Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

Gyorskeresés

(#1) gege997

gege997
(csendes tag)

Várom a hozzászólásokat.

(#2) Kantorpe

Kantorpe
(tag)

Gratulalok, very kulturaltan nez ki. :C

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#3) vgergo válasza gege997 (#1) üzenetére

vgergo
(aktív tag)

Olyan kérdésem lenne, hogy mi a ház pontos típusa és hol lehet ilyet beszerezni, mert és is akarok 1 home server-t építeni. Előre is köszi a segítséget.

vgergo

(#4) Skyhigh

Skyhigh
(aktív tag)

Egyre jobban tetszik nekem ez az atom alapú otthoni szerver!

Pofátlan lennék, ha kérnék egy teljesítmény felvételi adatot üresjárásban, terhelve és átlagos használatnál?
Mármint a teljes konfligét.

Samsung 46F6670, Philips 32PFS4132............................................................ Intel i3 4330 (HD4600), LG Nexus 5X Dbrand Hyperblack................................... A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5) RTT válasza Skyhigh (#4) üzenetére

RTT
(csendes tag)

Hali

Van némi tapasztalatom a desktop rendszerekbe szánt atommal. Sajnos ezzel a chipsettel ami jelenleg a destop ágban van a legkevésbé sem energiatakarékos. Kb egy 5 évvel ez előtti gép fogyasztását hozza viszont attól kisebb számítási teljesítményt produkál.

A saját konfigomban ez így nézett ki:

Intel D945 GCLF alaplap + 512 MB ram + 160 GB samsung laptop HDD, Idle fogyasztás:32,5Watt. A terhelt fogyasztása max 3-4 wattal lehet több, de azt nem mértem. Teljesen mindegy volt, hogy 120Wattos vagy 350 Wattos tápegységről hajtottam meg, a fogyasztás minimálisat változott csak.

Összehasonlítás képpen ugyanez a konfig Intel E2180 procival és 2 giga rammal, valami kacat gigabájt alaplappal (de ugyanezzel a chipsettel) csak 45 wattot fogyaszt IDLE álapotban, viszont az atomhoz képest irtózatos erőtartalék van benne.

Egy kis mod: routernek nem használnám, mert lássuk csak hogy alakul az energia fogyasztása:
30wattx24hx365Nap/1000*43Ft = 11300 Ft/év villanyszámla

Ugyanez egy linuxos célhardverrel (pl:routerboard 450)
5wattx24h*356Nap/1000*43Ft = 1884 Ft/év

Fileszervernek meg valami egyszerűbb NAS-t kell venni a D-link DNS-323 elég jól bevált nekem pl és az is csak 15wttot eszik 2 db laptop HDDvel (szinlén linux alapu)

15wattx24h*356Nap/1000*43Ft = 5650 Ft/év

[ Szerkesztve ]

(#6) RTT válasza RTT (#5) üzenetére

RTT
(csendes tag)

A cikk első felét is elolvastam, a DC-DC tápok elsősorban mobil eszközökbe vannak szánva, pl autóba építve. Az árát pedig kicsit alábecsülted. Nem hinném hogy kapsz egy 5-6 amperes stabil 12 voltos tápegységet 3 ezer forintért. Ha mégis légyszi írd meg hol, annyiért engem is érdekel pár darab :)

Egyébként azt nem tudom hogy a kétszeres áramátalakítás után is megmarad-e a DC-DC táp teljesítmény előnye.

[ Szerkesztve ]

(#7) Clone_73 válasza RTT (#6) üzenetére

Clone_73
(csendes tag)

Először is grat,
Jó ötlet és sztem elég olcsón megúsztad.

Csak annyit hagy kérdezzek, lehet hiányosak az anyagismereteim, de az a parafa nem éppen arról híres, hogy marhára bírja a meleget, és nem gyúlékony.

Nem lett volna jobb, valami szintetikus szivacs szerű anyag, vagy habosított műanyag???

De grat a cucchoz mégegyszer

:R

Vagyok aki vagyok, élek ahogy élek, s míg tép a szél érzem, hogy élek

(#8) Hoqspok válasza RTT (#5) üzenetére

Hoqspok
(tag)

Szia !

Első hallásra látásra bele szerettem az Atomos D945GCLF2 deszkába, mint NAS szerver, mert elég sok helyen dicsérték az alacsony fogyasztása és hozzá a kellő teljesítménye miatt. Szóval úgy gondoltam ez egy új fejlesztésű elég modern 45 csík szélességű proci alkalmas egy halk szerver építéséhez. És tessék, most teljesen elbizonytalanítottál, ( hogy még a fogyasztása is sok ...hmm ) pedig elég mélyen belevetettem magam a fórumokba és az általad említett router megoldásokról is sokat olvastam. Nekem úgy tűnt még elég sok gond van ezekkel a rendszerekkel hisz nem igazán NAS szerver egyik sem, arról nem is beszélve akik eddig Windows OP rendszereket használtak teljesen új kalandba kezdenek egy pingvines rendszer építésével.
Szóval most itt állok teljesen össze zavarva ha pl. ezt elolvasom D-Link DNS-313 :Torrent PC nélkül olcsón.
"FTP szerver működik, egyszerűen managehető viszont használhatatlan, bármilyen netes vonalon alig pár kilobites le és feltöltési sebességet produkál, ami egy mtu-hiba kijavításával is csak a feltöltési sávszél problémát oldja meg, a letöltés most is 2-3 kilobit, vagyis gyakorlatilag használhatatlan "

(#9) bambano

bambano
(titán)

nekem mindig kedvenc kép, amikor kosárban van a számítógép :)

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#10) RTT válasza Hoqspok (#8) üzenetére

RTT
(csendes tag)

Hello

Volt és áttételesen van is DNS-313 -asom is. Nagyon sokminen megoldható rajta egy kis linuxos ügyeskedéssel, viszont a gyári firmware tényleg elég gagyi, ha az alapján értékelném az eszközt akkor 3/10 pontos csak.

Viszont egy-két lelkes amatőrnek hála a torrentezés a nagy fileok kivételével (2giga+) korrektül megy rajta. 18Mbyte/sec sebességgel tudtam másolni róla samaba szerveren keresztül (file- és nyomtatómeosztás név alatt működik windowsban). Viszont az FTP probléma valóban fent áll, ezért is nem ezt a tipust javasoltam.

A nagytestvére a DNS-323 sokkal jobb, nem csak azért mert 2 HDD-t is le tud kezelni, hanem azért is mert gyorsabb, behangolva 40 MByte/s feletti sebesség is kisajtolható abból.

Az atom energiatakarékossága desktop fronton kifejezetten parasztvakitás kategória. Egyszerűen nem tudom épp ésszel felfogni, hogy hamár az energiatakarékosságot tűzték ki célul, miért nem a mobil eszközökhöz használt chipsetet (945GSE) használják desktop fronton is.

(#11) FPéter válasza RTT (#10) üzenetére

FPéter
(aktív tag)

Jaja, mobil chipsettel 6 watt fölé nem menne idle-ben a gép fogyasztása. Pedig még az MSI Windben lévő 945GMS is eléggé melegszik, de 10% terhelésnél, kijelzővel 7-8 wattot produkált, a táp veszteségét nem számítva.

(#12) Alex91

Alex91
(nagyúr)

En is szamolgatom, de olyan erzesem van, hogy egy gyari NAS-sal jobban jarok...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13) Vladi

Vladi
(nagyúr)

Pompás lett. :K :R

Viszont a levegő nem reked meg benne? Szellőzik, hűl rendesen?

Jani másszál fel! Maradj a kompon!

(#14) xabolcs válasza RTT (#5) üzenetére

xabolcs
(senior tag)

nekem is van egy compaq deskpro en sff gepem, kezdetleges hazi szerver cellal.
miutan szereztem bele egy 600-as p3-at lemertem a fogyasztasat, es hat elegge riaszto volt az eredmeny.
2 asztali vinyo volt benne, s windowssal meg internettel teszteltem ;] egy-ket flash jatekot elinditottam, s maris fustolt a processzor :DDD .
szoval idle 23W, load 43W az etvagya, s ezek utan inkabb lemondtam az ilyen celu folyamatos uzemben tartasarol :(

megmarad tavoli letoltogepnek, ne az asztali gep maradjon ejszakara :C

masik bajom vele a bovithetosege: csak IDE vinyokat szeret hajtani, s azokat is csak 33MByte/sec sebesseggel :(( (es a vezerlokartyaktol meg irq utkozese lesz :O :W )

amugy az iras(ok) nagyon jo(k), orulok, h valaki beszamolt a tapasztalatairol :K

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15) MasterDeeJay válasza xabolcs (#14) üzenetére

MasterDeeJay
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Nem annyira vészes az az 40w egy p3-ashoz képest.
Nálam a letöltősgép egy Compaq Presario 5230 fogyaszt ennyit. Az pedig csak egy 400-as P2, 110w-os táppal (Ati Rage pro-val, int hangal...). A másik hasonló célból összerakott gép egy 333-as cerka sokkal kevesebb hardverral szinte ugyan ennyit fogyaszt, köszönhetően a (kisebb terhelésen) rosszabb hatásfokú 400-as tápnak. Ugyanebben a lapban az 500-as P3 már 60-70w-ot eszik (össz).
A bővíthetőséget én egy USB 2.0 Pci karival oldottam meg amire külső vincsirackek mennek. Íras/olvasás elég gyenge, de még mindig jobb mintha a "nagy" asztali géppel töltenék le (ami idle eszik 150w-ot)
Az ilyen régi gépek valóban nem egy teljesítménybajnokok, de ha a célnak megfelelnek (nálam csak letöltés, nyomtató és filemegosztás) akkor simán megérik a pénzüket, azaz kimegyek kukázok egyet, mert mindkét gépet kidobásra szánták.

Tudsz spórolni még kevesebb rammal, kissebb procival (pl: 566/600-as coppermine cerka 1.5v, jóval kevesebbet eszik mint egy P3), gyengébb videókarival. Ha van tartalék lapod akkor meg lehet tanulni rajta vmodot is, persze ez esetben alulfeszelést.
Esetleg érdemes még venni egy olcsóbb/használt/feljavított szünetmentest a géphez és a modemhez, bár ez már tényleg csak extra cucc.

Az ideális nekem egy aski/kijelzőhibás laptop lenne olcsón (igazi mobil procival), olyannal egész szépen el lehet lenni. Teljesen szétszedve, gyári hűtést kiszedni belőle helyére egy jó nagy bordát. Nem lenne valami szép látvány de el lehet rejteni.

The Glorious Dual Xeon Workstation Gaming Master Race :)

(#16) xabolcs válasza MasterDeeJay (#15) üzenetére

xabolcs
(senior tag)

igen azt kifelejtettem, h ez egy coppermine p3, 1.65V-al :B
memoriaval nem szeretnek sporolni, 384 ram igy se sok, de lehet, h majd 2x256 (==max) lesz benne.

amugy alapbol ez is egy p2-es dolog, (gyari 90W-os tappal :D) szoval igy is izgultam,
h egyaltalan a p2-hoz valo 2V-t lecsokkenti-e 1.65V-ra a p3-hoz ... ha a p3 cerka meg kevesebbet ker, akkor lehet, h inkabb megsul a tulfesztol ;]
talan forrasztassal tenyleg lejjebb lehetne kuzdeni, de inkabb keresek tobb penzt aramra es/vagy kevesebbet hasznalom ;)

az usb-t en is gondoltam, de jobban szeretnem a 60~70megas belso sebesseget, a ~20 helyett :B .... persze egyelore a 100as halokartya ugyis visszafog mindent.

erdekessegkeppen olyat is hallottam egy hasznalt pc kereskedesben, h a regi laptopok nem esznek kevesebbet, mint ezek a letoltogepnek szant p2/p3 masinak

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17) MasterDeeJay válasza xabolcs (#16) üzenetére

MasterDeeJay
(őstag)
LOGOUT blog (1)

A 600-as P3 kb 20w-ot eszik 1.7v-on, a vele azonos órajelű cerka is kb ennyit eszik 1.7-en de a 1.5v-al le lehet vinni 16w-ra a max fogyasztást. :K

Laptop esetében ha lehet találni akkor Pentium M Dothan ULV magos 5w körül eszik az 500mhz/1ghz-en. Vagy inkább elérhetőbb a régebbi Banias ULV 7w-al. Nekem van 2db 1300-as de nem ulv-s és sajna 20w felett eszik.

Vagy egy erősen alulfeszelt SocketA-s AthlonMP. Nálam egy 2600+-os XP-M simán ment 1.3v-al 2200mhz-et, 0.9v-al leviheted egészem 665mhz-re (5x133, az alatt fagy, 45w gyárilag)
Esetleg Geode 1250 1.1v-on 9w.
Ha nagyon bele akarnánk menni akkor figyelembe kell venni a chipsetet is, lehet hogy egy gányabb SIS vagy VIA-val jobban járnánk mint egy "nevesebbel". Na de a végén csak eljutunk az Intel Atom-ig, vagy az AMD Athlon64 2000+-ig. :)
Az ilyen letöltős gépek hardverei nálam mindig attól függenek hogy mi van éppen itthon. Nekem van rá türelmem bütykölni ilyen cuccokat, a legegyszerűbb tényleg az hogy megvenni az egészet kompletten. (mármint a fent említett lapot és procit)

A leginkább kevesebbet fogyasztó sztem egy okostelefon (vagy pda), nekem az Nokia E51-re van torrent kliensem. Persze ez már nagyon szélsőséges eset, hiszen meg kell valahogy oldani a tárolást (SD kártya) és az adatoknak is be kell jönnie valahol (asszem csak wifi, az rj45-t nehéz lenne rákötni a cuccra). Meg ez még drága dolog, főleg egy veszélyes hulladékként kezelt P2-es hez képest. A szoftverekről nem is beszélve, mert ugye szegény telót nem éppen szervernek tervezték. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Glorious Dual Xeon Workstation Gaming Master Race :)

(#18) xabolcs válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére

xabolcs
(senior tag)

".... E51 ...."

no comment :DDD

(#19) Szoszibá

Szoszibá
(tag)

Off: Már bocs de hiába veszel bele gigabites hálókarit, ez a hálózat sosem lesz gigabites.
Olvass utána mi kell ahhoz, ha nekem nem hiszel...

(#20) honk válasza RTT (#6) üzenetére

honk
(csendes tag)

DC-DC tápok pl itt kaphatók, de nem igazán 3E forintos az árcimkéjük.

www.simsporttv.hu www.necsaknezd.hu

(#21) tast válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére

tast
(csendes tag)

A Bubba szervert elég nehéz lesz fogyasztásban előzni. 500GB-2TB-ig lehet belső diszket tenni bele, 18cm x 11cm alapterületen 7-12W fogyasztással, egy átlagos PC-nél 90-90%-al kevesebbet fogyaszt.

(#22) Boxi88

Boxi88
(őstag)

Nagyon jól néz ki! komolyan, jobb mint sok bolti...

(#23) kosi94

kosi94
(csendes tag)

Hi! Az lenne a kérdésem az alábbi konfig egy otthoni fileserverhez jó-e?
Alaplap: Asus p4s8x ja, és sajnos egy trágya SIS chipset.. :(
Proci: Intel Pentium D 2.4 GHz
RAM: Kingstone 2 GB
HDD: 2x Samsung 160 GB ATA
Videókártya: nVIDIA GeForce 7600 GT
ja, és ezt windows xp alatt szeretném üzemeltetni...
milyen segéd programok kellenek hozzá..(távoli elérést is szeretnék)
vagy egyáltalán érdemes ilyen konfiggal belefogni...
ha nem akkor max. 50000HUF-om van rá!
mindenképpen én szeretném összerakni! hátt igen... sok ez Így egyszerre :DD

[ Szerkesztve ]

Ha szereted a COD-ot megszállott vagy, ha a COD szeret téged makker' by AquaPress

(#24) SWiNEBoY

SWiNEBoY
(tag)

Szépszép! :R

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.