Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) MasterDeeJay válasza xabolcs (#16) üzenetére

A 600-as P3 kb 20w-ot eszik 1.7v-on, a vele azonos órajelű cerka is kb ennyit eszik 1.7-en de a 1.5v-al le lehet vinni 16w-ra a max fogyasztást. :K

Laptop esetében ha lehet találni akkor Pentium M Dothan ULV magos 5w körül eszik az 500mhz/1ghz-en. Vagy inkább elérhetőbb a régebbi Banias ULV 7w-al. Nekem van 2db 1300-as de nem ulv-s és sajna 20w felett eszik.

Vagy egy erősen alulfeszelt SocketA-s AthlonMP. Nálam egy 2600+-os XP-M simán ment 1.3v-al 2200mhz-et, 0.9v-al leviheted egészem 665mhz-re (5x133, az alatt fagy, 45w gyárilag)
Esetleg Geode 1250 1.1v-on 9w.
Ha nagyon bele akarnánk menni akkor figyelembe kell venni a chipsetet is, lehet hogy egy gányabb SIS vagy VIA-val jobban járnánk mint egy "nevesebbel". Na de a végén csak eljutunk az Intel Atom-ig, vagy az AMD Athlon64 2000+-ig. :)
Az ilyen letöltős gépek hardverei nálam mindig attól függenek hogy mi van éppen itthon. Nekem van rá türelmem bütykölni ilyen cuccokat, a legegyszerűbb tényleg az hogy megvenni az egészet kompletten. (mármint a fent említett lapot és procit)

A leginkább kevesebbet fogyasztó sztem egy okostelefon (vagy pda), nekem az Nokia E51-re van torrent kliensem. Persze ez már nagyon szélsőséges eset, hiszen meg kell valahogy oldani a tárolást (SD kártya) és az adatoknak is be kell jönnie valahol (asszem csak wifi, az rj45-t nehéz lenne rákötni a cuccra). Meg ez még drága dolog, főleg egy veszélyes hulladékként kezelt P2-es hez képest. A szoftverekről nem is beszélve, mert ugye szegény telót nem éppen szervernek tervezték. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.