Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

Nem tudom, hogy ez játszik-e, de átalakítóval 16 SAS/SATA portot tud, plusz kettőt a boot-hoz.

(#2) HookR válasza Robert07 (#1) üzenetére


HookR
addikt

Köszi, beírom. (Bár a vélemények alapján ez a túl szép, hogy igaz legyen kategóriába sorolandó.)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ez valószínűleg tud 16 diszket, csak az ára olyan, hogy az ember nem bírja ki...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) HookR válasza bambano (#3) üzenetére


HookR
addikt

A fenti linkről az egyik vélemény. Nem túl biztató:

"Other Thoughts: I don't understand how this motherboard is a huge failure. I mean it's dangold near perfect for what it could be used for and that is a DIY NAS or really any type of storage box. 4 network interfaces and a 16 drive SAS controller that works with SAS expanders just fine. Please note this is not a RAID controller just a standard HBA for SATA and SAS disks. I mean perfect right?

The one issue with this board and the biggest one is that is does not work with anything. The onboard SAS controller is some type of garbage Marvell chipset and again works with NOTHING YOU CAN USE.

FreeNAS=NOPE, OpenMediaVault=NOPE, XPEnology=NOPE, NAS4Free=NOPE, uNRAID=NOPE, Openfiler=NOPE.

Nothing works with the onboard SAS controller. The person who wrote the review that is works with OMV is lying because so far it does not work with it. It's really a shame this is a great piece of hardware for the price and the other flaws could be over looked like the 2 USB and 2 SATA port choices if only THE ONBOARD SAS/SATA controller worked.

Waste of money I wish I listened to the whole "if it's too good to be true...." you know the rest. Buy a different Mini-ITX motherboard and a LSI controller and be happy that it works with everything unlike this hunkojunk.

Last thing, nowhere does it state the Marvell controller is a NON RAID CONTROLLER and is only a disk HBA. No wonder why NewEgg tossed in a free PCIe USB3 HBA with this motherboard."

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#5) bambano válasza HookR (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha valaki a kezembe ad egy ilyet kölcsönbe, szívesen megnézem.
akartam volna venni, de az ára olyan, hogy még céges felhasználásra is rémálom. pedig a rajta levő nyolcmagos buta pentium nekem elég lenne sok helyre, a fogyasztáson spórolhatnék 200-250 wattot /gép, de még így sem térül meg a következő 200-300 évben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Robert07 válasza HookR (#4) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, ennyire nem,mentem,bele a temaba, de emlekeztem hogy egyszer olvastam rola. Ezek utan talan jobb egy olcso lap egy normalis RAID-kartyaval. :D

(#7) sanzi89 válasza Robert07 (#6) üzenetére


sanzi89
addikt

Főleg, hogy ez a deszka elvileg nem is tud semmilyen RAID-et. Az, hogy milyen OS-hez van driver támogatás meg meg kell nézni, és ennyi.
A lap tényleg jó volna, 4 gigás lan, ECC memória, a Storage Spaces tör fel, mint a talajvíz, lassan nem is biztos, hogy kell az a hardveres raid.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8) bambano válasza HookR (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a chipset kottája szerint ezer éve támogatja a linux kernel.
szóval kicsit erős nekem ez, hogy semmi nem fut rajta, a freebsd alapú cuccok lehet, hogy nem, mert azt nem fejlesztik ennyien.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

innen is lehet még ihletet meríteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) HookR válasza bambano (#9) üzenetére


HookR
addikt

Köszönöm, átnyálazom.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.