Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geller72


Geller72
veterán

A Ripjaws-ért tök felesleges kiadni az 50k-t, az Aegis ugyanúgy simán tudja a 3200-at egy tízessel olcsóbban majdnem. Nekem egy éve így mennek. :U

(#2) b.


b.
félisten

Huh azok a TM kormány árak. nagyon jó kis cuccok, kipróbálni volt szerencsém, de sajnos túl drágák nekem.

helló! ki a cikkíró? vagy csak nekem új ? :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Segal válasza b. (#2) üzenetére


Segal
veterán

Nezd meg a fanatec oldalat es atertekeled a thrustmaster arait:D

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) ncsicso válasza Geller72 (#1) üzenetére


ncsicso
tag

Nost vettünk a fiam gépébe Aegist. Élőben ronda. Bár engem nem szokott sokra izgatni a gép beésejánek látványvilága, de el kellett ismerjem, hogy a Storm Stryker-ROG STRYX mobo-vga - Be Quiet hűtő mellett bizony úgy néz ki, mint kisbalta az esküvői asztalon.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#5) Geller72 válasza ncsicso (#4) üzenetére


Geller72
veterán

Én működésről írtam, nem ízlésről. ;). Én spec a Rog Strix lapon az első volt, hogy kikapcsoltam a karácsonyi világítást. Van akinek meg az jön be. Ha egy téglát szépen becsomagolok, az még akkor is csak egy tégla lesz, maximum szépen mutat. Van, aki a szép tégláért hajlandó többet fizetni. Engem nem zavar. Én azoknak írtam a kommentet, akiknek az ár számít. ;) Viszont nem értem, hogy akkor ti miért nem a csillivillit vettétek meg, ha nem szeretitek a kisbaltát az asztalon. ;] :P .
:R

[ Szerkesztve ]

(#6) Cickánykoma válasza Geller72 (#5) üzenetére


Cickánykoma
tag

Nekem is ilyen Aegis kitem van Ryzen 2600-as konfig alatt és teljesen elégedett vagyok vele, a kinézet számomra sokadlagos, ha az ára és a kínált teljesítménye jó. Majd ha 40K alá bekúszik az ára, bővíteni fogom még egy ilyen kittel az alaplapot. :P :)

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#7) Geller72 válasza Cickánykoma (#6) üzenetére


Geller72
veterán

Pedig be fog. A RAM árak esése (is) folytatódni fog. Én is tervezek még egy KIT-et ebből. ;).

...egyébként meg..... :P..

[ Szerkesztve ]

(#8) Daelion


Daelion
őstag

Nálam is a 3200-as 2x8 Ripjaws kit megy Ryzen 1600x rendszer alatt.

Amikor én vettem ~6 hónapja nem volt akkora ár különbség így inkább ezt vettem mert kicsit 'igényesebben' néz ki meg biztosra akartam menni Ryzen mellé.
Nekem ennyit megért akkor az a felár. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) b. válasza Segal (#3) üzenetére


b.
félisten

inkább akkor arra rá sem nézek, nekem már ez is túl van a határon :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Geller72 válasza Daelion (#8) üzenetére


Geller72
veterán

6 hónapja az Aegis 8 gigásnak darabja 16k felett volt..azaz ~33k volt a KIT. ;). Két éve meg 23.8k. :D. Az Aegis tudtommal ugyanúgy jó Ryzenhez.. :U

[ Szerkesztve ]

(#11) Daelion válasza Geller72 (#10) üzenetére


Daelion
őstag

Mutathatod ezt de amikor én vettem PCX-től összes darabot géphez nem volt nagy árkülönbség.
3200 alatt eleve nem akartam venni,mármint olyat amivel nekem kell bohóckodni,hogy rendesen menjen 3200-an gond nélkül az alaplapomba.
Ez alatt értem,ha már többet kell babrálni vele mint biosba egy XMP profil akkor nope.
Tehát az én esetembe a 3200 vs 3200 árakat nézd. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Geller72 válasza Daelion (#11) üzenetére


Geller72
veterán

:R
Annyi volt vele a "bohóckodás", hogy a gyári 3000-as XMP-t átírtam 3200 manuálra. +5mp. :D.
De megértem azokat, akik nem akarnak, vagy nem tudnak ezzel foglalkozni. :R

(#13) Daelion válasza Geller72 (#12) üzenetére


Daelion
őstag

Igen ez nálam inkább a nem akarás része,nem szeretek hardvert 'piszkálni' ha egy mód van rá.
Proci is lehetett volna 1600 mert simán fel lehet húzni 1600x szintre de nálam az nem játszik,ezt is alap órajelen futtatom.

Egyedül a ventiket szoktam szabályozni,többi része a rendszernek úgy fut ahogy gyárilag van.

De az igaz,hogy ha valakinek ezek nem szempontok akkor az Aegis tényleg jó vétel lehet. :)

(#14) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Gigabyte ssd-kkel van valakinek tapasztalata?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) SidCorky válasza b. (#2) üzenetére


SidCorky
senior tag

Remélem. :D Üdv. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Az emberek többsége valószínűleg tegnap már kiélte vásárlási hajlamait a Black Friday akciók között válogatva"

Legalábbis akinek nincs annyi esze hogy rákeressen a neten a kamuleárazásokra, és megnézze máshol mennyi az ára ugyanannak. Jó esetben csak ugyannnyiért vásárolt mint előtte, nem drágábban.

(#17) Kronos3000 válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


Kronos3000
senior tag

+1

Wasabi...

(#18) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Memória árak=horror.Ár csökkenés=sci-fi.

Wasabi...

(#19) Dr. Akula válasza Geller72 (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Folytatódni? Előbb kezdődjön meg végre.

(#20) Akula válasza Kronos3000 (#18) üzenetére


Akula
őstag

Engem is ez lepett meg! Mikor mentek el ennyire a ram árak?
Volt valami árvíz az egyik beszállítónál, vagy mi? :Y

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) Dr. Akula válasza Akula (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kb. amikor becsődölt a bitcoin mánia, akkor kezdtek el vga helyett ramárakat emelni.

[ Szerkesztve ]

(#22) b. válasza SidCorky (#15) üzenetére


b.
félisten

:R :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) Piftuka válasza b. (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

"Huh azok a TM kormány árak. nagyon jó kis cuccok, kipróbálni volt szerencsém, de sajnos túl drágák nekem."

No, igen... ez még egy elképesztő terület: a Force Feedback-es játékvezérlők piaca.

Ezek nem érnek ennyit. (Amúgy a Fanatec cuccai sem, legyenek bármilyen jók.)

Ha az élményt akarod megtapasztalni, akkor érdemes egy régi Logitech Wingman Force, vagy MS Sidewinder Force kormányt vásárolni. Ennek az árnak az ~1/20-ad részéért megkapod.

"Aquila non captat muscas."

(#24) Geller72 válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Geller72
veterán

Amik most 40k-s ram árak, azok nem is olyan régen 50k, vagy afelett is voltak. Persze aki 2016 nyara óta nem vett ramot, annak ez is brutál. Akkor nagyjából a mostani fele ár felett mentek picivel. Azaz 2x8gb ddr4 ram inkább volt 25k akkor. Most meg még mindig majdnem 50. Jobban az SSD-k árainál lehet lemérni a csökkenést. 120gb-s ssd-t már 7-8k-ért utánad vágnak. (És most itt ne menjünk bele abba, hogy mi kerül egy vékony nyákon, amin van pár ram modul 25k-ban 8 gb "létére", miközben egy lényegesen bonyolultabb, több alkatrészből és memóriamodulból álló ssd 120gb rammal meg 8k. :D)

(#25) Dr. Akula válasza Geller72 (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

16-ban még 43-ért vettem a 32 GB ramot, azóta 2x ennyiért se nagyon kapni.

(#26) prabhu


prabhu
senior tag

Az az 1 terás vinyó árban nem rossz azért. Csak az 1 év gari fura.

(#27) Pete55555


Pete55555
addikt

Lenovo V130 ---> Ipari hulladék. :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#28) tibaimp válasza Pete55555 (#27) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az a fos Celeron N4000 kb az!! Ez így van, egy youtube videót nem nézel meg rajta....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) Akula válasza Geller72 (#24) üzenetére


Akula
őstag

Ott a pont!!!

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#30) pusszycat válasza tibaimp (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kapható i5 procival is. És hátradönthető elég rendesen. :) Persze inkább egy thinkpad.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) prabhu válasza tibaimp (#28) üzenetére


prabhu
senior tag

:K
Notikban a celeroncs az ipari hulladék. A penti is gyenge. Büntetni kellene aki ilyeneket kiad.
Az i3 alá pedig ssd kell, hogy valamennyire értelmesen lehessen használni.

(#32) Geller72 válasza prabhu (#31) üzenetére


Geller72
veterán

Az emberek 99%-nak elég egy kétmagos proci SSD-vel. Mondom ezt úgy, hogy egy Dell E6440-em van i7-4800MQ-val, natív VGA-val...SSD/RAID-el.
Netezgetés, facse, insta, skype, viber, yt, filmnézés, és kb. ennyi. És annak a 98%-ak többnyire az ár dominál. Minek lőjenek verébre ágyúval? AMD front ahogy nézem, még olcsóbb, bár AMD-s notim nem volt, de figyelemmel kísérve a fejlődést, látom, hogy egyre több mag és a legjobb IGP páros dominál manapság, igen jó árazással.
A családban a mai napig "szolgál" egy HP 6730S, C2D - 6570-es procival, 2x2 GB RAM-al, és egy SSD-vel, ami még így, Sata 2-n is ég és föld sebességben a HDD-khez képest akármilyen új notiban.
A mai napig arra, amire használják bőven jó. A monitor HD, azaz 768p, tehát amit ott a monitor tud, azt videóban - akár YT, akár más - simán hozza és tudja a proci/vga is.

Mindenki más, aki többet akar, úgy sem ezt a szegmenst vizsgálja. :U

(#33) tibaimp válasza pusszycat (#30) üzenetére


tibaimp
nagyúr

pusszycat, prabhu: Ez így van :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) prabhu válasza Geller72 (#32) üzenetére


prabhu
senior tag

Asztali verzióban persze, hogy elég böngészni egy 2 magos Celeron is (SSD-vel).

Laptopnál viszont jön a panaszkodás:
- ez lassú
- nem lehet gyorsítani?

Nem azt mondom, hogy mindenki vegyen több százezres cuccost (én sem tettem), de olyan 110 az új notiknál szükséges a hajtépés elkerülése érdekében. Vagy vegyenek használt üzletit 50-60-ért inkább.

Az új AMD "rizsát" próbáltam, lehet rá azt mondani, hogy ajánlott, persze szintén ssd-vel. Érzésre hozza minimum a konkurens i3-at és viszi a 4K youtube videót.

[ Szerkesztve ]

(#35) Malák


Malák
aktív tag

celeront én sem tudnék soha senkinek nyugodt szívvel ajánlani (ha most még so-so elmegy, pár év múlva méginkább használhatatlan lesz)

a winyó ennyiért újkén tök jó ár, 40-50ből elég jó RAID5 tömb lenne belőle :)

(#36) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi az összefoglalót.

(#37) tibaimp válasza prabhu (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van! Csak azt is látni kell, hogy az asztali celeron és a mobil celeron között semmi kapcsolat nincs a nevén kívül! Míg az asztali, kompromisszumokkal (pl SSD, ahogy írtad), elfogadható, addig a mobil atom-os celeron, kb semmi....

szerk: de ez igaz a Pentiumra is. Ráadásul az atomos 4 magos (valóban az), de mivel atom alapú, kb sehol sincs egy asztali pentumhoz, ami ugye csak 2 mag + HT (legalábbis az újabbak).

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) voyager4.4 válasza Geller72 (#32) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Az a baj, hogy azért ezeknél sokkal több mindennek bele kellene férnie az otthoni felhasználás kategóriába.
Nagy csatolmányos e-mail-ek. MS Office. Netbank és egyéb online fizetés (pl. a Telekom oldalán egy fizetést el sem merek képzelni egy cerkás géppel, annak az oldalnak a világ összes erőforrása is kevés.)
Egyszeri gyári munkás rájön, hogy hoppá nem ezt kéne csinálni egész életemben, elvégezne egy OKJ-t, mondjuk könyvelést. Az egész képzés nem olyan nagy pénz, mondjuk legyen mindennel együtt 100 k. Vesz mellé egy ilyen ipari hulladékot szintén 100k, aztán pislog mint hal a szatyorban, hogy megőszül mire az oktatóprogram kiszámol valamit. Ja és nem mellesleg kidobta az ablakon mondjuk 3-4 hónap megtakarítását. :(

no fate but what we make

(#39) trafipax


trafipax
tag

úristen mikor szálltak el igy a memória árak?! :F

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#40) Geller72 válasza voyager4.4 (#38) üzenetére


Geller72
veterán

"Nagy csatolmányos e-mail-ek. MS Office. Netbank és egyéb online fizetés"

-Nem gondolnám, hogy egy netbankolás, mail csatolmány, vagy egy sima online fizetés ennyire proci függő lenne. Szerintem nálad nagyon más a baj.
Főleg, hogy ezt egy tabról is meg tudom csinálni simán. Vagy a nem mai telefonomról dettó.
Egy notinál a leggyengébb láncszem általában a háttértár, vagy a kevés memória. A legelső dolog, hogy egy notiban, ha a kezembe kerül és van rá keret a megrendelőtől, azonnal beleteszek egy ssd-t. Ez a problémák 90 %-át már meg is oldja. Ha van benne elég RAM, a másik gond is megoldva, bár nagyon sok minden megoldható (főleg Linux alól) 4 GB RAM-al is, de én is inkább - kicsit előregondolva - 8 GB-ot szoktam javasolni minimum. Láttam dolgozni 4 magos Celeront és merném állítabi, hogy a korai (3 számjegyű) i3-i5 architekturával szerelt notikat megeszi reggelire. Az N4000 az ugye csak 2 maggal operál, de az N4100 már dupla annyival, ami szerintem azért egy SSD-vel 8 Gb DDR4-2400Mhz-es RAM-al megtámogatva elégnek kell hogy legyen általános használatra. Arról nem beszélve, hogy kainek számít, az biztos örül annak, hogy a notija nem 35-41W TDP tartományban, hanem mondjuk max 6W TDP-vel működik, mert mondjuk az akku esetleg tovább használható. Sajnos ezt több gyártó valóban kihasználja és inkább sokkal kisebb akkut tol a verd alá. :D.

Összehasonlításképpen ez a cerka 1.1 Ghz alapfrekin tud annyit szintetikus tesztekben, mint pl az i5-520M tudott 2.9 Ghz-.en anno. :U És volt azoknál sokkal szarabb i3 os. :D.Mégsem köpködte azokat akkor senki. :D.

(#41) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Samsungnak a hajlítás a fétise. 24"-ra aztán nagyon kell.

(#42) shteer válasza Piftuka (#23) üzenetére


shteer
titán

1/20-ad ár, 1/20-ad kormányfordulat :)

..szerintem jónak tűnik

(#43) Malák válasza Geller72 (#40) üzenetére


Malák
aktív tag

Persze, hogy nem köpködte senki ilyen szinten, hiszen annál nem volt a picit drágább kategóriában többször jobb proci. Ezek ár/érték arányban rossz procik, rossz notik, mert picit drágábban már jelentősen jobbat lehetne kapni. Erre irányul a sarazás.

De ne felejtsük, hogy az ~10évvel ezelőtt volt, azóta még a web is rengeteget fejlődött, ma már sokkal több erőforrást használ, mint régen. 20éve meg tiszta rá voltam gizdulva a pentium 4-re, de azért ma már nem kéne, pedig akkor tök jól ment, még játszani is simán lehetett vele jókat.

Igen, használható ma egy celeron, DE légyszi ne vásárolja senki, mert nem éri meg és nagyon gyorsan kevés lesz. Ezzel ellentétben (a példádnál maradva) a 10évvel ezelőtti i5-520M még mindig a "még használható, de már csereérett" kategóriát képviseli, ellentétben az akkor megjelent atom/celeron szeméttel. Most akkor ennyi év távlatában mi éri meg jobban?

(#44) voyager4.4 válasza Geller72 (#40) üzenetére


voyager4.4
senior tag

"A legelső dolog, hogy egy notiban, ha a kezembe kerül és van rá keret a megrendelőtől, azonnal beleteszek egy ssd-t. "

Mondjuk ebben nagyon egyetértek.

"Összehasonlításképpen ez a cerka 1.1 Ghz alapfrekin tud annyit szintetikus tesztekben, mint pl az i5-520M tudott 2.9 Ghz-.en anno."

Nem tudom milyen összehasonlítás... a cpubenchmark.net szerint pl. mindenben veri az 1.gen i5 azt a cerkát.

"... ezt egy tabról is meg tudom csinálni simán. Vagy a nem mai telefonomról dettó."

Milyen operációs rendszer alól ? Mert ezek az soc-k maradjanak csak a mobil op rendszerek mellett, akkor valóban nincs baj.

no fate but what we make

(#45) Cyrin


Cyrin
addikt

Most vettem a páromnak ezt. BF akcióban 119-ért.

ehhez képest a celeronos csoda 112-ért nagyon nem éri meg.

ki kell tenyészteni és van jó ajánlat, nem beleugrani az első tesco-s leárazásba.

[ Szerkesztve ]

(#46) shteer válasza Cyrin (#45) üzenetére


shteer
titán

tenyészteni? :DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#47) tibaimp válasza Cyrin (#45) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na látod ez egy jó cucc! Annyiért nagyon megérte, használjátok egészséggel :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) Geller72 válasza Cyrin (#45) üzenetére


Geller72
veterán

Érdekes, hogy a "Vastag betűs részben" FHD a kijelző, de a leírásban már csak 1366x768. :D. Aztán dönts gyorsan és jól.

Ebből ha van HDD-s verzió és 8 gb RAM, az szvsz jobb vétel. Főleg ha olcsóbb is. Mert ehhez is kelleni fog a +4 gb RAM és idővel/felhasználástól függően a nagyobb SSD. Most a kari közeledtével lesz pár gép, amit át kell építenem. A legtöbben RAM bővítés, HDD kivesz, SSD berak, az ODD helyére meg vissza a HDD. Ez így elég olcsón megúszható és van egy gyors géped SSD-vel a rendszernek és egy nagy háttértár az adatoknak/filmeknek/zenének, etc. A mostani SSD árak fényében jó vétel egy ilyen, mert a 240-480GB-os verziókból is ki lehet fogni nagyon jó áron meghajtót. ;)

(#49) Cyrin válasza Geller72 (#48) üzenetére


Cyrin
addikt

igen ez el van írva, a modellszám alapján is csak sima HD a kijelző.

(#50) Geller72 válasza Cyrin (#49) üzenetére


Geller72
veterán

Akkor már mindjárt nem is best buy. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.