Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) krics válasza zsida.kornel (#349) üzenetére


krics
tag

AliExpressről tökéletes üvegfólia, széléig takar, nem kell folyadék alá, 1.67 USD :[link]

(#352) zsida.kornel válasza Anonymus95 (#347) üzenetére


zsida.kornel
tag

Megnéztem a fejlesztői beállításokban, de ha felcsatlakozok akkor azért nem enged állítani, ha meg lecsatlakozok akkor azért nem enged semmit :D

[ Szerkesztve ]

(#353) zsida.kornel válasza krics (#351) üzenetére


zsida.kornel
tag

Hasonlót vettem, oda volt irva hogy "akárhány D extra3d" és ugyanúgy ottvolt jobb es bal oldalon a feher resz csakhát a festés eltakarta egy részét, sőt azt nem is említem hogy a kameránál nem volt kivagva az üveg és a szenzorszigetnél nem volt ragasztó úgyhogy nyakig ment zsebszösszel meg porral, és még a kijelző méretéből is takart. Írtam is az eladónak hogy ez mi, de elvileg küldött egy másikat. Most arra várok de valószínű hasonlóan rosz minőségű lesz.

(#354) Brekecs válasza Brekecs (#344) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Sajna ma már ki írta hogy nem támogatja a hívásrögzítést , egyszer felveszi, egyszer nem a beszélgetést :-(
Remélem lesz rá megoldás !

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#355) Anonymus95 válasza Brekecs (#354) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Egyenlőre nekem ma rögzítette mind a 2 hívást. Most néztem meg. Szépen hallható mindkét oldal.
Auto Call Recorder Pro (piros kör, zöld telefon és pro felirat)
Előre definiált konfigurációt kikapcsoltam.

Alapértelmezett
Voice communication
AMR
18
Késleltetés: alap
Bluetooth, Felvétel hangereje: ON

Megtekint: Képernyő átfedési vezérlők: nincs bekapcsolva

Értesítések: Új hívó: OFF

Futó: Akkuoptimalizálás figyelmen...: ON
Futtatása háttérben: OFF

(#356) mrteacher


mrteacher
csendes tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a Cloud alkalmazást, funkciót nem magyarországi telefonnál ( Kínából érkezett) miként tudom bekapcsolni. Azt írja a teló, hogy "A szolgáltatás nem érhető el a Huawei azonosító regisztrált országában/ régiójában." Ha másik országbeliként (mondjuk Szlovák) regisztrálok, akkor elvileg működhet? Köszönöm!

(#357) atiss.1977


atiss.1977
csendes tag

Az XDA-s linken lévő leírás alapján sikerült frissíteni pitere minden gond nélkül. Kicsit fura, de eddig minden ok.

(#358) koxminator


koxminator
senior tag

Én is lefrissítettem, de ez a fehér háttér agyonb... a másik, hogy nekem úgy tűnik, csöppet belassult az ujjlenyomatolvasó, már nem olyan gyors, meg téved.. pedig nem változtattam semmit. Lehet, hogy kitörlöm és újból felviszem két ujjamat. Ami viszont pozitívum, hogy Messages alatt végre lehet csengőhangot változtatni, Oreo alatt nem lehetett..

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#359) Anonymus95 válasza koxminator (#358) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Ezt a sok fehérsége t én sem értem miért kell ennyire nyomatni. Főleg látássérültként nagyon zavaró.
Deep black téma XDA-ról. Ezt tudom ajánlani. Jelenleg 1.4 es verzió van és van még néhány helyen hiányosság, de fejlesztik és javítják még. A legtöbb helyen viszont nagyon jó és full fekete. Mint az amoled kijelzős Huawei telefonoknál.

(#360) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Android 9 üzemidőm:
80%-on két óra kijelző idővel. Vagyis ezt a merülést követve 9-9:30 órás kijelző idő kihozható simán.:)
50% körüli fényerő, ssak Wifi van bekapcsolva. Telefonhívás és YouTube volt. 1 db SIM 4G-n. Teljesen automatikus alkalmazás kezelés.. szóval a mesterséges intelligenciára hagyom
.
Előtte GPS, mobilnet, wifi és Bluetooth-alapú keresés ON, 2 SIM, mindkét kártya 4G és hívás közbeni mobilinternet elérés...kb 5-5:30 óra kijelző idő. Nagyobb fényerőn kb 4 óra. Nagyon merült.

Android 8 alatt olyan 6:00 óra kijelző idő átlagban. Fényerő függvényében 5-7 óra, minimum fényerőn 8 és fél óra. De ez már nagyon felső határ volt.
Igazából másban is pozitív tapasztalatom van az új rendszerrel.
Ujjlenyomat olvasó nálam nem lassabb.
Kamera alkalmazás alaposan átalakult. Nem rosszabb csak szokni kell.
Gesztusvezérlés jól működik, viszont az ujjlenyomat olvasó gesztusvezérlése mintha picit romlott volna. Az alkalmazás kezelő nehezebben jön be általa.
Illetve az is gyakrabban előfordul, hogy a koppintást lapozásnak veszi. Konkrétabban kell érinteni. Mintha mondjuk a tűréshatárt kivették volna.. így tudom leírni. lehet csak szokás de lehet hogy javítanak rajta következő frissítésben.
Igazából ezek nem hibák csak észrevételek.:)

(#361) amoartus


amoartus
csendes tag

Magától még senkinek nem frissített a készüléke?

(#362) Anonymus95 válasza amoartus (#361) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Szerintem jobb esetben 20-a körül fog. Nekem legalább is mindig 16-23 között érkeztek az update-ek. Mikor decemberben nem kaptam meg a 9-et és január 2-án jött az az xda-s link, megcsináltam kézzel a frissítést.

(#363) zsida.kornel


zsida.kornel
tag


OTA-n jön frissítés az XDA-s módszer után is, nem ragad meg ezen a verzión úgyhogy bátran ehet mindenki a pitéből aki akar :)
UI: decemberi biztonsági csomagot tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#364) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Nagy Honor topikba kérdeztem már de nem jutottam vele semmire, város határon mikor frekvenciát vált a telóm netmonster appban egy pillanatra látom hogy mindkét frekvenciát használja, (ott van hogy LTE-A) azon kívül nem tudom életre kelteni a 4G+-t a telómban. Telenor HeloData csomagban vagyok, szolgáltatónál azt mondták mennie kéne a városban. Használ valaki 4G+-t?

(#365) Anonymus95 válasza zsida.kornel (#364) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Nekem ki szokta írni, de valóban nem sűrűn. Sztem lefedettség és nem teló hiba. Debrecenben hamarabb előfordul, Karcagon nem tudom mert wifit használok.
Annyira alaposan meg nem néztem még.

(#366) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

térerő mindkét hálozaton max, de lehet a leterheltsége van korlátozva, hogy hány eszköz használhatja a +-t azon a hálózaton hogy ne legyen túlterhelve.

(#367) sharkypeti válasza Anonymus95 (#365) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Debreceni vagyok, de még nem láttam, igaz, lehet, hogy csak nem tűnt fel. Viszont Dunaújvárosnál sokszor láttam az autópályán.

OnePlus 12

(#368) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Hát ez alapján 12 órás kijelzőidő? Egyre jobb, ahogy beáll az új rendszer. 75%-on 3 óra kijelzőidő. Ha végeredményben 10-11 óra jön 'csak' össze, már az is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#369) krics


krics
tag

Na utanaolvasva ennek az xda-s emui 9 frissitesnek, arrol van szo, hogy egy spoofolt imeivel, ami biztosan jogosult a frissitesre, kimegy a pc-s hisuite a huawei szerverere, lehuzza es feltelepiti az uj romot a telora, annak ellenere, hogy esetleg a te imeiddel ez meg egyelore nem sikerulne. Ettol meg megmaradnak a kesobbi ota frissitesek is. Ugyhogy en is belecsaptam, csak arra kell keszulni, hogy a rom letoltese vagy masfel ora, kb 20 perce toltom, es egyelore 28%-nal tart.

(#370) Anonymus95 válasza krics (#369) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Igen, a frissítés letöltése valóban nem volt valami gyors. Hiába a gyors internet, a szerverről lassan jön le.

(#371) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Az a vicces hogy én még alapból nem valószínű hogy megkaptam volna a 9.0-át, de azóta már jött egy ota frissítés, szóval akkor én igazából annyival később kaptam volna meg, hogy kimaradt volna egy build, vagy lehet hogy akár több is.

(#372) krics


krics
tag

Hat ezzel a masfel oraval eleg jol tippeltem,de miutan lejott a rom, 5 perc alatt feltelepult. Mivel nem csinaltam mentest meg gyari visszaallitast elotte, maradt minden app es a rootless pixel launcher is, igy nagyjabol majdnem ugyanugy nez ki a telo, mint korabban. Elsore, ami rogton szembeotlo, hogy a szolgaltatok/tererosseg jelzo ikonjai az ertesitesi savon belul atkerultek jobbrol balra :-).
Meg kek/feher a gyorsbeallitasok menu, a settingsben meg szinesedtek a menupontok. Es a screenlockon az ora mas betutipust kapott. Kb ennyi.

(#373) krics válasza zsida.kornel (#363) üzenetére


krics
tag

Hm, meg nem dobta fel egybol az uj frissitest... marad egyelore a 9.0.0.159-es verzion.

(#374) Anonymus95 válasza krics (#373) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Pont ezt akartam mondani, hogy nekem sem dobott még be semmit. B159-en vagyok én is.

(#375) Ablakos válasza Anonymus95 (#368) üzenetére


Ablakos
őstag

Hol lehet sötét hátteret beállítani a rendszerbeállítások alatti elemekre? Témák csak a hátteret baszkurálják, ami engem nem érdekel.

(#376) bsebi


bsebi
csendes újonc

XDA-s módszer alapján én is frissítettem, kb 1 óra volt mindennel együtt! Eddig minden rendben van és 5 perc múlva jött is az OTA frissítés is rögtön, szóval csak bátran mindenki mert nagyon egyszerű megcsinálni!

(#377) krics válasza bsebi (#376) üzenetére


krics
tag

Par perccel ezelott kezzel rakeresve nekem is kidobta az OTA frissitest a 9.0.0.162-es verziora.

(#378) Viperator válasza bsebi (#376) üzenetére


Viperator
őstag

Linkelnéd? Köszönöm! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#379) mrteacher


mrteacher
csendes tag

Sziasztok! Legyen kedves valaki megmondani, hogy a számítógépre hová töltődik le a 9-es verzió? Szeretném letörölni, mert csak a helyet foglalja, de sehol sem találom. Tegnap sikeresen frissítettem a Hisuite program segítségével. Letöltötte a 9es verziót valahová a C meghajtóra, és onnan a telefonra. Köszönöm!

(#380) Anonymus95 válasza Ablakos (#375) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Ha AMOLED kijelzős Huawei készüléked van, akkor a Beállítások, Akkumulátor menüben találod.
Egyéb esetben a Deep Black témát kell xda ról letölteni. Ez nem csak hátteret változtat. Még nem teljesen tökéletes (felugró ablakok), de folyamatosan fejlesztik.
A jelenlegi verziót le tudod tölteni a Google Drive fiókomból: link

A telefon tárhely, Huawei, Theme mappába kell tenni és utána a Témák app saját témánál kiválasztani. Ezt követően a testreszabás menüpontban választhatsz saját ikon csomagot is.

Most jött meg a B162-es ROM.

[ Szerkesztve ]

(#381) Anonymus95 válasza Viperator (#378) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Itt az XDA-s leîrás a frissítés menetéröl.
link

Köszönjük a kollégának, aki belinkelte a topicba!!

(#382) amoartus


amoartus
csendes tag

Megérkezett a teolón keresztül is az update.

(#383) amoartus


amoartus
csendes tag

Sőt, a 162-es verziót is le tudtam tölteni a frissítés után.

(#384) Anonymus95 válasza amoartus (#383) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Akkor ezek szerint elkezdődött a frissítés és egyből utol is érte a jelenlegi verziót. Hát nem sűrűn fordul elő hogy egy hónapban két frissítés is érkezzen. Innen is látszik hogy a 159 nek decemberben meg kellett volna érkeznie.

(#385) Ablakos válasza Anonymus95 (#380) üzenetére


Ablakos
őstag

Nagyon jó lett! :R

(#386) tuzesjoco válasza Anonymus95 (#384) üzenetére


tuzesjoco
csendes tag

Nálam is befutott. Este felteszem wifiről.

(#387) Ablakos


Ablakos
őstag

Olvastam egy viszonylag egyszerű módszeres root megoldást a legfrissebb 9-es verzióra. Az érdekel, hogy a banki alkalmazások engedik-e használni-e így a rootolt telefont? (A gps, mobilnet automatikus ki-be kapcsolása jó lenne)

(#388) kali


kali
legenda

Most dobta OTA a feleségem telefonja is a 9-est. (159)
Hopp, rögtön utána jött a 162-es frissítés is.

[ Szerkesztve ]

(#389) Anonymus95 válasza Ablakos (#387) üzenetére


Anonymus95
senior tag

OTP smartbank, TV GO biztos nem működik. Viszont ha ügyesen rejted a rootot, például Magisk manager P8-on Android 6 alatt megoldotta. TV Go és OTP alkalmazás is működött ott

De ha csak ennyit szeretnél akkor szerintem az IFTTT-t próbáld ki. Root nélkül is meg tudja tenni ezeket. Különböző parancsokat lehet vele csinálni és van egy csomó meglévő is. Szerintem előbb tégy egy próbát ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#390) kali


kali
legenda

A 9-esen megjelent a VoLTE kapcsoló, Telekomos előfizetéssel működik a 4G hanghívás! :C
Akinek Telekomos előfizetése van (havi díjas jó csak, Domino esetén nem adott), annak ha nem működik, aktiváltassa telefonos vagy személyes ügyfélszolgálaton a funkciót az előfizetésén.
Abból látni a megfelelő működést, hogy hívás alatt a 4G hálózaton marad a készülék, nem vált le 3G/2G módba.

[ Szerkesztve ]

(#391) Anonymus95 válasza kali (#390) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Szerintem ez eddig is így volt vagy nem?

(#392) kali válasza Anonymus95 (#391) üzenetére


kali
legenda

Nem, eddig nem volt VoLTE kapcsoló, hiányoltam is, mert olyan Telekomos SIM kártya (is) volt a készülékben, amely előfizetésen aktív volt a 4G hanghívás, de szoftveresen nem támogatta a telefon, most a 9-esen viszont működik már.

[ Szerkesztve ]

(#393) Anonymus95 válasza kali (#390) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Tényleg 3G van hívás közben :/ ez eddig fel sem tűnt. Akkor az csak mobilnetre volt?

(#394) kali válasza Anonymus95 (#393) üzenetére


kali
legenda

Eddig csak az adatkapcsolatra volt 4G, most pedig bekerült egy olyan kapcsoló, hogy VoLTE hívások (4G LTE adatforgalom használata HD hívásokhoz), a feleségem View 10-ese nincs most itthon, az általam korábban használt Mate 10 Pro képét tudom csak linkelni: [link], hogy mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#395) Anonymus95 válasza kali (#394) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Azt láttam én is, mert egyből feltűnt ez az opció, amikor végignéztem a beállításokat a frissítés után és be is volt kapcsolva, de azt nem tudtam hogy eddig hívás alatt leváltott 3G-re. Azt hittem ez 4G-n belül egy plusz. Jobb minőség.

(#396) Anonymus95 válasza kali (#394) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Felhívtam a Telekomot és azt mondták, hogy ez a típusú készülék még nincs benne a VoLTE-t támogató készülékek listájában. Nagy nehezen sikerült elérnem hogy mégis bekapcsolja ezt a funkciót. Mondtam neki hogy az Android 9 frissítéssel elvileg megkaptuk ezt a funkciót és hogy egy Honor View 10 tulaj már használja is. Szóval elvileg támogatott és valószínűleg a lista nem frissült még. Így nagy nehezen végül is bekapcsolta és mondta, hogy ha működik akkor jó, de ha nem akkor az azért van mert nincs a listában.
Megjött az SMS.
És láss csodát, a telefon újraindítását követően villám gyors tárcsázás és 4G hálózat hívás alatt.

Köszönöm az infót és a tippet ezzel kapcsolatban!:)

(#397) kali válasza Anonymus95 (#396) üzenetére


kali
legenda

Igen, néhány ügyintéző szokott, vagy legalábbis próbál ragaszkodni a Telekomos támogatási listához, de az nem teljes, illetve sok olyanon is működik a VoLTE, amit s Telekom nem forgalmaz, nincs rajta a listájukon, de a legtöbb meggyőzhető szerencsére és bekapcsolják.
Semmi működési probléma nem lesz a VoLTE szolgáltatással ezen a telefonon sem, csak védi magát a szolgáltató, hogy olyanon garantálja leginkább, ami tőlük származik, illetve forgalmazzák és tesztelték, de ez valahol érthető is.
Igazán nincs mit!

(#398) Anonymus95 válasza kali (#397) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Na akkor ezek fényében bíztatunk mindenkit, hogy nyugodtan kapcsoljátok be a VoLTE-t, mert problémát nem okoz.
Nyugodtan kapcsoljátok be, mert tényleg jobb a hívás szolgáltatás.
Nyugodtan hívjátok fel a Telekomot és a történtek ismeretében, ha szükséges noszogtassátok meg kicsit az ügyintézőt!

(#399) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Új verzió a Deep Black témánál.
(1.5) Google Drive-omról letölthető. link

(#400) koxminator válasza Anonymus95 (#399) üzenetére


koxminator
senior tag

Köszi, felraktam. :R

Viszont annyi gondom van, hogy hiába állítom be a zárképernyőnél a Magazine feloldást, csak ennek a témának a fekete háttérképét adja ki.

Megnézné esetleg más is, hogy nála hogy működik? Köszi.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.