Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Nyiaz válasza ZeDboy (#139) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Én már több készüléket is vettem a Btel-től kiszállítással, eddig nem volt gond egyikkel sem, így a garit sem próbáltam ki. :) Vehetsz onnan.
A Smartshop-pot én csak személyes átvétellel ajánlom, mert egyszer csúnyán használt terméket kaptam újnak! A v10-et ott vettem, persze személyesen és egyből átnézve.

(#152) koxminator válasza DeliD (#149) üzenetére


koxminator
senior tag

évek és készülékek óta csakis Nillkin Frosted Shield-et és a hozzá tartozó fóliát (bár ezen még mindig a gyári van). :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#153) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Sziasztok!

Valaki esetleg tud valamit a TWRP Recovery lehetőségéről?
Csak a Backup része érdekelne. A rendszer maradna a gyári.
Huawei P8-nál màr csináltam ilyet + Arrow rom, de az egyszer volt és régen is volt.
Bootloader nyitás pedig már talán nincs a Huawei-nél. Hogy lehetne ilyen full mentést csinálni a rendszerről?

(#154) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok!
Telefonváltás előtt vagyok. 2-3 típussal szemezgetek, közöttük ezzel a mobillal is. ( Honor 9-et váltana)
Nem volt nehéz átolvasni a hozzászólásokat, kirívó problémával, típushibával kapcsolatos bejegyzést nem nagyon olvastam. Úgy látom, ugyan olyan problémamentes a teló mint a H9-em.
GPS-re próbáltam rákeresni, nem adott ki találatot...pontos, stabil a teló GPS-e? Valaki használja közületek navigációra is néha?
Turbado-n elég jó áron láttam fekete színben. Valaki rendelt már tőlük? Vajon EU-s, B20-as verziót árulnak?
Előre is köszi a választ! :R

Eurolac

(#155) rjg válasza eurolac (#154) üzenetére


rjg
őstag

Én Honor 9-ről váltottam. (Azt megkapta a párom.) A GPS gyors és pontos. A nagyobb RAM és tárhely, illetve a nagyobb akksi lesz előrelépés az új design mellett.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#156) eurolac válasza rjg (#155) üzenetére


eurolac
senior tag

Köszönöm! Te honnan szerezted be? Fólia van a telón ill. gyári szilikon tokot adnak hozzá? Vagy be kell szerezni magunknak?

Eurolac

(#157) rjg válasza eurolac (#156) üzenetére


rjg
őstag

A smartshoptól rendeltem volna, de náluk nem volt raktáron, ezért a puremobile.hu -nál vettem, ahol volt készlet. Ők adtak hozzá egy gyenge minőségű szilikon tokot. A tokshop.hu viszont árul ehhez a típushoz is néhány fajtát, náluk vettem két kemény tokot. Fólia viszont van rajta, nekem még mindig fent van és karcmentes a gyári. A turbado nekem nem jött be, cégre vásárolva mások a garanciális feltételei, mint magánszemélyként és többe is kerül.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#158) kali válasza eurolac (#156) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Gyárilag van a készülék dobozában tok és fólia is van a telefon kijelzőjén.

[ Szerkesztve ]

(#159) eurolac válasza rjg (#157) üzenetére


eurolac
senior tag

Rendben, így sok minden tiszta lett, köszönöm, h visszaírtál! :R

# Kali: Köszönöm neked is. Te honnan szerezted be ha megkérdezhetem?

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#160) kali válasza eurolac (#159) üzenetére


kali
legenda

A feleségemnek vettem ilyen telefont egy hónapja, akkor pont akciós volt az Extreme Digital-nál - a jelenlegi, azóta alapban karcsúsított árnál is olcsóbban adták akkor - és mivel hivatalos hazai viszonteladók, ezért csaptam le rá náluk.

[ Szerkesztve ]

(#161) sharkypeti válasza eurolac (#154) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Többszöri próba után kijelenthetem, hogy gyors és pontos a GPS. Google Térkép és Waze amiket használok. No problem.
Hegyekben kipróbáltam gyalogos üzemmódban is, és minden rendben volt.

OnePlus 12

(#162) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

GPS abszolút rendben. Gyors és pontos.
Tok és fólia alapból van a csomagban.
Szerintem a Honor 9 is nagyon jó készülék (van a családban). Nem éri meg váltani, Kivéve ha olyan típusú ember vagy, illetve megteheted, mert akkor megéri váltani.
Én Huawei P8-ról váltottam.
Szerettem nagyon, de mostanra már szűkös az akkumulátora és az újabb Android illetve biztonsági frissítések is szempont.
Nagyon megszerettem a Honor View 10-et.

(#163) eurolac válasza Anonymus95 (#162) üzenetére


eurolac
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész hozzászólását! A Honor 9-et a nagyfiamnak akarom átadni mert a P9 lite 2016 telója régi, végét járja lassan. Nagyképernyő szempont a szemem miatt már illetve a pontos GPS és a tűrhető fényképezőgép. Alszok vagy kettőt és döntök a Honor View 10 és a Mate 10 pro között. Most néztem az Edigitalban nem sok a különbség a két teló között árban.

Eurolac

(#164) Anonymus95 válasza eurolac (#163) üzenetére


Anonymus95
senior tag

A Huawei P9 Lite (2016)-os nálunk most járt a szervízben és kapott garanciában új akkumulátor, elő- és hátlapot, antennát, új USB csatlakozót. A szoftvert újra húzták. Úgyhogy szinte egy vadonat új készülék.
Eredetileg szoftver probléma volt, helytelen frissítésből adódóan, amit meg csináltak és új IMEI számot kapott. Gondolom új chipset.
Ezután volt vele még egy kis gond, nem lehetett Googlebe és Facebookba bejelentkezni, harmadik körben pedig lefagyott és újra indult szinte 5 percenként. Na akkor csinálták a fentebb említett dolgokat. Azóta nagyon jól működik minden. Szóval Kb másfél évig biztos nem lesz vele gond. Novemberben járt volna le a garancia.
Egy kicsit a 2GB RAM ami szűkösnek érződik, de ezzel még együtt tud élni párom. Akksi most már bőven bírja, és amire neki kell bőven jó még. :)

(#165) kali válasza eurolac (#163) üzenetére


kali
legenda

Nekem Mate 10 Pro van, részben azért is vettem a feleségemnek View 10-et, mert annak a kistestvére és látatlanban is tudtam, mire lehet számítani.
Ha számodra nem probléma az árkülönbözet - pláne, ha nem is nagy összegről van szó -, akkor érdemesebb lehet a Mate 10 Pro-t venni, több tekintetben is jobb, mint a View 10.
Igény esetén leírom a különbségeket és eldöntheted, kihasznánád az előnyöket, vagy nem kimondottan, aszerint pedig melyik a megfelelőbb számodra.

(#166) Ablakos válasza kali (#165) üzenetére


Ablakos
őstag

Számomra az előlapon elhelyezett ujjlenyomat olvasó abszolút eldöntötte a választást. A hátsó tapogatás nagyon nem tetszik.

(#167) kali válasza Ablakos (#166) üzenetére


kali
legenda

Igen, valakinek ez is szempont lehet, nekem a hátlapi is jó - meg nem is a Mate 10 Pro volt az első ilyen telefonom, így megszoktam és megszerettem már korábban a hátlapit, de nem gond az ugrálás ilyen tekintetben sem -, ahogy a feleségemnek is, mert neki meg Honor 8 volt előtte, azon meg hátlapi van, de gyorsan átszokott az előlapira ő is.

(#168) Baggins86 válasza kali (#165) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Én is azzal szemeztem, de nekem is az előlapi USB+jack csati eldöntötte a kérdést. Persze jó lett volna az Amoled, fotózni nem nagyon fotózok, úgyhogy az OIS számomra lényegtelen, egyedül a desktop mód miatt szívom a fogamat, hogy az de jó lett volna, ha ebben is van.

(#169) eurolac válasza kali (#165) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia!
Igen, nagyon megköszönném ha leírnád akár priviben is a különbségeket, biztosan sokat segítene a döntésemben. :R Vagy itt off-ban, hátha másnak is segítene mert hasonló dilemmában van.

A pénztárcám nincs tele nekem sem mint nagyon sokunknak. Annyi van, hogy a munkahelyem besegít a vásárlásnál (-Áfa) mert a telóimat 85%-ban munkára használom,(email, fényképek küldése, navigáció, sok céges telefonálás,stb) 15% csak a saját használat.
Honor 9 után nekem is szimpatikusabb a front oldalon lévő ujjlenyomatolvasó, ill. autóban is praktikusabb ha tartóban van. Persze, a hátoldalit is megszoknám. Viszont ahogyan a két telefon topikját olvasom, nekem a Honor View 10 sokkal problémamentesebbnek tűnik. De lehet csak sokkal kevesebb került ki forgalomba.
Próbáltam dönteni a kijelzők miatt is. Az is forma forma: Oled beéghet, IPS-nél egyre több telefontípusnál olvasom a besárgulást, gondolom valami olcsó ragasztó miatt. Konkrétan a Honor 9 topikjában is sok panasz volt rá, de a Xiaomi telóknál is nagyon sok besárgult kijelzőről olvastam különböző tipusoknál.
Érdeklődve várnám az összehasonlításodat, hiszen neked mindkét teló rendelkezésedre áll!

# Anonymus95: köszi a tippet a P9 lite 2016-al kapcsolatban. Megnézem a garlevelét és ha még benne vagyunk a két évben mindenféleképpen beadom szervizbe. A 16 GB belső tárhely nagyon szűkös már, az a legfőbb gond vele.

Eurolac

(#170) kali válasza eurolac (#169) üzenetére


kali
legenda

Leírom majd akkor privátban részletesen.
A megjelenés napjától használom probléma nélkül a Mate 10 Pro-t - annyi, hogy időközben váltottam egykártyásról kétkártyásra -, a topikjában amikkel szembesülnek hibával, azok jellemzően külsős, harmadik féltől származó alkalmazások miatt vannak - Messenger jelzések és hasonlók, külsős billentyűzetek...stb. -, amikkel itt, vagy bármelyik másik készülék topikjában is lehet(ne) találkozni, ha kellően sokan használják, veszik észre és le is írják a problémát.
Aki jobban ismert - akár csak innen a fórumról -, azt tudja rólam, hogy nálam nagy szó, ha már ilyen sokáig (mindjárt 10 hónap) használok egy adott típusú készüléket, mert akkor annak nagyon jónak kell lennie, az utóbbi években nem sok ilyen volt és ezzel mindent el is mondtam a Mate 10 Pro-ról.
A View 10-et is nagyon jónak tartom a maga kategóriájában, bár még csak egy hónapja használja a feleségem, de nagyon elégedett azzal kapcsolatban, szerintem sokáig nem kell majd lecserélni azt sem.

[ Szerkesztve ]

(#171) Anonymus95 válasza eurolac (#169) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Legalább egy tartalék telefonnak ott lesz, jó akkumulátorral :)
A 16 GB valóban elég kevés már.
(Ha Telekomos, kérjétek ki a garancia levelét, majd a postán adjátok le. A postán kaptok egy szerviz lapot, azon jelöljétek be a garanciális javítást, majd írjátok le akkor nagyon hamar lemerül a készülék és kéritek az akkumulátor bevizsgálását.)
Ha karcos a telefon azt is jelöljétek be, mint minden más sérülést is. Lehet a végén azt is kicserélik)
Ha Ismered a menetét akkor sorry. :)

(#172) ratcache válasza kali (#170) üzenetére


ratcache
aktív tag

szia!
szerintem nem egyedül vagyok akit érdekelne, szerintem nyugodtan elfér itt, publikusan is az első kézből való összehasonlítás és tapasztalat.
egy ideje szemezek pont ezzel a két telefonnal (H8-at váltana).
ha mégis privát lenne belőle, akkor ha nem gond, kérnék egy másolatot :R

(#173) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Valószínűleg a következő frissítéskor kapjuk a GPU Turbo-t + optimalizációkat. Valószínűleg pár napon belül. Ezek szerint az Android 9 következő hónapban jön!?

(#174) Viperator


Viperator
őstag

Jó estét!

Igaz, hogy ebben a készülékben nincs GPS?

Akkor marad a Honor 10 (sima), amelyikben van GPS funkció...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#175) rjg válasza Viperator (#174) üzenetére


rjg
őstag

Ezt komolyan kérdezed? Okostelefon már több mint tíz éve nincs GPS nélkül.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#176) Viperator válasza rjg (#175) üzenetére


Viperator
őstag

Honor 6 Plus mobilomnak van GPS funkciója.

És egy kép az összehasonlításról:

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#177) Prowler válasza Viperator (#176) üzenetére


Prowler
senior tag

Nem tudom milyen weboldal amit nézel, de a telefonban van GPS és hibátlanul működik. :)

[link]

Veremivadék Undorkutya

(#178) Ablakos válasza Viperator (#174) üzenetére


Ablakos
őstag

Az Android rendszernek alapfeltétele a GPS, kamera stb. egyéb hardver elemek az eszközökben.

(#179) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Nahát ilyet se láttam még.
GPS van benne mint minden okostelefonban. Igen jól teszi a dolgát. Nagyon pontos és gyors.

A weboldalon valószínűleg véletlen elírás (vagy kimaradt). Tévedni emberi dolog, de ez már egyébként nem kell hogy kérdés legyen, fel sem kellene tüntetni ugyanis alap. Max a típusát hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#180) sharkypeti válasza Viperator (#174) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Olvass vissza a 154 sz. hozzászólástól.

OnePlus 12

(#181) Viperator


Viperator
őstag

Köszönöm mindenkinek! Valószínűleg elírás történt (pedig nem kicsi cég, Extreme D....).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#182) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Sziasztok, a 168-as GPU turbós software-t telepítette már valaki? Ha igen, bug mentes?

(#183) Anonymus95 válasza Nyiaz (#182) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Én még nem kaptam meg.

(#184) Prowler válasza Nyiaz (#182) üzenetére


Prowler
senior tag

Én ma reggel tettem fel, eddig semmi hibát nem tapasztaltam.

Veremivadék Undorkutya

(#185) mzsolty87


mzsolty87
csendes tag

Sziasztok. Melyiket vennétek Honor Play (£280) vagy View 10 (£370).
Megér a View 10 £100 felárat?

(#186) Nyiaz válasza Anonymus95 (#183) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Nekem se dobja fel, csak a FF-ben láttam. Még várok picit, ha nem jön marad a FF.

(#187) Prowler válasza mzsolty87 (#185) üzenetére


Prowler
senior tag

Infra port, 128 GB belső tároló, 6 GB RAM és jobb kamera. Plusz ugye nincs notch és elől van az ujjlenyomat olvasó. Ha ezek nem elsődleges szempontok akkor a Play jobb vétel mint a View 10 szvsz.

Veremivadék Undorkutya

(#188) Prowler válasza Nyiaz (#186) üzenetére


Prowler
senior tag

Úgy próbáltad már, hogy a 3 pontos menüben az "Utolsó teljes szoftvercsomag letöltése" opcióra mész rá? Nekem csak úgy hozta fel.

Veremivadék Undorkutya

(#189) Baggins86 válasza Prowler (#188) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Nekem úgy sem hozza fel :(

(#190) Prowler válasza Baggins86 (#189) üzenetére


Prowler
senior tag

Lehet, hogy otthon később lesz elérhető, nekem is csak múlt pénteken jött fel a frissítés (angol kártyám van).

Veremivadék Undorkutya

(#191) Anonymus95 válasza Nyiaz (#186) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Még nekem sem dobta be a frissítést se így se úgy.

(#192) Nyiaz válasza Anonymus95 (#191) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Nem dobja fel még itt az elmaradott keleten :)

(#193) Ablakos


Ablakos
őstag

Az ujjlenyomat érintése nem lassú/nehézkes(ebb), mint a honor 10-nek vagy más huawei telefonoknak? Videós tesztekben néha utalgatnak erre, de inkább adok a valóban használók véleményére.

[ Szerkesztve ]

(#194) rjg válasza Ablakos (#193) üzenetére


rjg
őstag

Nem. Nálam tízből tízszer azonnal felold. Ha vizes ujjal próbálom, akkor nem.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#195) Anonymus95 válasza Ablakos (#193) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Szerintem szokás kérdése.
Valaki a hátsóra esküszik, de én (is) az előlapit preferálom. Első ujjlenyomatolvasós készülékem. Minden alkalommal beenged. Páromnak hátul van az ujjlenyomatolvasója, de ritka mikor elsőre beenged.

Nedves kézzel még megy, de vizessel már nem.
Úgy tudom a Honor 10 ultrasonic-os.

[ Szerkesztve ]

(#196) Nyiaz válasza Ablakos (#193) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Nincs vele semmi baj.

(#197) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Érdekesség:
A FirmwareFinder-ben eltűnt a GPU Turbo-s utolsó frissítés. Helyette ugyan olyan számú (B168) rom van fent, ami a leírását tekintve rollback romhoz hasonlít. Csak full verziószámú van (2.89 GB),minden adatot töröl, visszaállít alapra és Android 8.0 (EMUI 8.0) állít vissza. Ezek voltak a leírásában.

(#198) kali válasza Anonymus95 (#197) üzenetére


kali
legenda

Ilyenkor új (fő)verzió ígérkezik hamarosan, 8.1, netán 9.0.

(#199) Anonymus95 válasza kali (#198) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Úgy tudom október környékén kapnánk az Android 9.0-át. Én is erre tippeltek és hát logikus is, csak az nem hogy a GPU Turbo-s frissítést miért vették le? Akkor most szeptemberben nem is kapunk semmit?

(#200) PZoli76


PZoli76
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok,mivel Honor View 10 és Mate 10 Pro között vacillálok.. A View 10 video felvételi minőségére érkezett már javítás stabilizálás terén? Mert Youtube teszteken elég remegős,ha sétálva vesznek fel videot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.