Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) MasterDeeJay válasza xabolcs (#14) üzenetére

Nem annyira vészes az az 40w egy p3-ashoz képest.
Nálam a letöltősgép egy Compaq Presario 5230 fogyaszt ennyit. Az pedig csak egy 400-as P2, 110w-os táppal (Ati Rage pro-val, int hangal...). A másik hasonló célból összerakott gép egy 333-as cerka sokkal kevesebb hardverral szinte ugyan ennyit fogyaszt, köszönhetően a (kisebb terhelésen) rosszabb hatásfokú 400-as tápnak. Ugyanebben a lapban az 500-as P3 már 60-70w-ot eszik (össz).
A bővíthetőséget én egy USB 2.0 Pci karival oldottam meg amire külső vincsirackek mennek. Íras/olvasás elég gyenge, de még mindig jobb mintha a "nagy" asztali géppel töltenék le (ami idle eszik 150w-ot)
Az ilyen régi gépek valóban nem egy teljesítménybajnokok, de ha a célnak megfelelnek (nálam csak letöltés, nyomtató és filemegosztás) akkor simán megérik a pénzüket, azaz kimegyek kukázok egyet, mert mindkét gépet kidobásra szánták.

Tudsz spórolni még kevesebb rammal, kissebb procival (pl: 566/600-as coppermine cerka 1.5v, jóval kevesebbet eszik mint egy P3), gyengébb videókarival. Ha van tartalék lapod akkor meg lehet tanulni rajta vmodot is, persze ez esetben alulfeszelést.
Esetleg érdemes még venni egy olcsóbb/használt/feljavított szünetmentest a géphez és a modemhez, bár ez már tényleg csak extra cucc.

Az ideális nekem egy aski/kijelzőhibás laptop lenne olcsón (igazi mobil procival), olyannal egész szépen el lehet lenni. Teljesen szétszedve, gyári hűtést kiszedni belőle helyére egy jó nagy bordát. Nem lenne valami szép látvány de el lehet rejteni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.