Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Anonymus95 válasza koxminator (#400) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Alap téma -> Deep Black téma -> Megörzés
Így csináltad?

Én lekapcsoltam a Magazin képeket, így nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#402) kali


kali
legenda

Sziasztok,

Autós tartót szeretnék venni a feleségnek a View 10-hez, tudnátok javasolni megfelelő típus, amit esetleg próbáltatok, használtok és jó?
Köszi!
Autós (gyors)öltőt a Huawei AP31 típust néztem, jónak tűnik.

(#403) koxminator válasza Anonymus95 (#401) üzenetére


koxminator
senior tag

Igen, így csináltam. Aztán rájöttem, hol a gond. Ha a háttérképernyőt át akarom váltani a Deep Black téma alapjáról (épületek a háttérben) egy másik majdnem teljesen feketére, akkor feljön egy választó képernyő alul, viszont ott nem tudom, hogy mire nyomjak, mert teljesen fehér. Na megnéztem normál témánál, mert ott látszik, a középsőt kell választani, az csak a főképernyőre vonatkozik, nem a zárképernyőre.

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#404) Ablakos


Ablakos
őstag

tárcsázó => beállítások => gyorstárcsázás. Az ide beillesztett kontaktot hol találom, mint gyorsan felhívható kapcsolatot?

[ Szerkesztve ]

(#405) Ablakos válasza kali (#402) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha nincs kihajtható tokja a telefonnak, akkor a mágneses tartó elég kényelmes. Az a kérdés, hogy hova lehet/akarod a tartót. Ablak, műszerfal stb.

(#406) Anonymus95 válasza kali (#402) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Tartósnak sztem bármilyen, ami képes akkorára kinyilni (rugós).
Akár piacon is találsz jót.
Rugósat, mágneses megoldásút (adnak hozzá mágnes lapot is, amit tok alá kell tenni). Bár ha nehéz a telefon, akkor nagy döccnél lejjebb csüszhat.
Ezeket a hűtő rácsba kel dugni.
Nekünk bevállt.

Töltőnek mi egy elosztó adaptert vettünk, ami ad 2 szivar + 1 usb-t. (Ne piacit, gagyi kínait vegyél). + Van egy szivargyújtóról usb-re átalakító tartalékba, illetve ha másik telót is tölteni kellene.

Kábelek van egy szövet kábel véve (ez sem kínai, piaci) és ez ott van rendszeresítve.

(#407) Anonymus95 válasza Ablakos (#404) üzenetére


Anonymus95
senior tag

A tárcsázóban kell hosszan nyomnod az adott számot és felhívja azt akit alá betettél.
Pld második helyre betetted a muterod, akkor tárcsázó -> 2-es hosszan = muter hívása

(#408) Anonymus95 válasza koxminator (#403) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Ja igen. Az is fontos lépés.
Sajnos ez még hiányosság, de sztem javítja majd a fejlesztő hamarosan. (Felugró ablakok háttere még fehér.)

(#409) kali válasza Ablakos (#405) üzenetére


kali
legenda

és Anonymus95:

A gyári tokkal használja a telefont.
Néztem minden felfogatási módozatot, de azon gondolkodtam, hogy például a rács előtt mennyire van megfelelő helyen, a fűtés okán ott kiáramló meleg nem feltétlenül jó, pláne ha fut a telefonon a navigáció.
Persze ha olyan a kialakítás, hogy bár a rácshoz van rögzítve a tartó, de a telefon nem közvetlenül a kiáramló levegő útjában helyezkedik el, akkor rendben lesz.

Köszi a válaszokat!

(#410) Anonymus95 válasza kali (#409) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Valóban, ezt érdemes megnézni.
Nálunk diszkrétre van állítva a fűtés + a levegő áramlása a vezetőre irányul míg a telefon a fújás iránnyal ellentétes oldalon helyezkedik el. Azaz adott 2 téglalap középen. A baloldali a soförre fúj, a jobb, az anyós ülésén ülőre. A baloldali téglalap jobb széléhez (tulajdonképpen szinte középen) van a tartó.
Nyáron sokkalta forróbb a helyzet..féltünk is párszor, de most már van klíma, így enyhén ad hűtést. Ilyenkor a levegő áramlásába tesszük, hogy ne forrósodjon fel a telefon. :)

(#411) sbeci


sbeci
csendes tag

sziasztok!

Múlt pénteken vettem egy ilyen telót a speedshopban és egy barátom vette át. Kibontották a boltban a telót, hogy kipróbálják működik-e. A dobozban nem találtam headset-et. A tesztben azt írják, hogy jár hozzá, bár egyetlen unboxing videóban sem találtam erre utaló jelet. A kérdés, hogy nektek volt-e a dobozban füles vagy nem?
Esetleg arra gondoltam, hogy ez régiónként eltérő (ehhez 2 év gyártói gari járt, szóval ez valószínűleg az európai piacra szánt verzió).

ui.: egyébként a telóval minden ok és nagyon tetszik.

(#412) kali válasza sbeci (#411) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A feleségemét én vettem át és bontottam ki, hivatalos hazai viszonteladónál vásároltam és nem volt benne fülhallgató. (A korábban használt Honor 8 telefonjához sem adtak.)

(#413) kali válasza Anonymus95 (#410) üzenetére


kali
legenda

Találtam végül olyat, ami mind a három rögzítési módot (szélvédő, műszerfal és szellőzőrács) tudja és nem is drága, így ha nem annyira jönne be, akkor sem lesz nagy gond: Avantree Dextra 3 in 1
Megrendeltem a Huawei AP31-gyel együtt, elvileg holnap át is vehetem, aztán beszerelem majd a feleségemnek az autóba és kiderül, mennyire funkcionál jól.

[ Szerkesztve ]

(#414) Anonymus95 válasza sbeci (#411) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Nekem volt benne, de egyébként nem feltétlenül alap tartozék.
SmartShopból rendeltem májusban.

(#415) amoartus válasza sbeci (#411) üzenetére


amoartus
csendes tag

Tudtommal a viszonteladók által árult Magyarországra szánt termékeknél nincs, a nem viszont eladók által árult, szomszédos országokból importált példányokhoz viszont jár fülhallgató. Általában a tokkal is így járunk. A hazai példányokhoz nem adnak, a többi európaihoz viszont igen.
A magyar tesztek azért lehetnek sokszor félrevezetőek (fülhallgató és tok terén), mert a tesztelőknek az általános európai csomagot szokták küldeni, nem a magyart. :(

(#416) kali válasza amoartus (#415) üzenetére


kali
legenda

Tok volt gyárilag a csomagban itt is.
Fülhallgatót nem csak a hazánkba szánt készülékekhez nem csomagoltak, a szomszédoknál sem mindenhol.
Tesztelésre az XXL GSM és társai távolabbról behozott készülékeket adnak, azért tér el sokszor a kiszerelés.

[ Szerkesztve ]

(#417) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Én is smartshopról rendeltem, c432es eu verziú, 2 év garival, és én is kaptam hozzá fülest és tokot is.

(#418) kali válasza zsida.kornel (#417) üzenetére


kali
legenda

Ők nem hivatalos hazai forgalmazó (a garanciát is csak rajtuk keresztül lehet intézni, direktben nem), olyan országból hozták akkor be, ahol az a kiszerelés van.

[ Szerkesztve ]

(#419) Anonymus95 válasza kali (#418) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Méghozzá Spanyolországból. Ugyan is még nyáron, amikor érdeklődtem a Huawei/Honor ügyfélszolgálaton, akkor mondták, hogy az IMEI számom alapján Spanyol régiós a készülék. Így nem is tud segíteni semmiben és garanciát is csak ott tudom érvényesíteni, ahol vettem a készüléket.
Félreértés ne essék, semmi baj nem volt a telefonommal, direkt a teszt kedvéért csináltam. Felhívtam az ügyfélszolgálatot és megkérdeztem, hogy nincs-e újabb frissítés a telefonomra. Ekkor kérte az IMEI számot és közölte hogy nem magyarországi a telefon így ebben nem tud segíteni.
Úgyhogy valószínűleg a SmartShop onnan importált. Tok és headset is volt.

zsida.kornel:
Valószínűleg akkor a Te készüléked is spanyol régiós.

[ Szerkesztve ]

(#420) amoartus válasza Anonymus95 (#419) üzenetére


amoartus
csendes tag

Én is SmartShoptól vettem, nekem is járt hozzá fülhallgató és tok.
Miután megvettem a telefont, leellenőriztem az imei számát a Huawei honlapján, ami szerint Magyarországon is érvényesíthető két év garancia van a készüléken.
Szóval vagy máshonnan rendelte a két telót a SmartShop, vagy az ügyfélszolgálat, vagy a honlap téved.

(#421) kali válasza Anonymus95 (#419) üzenetére


kali
legenda

Persze, én sem azért írtam, mindenki maga dönti el, hogy hol és mennyiért vásárolja meg a készülékeit.
Mondjuk ezt nem értem, miért van ilyen eltérés kiszerelés tekintetében a különböző régiók/országok között.

amoartus: A honlapon kiírtak nem jelentenek semmit sajnos, attól még a hazai gyártói/szerződéses szerviz elutasítja a dolgot.
Többen is lefutották már ezt a kört, valaki hivatalosan, az "anyacég" bevonásával is, de eredménye nem lett, ha nem hivatalos viszonteladótól származik, nem hazánkban lett hivatalosan forgalomba hozva, hanem külföldről hozták be, akkor elutasíthatja a hazai képviselet/szerviz az ügyintézést/szervizelést.

[ Szerkesztve ]

(#422) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Pontosan.
A SmartShop által kell garanciáztatni.
Sima szerviznél már szerintem nincs gond,

(#423) amoartus válasza kali (#421) üzenetére


amoartus
csendes tag

Ezt amúgy csak nálunk csinálják, vagy más országban is ez a helyzet?
Mert így kb. semmi értelme az európai garanciának. Különösen annak tekintetében, hogy a magyarországi magasabb áfa miatti különbségtől is sokszor többet kérnek a hazai viszonteladók a készülékekért. Azért, hogy ne tegyenek bele fülhallgatót és/vagy tokot, és csak azokkal az eszközökkel foglalkozzanak, amik viszonteladóktól származnak. Nem valami jó a hazai supportja a Huawei-nek... Bár mondjuk az amerikai helyzetnél még mindig jobban állunk... :DD

(#424) kali válasza amoartus (#423) üzenetére


kali
legenda

Leginkább nálunk, bár lehet, hogy van más ilyen ország is, mert lehetőség van bizonyos szinten egyéni feltétellel szerződni a gyártóval, ha nem is mindenhol élnek azzal.
Részben érthető is valahol, ha adott egy ország szerződéses képviselete, aki csak az általa forgalomba hozott készülékekből profitál, továbbá szervizelés tekintetében is csak azok után kap valamilyen támogatást a gyártótól, akkor nem érdeke kvázi ingyen foglalkozni a külföldről, esetlegesen szürkén/feketén behozott készülékekkel.
Annyiban jó is ez a módi, hogy nem támogatja, talán vissza is szorítja valamennyire a szürkézést/feketézést.
Más országban lehet, hogy azért nincs ilyen garanciális ügyintézési probléma a külföldi telefonokkal, mert máshol nem ennyire jellemző, hogy trükköznek a külföldi behozatallal a GSM üzletek, webshopok, illetve nem utaztatják meg országról országra, hogy többször visszaigényeljék az áfát és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#425) amoartus válasza kali (#424) üzenetére


amoartus
csendes tag

Lehet, hogyha kicsit reálisabbak lennének a hazai árak, akkor nem lenne szükség ennyi GSM üzletre. Tudom, hogy nálunk jóval magasabb az áfa, mint a környező országokban és még az inflációval is kell számolni, de azért elég sokszor rápakolnak még + összegeket a termékekre.
Lehet az is megoldás lenne, ha mondjuk az x eurós készülékre rápakolnák azt a +7-8%-ot, amennyi áfakülönbség van a többi eus országgal átlagban, és akkor az úgy kapott eurós összeget kellene kifizetni, esetleg az aznapi árfolyam alapján átszámolt összeget forintban.
Lehet, hogy nem lenne sokkal olcsóbb, de én speciel így azért szívesebben megvenném a készüléket viszonteladótól.
Amikor kijött a Honor 10, akkor nagy dilemma volt számomra, hogy azt vagy a View10-et vegyem meg. Gondolkodtam is rajta, hogy megveszem majd viszonteladótól, hátha olyasmi áron lesz, mint a Honor View10 GSM boltban. Annak idején kiszámoltam az árát magyar áfával és még így is kb 10%-kal drágább lett, mint a hivatalos európai ára.
Összegezve, ha a magyar viszonteladók nem csinálnák ezt, akkor valószínűleg szürke import is kevesebb lenne Magyarországon. Aztán lehet, hogy nem, de jelenleg a viszonteladók se sokkal jobbak a GSM boltoknál.

(#426) Anonymus95 válasza kali (#424) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Pontosan azért vannak ezek, mert ekkora az áfa, vám stb... Szánalmas.
+ ha hivatalosan nem is kapható egy adott készülék egy országban a piaci politika vagy üzleti megfontolás miatt..megint nem tudsz mást csinálni, ha pont az lenne a legmegfelelőbb készülék a számodra.
Honor 10...M.o-n miért nem jött 6GB RAM -mal? Megvártam a bemutatót és a híreket. Hát csalódtam és rá is néztem a View 10-re. Nagyobb akku, 6GB RAM. Jaa...hogy nincs M.o-n... megvettem neten. Aztán persze jött a hír hogy még is kapható lesz, de Telekomnál pld nem volt és nem is lesz. Meg fél évet kel várni hogy kiderüljön, még is hivatalos nálunk is?
Kína mivel több nálunk, hogy pld, nálunk nincs 6GB-os Honor 10?
Egyébként nem bánom hogy View 10-em lett, Sőtt!!
Csak nem értem az üzletpolitikát. Sem a színek terén..hogy csak azok a színek vannak, máshol meg olyan is van..sem kiegészítők/tartozékok terén.
Befejeztem a háborgást.

Nagyon örülök, hogy ez a telefonom lett. A legjobb készülékem (bár mindegyikre ezt mondtam eddig, de hát fejlődünk), pláne hogy ezért tisztán én dolgoztam meg. Május óta sem untam még meg ésondig örömmel veszem kézbe!
Most meg Android 9 óta majdnem duplájára nőtt az akkuidőm is..tényleg nincs panaszom se rá. (Kb 9-10 óra kijelzőidő kényelmesen, átlagban.)
A legjobb választás volt!

[ Szerkesztve ]

(#427) kali válasza amoartus (#425) üzenetére


kali
legenda

A hivatalos viszonteladói ár nem véletlenül drágább, nem azért annyi, mert ők sokkal többet akarnak keresni rajta, hanem arra rendesen kifizetnek mindent, áfát, Artisjus díjat...stb., ami a sufni GSM-es és társai készülékekre nem feltétlenül mondható el, utóbbiaknak pedig könnyű olcsóbbnak lenniük úgy, hogy még szépen keresnek is azon.
A magas áfán és társai kellene csökkenteni, akkor jobb árak lennének, persze akkor is lennének trükközős üzletek/webshopok, de ha nem tudnának akkora különbséggel operálni, akkor talán nehezebb dolguk lenne.
Én is gondolkodtam rendesen augusztusban, hogy a feleségemnek mit vegyek (szülinapi ajándékba) a Honor 8 után, a Honor 10 a 4 GB RAM miatt kiesett, mert akkor nekem 128/6 GB-os Mate 10 Pro volt és láttam értelmét a több RAM-nak, pláne a jövőre nézve, főként amiatt lett végül View 10 és nagyon bejött neki.

[ Szerkesztve ]

(#428) amoartus


amoartus
csendes tag

Ez a lényeg: jó a telefon.
Az üzletpolitika gyökeres változtatásához meg amúgy is kevesek vagyunk.
Én is oda-vissza vagyok a View10-ért, amióta megvettem. A Pie pedig már csak hab a pitén. Nagy puszi a Honornak.

(#429) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Akkor amúgy lehet a smartshopos spanyol eredetnek is köze van ahhoz hogy mikor és hogyan jönek az ota frissítések.

[ Szerkesztve ]

(#430) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Nekem amúgy csak egy dolog nem tetszik a View 10emben, ezelőtt P7-em volt, mhl átalakítóval ment a hdmi, ki lehetett rakni tvre kábellel, most itt a typc, de csak egy 2.0-ás vezérlővel, szóval se mhl, se type c to hdmi adapter :(
(Igen tudom hogy van vezeték nélküli megolddás de nem a kedvencem mert a kapcsolat stabilsága mindenen múlik, kábeles módnál meg bedugom a kábelt aztán mindig úgy megy ahogy kell.)

(#431) amoartus válasza zsida.kornel (#430) üzenetére


amoartus
csendes tag

A frissítés biztosan múlik azon, hogy melyik régióból származik a készülék.

A vezetékes desktop funkciót én is nagyon hiányolom. Ennek sajnos nem néztem utána a vásárlás előtt. Mondjuk valszeg ettől függetlenül is View10-et vettem volna.

(#432) Anonymus95 válasza zsida.kornel (#430) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Valószínűleg ezt a funkciót nagyon kevés ember használja. És a Leica felirat mellett és hogy nem üveg a hátlap, ezen is spóroltak, hogy olcsóbb legyen. Mert hát lényegében a Honor a Huawei készülékek olcsó változata. És valóban ott van a vezeték nélküli tükrözés lehetősége, ami a legtöbb fiatal számára elegendő, cserébe ezzel is olcsóbbá tudták tenni.
Ez olyan mint a mai laptopok és régi laptopok. Régen mindenféle csatlakozókat lehetett látni rajtuk, jack+ből is 3, különböző célokra. Most meg van rajta két USB meg egy c és kész. Valahol jogos, mert az átlag felhasználónak úgysem kell több és egyébként tetszik is a letisztultság, de azt is meg tudom érteni aki visszalépésnek tekinti ezt az informatika fejlődésében és akár az átlag felhasználó szemében is, amikor csak egyszer kellene valami, de nincs.
Nálam a középút van, amikor már kamera és pluss jack nem volt, de CD meghajtó, VGA aljzat még van rajta. Ami fájó pont hogy viszont már csak két darab USB aljzat van. Asus X450CC. (Középiskolai ballagáskor vettem 4 és fél éve)
Na de jól elkanyarodtam, elnézést!

(#433) Ablakos


Ablakos
őstag

Elég új nekem a 8-9 android biztonsága. Van egy profil kezelő alkalmazásom, amelyik váltáskor mindig engedélyt kér, hogy ki illetve bekapcsolja a bluetooth-t. (popup ablak felugrik)
(úgy tudom a bluetooth root nélkül is kapcsolható alkalmazásból)
Nem lehet ezt valahogy örök érvényűvé tenni?

(#434) zsida.kornel válasza Anonymus95 (#432) üzenetére


zsida.kornel
tag

Nemhiszem hogy egy 3.0ás vezérlő annyival drágabb lenne egy 2.0-ásnál. Szimplán csak arról van szó hogy a honor készülékek nem nyújthatnak annyit mint a huawei készülékek mert akkor nem érné meg a Huaweinek. Így akinek szüksége van ilyen extrákra veszi a drágábat. Az én laptopomba is egy igen rossz minőségű wifi kártyát szereltek, ahhoz képest hogy nem volt valami olcsó gép, aztán végül aliról tudtam bele venni 5000-ért (igen 5000ért.) Egy olyan kártyát ami BT 5.0 es 1,73GB/S -et tud 5 ghzen. És gyanítóm ha azert lett volna 5 ezer forintal drágább a gép, nagyon sokan örültek volna neki. Csak hát sok kicsi soka megy alapon gondolkodnak a gyárták sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#435) amoartus válasza zsida.kornel (#434) üzenetére


amoartus
csendes tag

Én is azt gondolom, hogy legfőképp azért hagynak ki bizonyos funkciókat, mert nem akarnak olyan nagy konkurenciát házon belül.
Pl. a 960fps-es lassítást is lazán támogathatná a View10 is.

(#436) zsida.kornel válasza amoartus (#435) üzenetére


zsida.kornel
tag

Ha szeretnéd, szerzel valakit akinek van rootolt p20-a, vagy leszedsz egy gyári szoftvercsomagot, kiemeled a kamera appot, aztán felrakod a tiédre, a gyárit pedig letörlöd. És akkor helyette a p20 kamerája lesz neked is, csak a felbontásokat tartalmazó fajlba kell belepiszkálni mert a kamerák ugye másak. De azon kívül szinte minden egyezik. Illetve lehet ha bele lenne piszkálva ebbe a kamera appba is akkor ittnis megjelenne a 960 fps mert gyanítom hogy a szoftveres korlátozás az egy text fájlban a 960fps=false -> true átírásában merül ki mert mivel konkrétan a hardver ugyanaz nemhiszem hogy írtak volna hozzá két külön kamera appot mert dettó hülyeség lenne + felesleges meló.

(#437) amoartus válasza zsida.kornel (#436) üzenetére


amoartus
csendes tag

Nem annyira használom ki ezt a funkciót, csak mondtam egy példát.
De amúgy tök érdekes, hogy meg lehet oldani. Köszi, hogy leírtad!

(#438) Gmooe


Gmooe
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek! Olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt olyan akinek fel van telepítve a Real Racing 3 a telefonjára és tudna segíteni?
Az lenne a problémám, hogy írtózatosan gyenge a grafika. Olyan mintha a leggyengébb grafikai beállításon működne (és hát azt tudjuk, hogy bőven jobb annál ez a masina, hogy csak így működjön).
Próbáltam már pár dolgot (rr graphics program, fájl átnevezés, újra telepítés, cash és alkalmazás adatok törlése...), de semmi nem vált be. Próbáltam fórumokon is keresgélni, de semmit nem találtam.
Egyébként korábban működött megfelelően, de az utolsó 8.0-ás frissítés óta ezt csinálja és eléggé zavaró, hogy egy ilyen tudású telefonon minimum grafikán kell bohóckodni.
Tudom, hogy nem a világ legnagyobb problémája, de eléggé zavar a dolog és gondoltam megpróbálok itt segítséget kérni.
Bárkinek bármi ötlete van jöhet.

(#439) Anonymus95 válasza zsida.kornel (#436) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Nem rossz elgondolás.
Hmm..átgondolandó, felspirázó ötlet.

(#440) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Amúgy szerintem ami plusz van szoftveresen a p20/p20pro/mate10/mate10pro-ban, az szinte mind átemelhető a View 10-re, csak rengeteg utánaolvasás meg mókolás, de általában nagy részét már valaki megcsinálta. Pl p20pro kamera portot láttam már, csak nem érdekem annyira rootolás meg a rendszerfájlokkal babrálás mert annyira nincs szükségem az ilyen extrákra mert évente egyszer használnám a 960 fpst mondjuk akkor használom helyette a 480-at, ez van :D
De ha valaki mégis nekiáll akkor nagy előnye származik abból hogy amúgy hardveresen nagyon minimális a különbség.
Bár én már halottam arról is hogy az audió kimenetben lévő DAC szándékosan szoftveresen rosszabb minőségű hangot ad mint a huawei modellek, bár így is jobbat mint a konkurensek. De ez lehet csak szóbeszéd, valaki kitalálta aztán elterjedt :D

(#441) Anonymus95 válasza zsida.kornel (#440) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Ebben lehet valami, mert minimálisan a párom P9 lite-ja jobbat szól a hi-fin, jack-en, mint az én View 10-em. (Erősítőn kompenzálom)

[ Szerkesztve ]

(#442) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Első Pie "hiba" ami nálam jelentkezett: dual simben használom, a kettes sim a mobilnet, hátha ez is közrejátszik, de ha bent hagyom a mobilnetet kikapcsoláskor, vagy repülőgép üzemmódba teszem, akkor visszakapcsolás során nem jelenik meg a kis 4g ikon, hiába kapcsolgatom ki-be a netet, nem működik. Rájöttem higyha a kétkártyás 4g beallítást kapcsolgatom, akkor rájöna teló hogy haló, net azért kéne.

(#443) tuzesjoco válasza zsida.kornel (#442) üzenetére


tuzesjoco
csendes tag

Nálam is így van használva. A kettes sim a netes kártya, de ha visszatérek repülőgép módból, akkor nekem
egyből bedobta a 4G jelzést.

[ Szerkesztve ]

(#444) Anonymus95 válasza zsida.kornel (#442) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Gyorsan teszteltem én is, mert megtudom tenni.
Nálam sincs gond. 2-3 sec és van net repcsi mód után.

(#445) kali válasza zsida.kornel (#442) üzenetére


kali
legenda

Megnéztem a feleségem telefonján, nincs ilyen gond, Telekomos és Vodafone-os SIM kártya van a készülékben, felcseréve sincs probléma.

(#446) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

akkor ez egyéni hiba lehet, minden esetre törlöm a hálózati beállításokat, hátha segít.

(#447) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Betettem a két kártyás 4g opciót is, azóta hamarabb megtalálja, de először felugrik egy pillanatra aztán eldobja. Utána kb 5 másodperc és felugrik hogy van net. De a sebességmérő végig ott van.

(#448) kali válasza zsida.kornel (#447) üzenetére


kali
legenda

Nincs véletlenül (legalább egy) Telenoros SIM kártya a telefonban?
Annál a szolgáltatónál szokott leginkább 4G probléma adódni.

(#449) Anonymus95 válasza kali (#448) üzenetére


Anonymus95
senior tag

A netes kártyája Telenoros neki.

Nekem meg mindkettő Telecomos.

[ Szerkesztve ]

(#450) zsida.kornel válasza kali (#448) üzenetére


zsida.kornel
tag

Jaja, a netes telenoros :D jó kis hello data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.