Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Ablakos


Ablakos
őstag

Na ez hátha
49 db kapcsolatom van a google címtárban. Más telefonnal működik a szinkron. A Honor telefon csak 25 db-ot listáz. (A lista beállítás természetesen google account. Szinkronizálás sikeres. ) Nem értem hova tűnnek a kapcsolatok?

(#252) Anonymus95 válasza Ablakos (#251) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Próbáltad e már a névjegy alkalmazás, menüben A megjelenítési beállításokat megnézni?

(#253) Ablakos válasza Anonymus95 (#252) üzenetére


Ablakos
őstag

Csak a google fiók van kiválasztva (Összesen: 25 az inteligens összvonás után ) :U

(#254) Ablakos válasza Ablakos (#253) üzenetére


Ablakos
őstag

Eldobtam a(z egyetlen) google fiókot. Újra felvettem, most fel sem hozza a szinkron elemek között (drive, gmail, fitnesz, naptár stb.) a címtárat. Egyre jobb. :(

(#255) Ablakos válasza Ablakos (#254) üzenetére


Ablakos
őstag

Újraindítás :K Megoldódott a kín.

Sorry!

(#256) sharkypeti válasza Ablakos (#250) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Lehet.

OnePlus 12

(#257) Louis1 válasza Ablakos (#250) üzenetére


Louis1
tag

Az SMS hangokat az üzenetek alkalmazáson belül tudod állítani. Továbbiak (3 pötty) -> Beállítások -> Csengőhang és rezgés.

Üdv.: Louis1

(#258) Ablakos válasza Louis1 (#257) üzenetére


Ablakos
őstag

Megvan. Köszi.

(#259) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

OTA frissítés érkezett! 169-es, 468 MB.

OnePlus 12

(#260) Ablakos válasza sharkypeti (#259) üzenetére


Ablakos
őstag

Mit jelent, hogy OTA?

(#261) kali válasza Ablakos (#260) üzenetére


kali
legenda

Azt jelenti, hogy; over-the-air
Gyakorlatilag kábel nélkül, mobilinternet vagy wifi útján történő frissítést jelent.

(#262) Anonymus95 válasza Ablakos (#260) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Frissítés, ami WiFin keresztül érkezik. Nem kell kábel és számítógép a frissítéshez. Ha jól emlékszem Over The Air angol rövidítése.
A telefon felajánlja, amit elfogadva letöltődik és települ.

Kb Android 4-től létezik ez a funkció, ha jól tudom. Azóta tudják a telefonok magukat frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#263) retroid


retroid
senior tag

Remélem mostmár a 9.0 a következő

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#264) Nyiaz válasza retroid (#263) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Az FF-ben már benne van a 9 csak még nem engedélyezett. Valaki telepítette már kézzel?

(#265) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem hajszolódom, de nekem semmi sem jön frissítésnek. Vagy van többféle telo?

(#266) kali válasza Ablakos (#265) üzenetére


kali
legenda

Régiótól is függ, amellett egy kategórián belül még IMEI alapján is blokkoba teszi a gyártó és nem egyszerre küldi ki minden telefonra.
Tegnap rányomtam a feleségem View 10-esén (C432) a frissítésre és már dobta is a 169-est.
Esetleg érdemes azt megpróbálnod, hogy a frissítésnél rányomsz a Legfrissebb teljes csomag letöltése opcióra, mert bizonyos esetekben csak úgy kínálja fel, bár ez az aktuális verzió anélkül is ment most.

[ Szerkesztve ]

(#267) Anonymus95 válasza kali (#266) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Nekem is bedobta tegnap és frissült is.
A többivel teljes mértékben egyet értek!

(#268) Ablakos


Ablakos
őstag

Alapból van két Sim eszköz alkalmazás a telefonon. Bármelyikre nyomok "Nincs szim eszköz menü" értesítést ad és aztán semmi. Mire valók ezek az appok?

(#269) kali válasza Ablakos (#268) üzenetére


kali
legenda

Ha a SIM kártya támogatja, akkor az alapján adottak különböző alkalmazások és opciók, például a szolgáltatón keresztül mobil lottó, parkolás vagy autópályadíj fizetése...stb.

(#270) Ablakos


Ablakos
őstag

A rootolás garancia vesztést jelent ennél a telefonnál?

(#271) krics


krics
tag

Sziasztok, lehet vótmá, de visszakanyarodnék a tempered glass témához, mivel az Alit böngészve ezt találtam: [link]
Fotókkal megtámogatott vevői visszajelzésekből kiindulva ma vettem is két db-ot. Ha megjöttek, beszámolok róluk.

(#272) Brekecs válasza krics (#271) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Nekem már itt van két fekete de még a gyári van rajta, majd ha az karcos lesz cserélem ! :K

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#273) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Sziasztok!
Pár nappal ezelőtt levettem a kijelzőről a fóliát. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy napszemüvegben nem látni a kijelzőt! Utoljára ilyet egy olcsó kínaira cserélt kijelzőn tapasztaltam. Ma megérkezett az üvegfólia, amit feltettem. Láss csodát, a kijelző újra látható napszemüvegben is.
Ezt most hogyan?

(#274) Willie válasza Lacics25 (#273) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Ez azt jelenti, hogy polarizál a napszemüveged. :)) :D

(#275) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

November 10-től várható az Android 9.0

https://pcworld.hu/pcwlite/megvan-hogy-mikor-frissulnek-android-9-pie-ra-a-huawei-okostelefonjai-255490.html

(#276) Ablakos válasza Anonymus95 (#275) üzenetére


Ablakos
őstag

Akkor átugorják a 8.1-et. :)

(#277) Anonymus95 válasza Ablakos (#276) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Én tudtam is hogy nem lesz 8.1
Nem lett volna értelme.

Jó tanács (saját véleményem szerint)
Android 9-re frissítés előtt sztem érdemes törölni/lekapcsolni stb. az olyan dolgokat amik nem biztos hogy kompatibilisek/támogatottak az EMUI 9.0-val. Mint pld. Tweaker for EMUI, egyedi netről letöltött téma és hasonlók amik galibát okozhatnak.
Csak a biztonság kedvéért.. jobb a megelőzés. :)

(#278) Ablakos válasza Anonymus95 (#277) üzenetére


Ablakos
őstag

Az a tweaker melyik alkalmazás? Nem ismerem.

(#279) Anonymus95 válasza Ablakos (#278) üzenetére


Anonymus95
senior tag

[link]

Ezzel lehet egy-két finomságot, beállítást eszközölni. Lekapcsolni az online részt a témák appban pld... Vagy azt az alkalmazás elrejtése funkciót visszahozni, ami az 5-ös EMUI előtt benne volt a Huaweiben (két ujj széthúzás a kezdőképernyőn.) Betűtípus beállítási lehetőség kapcsoló (beállítások, megjelenés-en belül látható) stb.

(#280) Ablakos


Ablakos
őstag

A navigációs sávon ujjhúzásra mini képernyő mód jön elő. (jobbra, balra) Lehet ezt valamire használni?

(#281) Anonymus95 válasza Ablakos (#280) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Arra hogy pld buszon, kapaszkodva egy kézzel tudj írni. Vagy élérd a képernyő tetejét általa.
Kikapcsolható. (Intelligens asszisztens, egykezes felület)

[ Szerkesztve ]

(#282) Ablakos válasza Anonymus95 (#281) üzenetére


Ablakos
őstag

Oh, ez tényleg jó. Nem jutott eszembe a haszna. Thx.

(#283) krics


krics
tag

Valahol azt olvastam, hogy a 9-es droid hivatalosan először a kínában kapható verzióra jött ki ota pár napja. Zeurópai vásárlók sajnos majd csak valamikor jövő év elején kóstolhatnak a pitébe.

[ Szerkesztve ]

(#284) krics válasza krics (#271) üzenetére


krics
tag

Na, megjött a tempered glass a fenti Alis boltból, és tényleg passzol a telóra, a szélein is. Sokkal jobb, mint a régi glass, ami a képernyőt nem teljesen fedte le, sőt kitakart belőle. Képek: [link]. (második képet csak érdekességképp tettem be, a régi glasst rátettem az újról lehúzott fóliára, szépen mutatja a méretkülönbséget.)

(#285) Ablakos


Ablakos
őstag

Rendszeresen 10-20 másodpercenként egy toast üzenet jelenik meg alul. "Engedélyezési hiba!"
Elég idegesítő, de hogy tudhatom meg az okát?

(#286) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Eltűnt az aktuális firmware leírás a frissítés menüpontban. Pár nap múlva jöhet az új Android.

(#287) amoartus


amoartus
csendes tag

Arról tudtok esetleg valamit, hogy a View 10 megkapja-e a super slow motion-t a pie-jal? Legalább a 480p jó lenne, amit a Honor 10 már rég megkapott.

(#288) Baggins86 válasza Anonymus95 (#286) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Fel akartam tenni kézzel, hogy megnézzem és most szembesültem vele, hogy zárt a bootloader és ki sem lehet nyitni? Nálam most hasalt el ez a gyártó, ennyi erővel szifont is vehettem volna :(

(#289) Ablakos válasza Baggins86 (#288) üzenetére


Ablakos
őstag

Nyitott bootloaderrel nem hiszem, hogy bármelyik brand árulna telefont.

(#290) Baggins86 válasza Ablakos (#289) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Nem találkoztam olyan gyártóval, akik még a lehetőségét sem adták meg a nyitásnak. Sőt anno a Oneplus(2)omnak elég volt egy fastboot oem unlock és már nyitva is volt, még kucsot sem kért. Sőt azt váltotta egy LeMax2, szintén zenész volt.

(#291) Ablakos válasza Baggins86 (#290) üzenetére


Ablakos
őstag

A registráció és kód kérés sem működik? Sony készülékeknél is így ment.

(#292) kali válasza Baggins86 (#290) üzenetére


kali
legenda

Pedig sok olyan gyártó van, de persze nem az "egzotikus" típusoknál, ahol nem annyira szempont a biztonság.
Nem kell ahhoz az Apple zártsága, de a Huawei egy ideje a dobogón van az eladások tekintetében, nem olyan régen a második helyre lépett fel a Samsung mögé, megelőzve az Apple-t és ha abban a ligában akar játszani és rendesen, mindent beleadva, akkor vélhetően olyan piacokat is szeretne kiaknázni, ahová az Apple után a Samsung a Knox biztonsága által jutott be.
Márpedig bizonyos területekre csak akkor juthat be egy gyártó, ha nem mókolható csak úgy a rendszere és az a piac sokkal nagyobb, mint amit az az elhanyagolható réteg jelent, akik bootloadert nyitnak, főzött ROM-okkal foglalkoznak...stb., így vélhetően nem kérdéses bizonyos gyártók számára, kik, illetve mi mellett is döntsenek, arról nem is beszélve, hogy ezzel járulékosan is jól járnak, mert kevesebb garanciális ügymenet is jellemző ott, ahol kisebb amiatt a szoftveres hibalehetőségek száma.

Ablakos: 2018. 07. 22-ig volt rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#293) Baggins86 válasza kali (#292) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Ezzel semmi gond, de a Samunál knox mellett is lehet nyitni és ugrik egyet a számláló. A lehetőség akkor is adott. Megnézik a knoxot, hopp 1-en áll, akkor a garanciát köszönjük, kb. ennyi plussz munkát igényel. Én csak megjegyeztem, hogy ez nekem nem szimpi és a kövi telóm biztos nem huawei/honor lesz, attól függetlenül, hogy a telefonnal nincs problémám.

[ Szerkesztve ]

(#294) kali válasza Baggins86 (#293) üzenetére


kali
legenda

A (nem gyári) lehetőség a Huawei/Honor esetén is adott sok készülékhez, bár a View 10-et nem néztem - mert a feleségem telefonjánál pláne nem lesz rá szükség soha -, de volt például Mate 10 Pro-m és annál most, a gyártói mód megszüntetését követően is lehetséges a DC-UNLOCKER és társaival.
Ettől függetlenül a biztonság felé lépkedhet a gyártó, mert például a P20 Pro már nem nyitható, eddig legalábbis nem láttam rá megoldást.
A másik oldalon is azt látom - sok más gyártó készülékét is figyelembe véve, XDA és hasonló oldalakat is követve -, hogy az igény is csökken a módosítások tekintetében, ahogy nézem, mint ha nem lenne már olyan nagy keletje, mint sok évvel korábban.
Ha szükség van a lehetőségre, akkor egyre inkább igaz, figyelembe kell venni, milyen gyártó készülékét vásárolja meg az ember.

[ Szerkesztve ]

(#295) Baggins86 válasza kali (#294) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Túrtam az XDA-t is, de nem találtam sehol alternatív megoldást. Mindegy, azért nem dőlök a kardomba, de szívesen megnéztem volna a pitét és ha nem szimpi, ment volna a downgrade.

(#296) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Valóban, a nyár közepén megszűnt az unlock kód kérési lehetőség, de nagyon erre már szerintem sincs szükség. Sokat fejlődött az Android, sok a testreszabási lehetőség és az is tény, hogy csökken a szoftveres galiba általi szervizelés is.
A frissítésekhez meg türelem. Sokat fejlődött ez is és ez a gyártó jó helyen van ebböl a szempontból.

Android 9. decemberben jön a Huaweiblog.hu bejelentése alapján. A nov. 10. kínai start volt.

(#297) Ablakos


Ablakos
őstag

Elég fura dolgot tapasztaltam. Fejlesztői módba léptem, mert ki akartam kapcsolni redszer szinten az animációkat (gyorsabb a telefon, meg nem is adok ilyen csili-vilire )
Így viszont: ha belépek egy alkalmazásba (gmail, keep, gyári üzenetek és tárcsázó apk.) úgy 1-2 másodperc után kb.5-10% -al kisebb fényerőre kapcsol a telefon. Ha kilépek a home -ra visszaáll az alap fényerősség.
Animáció valóban nincs, de nem várt hatást kaptam cserébe.

(#298) Brekecs válasza Ablakos (#297) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Én is kikapcsoltam az animációkat de semmi gond, nálad lehet más lesz a baj !
Üdv

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#299) Ablakos válasza Brekecs (#298) üzenetére


Ablakos
őstag

Értem. Mivel abszolút reprodukálható a nemvárt hatás, próbálok a fejlesztőiben nézelődni. (Bár semmi egyébhez nem nyúltam.) :(

(#300) Anonymus95 válasza Ablakos (#299) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Lehet az autofényerő miatt van?
Nálam Huawei P8-on volt ilyen főleg Chrome, Gmail esetén. Am nekem jó volt mert nem égette ki a szemem a fehér háttér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.