Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Doki42


Doki42
őstag

Jó cikk.. ✌️
De inkább redmi 6....😎 :N

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#2) shifty!


shifty!
senior tag

Köszi a teszt! Egész kultúrált készüléknek néz ki, ez a szín jól is áll neki, bár élőben az anyaghasználat valószínűleg nem olyan nagy poén mint képről, tapintás nélkül...
Bár ezt a Snapi 430-at hogy melyik hátsó polcról porolták le - és hogy miért - velős kérdés. Teljesítményben ezen az árszinten rendben van, de fogyasztás és az időállóság szempontjából aggályos...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#3) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Eleje tetszik.Jó az ár is.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#4) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Huawei Mate 20 tesztet a népnek! :B

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#5) AliceWake válasza MikeWazowski (#4) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Folyamatban ;)

Non omnis moriar.

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó kis telefon. Ár kategóriájában nem tűnik rossz vételnek. Régen szerettem a Mediatek megoldásait (2013-ban és 2014-ben, a GPS volt tré bennük csak), de mára már versenyképtelen lett, így még ha csak a 430-as is, de örülök a QC SoC-nak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) MikeWazowski válasza AliceWake (#5) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Előre is köszönöm!

Jövő héten tervezek venni egyet, addig jól jönne a teszt. Vagyis hát segítene.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8) forgonati


forgonati
őstag

Ez miben jobb egy öregebb Redmi 4x-től? Ugyanaz a hw de abban nagyobb akku meg jobb kamera van. Német ebayen az még 30 alatt is lőhető újonnan garival. Max ott a kijelzőaràny más...

Keelah Se'lai!

(#9) Dovloran


Dovloran
senior tag

Szerintem a Meizu-nak pont, hogy van készüléke ebben a kategóriában. M6 Note.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#10) atike


atike
nagyúr

Tényleg nem rossz teló.

(#11) janeszgol válasza Dovloran (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Hardveresen impozáns a Meizu kínálata, de ahogy olvasom a topikokat szoftvert a mai napig nem tudnak írni.
Pedig már lenne egy M6-om.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) #81733120 válasza shifty! (#2) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nekem az Y7 Prime-omban szintén 430-as van, teljesen jó. Nem laggol, nem fagy, bár ez gondolom az EMUI-nak is köszönhető. Akku szempontjából sem tapasztaltam nagy gázt, 3000 mAh-ás akksi van benne, és 6"-os kijelzője van, s még így is elmegy egy napot. :K

Teszthez: Szerintem ennyi pénzért nagyon jó választás, bár részben öngól is a Huawei részéről, mivel drágábban kiadták az Y6-ot - jó, már egy szinten vannak -, amiben meg Snapdragon 425 van és 2/16-os kiszerelésű. A Meizuban és a Xiaomiban található második kamera se érdekel engem, én inkább már ezt venném. Ha Huawei név alá dobták volna, akkor még nagyobb népszerűségnek örvendhetne ez a mobil, hisz átlagfelhasználónak teljesen jó, és még az ára is barátságos.

[ Szerkesztve ]

(#13) ates


ates
aktív tag

Egész jó kis készülék lett aminek szívből örülök, de belegondolva inkább egy R6 egy ötössel olcsóbban v. egy Mi A2 lite egy ötössel drágábban, nem is beszélve a Meizu M6 Note-ról ami már jóságban az eper fagyit súrolja a jelenlegi árán. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Solten


Solten
addikt

Jo kis telo ennyiert. A QC 430 kisse szurja a szemet de inkabb mint Mediatek.

Saor Alba

(#15) Noukoum válasza #81733120 (#12) üzenetére


Noukoum
veterán

Y6-ból így is több fog fogyni, mint ebből:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) dokee78


dokee78
félisten

Valaki tudja,hogy a Telekom a 2 vagy 3 GB-os verziót árulja?

(#17) ORCA58 válasza dokee78 (#16) üzenetére


ORCA58
addikt

A ha lehet hinni az árukeresőnek [2/16k] [3/32] Akkor 3Gb lehet mert 32 GB belső tárhelyet írnak.
Viszont a teszt szerint nincs gíroszkóp és NFC. A T-szerint van NFC és giroszkp, A gsmarena szerint viszont csak giroszkóp van.
Az tény, hogy más modelleknél EU-ba szállított telókba volt NFC egyébként nem.
Hogy mi az igazség? :F

[ Szerkesztve ]

(#18) judas13 válasza ORCA58 (#17) üzenetére


judas13
addikt

Mondjuk egyáltalán nem mindegy tényleg. Jó lenne tisztán látni ebben.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#19) Dovloran válasza janeszgol (#11) üzenetére


Dovloran
senior tag

Ezzel egyetértek. Ez az egyetlen negatívum.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#20) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

"Összességében az EMUI továbbra is egy jól használható, kezdők és haladók számára egyaránt felhasználóbarát felület (...)"

Ezzel azért tudnék vitatkozni, szerintem kevés átláthatatlanabb és bonyolultabb felület van az EMUI-nál, plusz sosem értem kinek jó, hogy egy rakat játékdemó és felesleges szoftver (eBay, Netflix, stb.) van előre telepítve. :N

Egyébiránt összességében, ezért az elkért árért nem rossz ez a mobil, egyedül a kamera nagyon hulladék csak, ami azért szempont lehet egy belépő usernél is.

[ Szerkesztve ]

(#21) atike válasza Mr.Silkó (#20) üzenetére


atike
nagyúr

Használj Samut, majd meglátod... :)

Nekem még Mate7-em volt anno - az elején tartottam az EMUI-tól de nagyon megszerettem, nagyon kézreállt benne minden.

(#22) izgimozgi


izgimozgi
csendes tag

lehet én vagyok a béna. De a videó alapján sem tudom kihúzni a sim tartót. Vki szájbarágósan leírná, hogyan tegyem bele a kártyámat?

(#23) izgimozgi


izgimozgi
csendes tag

végül csak sikerült rájönni, hogyan kell a sim tálcát kiszedni.. A mobil nagyon tetszik, kivéve ez a része. Elképzelni nem tudom mi jó van abban, hogy a felhasználót megakadályozzák az akksi cseréjében.Miért jó az nekem, ha azért is fizetnem kell, meg szervízbe kell mennem, hogy aksit kicseréljenek.Egyéb problémám nincs. Könnyen kezelhető, nem melegszik, nem fagy le. Szeretem.

(#24) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Úgy látom nincs itt valami nagy élet, ki hogy van megelégedve a telefonnal? Én Doogee X5 Pro-ról váltottam, annál csak jobb lehet. Készenlétben is jobb, most átlagos használattal 34 óra üzemidőnél járok, ebből 7 óra a screen-on-time.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#25) elfelejtette válasza elfelejtette (#24) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kicsit elfoglaltabb voltam tegnap és ma, így ez a töltési ciklus 42 órás üzemidő lett 6 óra SOT-mal.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#26) Kriszti989 válasza elfelejtette (#24) üzenetére


Kriszti989
újonc

Megvagyok vele elégedve maximálisan. Gyors, nincsenek akadozások. Üzemideje is egész jó. Kijelző rendben. Játékokban csak a leghardver igényesebbek nem futnak elegendő fps el. Xperia e5 ről váltva nekem nagyon jó. Egyedül a hátlapi kamera kicsit gáz. Rosszabb fényviszonyok közt mindig bemosódnak a felvételek és nagyon leromlik a minőség. Minden más szempontból viszont megéri az árát. Hétköznapi felhasználóknak én ajánlani tudom.

(#27) elfelejtette válasza Kriszti989 (#26) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én úgy mondanám, hogy ezért a pénzért ez megfelelő teljesítmény. Játszani nem szoktam. Most a hétvége miatt 8 óra SOT-mal jött össze 35 óra üzemidő. Ez a hardverhez képest jó, de ettől még nem vagyok elájulva, engem nem zavarna egy 10mm vastag telefon, ha lenne benne egy 5000mAh-s aksi. A méretével, és a 2:1-es képaránnyal még nem vagyok kibékülve, de a szolgáltatónál nem volt olyan kisebb méretű telefon, ami ne lett volna ennél gyengébb.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28) Kriszti989 válasza elfelejtette (#27) üzenetére


Kriszti989
újonc

Hát igen. Én is azért vettem, mert szolgáltatónál ez volt a legjobb ajánlat az "olcsó" kategóriában, ami hozta a minimum elvárásaim. Még a xiaomi telói is drágábbak voltak. Az érdekelne még csak, hogy lesz e rá android 9 frissítés?

(#29) elfelejtette válasza Kriszti989 (#28) üzenetére


elfelejtette
veterán

Telekomnál vagyok, itt sajnos nincsenek a listában Xiaomi modellek... :-(
Készenléti időt maximalizálva 58 óra jött ki ma reggelre, tehát 3 éjszaka és 2 nap, 4 és fél óra SOT-mal.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#30) MBazsee


MBazsee
tag

Üdv! Belépek én is a "Honor 7A klubba"!
Nekem pénteken jött meg a telefon (szintén Telekom), eddig meg vagyok vele elégedve, igaz a a kamera lehetne jobb is. Beltéren sok elmosódott képet készít, bár valamennyire lehet ezt javítani úgy, hogy vagy vakuval, vagy HDR módban fényképezünk.
A Telekom meg kicsit jobban odafigyelhetne, mert néhány infót teljesen tévesen írtak le a weboldalon. Még a chat-es ügyfélszolgálaton is rákérdeztem. NFC, Infra és Type-C usb nincs benn, a giroszenzort meg passzolom.
Egyébként az AUM-L29-es (3/32GB) modellszámú telefont árulják.

Ami nekem nagyon tetszik benn az az ujjlenyomat olvasó és az arcfeloldás, utóbbi azért, mert már zavarbaejtően érzékeny, az előbbi pedig a sebessége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#31) elfelejtette válasza MBazsee (#30) üzenetére


elfelejtette
veterán

Üdv a klubban. 😃
Az ujjlenyomat olvasón én is meglepődtem, több telefonnál is olvastam, mikor írták hogy tízből max. 1-szer téveszt. Hát nálam még eddig mindig elsőre feloldott brutál gyorsan, pedig eleinte paráztam tőle, nem is aktiváltam csak 1 hét után.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32) MBazsee


MBazsee
tag

Egy érdekes dolgot fedeztem fel, ami már-már hibának tűnik: amikor a szabadban fényképezek, akkor a fényképek elég sokszor kapnak egy zöld szűrőt. Mellékelek egy mintaképet is: [link]
Találkozott már valaki ilyennel?

(#33) MBazsee válasza MBazsee (#30) üzenetére


MBazsee
tag

Na most beszéltem a Telekommal, hogy a telefonhoz a leírás nem túl pontos, kompenzáltak is egyszeri 10 000 Ft-os jóváírással.

A lista amik nincsenek benn:
Infraport, HDMI, MicroHDMI, NFC, Videofelvétel felbontása UHD (3840 × 2160 px), giroszkóp
Illetve a hátlapi kamera felbontása sem 12+3 megapixel, hanem csak egy 13 megapixel.

Ha más is járt így akkor ne habozzon és keresse fel őket.

(#34) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Tegnapelőtt egész délután nyüstöltem a telefont, így 10 óra alatt sikerült 100%-ról lemeríteni, ebből 9 óra volt a SOT. :D
Persze semmi proci zabáló alkalmazás, csak böngészés, telefonálás, meg nyelvlecke, meg egy kis videó lejátszás, játszani nem szoktam rajta. Wifi,GPS végig aktív volt.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#35) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Elbúcsúzom, tegnap lecseréltem a 7A-t egy LG Q6-ra. Nekem nem jött be ez a méret, a folytatásban egy ugyanilyen méretű Samsung A40 van kilátásban.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#36) Laccon


Laccon
újonc

Sziasztok! Kérdéssel illetve kérésel fordulok ide. Van a birtokomban egy Honor 7A készülék. Már nem használom és gondoltam tovább adom a családban. Készülék feltöltve,sim kártya nincs jelenleg benne. Kér valamilyen PIN-t. Gondolom nem sim kártya pin-et kér. Kérdésem az,hogy ha elfelejtettem akkor,hogyan tudnék mégis életet lehelni a készülékbe? Van erre valami megoldás? Olyan kellene amit még én is megtudok csinálni :DD Válaszokat és segítséget előre is köszönöm!

(#37) MBazsee válasza Laccon (#36) üzenetére


MBazsee
tag

Esetleg nem használtál a feloldáshoz ujjlenyomatot, vagy arcfelismerést?
Ha ilyeneket állítasz be, akkor is kér egy PIN-nek nevezett jelszót, amit egyrészt három naponta kér, másrészt meg akkor, amikor nem ismeri fel az ujjlenyomatot, vagy az arcodat.

Feloldáshoz meg próbáld meg a gyári beállításokra visszaállítani, kikapcsolt állapotban a hangerő le (vagy fel) gombbal nyomd meg egyszerre a bekapcsoló gombot, amíg a készülék be nem kapcsol. Én ilyenkor a bekapcsoló gombot fel szoktam engedni, de a hangerőt továbbra is nyomom, nem biztos, hogy segít ez bármin is.

Esetleg még a google fiókkal valahogy fel lehet oldani, de azt már nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.