Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Köszi a tesztet.
Most már nem bántam meg, hogy ezen az áron inkább egy újracsomagolt Xiaomi Redmi Note 4et vettem.
Előtte egy Doogee X5Sem volt, a kamerája annak is gyenge, mint ennek a Homtomnak, ami nem is csoda, hiszen a Homtom a Doogee almárkája.
A kamera minőségét nem javították, csak egy kamu másodlagos kamerával vakítanak.
Lehet, hogy nem voltam elég figyelmes, de a telefon hangminőség megfelelő beszélgetés közben, az érintő elég pontosan működik?Olyan gondok is előfordultak, hogy a kijelző feloldása után nem reagált a kijelző az érintésre, ilyenkor le kellett zárni és újra feloldani, hogy működjön.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) RBJ


RBJ
addikt

Úgy látom a kínai telefonok az nfc t nem nagyon erőltetik.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3) bloggiold válasza Armagedown (#1) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,Lehet, hogy nem voltam elég figyelmes, de a telefon hangminőség megfelelő” - ,,A beszélgetési hangminőség megfelelő, a vonal mindkét oldalán jól érthető és hallható.”
,,az érintő elég pontosan működik?” - ,,A megjelenítő érzékenysége kiváló”

RBJ - ,,Szenzorokból bőséges az ellátmány, az NFC, mivel Kínában ez Nem Fontos Cucc, azonban kimaradt.” ;]

A válaszok benne vannak a tesztben.
Az egyik S99 hosszabb távon marad a családban, egy alaplap hibás Redmi Note 3SE telefont vált (élt kettő évet)
A másik S99-et kolléga kapja egy Galaxy A5 2017-et vált (élt kettő évet, dupla annyiért vásárolva, mint a HomTom)

https://fontecone.blog.hu/

(#4) macilaci78 válasza bloggiold (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A másik S99-et kolléga kapja egy Galaxy A5 2017-et vált (élt kettő évet, dupla annyiért vásárolva, mint a HomTom) - erre egy, de inkább két év múlva térjünk vissza.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) gabor9991 válasza macilaci78 (#4) üzenetére


gabor9991
őstag

Chipset-es poén nekem vicces volt :D

(#6) llll


llll
senior tag

Homtom ht16-om volt. De a "google play szolgáltatások váratlanul leállt" című hosszútávú szopássorozat óta rá se nézek erre a márkára. (Pedig amúgy rendben lett volna az is.)

Soha többet DPD!

(#7) Hatvan9 válasza macilaci78 (#4) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Én azt is furcsálom hogy időutazást nem említi a cikk, mert az említett Samsung megjelenése legkorábban tavaly év eleje volt

(#8) bloggiold válasza Hatvan9 (#7) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Jogos, 2017 január. A telefon meg 2017 nyarán vették, mint utólagosan rákérdeztem, ergo nem két évet élt.
,,Play szolgáltatás váratlanúl leállt - volt nálam régebbi Samsung és két hónappal ezelőtt egy Motorola is ezzel a hibával.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#9) pengwin válasza bloggiold (#3) üzenetére


pengwin
addikt

130$ nagyon sok egy ilyen bazári kinézetű, külföldi garanciás telefonért, főleg, hogy ennyiért van most a Meizu m6 note az eustocknál, rendes, hazai garanciával.
A 6200mAh-es akkumulátor is leginkább mókus vakítás, mert az üzemidő egyáltalán nem lett tőle kiemelkedő. Vagy nincs benne ekkora akksi a valóságban, vagy nagyon rosszul bánik vele a rendszer-hardver.

Üdv, pengwin

(#10) Ciccuka


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11) Hatvan9 válasza bloggiold (#8) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Cikk maga jó anyag, szerintem a mondatok szerkezete kicsit eltérő, ezért szakaszosan tudtam értelmezni.Ha első anyag, kezdésnek nagyon jó.

(#12) ates


ates
aktív tag

Köszi a tesztet. Napirenden van nálunk egy 5000+ aksis teleefon vètele a gyereknek, mert jó lenne,ha egy napot kibírna töltès nèlkül :) Ezt a telefont is nézegettem. A keret max 40 lenne, De ha 10000+ lenne az aksi az még jobb lene. :D

(#13) logitech1


logitech1
tag

Másodlagos kamera nem müködik :DD mono hangszórót már el felejthetnék. :)

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#14) pengwin válasza ates (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem teljesen felesleges, mert 4-5 Ah fölött már vagy kamu az akksi kapacitás, vagy a T. gyártó nem képes normális rendszert-hardvert tenni a készülékre.
A teszt tárgya is gyorsabban merül, mint ekkora akksival illene.

Egy power bank + normális okostelefon (Meizu, Xiaomi, stb.) talán jobb megoldás.

Én egy 20Ah-s YooBao Power bankot használok már több, mint 2 éve, így simán elérhető az egy hetes konnektor-független használat. Így se Lumia 830-cal, se Lenovo A6000-rel, se Xiaomi Mi A1-gyel nem kellett aggódnom amiatt, hogy telefon nélkül maradok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) ates válasza pengwin (#14) üzenetére


ates
aktív tag

Xiaomi van + YooBao 10000-es powerbank, DE sajnos a max. fényerőről nem tudom leszoktatni. Ez a kombó nem birt ki egy napot a nyariszünetben. :DD De igazad lehet, hogy a powerbank kapacitást emeljem inkább 20000-re :R (a powerbank kapacitásnak jobban hihetünk ? :DDD )

(#16) pengwin válasza ates (#15) üzenetére


pengwin
addikt

Most csak indulj ki a YooBao méretéből, súlyából... egy 5-6Ah-s akksival szerelt telefonnak ennek a súlynak és méretnek kb. a felét kéne csak akksiban tartalmaznia, lényegesen kisebb és kevesebb cellával.

A YooBaoban és a powerbankok többségében ellenben szabvány méretű és formájú (kb. ceruza elem) cellák vannak, mint pl. a hagyományos notebook akkumulátorokban, és ilyen méretben igenis léteznek nagyobb kapacitású cellák, amikkel hozható az általad igényelt kapacitás. Lásd pl. 97Wh-s notebook akksik cellái... szóval szerintem a masszív kapacitású powerbank igenis hihetőbb.

Mondjuk a kapacitás csak egy dolog, én tényleg csak olyan külső akkumulátort vennék, amiben bizonyítottan valamilyen normálisabb minőségű cellát használt fel a gyártó. A legjobb, ha valaki már szétszedte, és leellenőrízte az adott modellt, és ezt tudod vásárlás előtt ellenőrizni.

De nem offolok tovább itt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#17) e-newsee


e-newsee
addikt

Vajon van is valami köze a World of Tanks-hoz, vagy csak letöltöttek egy képet a promó kevéért, és fogalmuk sincs, hogy az a logo miért van a tank mögött? :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#18) bloggiold válasza e-newsee (#17) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Inkább az utóbbi.

https://fontecone.blog.hu/

(#19) #96851200


#96851200
törölt tag

Jó ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.