Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) 7Heads Drago válasza joey04 (#246) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ebbe kár belemenni.
max kigyullad esetleg beég a kijelző vagy netán a színek el vannak húzva.
Eléggé gáz amikor egy 250-300k telora megjelenés után egyből update kell mert rosszul van kalibrálva. (S8)
Ha te játszol jó neked, én nem érek rá. Ha neked ez kell vedd meg, de felesleges ezt olyan helyen ajnározni ahol senkit se érdekel a samu. Örülök neki hogy tetszik. Ha érdekelni fog a samsung be fogok nézni az illetékes topikba. Érdekes hogy samsung topikokba én nem oltogatók senkit se hogy mik a hibái az adott telonak. Még nem tart ott a samu hogy hibátlan lenne. Pá-pá a samu topikban

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#253) joey04 válasza 7Heads Drago (#251) üzenetére


joey04
titán

Kár belemenni, de azért belemész. A Note 7 ügyét nettó trollkodás felhozni. Visszahívták, letiltották, cserét és ajándékokat ajánlottak fel. A Huawei is így kezelte volna vajon? Remélhetőleg nem lesz rá alkalom, hogy megtudjuk. A beégés amoled sajátosság ami felhasználás függvénye is. Az S8 rossz kalibrációjának nem olvastál utána ezek szerint, de még szarul kalibrálva is jobb a képe mint egy honor 8.nak. Na hasonló vagdalkozásokat én is tudok. Pedig még nem csak nem is vagyok samu párti, hiszen almám van. Na ebben viszont tényleg kár belemenni. Ja btw attól nem leszel komoly, hogy benyomod a jó neked, hogy tudsz játszani, én nem érek rá dumát. Ha csak annak az időnek a negyedét játékkal töltenéd amennyit fórumozásra szánsz, akkor hidd el zavarna, hogy akad a real racing. :P mellesleg édes mindegy játszol-e, azonos áron jönnek, az egyiknek alkalmas a hardvere komoly 3d alkalmazások gond nélküli futtatására, a másiknak nem. Ja és a hab a tortán, hogy ez is a te megjegyzésedből indult ki, hogy vas nem minden mert csak az optimalizáció számít.

Még nem tart ott a samu hogy hibátlan lenne.
Ezt nem is mondtam.

A többit meg kitárgyaltuk a Sony topikban. Ha valaki véleményez és arra ellenvélemény jön, akkor abból vita lesz. A szereplők és a vehemenciájuk dönti el, hogy mennyire hosszan és milyen hangnemben. Miattad általában elég hosszan és elég csúnya hangnemben szoktak lezajlani ezek a beszélgetések.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#254) Bailey


Bailey
senior tag

Vajon ez a telefon milyen üvegből van? Ezt nem említik sehol a hivatalos Honor oldalakon. Az Android Authority tesztjében kiemelik hogy nincs védelem, a Corning oldala szerint viszont Gorilla Glass 3 van rajta. Ha jól emlékszem a Honor 8-nál olvastam azt hogy vagy GG3, vagy pedig valami hasonló japán megoldás védi, hogy melyik az régiófüggő. Vajon ennél mi a helyzet?

(#255) bedibazsa válasza Bailey (#254) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Én több helyen olvastam, meg videóban is volt, hogy GG3 van elől-hátul rajta.

(#256) ThorsHUN válasza joey04 (#253) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Tovabbra is mondom, a hardver ereje kozti kulonbseg nem csak a jatekok vagy gyorsasagban nyilvanul meg, hanem az idotallosagban is.
Aki evente csereli a mobiljat annak nyilvan ez mellekes szempont, de en nem igy gondolkodom.
No meg a miert adsz mennyit kerdes.

(#257) #16820480 válasza joey04 (#253) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem, a Huawei talán úgy kezelte volna, mint a Canon 5D-vel lőtt P9 tesztképnél, vagy az EMMC-vel szerelt, UFS-nek reklámozott telefonoknál ;] Igazából nem is lassabb, meg jó az úgy, meg nem úgy gondoltuk.

(#258) Ricardo válasza 7Heads Drago (#249) üzenetére


Ricardo
félisten

Én csináltam pár fotót a hatossal is, és tetszett az amit ki lrehetett belőle hozni.

Itt és itt Találsz néhányat ha rákeresel.

(#260) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok. Mik a tapasztalatok, vélemények a telefonnal kapcsolatban? Filózom nagyon rajta. Kamera mennyire gyenge pont?

E között és a Oneplus 5 között vacilálok... De Oneplusnál a kamera a gyenge pont.

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#261) Aryon87 válasza Ricardo (#247) üzenetére


Aryon87
félisten

Emlekezz vissza a fotosban is ment a nyekerges a H8-al, mert az elejen nem remekelt a kamera. Nezd meg most hol van, plane raw kepessegeket illetoen. Mar nalam is nagyon jo volt marciusban.
Kb ez lesz a H9-el is, mire beszerzem, qrva jo lesz a mostani szinttol, amik szerintem jok. En pl a MA-s kepteszteket meg se nezem amiket betesznek..

7headsdragon: Samusokkal kar vitazni. Hiaba probalod oket meggyozni arrol hogy az eg az kek, es nem lila.. nekik lila es punktum :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#262) *RLaci* válasza Aryon87 (#261) üzenetére


*RLaci*
addikt

Persze három hete még Snyócat akartál venni...... :C

(#263) ThorsHUN válasza Aryon87 (#261) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ez nem Samus kerdes. Joey megrogzott iPhone-os en meg markafuggetlen vagyok.

(#264) 7Heads Drago válasza joey04 (#253) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én vagyok a troll és ott tartunk hogy a honort szarnak tartod játékra alkamatlan és csak samsung s7-től felfelé lehet játszani. Hát még érni fognak meglepetések az életben. A játék tudásod a való életben pont semmit se ér, és az azzal eltöltött időt pedig a saját szereteidtől veszed el.
A note 7 téma pont annyira trollkodás mint a huawei hátértár sztori. És ezt is te kezted. Senki se kérdezte.
És persze megint miattam. De ti akik olyan témát feszegettek aminek semmi köze sincs a témához az rendben van. Sőt mi több még jogos is, mert még kevés a user és ilyenkor egy fórumon lehet. Ezek után fáradj át egy másik topikba ahol a számok azt mutatják, hogy a huwei eladásai szépen nőnek, az apple meg a samsungé meg nem épp előre mutat. De persze nyilván ezt is meglehet magyarázni. Nyilván jobb szeretik az emberek a "real racingra alkalmatlan" telokat. De az is lehet, hogy van élet a fent említett játékon is túl. :K
Dehogy örüljél: [link] Ez még mate 8, kirin 950, 3gb ram. Szegény gyerek nem is értem hogy bír vele.
Ha almád van akkor az se amoled. Most direkt kínzod magad egy hulladék kijelzős telóval? Kész fakír vagy... :C
A saját időmet meg hagy oszam már be én. Én se adok neked tanácsokat ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#265) 7Heads Drago válasza Aryon87 (#261) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Lehet hogy neked van igazad. (képekre)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#266) Bailey válasza bedibazsa (#255) üzenetére


Bailey
senior tag

A magyar Huawei ügyfélszolgálat azt mondta hogy valamilyen Gorilla van rajta, de elég bizonytalan volt, a Honor Uk pedig azt írta hogy nincs információjuk milyen üveg van rajta. Valamit nagyon sumákolnak, ha lenne rajta GG akkor nem így reagálnának. Így viszont nagyon gáz, mert a tempered glass kijelzővédők nem igazán passzolnak a 2.5D üveg miatt. Ha meg tényleg eljátszották egy 150 ezres telefonnál hogy sima üveget tettek rá az szégyen.

[ Szerkesztve ]

(#267) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Most nyomkodtam meg a H9-et, fullra egyben van, nagyon tetszett. És, ami fontos számomra, alig csúszott.
Viszont a gyári műanyag tok szánalmasan karcolódik. :D

[ Szerkesztve ]

(#268) 7Heads Drago válasza bedibazsa (#267) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hol sikerült hozzá jutnod?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#269) bedibazsa válasza 7Heads Drago (#268) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Telenorban dolgozom, behozta a Huawei-es kolléga megmutatni, meg majd mini-tréninget tartani róla.

(#270) 7Heads Drago válasza bedibazsa (#269) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Akkor ezek szerint nálatok lesz. Mikortól várható?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#271) bedibazsa válasza 7Heads Drago (#270) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Hivatalos még nincs róla, de én úgy gondolom, lesz augusztustól. A H8-at kifutó modellnek írja az árlista. Remélem, lesz szép kék és akkor viszek egyet a dolgozói csomagommal. :D

(#272) no more válasza 7Heads Drago (#264) üzenetére


no more
addikt

*khm* Azért az iPhone kijelzője eléggé brutálisan tökéletesre van kalibrálva. S8 után a 2. legjobb Displaymate szerint.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#273) 7Heads Drago válasza no more (#272) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mindegy. Páran el vannak szállva az amoledtől. Szóval előttem leégett az apple. Ilyen gázos kijelzővel hogy lehet telot gyártani. ;]
A 8S-ben majd javítják ezt a hibát.
Persze a kontároknak jó az ips is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#274) no more válasza 7Heads Drago (#273) üzenetére


no more
addikt

Egy Honor és egy iPhone IPS-e között óriási a különbség! Főleg, miután láttam a H9 és P10 kijelzőjét...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#276) joey04 válasza 7Heads Drago (#264) üzenetére


joey04
titán

a honort szarnak tartod játékra alkamatlan és csak samsung s7-től felfelé lehet játszani
nem írtam ilyet ne hazudj kérlek.

A note 7 téma pont annyira trollkodás mint a huawei hátértár sztori
tehát te magad is úgy viselkedsz, mint azok akiket elítélsz.

És persze megint miattam.
Miattad IS. Pont annyira vagy hibás a kialakult helyzetben mint a másik fél, trolkodsz, offolsz és minden egyéb, csak képmutató módon előadod, hogy ez milyen rossz dolog.

Most direkt kínzod magad egy hulladék kijelzős telóval?
displaymate teszten a legjobb IPS kijelzős telefon lett az iPhone 7. De ez csak úgy mellékvágány. Látom szelektíven olvasol, de segítek: szebb a kijelző (nem amoled vs ips különbségről beszélek). ezt írtam.

Én se adok neked tanácsokat ez ügyben.
Nem, te csak elítélsz. És itt sem a lényeget fogtad meg, mert az ez lett volna: mellesleg édes mindegy játszol-e, azonos áron jönnek, az egyiknek alkalmas a hardvere komoly 3d alkalmazások gond nélküli futtatására, a másiknak nem.

A lényeget továbbra is tartom: Más szemében a szálkát is, a sajátodban a gerendát sem veszed észre, mert pont azt csinálod amit elítélendőnek tartasz, csak te képmutató módon elítéled az ilyesmit. De azért csinálod.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#277) szkaroly


szkaroly
senior tag

Egy moderátor igazán tehetne végre valamit hogy ez az értelmetlen offtopic szájkarate befejeződjön végre.

Poco X3 Pro

(#278) 7Heads Drago válasza szkaroly (#277) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én már jeleztem nekik egy másik esetben. Nem érdekli őket. Csak ha vér folyik már. :DD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#280) 7Heads Drago válasza joey04 (#276) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem tudom feltűnt a topik cím? Kérdezte valaki milyen kijelző van az S7-ben vagy az iphoneban? Nem érdekel a szálkád. Azt veszel amit akarsz. Ellenben én nem megyek át ócsárolni egy ólcsobb telo topikjába, hogy hú de gáz ez meg az. Nekünk jó ez is.
7S után nyilvánvaló hogy nem honor 9 az álmod. De akkor minek vagy itt? Simán csak trollkodni.
A kijelzőre annyit írtál hogy laggol rajta a játék. Én meg linkeltem neked a mate 8-at a játékkal. Sajnos én nem látom az általad említett lag-ot. De ennek ellenére én nem azt mondom hogy hazudsz, hanem hogy valótlant állítasz. :) Főleg hogy a honor 9-ben jóval erősebb a gpu.
De persze aggas rám csak jelzőket.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#281) Aryon87 válasza *RLaci* (#262) üzenetére


Aryon87
félisten

Csak akartam. De nem tettem :N es jol tettem :)) :B

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#282) TODI1111 válasza Aryon87 (#281) üzenetére


TODI1111
addikt

Pedig az S7 edge-el jó fotókat csináltál és ha jól tudom az is samsung. Azt sem a kamerája miatt cserélted le (saját bevallásod szerint) hanem mert nagyon törékeny.

(#283) Aryon87 válasza TODI1111 (#282) üzenetére


Aryon87
félisten

Igy van. Azt csak a kamera miatt szerettem, konnyu volt vele fotozni. :)
S8ra megbmar a tulzott hype miatt nem mentem. De off vege, nem ide valo, es nem szabad rosszat irnom a Samurol :))
Bar nincs is mit irni rosszat rola. Csak annyi: Samu..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#284) nrg_52


nrg_52
addikt

Komolyan, hagyjatok mar az eshetet meg az esnyocat. Szivbol orulok, hogy elegedettek vagytok vele, de szeretnek mar vegre a honorrol is olvasni valamit a sajat topikjaban, nem ezt az ertelmetlen farokmeregetest.😂

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#285) joey04 válasza 7Heads Drago (#280) üzenetére


joey04
titán

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#286) Aryon87 válasza nrg_52 (#284) üzenetére


Aryon87
félisten

+1

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#287) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Tenyleg be lehetne fejezno ezt a szart.
Ha ttszik ha nem telot ketfelekeppen veszel.
Vagy azt mondod hogy ezt es ezt tudja hardveresen kameraban (specifikaciok es kepessegek alapjan) vagy aszondod higy ennyim van es ezert akarol telot.
Akarhogy is a piacon ossze fogod merni vagy az adott penzert kaphato telokat vagy az adott kepessegeket megugro telkkat ar ertek alapjan.
Van aki kizar bizonyos markakat van aki preferal markakat ezert vagy azert.
Lehet h nem tetszik es valoban teves egyetlen marka vagy telefon elonyet hangsulyozni folyamatosan offtopikkent, de jelenleg nem ez megy hamem egy ovodas musor.
Ignoraljatok hetfejut, tokfolosleges reagalni ra mert vagy nem erti meg vagy nem akarja megerteni.
Senki sem arrol beszel, hogy ez egy szar telo vagy ami ebben van az egy fos.
Csak annyi hogy a piacon van jobb megoldas is ennyiert (halkan hozzatennem, higy ha a vmallos francia kinalat lenne idehaza is kussolnek)

Technikai dolgokon lehet vitazni de ha valakit nem lehet meggyozni hagyjuk ra. Pls.

Aryon:
A gsmarenan a H8nak a tesztkepei az elejen is sokkal jobbak lettek mint a H9e. Tehat a H8 korai verziojaban is jo volt ehhez kepest ezert nem varnek nagy eredmenyt az ido mulasatol

(#289) Dr. 444Hertz válasza Maffia91 (#260) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Valószínűleg annyira nem rossz a helyzet, mint amilyennek tűnik a tesztképek alapján.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#290) Pystyke


Pystyke
tag

Tapasztalt Honor tulajként,
(Az megjelenés hetében vett H6,és
Nemrég vásárolt H8)
Szerintem a páros számú Honor-ok a jók...
Sem a 7-es, sem a 9-es kapcsán
nem kapott el a birtoklási vágy...
Nem mondom, hogy rossz telók, de...

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#291) 7Heads Drago válasza nrg_52 (#284) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én befejeztem.

A kínai verzióra már update is van: [link]

Pystyke: A 7-es nekem se tűnt jó alternatívának a 6 után. Csak az erősebb proci meg a leolvasó engem nem vonzott be.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#292) Hubzsi


Hubzsi
tag

Olvasom a külfőldi teszteket, a kamera nem nagyon kap lehúzást sőt általában jónak minősítik. A teszt képeket nézegetve en se latok különösebb nagy gázt. Nekem egy p9 lite (2016 ) ot váltana, ahhoz képest meg durva a különbség persze nem egy kategóriát képvisel a 2 vas.

(#293) #03740288 válasza Hubzsi (#292) üzenetére


#03740288
törölt tag

Ha egy full hd-s monitoron nem egy negyed 4k felbontású képet nézel (ami természetesen nem belenagyítás,csak eredeti méret), akkor szerintem egész jó képe van.

(#294) 7Heads Drago válasza Hubzsi (#292) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Néha nem vágom, hogy sikerülnek ennyire rosszul a Ph-s teszt képek. Másik márkánál is volt már hasonló eset.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#295) m1lan válasza joey04 (#240) üzenetére


m1lan
őstag

mert az app indításban jobb a samu

Itt egy összesített gyorsaság/akku/RAM kezelés/hő összehasonlítás, 25-14 eredménnyel győzött a Honor 8 az S7 Edge ellen.
Itt egy másik, ahol még a jelenlegi csúcs S8+ is elvérzett a Honor 8 ellen 27-53 eredménnyel, ebben a tesztben ráadásul pont az appok megnyitásának sebességét és a RAM-ból történő visszatöltést vették figyelembe.
Ez alapján pariban van a sokat emlegetett iPhone-nal, konkrétan egy 6S-sel, amin az iOS-t nem tudod úgy meghackelni, hogy lassabb legyen.

Nyilván nem teljesen reálisak ezek a tesztek, és nem is mondom, hogy nincs olyan helyzet, amikor a Samsung nyer, de egy 140.000 forintos telefont hasonlítunk egy 240.000 forintoshoz, ha az újkori árukat nézzük. Nem egy kategória, de tulajdonképpen mégis.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#296) joey04 válasza m1lan (#295) üzenetére


joey04
titán

A sebességtesztről leírtam a véleményem, az egy szempont. Újra ne menjünk bele, ha érdekel olvass vissza, vagy vitassuk meg a ring topikban. Az árakat viszont ne ferdítsük el, most egy árban vannak. Nem érdekes mennyi volt a nyitóár, ha egyszer valaki most akar választani.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#297) m1lan válasza joey04 (#296) üzenetére


m1lan
őstag

Nem ferdítettem el semmit. A Honor 8-ról és az S7 Edge-ről volt szó, legalábbis én ezt a két típust hoztam fel. Előbbiért 140.000 forintot, utóbbiért 240.000 forintot kértek, amikor piacra kerültek. Most is pont ekkora a különbség, csak azóta nyilván vesztettek az értékükből. Az, hogy a Honor 9 árán van tavalyi csúcskészülék az S7 személyében, ami sok szempontból jobb nála, az nem vitás.

Nem volt célom, hogy vitát gerjesszek, szimplán annyit szerettem volna megjegyezni, hogy a kevesebb néha több, vagyis hogy a papíron erősebb vas sokszor alul marad a gyengébbel szemben, vagy legalábbis nincs akkora különbség, amit a számok mutatnak.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#298) joey04 válasza m1lan (#297) üzenetére


joey04
titán

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#299) nrg_52 válasza joey04 (#298) üzenetére


nrg_52
addikt

A h8 rocoggel tudnek vitatkozni, de nem teszem. Eros tulzasok vannak mindket reszrol. Engedjuk mar el, de komolyan. Lassan kezdem azt hinni, hogy ovisok vagyunk. Meg is keresem a gyerek kis piros motorjat es csapok egy kort a haz korul. 😂

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#300) 7Heads Drago válasza nrg_52 (#299) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Csak a displaymate tesztet ismeri el. A többi mind kamu, a felhasználók meg hazudnak még maguknak is. Nekem ezt írta. Ő eldőntötte hogy röccög és kész. :D
Halkan jegyzem meg: A sony topikban csak külön moderatori kérésre álltak le.

Ettől lényegesen fontosabb:
Gondolkozol a váltáson? Én nem érzek benne annyi pluszt most mint amivel drágább.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.