Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24536576


#24536576
törölt tag

3 óra zenehallgatás = barátságos üzemidő?

(#2) #95462144


#95462144
törölt tag

Egy kicsit drágának érzem ezt, mivel közel azonos áron elérhető az ATH-CKS5TW. És azért ott a spec lényegesen jobb. Csak az mégis ATH jóval nagyobb tapasztalattal, ami a hangzást illeti. :)
Mondjuk nyilván egy meghallgatást ez a Honor is megérhet...

[ Szerkesztve ]

(#3) metaa válasza #24536576 (#1) üzenetére


metaa
tag

nekem is ez szúrt szemet, szörnyen kevés

(#4) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Milyen érdekes, hogy mindenki ezt a zuhanyfej kialakítást majmolja, jobb stabilitás illetve nagyobb akksi lehetőségére hivatkozva.
Régóta szemezek egy Jabra Active 75t-vel, ahol a gyártó teljesen másképp gondolkozik.
Ők arra mennek, hogy semmi ne álljon ki az ember füléből, ráadásul ip57-es a cuccuk, és hogyhogynem az akksiidő is több mint a duplája (7,5h).
Ráadásul Jabra a zajszűrés helyett az ambient módot propagálja (beengedi a környezeti zajokat), ami szerintem jóval nagyobb biztonságot ad (kisebb eséllyel üt el az autó pl.).
Szerintem ezek a TWS cuccok nem az audiofil szegmenst célozzák, mert ott talán el tudnám jobban képzelni az ANC-t.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#5) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

....csak a dobozban vannak rosszul a kis fülesek. A bal fülhöz valót kénytelen vagy jobb kézzel kivenni, mert csak azzal esik kézre, így keresztben átnyúlva kell berakni a bal fülbe (és ugyanez igaz a jobbra is csak fordítva).
A visszarakásnál ez ugyancsak nehézkes.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#6) #95462144 válasza Surfym@n (#4) üzenetére


#95462144
törölt tag

Azért a Jabra más kategória, kicsit nagyobb neve és tapasztalata van ebben a szegmensben.
És egy audiofil fejében szerintem meg sem fordul, hogy TWS cuccot használjon én legalábbis biztosan nem hallgatnék ilyenen flac vagy wav hangfájlt csak, ha muszáj, de az akkor sem lesz olyan, hogy kihalld a különbséget, ebben az árkategóriában biztosan nem.

(#7) pusszycat válasza M_AND_Ms (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Élőszőr jobb kézzel kiveszed a jobb füledbe valót majd jobb kezedbe véve a dobozkát bal kézzel kiveszed a bal füledbe valót... :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Ezekiell válasza pusszycat (#7) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez olyan, mint a "rosszul fogod" térerő-gebasz anno az iPhoneoknál... :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#9) Picco


Picco
addikt

" Külön említést érdemel, hogy az illesztékek a szokásosnál hosszabbak is, így a vetőcső vége fizikailag kicsit távolabb lesz a fülünktől még tökéletes illeszkedés mellett is, így segítve a tágasabb térérzetet zenehallgatás közben."

Hogy micsoda? :F

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10) M_AND_Ms válasza pusszycat (#7) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pont ez a nehézkes. Jobb kézzel a dobozból a jobb oldali fülest, aminek a szára pont balra áll....tehát vagy bal kézzel veszed ki, vagy jobbal, de akkor a csuklódat kell kitekerned, hogy úgy tudd megfogni, hogy a szárat fogva a fülbe dugandó rész felül legyen és azt könnyedén be tud rakni a füledbe....
Ugye a dobozt úgy tartod magad előtt, hogy a kinyitott a fedele a tőled távolabbi részen van?(ahogy a cikk is mutatja a képen)
A jobb fülesnek a baloldalon kéne lennie a dobozban, jobbra álló szárral, így azt jobb kézzel megfogva pont irányba áll és rakhatod a jobb füledbe. Pl a Blitzwolf így csinálja
[link]
Ne feled ezeket a manővereke sokszor az utcán, buszon, vagy egyéb nyilvános helyen állva végzed el

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11) Noukoum válasza M_AND_Ms (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem hozzá lehet szokni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) #46774016


#46774016
törölt tag

Ezek kb hogy szólnak egy 100k körüli Sony vagy AKG füleshez képest zenei szempontból?

(#13) Bibby


Bibby
addikt

Inkább az érdekelt volna, a Freebuds3-hoz képest mit tud, nem a flypods lite-hoz.

Ελευθερια η θανατος

(#14) Plug Life


Plug Life
aktív tag

„A kodektámogatás értelemszerűen SBC-re és AAC-re korlátozódik, teljesen vezeték nélküli kategóriában jelenleg nincs jobb alternatíva, aki az AptX vagy az LDAC elérhető bitrátáját szeretné élvezni, az gyártótól függetlenül másmilyen kialakítású eszközt kell keressen.”

A Sennheiser Momentum TWS pl. tud aptX-et...

(#15) moleculez


moleculez
veterán

iOS-szel hogy csatlakozik? Ahogy kinyitom (nyilván elôzetes ismertetését követően), vagy hogy? Akksi töltöttsége(ke)t mutat iOS alatt?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) SlayerPrince válasza Surfym@n (#4) üzenetére


SlayerPrince
tag

nekem Jabra van, teljesen minden szinten elégedett vagyok vele.
és teljesen újjúl vettem olyan 35000 forintnak megfelelő összegért.

(#17) <Adamsky> válasza Picco (#9) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen, ennél a mondatnál kicsit nekem is felszaladt a szemöldököm.
... és ennél is: "A kodektámogatás értelemszerűen SBC-re és AAC-re korlátozódik, teljesen vezeték nélküli kategóriában jelenleg nincs jobb alternatíva ... " - mi van?
Majd folytatja: " ... aki az AptX vagy az LDAC elérhető bitrátáját szeretné élvezni, az gyártótól függetlenül másmilyen kialakítású eszközt kell keressen." - mi az, hogy másmilyen kialakítású? Úgy érti, hogy ilyen "nyeles" almautánzatból ne lenne AptX-es (már, hogy ne lenne)? Vagy, akkor mire gondolt a költő? :F

(#18) Picco válasza <Adamsky> (#17) üzenetére


Picco
addikt

tavaly en sem nagyon talaltam ismert markaktol tavaly,TWS+adptx HD parositast, ezert vettem O+ Bullets 2-t.
ezek ugye eleg elerhetoek over ear es in ear kialakitasban sokkal konnyebben.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#19) Fall-N


Fall-N
veterán

Én csak azt nem tudom megérteni, hogy minek vegyek egy ilyen "márkás" TWS-t horror áron, amikor a kevésbé márkás, de jó minőségű másik kínai márka fele ennyiért jobb hangzást tud AptX-szel. A rongyosra ajánlott Tronsmart Spunky Beat még hazai beszerzéssel és garanciával is fele ennyiből kijön.

Vagy akkor rádobok még valamennyit és van Samsung Buds+ vagy Jabra Elite széria.

(#20) Ezekiell válasza Fall-N (#19) üzenetére


Ezekiell
veterán

De mondjuk abban nincs ANC (van akinek ez fontos).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21) M_AND_Ms válasza Noukoum (#11) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Persze, de akkor is ez egy rossz tervezés....na pont ezért értékelem azon gyártók termékeit, ahol látszanak azok megoldások, amik arra engednek utalni, hogy gondolkoztak is a mérnökök, nem csak ész nélkül másoltak úgy, hogy észre se vettek lényegi dolgokat

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#22) strogov


strogov
senior tag

És akkor pár hónap és ez is csak huawei telefonnal fog megszólalni? Mostanában ez a gyártó szokása.

(#24) brigcs


brigcs
csendes tag

Sziasztok!
A korábbi párbeszédhez: igen, borzasztó, hogy pont fordítva áll a dobozban a fülesek szára, mint ahogy kézre esne... próbálom rászoktatni magam, hogy magát a dobozt tartsam fordítva (tehát magam felé nyitom a tetejét), úgy kényelmes :D

Nagyon szeretem a fülhallgatót, a zajszűrő funkció zseniális, főleg tömegközlekedés közben hasznos, és a hangzása is tökéletesen megfelel számomra.

Egy problémám van vele: folyamatosan azzal szórakozik, hogy amikor használat után visszateszem a dobozba a füleseket, csak az egyiket tölti fel, a másikat nem. Eleinte a jobb oldalit nem töltötte, aztán átállt a balra, de néha tök random váltogatja. :W
Ha figyelem telefonon az appot amikor elrakom, látszik, hogy a jobb fele a tokba kerüléskor azonnal tölteni kezd, a bal viszont nem, azt meg kell mozgatnom, hogy rendesen érintkezzen és tölteni kezdje.

Nyár elején vettem, eleinte teljesen rendben működött, aztán pár hét után bekattant.
Találkozott más is ezzel a jelenséggel? Szoftverfrissítés okozhatja a problémát, vagy valószínűbb, hogy véletlenül odavertem valahová, és az tett be neki? Érdemes megreklamálni, hogy cseréljék ki, vagy éljek együtt a kényelmetlenséggel, hogy nem tudom szimplán csak beletenni a füldugókat a tokba aztán zsebre vágni, hanem nézegetnem kell a mobilomat, hogy vajon tölt-e rendesen? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.