Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) beyruth82 válasza unravel (#50) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem zörög a haraszt ha nem fújja a szél....

(#52) phoenix64 válasza #16820480 (#42) üzenetére


phoenix64
őstag

Ugyanaz a honor 10 hardvere, mint ennek. Viszont abból van 4 giga RAMmal szerelt verzió és 6GB-os is.

(#53) Exelsior24 válasza phoenix64 (#52) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Ráadásul sajnos Európában a Honor 10-ből csak a 4GB RAM-mal szerelt verzió kerül hivatalosan forgalomba, ellenben a View 10-ből a 6 BG-os is.
Amúgy néztem sok összehasonlító videót és nekem a View 10 sokkal jobban bejön, érdekes módon a képernyője is sokkal jobb minőségű, a színek sokkal szebbek élénkebbek rajta. Youtube-on sok jó összehasonlító videót találni róluk.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#54) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nem is rossz. Kár hogy 6 collos.
Akkor már inkább mate 10 pro. Kicsit kisebb. De a legjobb 150mm alatt lenne. Na hátha.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#55) janeszgol válasza unravel (#50) üzenetére


janeszgol
félisten

Semmivel nem csinálnak jobb képet, de rosszabbat se, ha a részletességet nézzük. Viszont a Sonynak mindig is ilyen kiégős meg beégős cuccai voltak. Itt ritkábban fordul elő.
Szóval nem kell a túlzás.

(#56) Ricardo válasza unravel (#50) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem írtad konkrétan melyik Sonyrol van szó, így ránéztem kettőre.Sem Az XZ, sem az XZ prémium nem tűnik jobbnak. [link]

(#57) dezz


dezz
nagyúr

A cikkben említésre kerül az 1080p60-as videófelvétel, viszont a tesztvideó csak 30p-s. A 60p-s itt is olyan, mint a Honor 10-nél (oldal alja táján a 3. link), mintha még 720p-s sem lenne? Ha igen, akkor valamilyen hw-es korlát lehet, ha nem, akkor a Honor 10-nél sw-es probléma lehet, amit talán javítanak majd.

(#58) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

A 160b firmware már telepíthető a fw finderből...

(#59) Nyiaz válasza Nyiaz (#58) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Topic behalt? :)
Vki próbálta már a 160b-t? Én még nem mertem mert a 140 hibátlan....

(#60) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Sziasztok!
Huawei P8-röl váltottam.
Néhány napja használom ezt a telefont nagy megelégedéssel. Csak ajánlani tudom!

(#61) koxminator válasza Nyiaz (#59) üzenetére


koxminator
senior tag

Felraktam, de majd pár nap után tudom megmondani, mennyivel jobb/rosszabb, mint a 140.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#62) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Olasz amazonról, házhoz szállítva 412 EUR most egy ilyen telefon, így elgondolkodtam rajta.

Most egy Zte Axon 7-t használok (alapvetően megvagyok vele elégedve, nem ezért akarom lecserélni), hardveresen szinte tökéletes telefon nekem, viszont az alkalmazás kezelése kicsit idegesít. Szinte mindent bezár "azonnal". Azelőtt a Moto Z-n, ha valamit 2 nap múlva nyitottam meg újra, akkor is ott volt, ahol abbahagytam előzőleg. Honorom még nem volt, milyen a memória kezelése?

Nem igazán találok min 5,5"-os telefont, AMOLED kijelzővel, 3,5 jack kimenettel (ne adj isten jó DAC-al), sztereó hangszóróval, 4 giga rammal, 120-130 környékén, úgyhogy kénytelen vagyok lemondani pár dologról. (mindenről) :DDD

(#63) Nyiaz válasza koxminator (#61) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Feltettem én is. Eddig hibátlanul fut, a Google smart lock jó hogy belekerült.

(#64) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Megjött OTA a 160-as, délután frissítés.

OnePlus 12

(#65) atiss.1977 válasza Herczi (#62) üzenetére


atiss.1977
csendes tag

Szigorú, de testre szabható. plusz elvileg lefigyeli a szokásaidat... (ai)

(#66) atiss.1977 válasza Nyiaz (#59) üzenetére


atiss.1977
csendes tag

No para, nálam ugyanolyan hibátlan mint a 140 volt. Tedd fel nyugodtan, márcsak a legfrissebb bizt. csomag miatt is.

(#67) Herczi válasza atiss.1977 (#65) üzenetére


Herczi
senior tag

Köszi. Megrendeltem már, majd kiderül. Nem használok sok alkalmazást egyébként, úgyhogy majd kiderül.

(#68) Nyiaz válasza atiss.1977 (#66) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Sőt, nekem úgy tűnik mintha pörgősebb lenne. Vagy csak képzelem?

(#69) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Nekem is fent van már a 160-as, és tökéletes!

(#70) Vater


Vater
csendes tag

A honap balekja, nevetni er termeszetesen ha van epito jellegu hozzaszolas azt is szivesen fogadom:

- Honor view 10 ket hete megveve (ebay, keveset hasznalt, kituno allapot, dobozaban tartozekokkal)
- amit megjott, mindent beallitottam, gmail account, biztonsagi feloldo minta, ujjlenyomat
- meg a regi telefonomat hasznaltam majdnem egy hetig, tegnapelott vettel le a Honor-t a polcrol
- egyszeruen nem emlekszem milyen feloldo mintat allitottam be, az ujjlenyomat feloldas pedig NEM mukodik, hisz tobb mint harom napig nem hasznaltam a telefont
- probalom a hard resetet: power + volume up/down - bejonne a gyari szerviz/recovery menu de NEM: "sofware install failed! - Get help from http://www.emui.com/emotiondownload.php?mod=restore uzenet fogad
- a fenti linken 404 hibauzenet fogad

- gutatutes, panik es magamon valo kinos rohoges hogy egy elfelejtett mintazar ennyire be tud loni

(#71) sharkypeti válasza Vater (#70) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Pontosan ezért nem használtam soha a feloldó mintát semmire, tökéletesen elég a biztonsági kód és az ujjlenyomat.
Első körben próbálkozz ennek a videónak a segítségével.
Ha nem sikerül, akkor hátha lesz itt valakinek egyéb ötlete. Ha végképp nincs más házilag alkalmazható megoldás, akkor Huawei szervízpont, természetesen a telefon papírjaival együtt, mert ilyenkor az az első feltételezés, hogy a telefon lopott vagy talált.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#72) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Új hír: "A Honor 10-tulajdonosok egy új szoftverfrissítésnek is örülhetnek, a legújabb verzió elektronikus képstabilizálást és Amazon Assistant szolgáltatást hoz a kamerába és parti módot a mobilos zenéléshez."
Vajon a View 10 is megkapja majd az elektronikus képstabilizálást a kamerába?

OnePlus 12

(#73) pozso78 válasza sharkypeti (#72) üzenetére


pozso78
csendes tag

igen
https://mobilarena.hu/hir/honor_blog_utjara_indul_a_gamer-paletta.html?stext=honor

(#74) sharkypeti válasza pozso78 (#73) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Az oké, hogy majd lesz GPU turbo technológia, de lesz-e majd elektronikus képstabilizálás a kamerába?

OnePlus 12

(#75) zsoltix


zsoltix
tag

Sziasztok! Használ már valaki ilyen telefont? Vélemény?

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#76) rjg válasza zsoltix (#75) üzenetére


rjg
őstag

Vagyunk egy páran. ;-) Én Honor 9-ről váltottam, nekem bejött. Aktuális csúcsvas, - ugyanaz, mint a P20 vagy Mate 10 Pro szériában - korszerű design, versenyképes áron.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#77) pozso78 válasza rjg (#76) üzenetére


pozso78
csendes tag

+1

(#78) zsoltix válasza rjg (#76) üzenetére


zsoltix
tag

Köszi! Akkumulator hogy birja? Van ajanlott bolt ahonnan megeri venni?

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#79) rjg válasza zsoltix (#78) üzenetére


rjg
őstag

Az akku szerintem a kategóriájában nagyon jó, de a SOT használat függő. E-book olvasással, böngészéssel jóval tovább bírja, mint navigáció alatt. Szerintem a Smartshop, a Puremobil és a VIP Mobil is megbízható és olcsóbbak, mint a hivatalos viszonteladók.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#80) zsoltix válasza rjg (#79) üzenetére


zsoltix
tag

Koszi az infokat!

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#81) njnl


njnl
aktív tag

Sziasztok!

Miért pont a View 10et választottátok?

Nekem most a dilemma a Honor10, P20 és ez között van.

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#82) Prowler válasza njnl (#81) üzenetére


Prowler
senior tag

Szia!

Én főképp az ár/érték aránya miatt, plusz kinézetre is jobban tetszett (klasszikus 18:9 képernyő, nincs notch, van SD foglalat és jack port). 6 GB RAM/128 GB belső tárhely sokáig elég lesz és akkumulátorban is nagyon jó. Engem a P20 annyira nem nyűgözött le (előtte P10-em volt), drágának találtam mert nem nyújt annyival többet mint a View 10 hogy megérje a felárat.

Honor 10 jó választás lehet ha spórolni akarsz egy kicsit és a notch nem zavar, igaz ott csak 4 GB RAM/64 GB belső tárhelyet kapsz.

Veremivadék Undorkutya

(#83) Pzoli2


Pzoli2
tag

Sziasztok én is gondolkodom :F hogy vegyek egy ilyen (céges áfát vissza tudom igényelni) telefont. a Smartshop-tol .

Kérdés hogy milyen garanciát adnak (2 év gyártói) vagy honnan érdemes beszerezni ?

Köszönöm előre a válaszokat. :R

(#84) njnl válasza Prowler (#82) üzenetére


njnl
aktív tag

Gyönyörű a View 10, de ár/értékben győz a Honor 10. Tegnap megtapiztam őket és például engem egyáltalán nem zavar a notch.
Köszi a tanácsokat ;)

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#85) Prowler válasza njnl (#84) üzenetére


Prowler
senior tag

Nagyon szívesen, szerintem egyikkel sem lősz mellé :) Én a View 10-et akciósan vettem így nagyon olcsóra jött ki, jelenlegi árak mellet valószínűleg én is a Honor 10-et választanám.

Veremivadék Undorkutya

(#86) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Már telepíthető a 162, elvileg ebben jön a video stabilizálás...

(#87) baganyviktor válasza Nyiaz (#86) üzenetére


baganyviktor
újonc

OTA frissítésként még nem jelent meg neked sem? Kínai modellt használsz vagy EU?

(#88) zsoltix válasza Pzoli2 (#83) üzenetére


zsoltix
tag

Mate 10pro-ra én gyárit kaptam náluk bár smartshopos a gari levél, de garantálják, hogy elfogadják a huawei szervízben is. Érdemes rákérdezni chaten azért náluk.

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#89) Anonymus95 válasza baganyviktor (#87) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Nálam sem jelent még meg a frissítés. Csak FirmwareFinder-ben láttam, de megvárom amíg a telefon magától feldobja. Van már egyébként 163 is. Az csak biztonsági javítást tartalmaz.
Várom már ezeket. Az a stabilizáció nagyon jól jönne.

[ Szerkesztve ]

(#90) LendvaiB


LendvaiB
csendes tag

Sziasztok,

2 hónapja használom a view10-et. Az egyetlen problémám vele, hogy beszélgetés közben gyakran nem érti, akivel beszélek, mit mondok, szakadozik a hangom gyenge a mikrofon. Tapasztalt valaki hasonlót vagy hibás a mikrofonom?
Lehet valahogy tesztelni v szoftveresen javítani?

Ehhez részben kapcsolódik, hogy a google voice assistant is sokszor magától elindul, mikor például zenét hallgatok és a csatlakoztatott fülhallgató mikrofonja bekapcsolja, pedig már a google fiókban kikapcsoltam a hangvezérlést.

Egyébként a telefon legnagyobb erénye az akksi idő, vígan kibír 2 napot és piszok gyors. Ujjlenyomat 99%-ban működik, arcfelismerés 60-70%-ban jön össze elsőre. Ha leteszem asztalra a hátlapi kamera miatt kicsit billeg, ha nyomkodom, de legtöbbször úgyis kézben van.

(#91) Willie válasza LendvaiB (#90) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Próbálj meg a szolgáltatódnál egy SIM kártya cserét a hibára hivatkozva.

(#92) sharkypeti válasza LendvaiB (#90) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Egyedi hiba lehet. Január óta használom hiba nélkül, az eddigi legstabilabb, legmegbízhatóbb telefonom. Eddig csak a kamera szoftveres stabilizációját hiányoltam, de az is meglesz a következő frissítéssel.

OnePlus 12

(#93) Anonymus95 válasza LendvaiB (#90) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Szia!
Nálam sincs Ilyen probléma.
Csak akkor, ha például a Nyírségben nagyon hálózat szegény helyre utazom.
Meg lehet próbálni a SIM kártya cserét, meg lehet próbálni a hangrögzítő alkalmazást. Sztereóban vesz fel. Mindkét mikrofont használja, így headseten vissza hallgatva hallható külön mind a két mikrofon. Érdemes forgatni a telefont miközben beszélsz és akkor így jobban kijön hogy éppen melyik mikrofon rögzített.
Próbáld kicsit megfújkálni a mikrofont, hátha csak valami kosz van benne.
És ha még mindig nem jó, akkor küld el szervizbe.
UI.: A HiCare appban van egy intelligens diagnosztika is... Azt is megnézheted.

Nekem is a videó stabilizáció hiányzott nagyon, de szerencsére ezt is pótolják! Így tényleg nincs semmi problémám már vele.
Tokkal pedig a kamera púp is kiküszöbölhető.
Akksi nagyon jó, gyors a működés, kijelzőt mindenki megdícsérte még eddig, aki látta! Mindenkinek ajánlani tudom.
A Huawei/Honor ügyfélszolgálata és háttere pedig nagyon jó.

(#94) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Honor 6-os telót használok kb. 3 éve. Még mindig nagyon tip-top, egyedül az aksija az, ami kezd gyengülni, de még elfogadható... :C

Viszont egy ideje elkezdtem nézni, mi a helyzet Honor és Xiaomi vonalon. :DD

Honorból View 10, ami tetszik, viszont meglepett, hogy a cikkben azt írják, hogy a hangzása nem az erőssége. :O Erről tudna valaki nyilatkozni, hogy pl Honor 6-hoz, vagy úgy általában előző telefonokhoz képest milyen?

A másik dolog, amin egy kicsit eltünődtem az a bővíthetősége. A cikk szerint 6GB RAM / 128GB ROM + 256GB-ig bővíthető. Ilyenkor ha sd kártyát is szeretnék használni, akkor a második sim-et nem lehet használni? Ha nem lehet, akkor van esetleg olyan sim tálca, ami otthoni barkácsolás helyett megoldja ezt a problémát? :))

Beszerzést itthonról vagy kínából intéznétek? ;]

Előre is köszi a válaszokat! :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#95) Prowler válasza aerol (#94) üzenetére


Prowler
senior tag

Szia!

Hangzásra szerintem egyáltalán nem olyan rossz a telefon mint amilyennek írták a tesztben, van rendes EQ, extra basszust is tudsz állítani, szóval inkább csak fülhallgató kérdése hogy milyen lesz a végeredmény szvsz. A gyári headset semmit nem ér, nekem jelenleg egy Skullcandy Ink'd van hozzá és meg vagyok elégedve az eredménnyel. Volt már sok telefonom, mindegyik így szólt, kivéve az Xperia Z3 Compactot, az nagyon tiszta (cserébe viszont sokkal halkabb).

Vagy SD kártya vagy másodlagos SIM megy bele, a kettő egyszerre nem működik. De őszintén, 128 GB mire nem elég? Én még a laptopomra sem tudok annyi mindent telepíteni. :D

Én Angliában vettem az enyémet, de ha jól tudom otthon is elérhető.

Veremivadék Undorkutya

(#96) amoartus válasza Anonymus95 (#93) üzenetére


amoartus
csendes tag

Szia!

Azt meg tudnád erősíteni, hogy megérkezett-e már az EIS frissítés a készülékre? Azt olvastam, hogy Indiában pár napja elérhetővé tették, viszont még mindig akadnak európai fórumokon olyan bejegyzések, amik szerint még hozzánk nem érkezett el.
Ami leginkább aggaszt a Honor 10 ellenében, hogy a View 10 egy régebbi készülék (illetve eredetileg nem európai piacra szánt), és ezért valószínűleg frissítés szempontjából kevésbé támogatott.

Előre is köszönöm!

(#97) sharkypeti válasza amoartus (#96) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

A View 10 Európában januárban jelent meg, a Honor 10 pedig 4 hónappal később. Ez jelentős különbség? A következő nagy frissítés augusztusban érkezik, ez már az 5. lesz ha jól emlékszem, szerintem ez teljesen elfogadható. A kijelzője egy kicsit nagyobb a View 10-nek, nekem ez is fontos.

OnePlus 12

(#98) Willie válasza sharkypeti (#97) üzenetére


Willie
őstag

E két készülék között vacillálok, a szívem inkább a V10 felé húz, a kamera sem tűnik rosszabbnak. Honor 8-at váltaná le valamelyik.

(#99) sharkypeti válasza Willie (#98) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Vigyázz, nehogy lyukra fuss! Ennek a telefonnak az ázsiai kiadása a V10, az európai kiadása pedig a View 10.
Valamint RAM-ban és ROM-ban is vannak eltérések, többféle variáció létezik. De ha már rászántad magad a vásárlásra, a View 10 6/128 variánsát javasolnám.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#100) Fandor


Fandor
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Valaki meg tudja mondani pontosan, hogy mik a Honor View 10 lassított videofelvételének paraméterei?
egymásnak ellentmondó infókat látok itt-ott. Tudja a 240 fps-t (720p)?

köszi
üdv
Fandor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.