Hirdetés

2019. október 15., kedd

Gyorskeresés

(#601) Anonymus95 válasza Brekecs (#600) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Nekem is most jött meg!

(#602) koxminator válasza Anonymus95 (#601) üzenetére

koxminator
(senior tag)

szintén :)

akinek sötét téma kell, tegyen vele egy próbát, nekem majdnem hibátlannak tűnik elsőre

Black Pie for EMUI Honor 9/9.1

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#603) Baggins86

Baggins86
(aktív tag)

Szintén, most este érkezett :)

(#604) jaszy76

jaszy76
(aktív tag)

Pár napja jött meg nekem is, de az értesítések kezelését sikerült elcseszniük.
Külföldi fórumokon is jelezték már többen: az értesítések nem tartalmazzák a küldőt. Ha pl. gmail-en érkezik vmi, akkor csak azt jelzi, hogy jött. De az, hogy kitől, azt csak akkor tudom meg, ha megnyitom a programot. Az arcalapú feloldásnál nem működik, hogy ha felismeri a pofám, akkor megmutatja pl. a küldőt. Vannak gondok...

(#605) kali válasza jaszy76 (#604) üzenetére

kali
(legenda)

Nem is biztos, hogy a Honor/Huawei hibája, már ha visszagondolok arra az időre, amikor Mate 10 Pro-t használtam és csak a Gmail nem volt hajlandó számmal jelezni az ikonon a levelek számát, minden más alkalmazás (külsősök is) igen.

Just Mobile Gum Plus külső akkumulátor és Sony MDR-XB50AP EXTRA BASS fülhallgató eladó: https://tinyurl.hu/O8nA/

(#606) jaszy76 válasza kali (#605) üzenetére

jaszy76
(aktív tag)

Sms, whatsapp stb sem jó.

(#607) kali válasza jaszy76 (#606) üzenetére

kali
(legenda)

SMS jó, azt most próbáltam a feleségem telefonján.
Beállítható persze rejtés, ha valaki direkt úgy akarja használni, de ha engedélyezve van, akkor megjeleníti.

[ Szerkesztve ]

Just Mobile Gum Plus külső akkumulátor és Sony MDR-XB50AP EXTRA BASS fülhallgató eladó: https://tinyurl.hu/O8nA/

(#608) Ablakos válasza koxminator (#602) üzenetére

Ablakos
(őstag)

Eddig nem találtam hibát ebben a témában. Esetleg valaki konkrétan tud hiányosságot?

(#609) Anonymus95 válasza jaszy76 (#606) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Ez egy elég nagy jellegű frissítés volt. Lehet hogy nálad valami összeborult. Vissza kellene állítani a telefont gyárira.

(#610) jaszy76 válasza Anonymus95 (#609) üzenetére

jaszy76
(aktív tag)

Ja, ez elképzelhető. Az lesz. Köszi mindenkinek!

(#611) koxminator válasza Ablakos (#608) üzenetére

koxminator
(senior tag)

Én már találtam közben:

-időjárás jelzés, amikor lehúzom a rólót, ott csak fehérség van
- Beállításoknál nem látszódnak a kezelőgombok (ott vannak, reagálnak, de nem fehér, hanem beleolvad a háttérbe)

Mindenesetre ez még mindig jobb pár fokkal, mint a DeepBlack (az 9.0-ig jól működött)

(#612) jaszy76 válasza jaszy76 (#610) üzenetére

jaszy76
(aktív tag)

Egyedül a nem fogadott hívásnál jeleníti meg a hívót, semmilyen más programnál nem írja a küldőt.
Ráadásul, ha feloldom, és lehúzom az állapotsávot, akkor ott sem derül ki, hogy ki írt. Reset lesz ebből. :(

(#613) jaszy76 válasza jaszy76 (#612) üzenetére

jaszy76
(aktív tag)

Elnézést, lejárt a szerk idő. Szóval! Azoknál a programoknál nem működik az üzenetek rendes tartalommal történő kijelzése, amik védettek az alkalmazásszár által. Ha kiveszem onnan, akkor minden oké.
https://uk.community.huawei.com/mate-20-series-20/problem-with-notifications-for-protected-applications-in-emui-9-1-6174

[ Szerkesztve ]

(#614) Anonymus95 válasza jaszy76 (#613) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Ez egyébként nem is hülyeség és így már világos.

(#615) jaszy76 válasza Anonymus95 (#614) üzenetére

jaszy76
(aktív tag)

Igen, ezek szerint eddig nem működött jól. :)

(#616) koxminator válasza jaszy76 (#613) üzenetére

koxminator
(senior tag)

nálam semmi nincs alkalmazás zár alatt, mégsem jelenik meg pl. VIber alatt
mindegy, majd heggesztenek rajta, de ha csak az Android Q-val kapjuk meg, egye fene, addig kibírom :D

(#617) Anonymus95 válasza koxminator (#616) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Nem fog az olyan hamar jönni. Szerintem tavasszal, második hullámban jön majd csak. Addig ilyen biztonsági frissítések lesznek.

(#618) Anonymus95

Anonymus95
(senior tag)

Augusztusi biztonsági javítócsomag érkezett.
9.1.0.329

(#619) -darage-

-darage-
(újonc)

emui 9.1 eltűnt a sorozat fotózási lehetőség? vagy csak én nem találom?

(#620) Anonymus95 válasza -darage- (#619) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Valóban nem találom.
Igaz..nagyon nem is használtam.

(#621) zsida.kornel válasza -darage- (#619) üzenetére

zsida.kornel
(tag)

Csak szimplán hosszan kell nyomni a fotó gombot! ;)

Honor View 10 6/128 / Sony A6300

(#622) jaszy76

jaszy76
(aktív tag)

Sziasztok!
Az alábbi videóban szereplő probléma megoldásához szeretnék segítséget kérni: [link]
Röviden: nem játsza le a beágyazott facebook videókat.
Sem a facebook beépített böngésző, sem a chrome.
(facebook app újratéve, semmi változás.)

[ Szerkesztve ]

(#623) -darage- válasza zsida.kornel (#621) üzenetére

-darage-
(újonc)

Köszi :) Közbe rájöttem, hogy a Mi fotózásból (Ai) kell kilépni, akkor működik.Most már csak a lassított felvétel készítésére kell rájönnöm :)

(#624) Anonymus95 válasza -darage- (#623) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Továbbiak alatt van a Lassított felvétel.

(#625) Ablakos

Ablakos
(őstag)

A főképernyőkön a lefelé suhintás gesztus előhozza az Ajánlások/keresés funkciót. Számomra rendkívül idegesítő. Lehet ezt valahogy hatástalanítani? (9.1.0.329)

(#626) Anonymus95 válasza Ablakos (#625) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

A kikapcsolására nincs lehetőség. Nem tudom, valamelyik rendszer alkalmazás tiltásával blokkolható lenne-e.
vagy lehetőségként ott van még az egyéb launcher, pld Nova választása.

[ Szerkesztve ]

(#627) Ablakos válasza Anonymus95 (#626) üzenetére

Ablakos
(őstag)

Amit ajánlottál, Nova. Nosza ismét megy vissza. :(

[ Szerkesztve ]

(#628) Viperator

Viperator
(őstag)

Sziasztok! Tavaly az Edigital-nál vettem V10-est. Hogyan lehet rávenni, hogy a 9-est androidot frissítse? Előre is köszönöm a választ!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#629) Anonymus95 válasza Viperator (#628) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Még nem kaptad meg?
Január óta mindenkinek elérhető.
Számítógépen HiSuite-on próbáltad?
HiCare alkalmazáson belül is nézted?
A frissítések menüpont alatt ha nem dobja be, akkor jobb fent menü gomb és a legutóbbi teljes csomag letöltése opciót is nézd meg.

(#630) Viperator válasza Anonymus95 (#629) üzenetére

Viperator
(őstag)

Próbáltam így is - úgy is, HiCare-vel is és marad a 8-as verzió. Este megnézem mégegyszer otthon.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#631) Anonymus95 válasza Viperator (#630) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Biztos hogy nem valami kínai verziós?
Ha más nem, szerviz

(#632) Ablakos válasza Viperator (#630) üzenetére

Ablakos
(őstag)

Esetleg. Úgy emlékszem, én is így frissítettem 9-re, mert nem akart megérkezni. A linken egy kis régió átverés lehet, a frissítés eredeti szoftvert tölt le.

(#633) Anonymus95 válasza Ablakos (#632) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

DE MINDENKÉPP ELLENŐRIZZE LE A BUILDBEN A RÉGIÓT.
Kínaira nehogy eu-s menjen mert tégla lesz. Csak körültekintően. Valami oka van hogy nem kapja meg a frissítést. Ezért nem ajánlottam ezt a lehetőséget. De körültekintéssel segíthet.

(#634) Ablakos válasza Anonymus95 (#633) üzenetére

Ablakos
(őstag)

Elnézést, nem tudtam ezt az infót. :(((

[ Szerkesztve ]

(#635) Viperator válasza Anonymus95 (#631) üzenetére

Viperator
(őstag)

Made in China, viszont EU piacra tervezve (This device may be operated in all member states of the EU)... ismét megnéztem a számítógéppel és nem ment a frissítés.

Akkor? Vissza a boltba? (még garis)

[ Szerkesztve ]

(#636) Viperator válasza Anonymus95 (#633) üzenetére

Viperator
(őstag)

Build régió? Az hol van? Nem Build szám? (BKL-L09 8.0.0.169 /C432/)

(#637) kali válasza Viperator (#636) üzenetére

kali
(legenda)

Szia,

A C432 teljesen rendben van, az az EU-s, amit hivatalosan forgalmaznak hazánkban (is).
Az lehet a gond, hogy a Huawei/Honor IMEI alapján is csoportosít a frissítés jóváhagyásakor és ha véletlenül kimarad néhány, akkor azoknak annyi...
A feleségemé is ED-s és már régen frissült 9-re.

[ Szerkesztve ]

(#638) Anonymus95 válasza Viperator (#636) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Ahogy a kollega is mondta felettem.
A C432 -re gondoltam. Ez a rész jelöli a régiót a build számon belül. E szerint pedig EU-s a készülék. Próbáld meg azt a kis kiegészítőt amit fentebb linkeltek. Az kikerüli az IMEI és területi csoportosításokat.
A HiSuit legyen feltelepítve, de ez már meg is van. Töltsd le azt a kis crack fájlt és azt indítsd el. Ugyan úgy a HiSuite fog elindulni, de már nem nézi az IMEI számot.
Ha ez sem segít, akkor vidd vissza főleg, ha még garanciás. És mondd hogy elfelejtették közölni a Huaweijel, hogy ez a készülék el lett adva.

(#639) Viperator válasza Anonymus95 (#638) üzenetére

Viperator
(őstag)

Kipróbáltam a fenti leírást és nem sikerült. (úgy csináltam, ahogy le van írva angolul) Vissza a boltba.

Köszönöm!

(#640) Ablakos válasza Anonymus95 (#638) üzenetére

Ablakos
(őstag)

A szoftver garancia (nekem elég viccesnek hangzik) ilyen esetekre vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

(#641) kali válasza Viperator (#639) üzenetére

kali
(legenda)

ED garis ügyintézést inkább ne...
A gyártói szervizbe vidd vagy juttasd el, frissítsék ők, ha tudják.

[ Szerkesztve ]

(#642) Anonymus95 válasza Ablakos (#640) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Igen, erre is vonatkozik.

(#643) Viperator válasza kali (#641) üzenetére

Viperator
(őstag)

Miért nem ajánlott az ED szerviz?

(#644) kali válasza Viperator (#643) üzenetére

kali
(legenda)

Nagyon sok a probléma a garis ügyintézésükkel, rengeteg panaszt olvashatsz a neten, még külön Facebook ED csoport is van, ahová különböző károsultak írnak.
Ideális esetben az üzlet csak továbbítaná a készüléket a gyártói/szerződéses szervizbe, ott frissítenék, majd onnan vissza az üzletbe és végül hozzád, akkor meg már pláne érdemesebb direktben a gyártói szervizhez fordulnod.

(#645) Viperator

Viperator
(őstag)

Szerencsére Győrben is van szervizpont, jövőhéten fogok odavinni és kíváncsi leszek!

(#646) Viperator válasza Viperator (#645) üzenetére

Viperator
(őstag)

Ma átvettem a "frissített" telefont (9.0.0.178)... nem mondták meg, hogy hogyan (akitől átvettem, az papírmunkával foglalkozik). Kíváncsi leszek otthon, hogy tovább lehet-e updatelni vagy sem...

[ Szerkesztve ]

(#647) Viperator válasza Viperator (#646) üzenetére

Viperator
(őstag)

Wi-Fi-n keresztül 9.1.0.221-ig lehetett updatelni, afölötti számítógépen... a 9.1.0.325-ös letöltése kb másfél óráig tartott. :Y

Végső verzió: 9.1.0.329 :)

(lehet kitörölni a felhalmozott update-ból származó felesleges fájlokat? Vagy automatikusan kitöröli a frissebb firmware?)

(#648) zsida.kornel válasza Viperator (#647) üzenetére

zsida.kornel
(tag)

Szerintem recovery-ből mehet az FR meg mindenféle törlés amit enged. Jobban jársz ha tiszta lappal kezdesz :)

Honor View 10 6/128 / Sony A6300

(#649) Anonymus95 válasza Viperator (#647) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Így van!
Wipe chache és wipe factory data.

(#650) Viperator válasza Anonymus95 (#649) üzenetére

Viperator
(őstag)

wipe factory data - ez mit csinál? Visszaállítja a gyári beállítást? (vissza a 8-as verzióhoz?)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.