól tudom semmilyen VGA nem tud még. Aztán ott van még a HD10+ és a Dolby Vision is, ami még szintén nem megy PC vonalon.

(#20) Crytek válasza varmi2 (#16) üzenetére


Crytek
veterán

Ezzel nem mondasz nagyot.Nekem a 8+ éves tabletem ami android 4.0-ás és az csak egy Cube márka semmi baja... Mondjuk nem tudom ezek hogy mennek tönkre...max ha szöget versz be a falba máskülönben nem hallnak meg soha

#3: Sajnos minél kisebb valami annál moslékabb az ár/érték aránya :(

Next PC Upgrade: 2022

(#21) CharlieDrop válasza Dißnäëß (#14) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mondjuk pl. anyukámnak pont jó lenne egy ilyen gép :)
Amire neki kell kb. bőven elég. Kérdés az USB mennyire erős rajta.
Bár lehet a mostan A4-7300-zal szerelt gépe ennél 2x erősebb

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22) Dißnäëß válasza SunMount3r (#19) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát igen, VP9 muszáj. Mikor olvasom a használt PC és használt laptop hirdetéseket, fogom a fejem, hogy egyesek miről beszélnek, amikor "tökéletes netezős gép" címszóval dobják be a régi konfigokat, aztán jön egy rommá kódolt Facebook, egy VP9-es Youtube és a többi gigacsicsa oldal és fekszik le a vas alatta, gyakorlatilag élményről nem lehet beszélni.

És gondoljunk most azokra, akiknek otthon százezer körüli-feletti házimozis lejátszója, dekódere, akámije van. Kb. tökön szúrnám magam, mikor milyen következő hatékony codec-et már NEM támogat az ezüstben és aranyban úszó hiperkütyüm.

Sokkal egyszerűbb low-end VGA-t cserélgetni ilyenkor egy HTPC kreálmányban.

De legszívesebben ha úgyis unified dekóderekről meg hasonlókról beszélgetünk GPU-k esetén, csapnám pofán a gyártókat, hogy egy 5 éves VGA miért nem tud VP9-et, mikor ott a rahedli számítási kapacitása meg áramköre rá..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#23) CharlieDrop válasza Dißnäëß (#22) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem tudom, de van egy Lenovo T430s napi használatban, se YT, se FB nem fekszik meg alatta....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24) nakos1212 válasza CharlieDrop (#23) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ja csak mivel nincs hardveres gyorsitasa egy csomo uj codecre, a cpu-t fingatja a videohardver helyett ami nagyobb kihasznaltsaghoz ey s teljesitmenyfelvetelhez vezet.

(#25) Dißnäëß válasza nakos1212 (#24) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Meg újrapasztázáshoz, meg melegedés, süvítés, akármi, ahogy az majd jön nemsokára (a CPU terhelés miatt). Már most kevés ez a T430s, nemhogy holnap, de továbbra is mennek "netezésre kiváló" mondással aprón :)

:N

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#26) CharlieDrop válasza Dißnäëß (#25) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi, az az i5 ami benne van szépen teszi a dolgát, nem laggol, nem hangos a ventije, de ha gondoljátok nézek egy CPU kihasználtságot ;)
még a régebbi T410-et is első szoktam venni, az kissé jobban küzd.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27) nakos1212 válasza CharlieDrop (#26) üzenetére


nakos1212
senior tag

még a T400 is teljesen használható, viszont itt nem ez a lényeg, hanem hogy ezek már nem IDEÁLISAK erre, a célhardver sokkal energia- és időhatékonyabban teszi a dolgéát.

(#28) CharlieDrop válasza nakos1212 (#27) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ez stimmel

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29) ddekany válasza nakos1212 (#27) üzenetére


ddekany
veterán

Core 2 duo-nak (mert hogy a T400-ban is az van) a YouTube igencsak betesz, főleg mióta terjed a 60 fps. 60 fps-el még akkor is határ eset, ha egy 8xxx GeForce besegít. Arról nincs tapasztalatom, hogy az első generációs i5 mennyivel bírja jobban. A "csak netezésre" persze YouTube-ot ignorálva sem "csak", mert a modern weboldalak döbbenetes erőforrás pocséklók.

(#30) Polllen válasza Dißnäëß (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hát ez sem az a masina lesz, ami két darab 1000-es netű klienst összeköt routerként mondjuk egy OpenVPN-el és képes hozni a titkosított "csövön" át is egy jó erős 900 megát, de figyelemfelkeltőnek nem rossz.

A kis méretről ez ugrik be? Ne már... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) SunMount3r válasza Dißnäëß (#22) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja igen, az AMD-nek volt valami "hybrid" dekóder megoldása a VP9-re, amit valamiért kiszedtek a driver-ekből egy idő után. Állítólag meg valami hekkeléssel be lehet rá fogni az Intel proci IGP-jét külön, ha az van a gépben. Mind1, az újabb Vega-k, meg Navi-k már támogatják, ezeknél régebbi IGP-t/kártyát már nem vennék (pedig elég jó áron lehetne a használt RX-eket kifogni).

(#32) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Szerintem a NUC-nál kisebb űrtartalmú gépek túl sok kompromisszummal járnak, mivel sem M.2 SSD-k, sem 2.5" SSD/HDD sem fér beléjük - a RAM-bővíthetőségről nem is szólva. Emellett a kimeneti csatlakozók mennyisége is túlságosan korlátos a helyhiány miatt (compute stick-eknél ez még hangsúlyosabban gond).

Szóval a fizikai mérete erősen korlátozza azon területeket, ahol jól felhasználható.

Nem véletlen, hogy a Raspberry Pi-hoz (és hasonló méretű társaihoz) létezik NUC-méretű beépítő-doboz is, amely mellesleg az extra csatlakozókon túl a hűtésüknek is jót tesz:
prusaprinters.org/prints/12061-intel-nuc-raspberry-pi-case

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#33) szbazsi123


szbazsi123
csendes tag

Nagyon jó! A páromnak pont megfelelő lenne, neki egy gép csak arra kell, hogy office-ozzon meg menjen a youtube. Eddig egy Beelink Z83-II klónt használt, ami attól klón, hogy nincs rászitázva a Beelink logó. Kb. 3 évet használta a zasszony, de elhaladt a kütyü felett az idő (2gb ram, 32gb tárhely, már a windows frissítés sem futott le, mert kevés volt az üres tárhely, úgy, hogy minden le volt gyalulva, a windows-t meg nem lehet újratelepíteni, sok okból kifolyólag, pl. csak mókolással lehetett volna, gyári Beelink bios frissítéssel, és mivel ez nem gyári, kizárt volt, hagytuk), ezt váltotta egy B-Max B1, ami mérföldekkel jobb (4gb ram, 64gb tárhely, ssd foglalat, amibe röpült is egy 128gb ssd elsődleges partíciónak). A proci Intel atom > Intel celeron, de a célra még mindig ez a legolcsóbb. A Bmax sajnos nem 100% passzív hűtéses (van benne egy venti, ami eddig boot-olásnál indult be, de a kánikulai nyarat még várjuk), de amúgy full csendes gép. De ez a Chuwi... ezekkel a méretekkel és belsővel nagyon OP :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.