Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gege997


gege997
csendes tag

Várom a véleményeket, hozzászólásokat.

(#2) Lars


Lars
őstag

Hát én csak jó munkát kívánok hozzá, és kitartást. A többihez nem nagyon konyítok :U

(#3) cucka


cucka
addikt

Hasonló otthoni szerverben gondolkozom én is, csak nálam a fő funkciója a web- és fileszerver lenne. Használt, márkás asztali gépeket nézegettem, 15-20 ezer között jönne ki egy p4 1.6ghz-es gép, 512 memóriával és kisméretű vinyóval, amit később nagyobbra cserlénék. Halknak tuti halk, mondjuk teljesítmény szempontjából nem tudom, mennyire venné fel a versenyt egy ilyen atom-os konfiggal, sejtésem szerint kb. egy szinten lehetnek.
Szoftverkörnyezetet tekintve milyen elképzeléseid vannak?

[ Szerkesztve ]

(#4) kleinguru válasza Lars (#2) üzenetére


kleinguru
addikt

csatlakozom az előttem szólóhoz, bár nekem az a véleményem, hogy mindig lehet kicsit itt, kicsit ott, még ezt, még azt fejleszteni és akkor már nem annyiba kerül, nem annyit fogyaszt...

A csendesség nálam alapfeltétel (nekem asus wl500-gp routerem van).

Különben szerintem a régi videó erősítős ház lenne a legjobb:)! Bár sok munka lesz vele, meg nehéz találni.

Sok sikert a munkához és mindenképp várjuk az összeszerelésről szóló cikket is:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5) dabadab válasza cucka (#3) üzenetére


dabadab
titán

Lehet, hogy P4 1.6 helyett erdemesebb inkabb P3-at nezni 1 GHz kornyeken, lassabbnak nem lassabb, viszont joval kevesebbet fogyaszt (mondjuk itt problemasak lehetnek a csatlakozok hianyai (USB2.0, SATA)).

"Szoftverkörnyezetet tekintve milyen elképzeléseid vannak?"

Szerintem az ember szerverre rakjon Linuxot. Egy Debiant nem tul nehez felvarazsolni, utana meg tul sok gond nincs vele.

DRM is theft

(#6) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Valami azt súgja, hogy ez nem 23ezer Forint lesz! ;)

(#7) vgergo válasza gege997 (#1) üzenetére


vgergo
aktív tag

Én is hasonló servert készítek, csak én alaplapnak
[ECS 945GCT-D] szeretnék, op rendeszernek pedig linuxot.

Amúgy nekem tetszik az írás.

(#8) Samus


Samus
addikt

Mivel a deszka nem túl nagy, ha sikerül megfelelően kicsi házat szerezned, javaslok bele egy draba Scythe S-FLEX ventit, 1200rpm-es verziót, leszabályzova 800-ra (5V) (van 800as is, de ha esetleg kell a nagyobb kakaó, akkor azt nem lehet gyorsítani), ez 22dB, alig hallható (a 800rpm teljesen néma, még szélzaj is alig van, de csak célzottan hatásos), és egy kisebb dodozt képes teljesen átszellőztetni. Hűtés és halkság pipa. Halk merevlemezt nem javaslok, mert már van HDD (egyébként Samu Spinpoint F1 lett volna). Ház ügyben nézz körül teszvesz-en is, hátha van megfelelő. E célra egy régebbi Sony DVD lejátszó lenne a jobb, azok nem slim-ek (vagy video-ház, de azon sok a gomb, csak olyat éremes akkor, amin el vannak rejtve kis ajtó mögé))

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) cucka válasza dabadab (#5) üzenetére


cucka
addikt

Gondolkoztam P3-as gépben is (1ghz környékén lehet kapni 10-12k körül), egyedül abban nem vagyok biztos, hogy vajon probléma nélkül kezelik-e az ilyen öreg gépek a nagyobb vinyókat (van otthon egy 320-as PATA vinyóm, amit beleraknék)
A másik dolog, amitől tartok, hogy kevés lesz az a proci nagyobb adatbázisok kiszolgálásához. Teszt rendszernek szeretném beállítani a munkámhoz (weboldalakat fejlesztek) és bizony van 1-2 projekt, ahol több gigás adatbázis lenne. Persze csak én használnám, tehát nem lenne nagy terhelés alatt, de azért mégis tartok picit attól, hogy túl lassú lesz.
(Arra azért kiváncsi lennék, hogy adatbázis műveletek illetve apache alatt hogyan viszonyul az atom proci teljesítménye a p3-p4 procikhoz..)

Oprendszerből ubuntu server-re gondoltam, végül is az majdnem debian :)

[ Szerkesztve ]

(#10) gege997 válasza vgergo (#7) üzenetére


gege997
csendes tag

cucka: Azt még részletesen nem terveztem el, Win2003, uTorrent, ServU, ProgDVB ami biztosan megy rá.

dabadab: leirtam miért nem rakok linuxot, plusz ha most elkezdeném megtanulni akkor az elég sok plusz idö lenne, ami nekem nem éri meg. Elvi win-linux vitát nem szeretnék nyitni.

Macilaci: Ezt hogy érted? Persze, leirtam, abban nincs minden benne, de amit vennem kell az igen.Ha mindent veszek akkor az +winyo kb 15k, tuner 5k, Gbit halokari 2k, ugy is 45k.

Vgergo:[ECS 945GCT-D] kapható valahol MO-n? mennyivel több mint az inteles lap?

P3 vagy vmi régi gépen én is gondolkoztam, ami nekem ellene szólt: fogyasztás, méret, melegedés, 1gb memória többe kerül hozzá és árban sem sokkal kevesebb mint igy

(#11) dabadab válasza cucka (#9) üzenetére


dabadab
titán

A HDD kezeles gondjai csak a BIOS-t erintik, Linux meg nem hasznal azt, hanem eleve 32 bites cimzest alkalmaz.

Az adatbazisos reszhez erdemben nem tudok hozzaszolni, de ha a P3 lassu, akkor valoszinuleg a P4 is az lesz - esetleg erdemes elgondolkodni egy alap X2-es rendszeren, az ugy ~20k tobbletkoltseggel jar, de ha a munkadhoz kell... (es ott meg van hova tovabbfejleszteni).

DRM is theft

(#12) Raymond válasza gege997 (#10) üzenetére


Raymond
félisten

P3 vagy vmi régi gépen én is gondolkoztam, ami nekem ellene szólt: fogyasztás, méret, melegedés, 1gb memória többe kerül hozzá és árban sem sokkal kevesebb mint igy

Van egy regi Dell Dimension gepem (ingyen volt, nem hagytam ott :) ). P4 Willamette 1.5GHz, 384MB PC133 SDRAM es 20GB HDD. Idle-ban kb. 50W a fogyasztas, fullra terhelve valahol 72-75W. Az 1Ghz P3-nal ebbol levehetsz legalabb 20-30W-ot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) Daneey


Daneey
tag

Szia!

Hol vetted ezt az alaplapot, vagy inkább úgy kérdezem hol lehet ilyen cuccokat kapni? Mert rendes számtech boltokba ilyeneket nem nagyon fosztogatnak...

(#14) cucka válasza dabadab (#11) üzenetére


cucka
addikt

Köszi a választ.
X2-es rendszer egyelőre túl drága lenne. Nézegettem még használt alkatrészeket, 20k környékén már össze tudnék rakni egy újabb, gyorsabb rendszert, de ott meg nem vagyok benne biztos, hogy annyira halk lesz, mint egy gyári dell/ibm gép. (Számomra a fogyasztásnál fontosabb, hogy halk legyen, mert zajos gép mellett nem tudok aludni.)
A másik visszatartó erő, hogy össze kéne szedni az alkatrészeket, össze kéne szerelni, tesztelni, stb., míg egy használt márkás rendszerre általában adnak pár hónap garanciát a boltban, hazaviszem, bedugom, működik..

[ Szerkesztve ]

(#15) Carsee


Carsee
tag

Én is sok sikert kívánok hozzá.

Magam is használok egy ilyen "home-servert". Nálam egy öreg kiszuperált házban egy Abit ST6,P3 Tualatin Celeron 1.2Ghz megy összesen 512 MB RAM-al és egy 160-as vinyóval. Nálam is Win2k3 fut rajta, és minden amit használok, az torrent, és SSH szerver, mert a céges proxy fog egy rakás olyan dolgot, mely számomra fontos :(((
Nem tudom mennyit fogyaszthat, bár nagyon kíváncsi lennék rá. A proci passzív, köszönhetően egy kis barkácsolásnak, de a tápot ésszerű összegért nem lehetne elnémítani.

Ja, néha fut néhány virtuális gép is rajta, de csak ésszel :DD

(#16) bizi990


bizi990
senior tag

Itt a ph-n szoktak árulni üres hp, ibm házakat (1-2 éve vettem én is). Hp-nek van egy nagyon kicsi és szép házikója, ami megfelelő lehet. Lehet 1-2 ezressel drágább, de nem kell barkácsolni.

(#17) gege997 válasza Raymond (#12) üzenetére


gege997
csendes tag

Azért ha vetted volna, akkor erre a gépre min 10-15k-otthagysz sztem(boltban meg még többet is), a plusz SD ram sem olcsó, SATA sincs, a 20-30W-os P3 meg még a laptopokra sem igaz, föleg nem egy asztali konfigra, csak a proci TDP-je több.

(#18) vgergo válasza gege997 (#10) üzenetére


vgergo
aktív tag

ECS 945GCT-D sajnos még nem kapható idehaza :( még váronom kell rá

hát csak 1 picivel tud többet
pl:
+1 PCI Express x1
jobb chipset 945GC & ICH7
2 memóriafoglalat
2 db sata
most kapásból ennyi.

(#19) gege997 válasza Daneey (#13) üzenetére


gege997
csendes tag

Daneey: Pl itt kapni http://www.a4team.hu/product/view/34004, meg elég sok helyen már, csak keress rá google-ben.Vagy vaterán/ph apróban is van aki árulja öket.

vgergo: ebböl max a pci-x ami hasznos lenne, 1 foglalatba is belemegy a 2gb ram, többet meg ugysem kezel. 2 sata van az intelen is. Ha nagyobb az árkülönbség mint a PCI riser ára, akkor nekem nem éri meg, no meg várni is kell rá...

[ Szerkesztve ]

(#20) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Ket bovitohelyes riser kartyat nem hiszem, hogy fogad a lap.

(#21) gege997 válasza adriankoooo (#20) üzenetére


gege997
csendes tag

Itt és még sok más helyen azt irják hogy fogad.Gondolom nem minden fajtát, mert fórumokban irnak negativ tapasztalatot is. Majd ha aktuális lesz akkor jobban utánajárok ennek is.

(#22) András83


András83
csendes tag

Pfff... ez kész :D pont egy ilyen cikket akartam írni én is :D és kb. ugyanezzel a címmel :D

Amúgy én is Atomra gondoltam először, de aztán úgy döntöttem inkább AMD lesz. Oprendszernek meg Linux. Ettől függetlenül, lehet hogy én is megírom mert eléggé különbözik a kettő.

Mindenesetre GRAT a cikkhez! :)

(#23) adriankoooo válasza gege997 (#21) üzenetére


adriankoooo
senior tag

koszi, akkor figyelemmel kiserem a topikot.

Egyebkent botranyos, hogy a mini-itx hazak 20 ezer felett kezdodnek. Gyakorlatilag alig kell anyag belejuk.

(#24) Billu válasza vgergo (#18) üzenetére


Billu
aktív tag

jobb chipset 945GC & ICH7 :F miért a többin mi van?
2 memóriafoglalat Single-channel, max 2GB - az meg belefér egybe is
2 db sata mint mindegyiken, sőt a gigabyte lapon 4 is van

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#25) Vladi


Vladi
nagyúr

Hali!

Az atom jó választás. Egész jó lapok jönnek ki vele. Lehet akár passzívat is találni. Illetve ha vársz vele, szerintem jönnek még jobb lapok, jobb fogyasztással. Érdemes figyelned az atomos topikot.

"Tápegységnek egy 150W-os ATX-es tápot vettem"
Megvetted? Milyen táp az? :U
Szerintem már dobhatod is ki. Mert egy régi használt táp nem jó ötlet állandóan menő géphez. Kicsit drágábban - de a konverternél olcsóban - már kaphatsz fsp tápot. Azzal azért érdemesebb próbálkozni. A tápon ilyen gép esetén nem szabad spórolni. Nem is olyan hangos.

Merevlemez: érdemes 1 nagyban gondolkodni. Áramfogyasztási szempontból jobb választás. Meg a hangot is nézd meg. Ha a szobában lesz, akkor bizony marha hangos bír lenni a kaparása ha az egész gép passzív és csendes.

ház: nagyon sokat lehet kapni, érdemes kicsi moddon is elgondolkodni. Persze ez nagyrészt ízlés kérdése. Amit érdemes elkerülni, az a gyenge minőségű lemezből készült 1200 forintos szutyok. Volt szerencsém egyhez. Olyan prímán felerősítette az hdd-k zizegését. Morgott az egész mint a medve tavasszal. :DDD

kijelző: ha remote funkciók megvannak, akkor felesleges. Távolról tudod vezérelni. Hozzányúlni meg nem gyakran kell. Nekem is van home szerverem. Egy p3 500 mhz-s proci 128 mega ram. Ubuntu 7.04-el. Kb fél éve nem láttam bootolni. :DD

Ára jó és reális is, hogy kijön annyiért. Talán a giga ram felesleges is. Lehet itt-ott lecsípni belőle.

Jah igen, még valami:
+1 a linuxos szerverre. Ha egyszer végre működik, 3-4 évig csak a port kell kifújni belőle. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) .mf válasza gege997 (#1) üzenetére


.mf
veterán

Két dolgot ajánlanék még figyelmedbe:
- WD xx00AACS, aka GP (5400RPM), ha bővítenél
- a DC-DC konverter helyett picopsu talán olcsóbb, és kisebb, egyszerűbb
A pci riser cardoknál nem minden működik egyszerre több használatban lévő kártyával.

Nekem wl500gp-m van egy WD5000AACS-sel mini házi fájlszervernek, a következő lépcsőnek én azonban Atom helyett inkább egy mATX-es lapon gondolkoznék:
- jobb bővítési lehetőség, több slot
- jobb multimédiás képességek, megbírkózik HD-tartalmakkal is egy olcsó kétmagos proci, míg az Atom erre nem képes
- GB ethernet van rajtuk, szemben az Atomos Fast Ethernetjével
Szép lenne az Atom alacsony fogyasztása, csak sajnos egyrészt túl gyenge, másrészt a jelenleg elérhető lapok csak 1-slotos mITX-ek...

Lehet, hogy az Atomosnak olcsóbb az alaplapja (13k)és alacsonyabb a fogyasztása, de ezt negálja a riser card és a gigabites kártya költésge (3,5k+1k, összesen 17,5k), ami a mATX-ekben benne van (8,5k lap + 8k dobozos kétmagos celeron vagy kétmagos athlon; egymagos conroe-l vagy a64 még olcsóbb, 5-6k; használtan még olcsóbbak) és a nehezebben beszerezhető, barkácsolandó ház.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) quarros válasza gege997 (#1) üzenetére


quarros
tag

Hali.

A DVB-T Stream -re: [link]

De személyes tapasztalat alapján mondom nem érdemes szervernek Windows-t használni. Én is ugyan igy kezdtem kb 3 éve (2003 Server) de a stabilitása a rendszernek borzalmas volt heti egy fagyás garantált volt (24 órás üzem mellet persze). Azóta Linuxot használok a szerveremen (most Ubuntu, de volt Debian is) ugyan ezekre a funkciókra (iTunes DAAP Server = Friefly, Nfs, Samba, Ftp, Apache, SSH Server, Utorrent + Webui = Transmission + Clutch, Valamint adatbiztonság miatt 3 500GB-s meghajtó RAID5 -ben összefüzve) és amikor legutoljára néztem az uptime-ot akkor 155 napot mutatott ez volt 2 hete. Persze rajtad áll hogy mit használsz. Az is lehet hogy már pach-eltek annyit az OS -en hogy nem találkozol ilyen gondokkal (elvégre az én tapasztalatom 3 éves). De azért fontold meg amit most leirtam.
Sok sikert

(#28) Vladi válasza quarros (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr

Transmission állat. Már beépítették a webuit. Gyerekjáték beüzemelni. Kicsit még fapados, de jó lesz az hamar. Ezen kívül rtorrent is jó, meg qbittorrent is szél sebesen fejlődik.

Akkor azt mondod láma vagyok a 16 napos uptime-al? Persze én keveset használom. Ez van. Öregszem. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) Raymond válasza gege997 (#17) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet felreertetted. Az egesz gep eszik annyit (fogyasztasmerovel a halozatnal merve). A P3 pedig ennel lejebb van es az siman benne van a cikkben emlitett 50W-ban. Az akkori regi markas gepekben sokszor csak 100W koruli tap volt mert nem kell tobb. Es mondjuk ha azt a regi gepet beszerzed valahol akkor altalaban van benne legalabb 256MB RAM, de sokszor adjak a max kezelheto 512MB-vel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) quarros válasza Vladi (#28) üzenetére


quarros
tag

Nekem Non-Stop megy a gép heti 168 órában, Így nem nehéz 16 napot túlszárnyalni. De azért be kell valjam engem is meglepett ez az időtartam.
Ehhez foghatót csak PPC alapú Macintosh -oknál láttam.
Mondjuk ott volt egy 2 év 68 napos uptime is :Y :R

A Transmission -be meg a clutch webui az amit beépítettek.

[ Szerkesztve ]

(#31) gege997 válasza quarros (#27) üzenetére


gege997
csendes tag

WebSchedulert próbáltam még régebben, nekem kicsit körülményes volt, progDVB-vel egyszerübb a hálózati használat, ugyanazt az ui-t kapom a távoli gépen is mintha helyben használnám és csak 1 pipát kell hozzá beikszelni.

Koliban évekig Win2003 volt a gépemen átlagosan egy-két havi uptimeokkal(IIS,PHP,ServU), meg pár cégnél, ahol szervereket karbantartottam ott is, hasonló tapasztalatokkal. Fagyás belőtt szerveren csak klimaelszállás miatt volt... Az 1-2 havonta frissités miatti ujraindulást meg ki lehet birni... A heti egy fagyás elég irreális, vagy nagyon kókány rendszer...(vagy be volt ütemezve a bsod.exe :)) )

(#32) quarros válasza gege997 (#31) üzenetére


quarros
tag

Vagy talán mindkettő :D .

Akkoriban mondjuk meg sem mertem volna próbálni egy Linux -ot felrakni server -nek (veszettül bonyolultnak és érthetetlennek éreztem) de aztán a rendszer agymenései kezdtek az idegeimre menni :W és kénytelen voltam váltani. De akkor még nem voltak ilyen jó és ennyi guide a neten (komolyan most egy átlagos linuxtól idegenkedő ember 1 hétvégi nap alatt fel tudná telepíteni és konfigurálni azt a rendszert amiről beszéltünk csak tudnia kell használni a google-t)
Emlékszem hogy milyen :DD voltam akkor amikor egyáltalán sikerült beállítani,
azt (UHU Linux alatt!) hogy a Windows-os kliensek is lássák a
Samba megosztásokat. :P
Szal akkoriban nem volt egy egyszerü dolog, kb olyan volt a szitu: hogy a Windows volt az egyszerübben beállíthato konfigurálható OS, de a rapszodikusabb is hol ment valami hol nem, a Linux meg a Konfigurálhatatlan gondolkozásomtól teljesen idegen förmedvény amin viszont ha valmit heroikus küzdelmek árán beállítottál akkor ment hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#33) dabadab válasza adriankoooo (#23) üzenetére


dabadab
titán

"Egyebkent botranyos, hogy a mini-itx hazak 20 ezer felett kezdodnek. Gyakorlatilag alig kell anyag belejuk."

Viszont a gyartasukhoz szukseges szerszamok baromi dragak es az nagyon keves legyartott peldanyra oszlik el.

DRM is theft

(#34) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Érdekes a projekt, de nem vagyok biztos benne, hogy fogja ezt mind bírni teljesítménnyel az Atom, pl. csak a gyors hálózati áttöltés is ellégé leterheli a processzort (ezért nem is nagyon tudják a kisebb NAS-ok, routerek), lásd pl. itt az Athlonos összehasonlításban, azt is eléggé megnyomta pedig teljesítményben némileg jobb az Atomnál.

Ha erre még rájön a Win2K3, meg egyebek akkor szerintem az már sok lehet neki (a 2K8-at meg annyira ne hiányold, elég sok szívás van vele egyelőre, meg a Vista alapok miatt talán a gépigénye is nagyobb). Abban nem vagyok biztos, hogy az MSDN AA ilyen célra is engedélyezné a Win2K3 használatát.

A kis házzal mint írták a legfőbb gond, hogy elég drága (anno én is használtam pár évig egy VIA Epia rendszert), nehezebben szerelhető és a nagy ventillátoros halk hűtés is nehezebben megoldható a helyhiány miatt.

Ha nem sürgős a projekt akkor talán érdemes lehet megvárni a következő hónapokat és megnézni, hogy milyen áron és milyen teljesítménnyel jönnek ki a piacra a kétmagos Atomok, a VIA Nano meg esetleg az Atomhoz tervezett Poulsbo chipset. Addig pedig a VIA Epia-s hasonló szerverekről írt cikkekből elég sok tapasztalatot, tippet össze lehet gyűjteni.

[ Szerkesztve ]

(#35) K.Gergely válasza gege997 (#1) üzenetére


K.Gergely
csendes tag

Szia!

Én épp ezen a héten fogom megépíteni a hasonló célra megálmodott konfigot.

Nem atomosban gondolkodtam, mert a celeron 1,2Ghz-es Intel D201GLY2 passzív hűtéssel jobban meggyőzött. Háznak egy Emko em-141-est vettem, mert annak 90W-os passzív tápja van. Így hangtalan az egész, kivéve a vinyót de ez is egy halk darab. (500Gb-os WD RE2)

Routernek én is használnám, de nem tudok jó szoftvert e célra. (ami tud MAC szűréstől akár a forgalom managment-ig, PL: VoIP priorba vétele, egyebek) Én XP-t gondoltam rá, de ha meggyőznének, akkor lehet hogy servert raknék én is.

K.Gergely

(#36) K.Gergely válasza K.Gergely (#35) üzenetére


K.Gergely
csendes tag

Ja...

36 bruttóból állt meg 512 rammal, netgear gbit hálókarival. Vinyó nélkül. Amúgy egy DNS-323 helyett csináltam.

K.Gergely

(#37) Daneey válasza K.Gergely (#35) üzenetére


Daneey
tag

Routernek én is használnám, de nem tudok jó szoftvert e célra
Én -- majd -- Linux használatát tervezem ebben a témában, Webmin, bind9, és dhcp3 -mal. Ám ezek a szoftverek (főleg a ddns belövése) még nekem hagynak némi olvasnivalót maguk után. Viszont ezekkel a szoftverekkel egy routert tökéletesen ki lehet váltani.

És még mennyi pluszt lehet velük csinálni...

(#38) ttower


ttower
aktív tag

helyesírást nem ártana ha leellenőriznéd.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#39) ngabor2


ngabor2
nagyúr

jajj de jó, hóm szerver plusz rúter :D pont ilyesminek a hardverét hoztam össze. no a végszámlával nem dicsekednék (a tönkrevágott routerrrel együtt, aminek a házában lakik, közelít a 100k-hoz :Y): itt van őkelme. 30w-ot eszik. egyelőre egy alap ubuntu 8.04 van rajta, majd ha lesz lelki erőm, testre szabom. 1 lan csati van rajta, de kitoltam a rendszerrel: vettem egy usb-s lan cuccot, azon fog bejönni a net, hogy ne az usb 1.1 legyen a szűk keresztmetszet. wlan benne van.

azt sajnálom, hogy a via csak most adta ki ugyan ezt a lapot ráépített csatlakozók nélkül. ezesetben a monitort ki se vezettem volna, ezáltal kényelmesebben pakolható lett volna az egész. nomeg a picopsu is megúszható lett volna... no majd legközelebb.

(#40) lapa


lapa
veterán

nem tudom jól értem-e, de most akkor ezen kívül lesz még egy gép? ha nem, akkor szerintem relatíve olcsón lehet 780g-t venni, annak is baráti a fogyasztása és egy e betűs x2-vel mégiscsak egy fullos, bluray-képes eszközöd van. később bővíthető sokmagos 45nm-re ha megszalad a malacpersely.

emellett nekem is van rajta terminálszerver, torrent, webszerver, tévé mittudomén. a mediaportal nevű progival tudsz teljes tv-szervert csinálni belőle, akármennyi tunerrel. persze jó a progdvb is de más kategória. 1080i tévéadás meg ilyenek (dvb-s2-t írtad) nem árt ha gyorsítva vannak hardveresen is, a filmek meg legalább ott vannak helyben és nem valami deróton jönnek. persze tud streamelni a mediaportal. 1080i forrást 10% alatti cpu-val játszott le a tündér (ezt uvd hardveres gyorsítással).

nekem most egy rendesen szellőző 365w táp van passzívan, de a linked alapján örülök, hogy találtam ilyet, röhögve elviszi. kell még egy notivinyó, aztán már csak használt autóakksikat meg egy jó nagy napelemet kell összeszedni...

szóval amit mondani akarok, hogy én nem biztos, hogy külön gépet csinálnék szervernek ha minden általad írt spec megvalósítható mondjuk 10e forinttal többért 780g-n, ezzel kapnál hdmi-s, optikáshangos, gigabites mozi- és játékgépet is.

(#41) lapa válasza quarros (#27) üzenetére


lapa
veterán

elég szar lenne hetente lefagyna az átlag win 2k3, már égne Redmond.

btw örülök, hogy végre ellátogatott egy szakértői vélemény is a totyikba.

(#42) Kantorpe


Kantorpe
tag

Szia,

En beledobtam volna valami ilyen hazba a cuccot [link]
Masreszt en az amd vonalon mennek a merfoldekkel jobb grafika miatt is.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#43) dabadab válasza Daneey (#37) üzenetére


dabadab
titán

"bind9, és dhcp3 -mal."

Agyu + vereb :) Ott a dnsmasq, az pont ilyen hazirouterszerverekre valo, tok egyszeru konfiguralni meg minden. A dinamikus DNS-hez meg ott a www.dyndns.org meg a ddclient csomag, szinten tokegyszeru.

DRM is theft

(#44) gege997 válasza Kantorpe (#42) üzenetére


gege997
csendes tag

Kantorpe:
Ezt a házat én is néztem DTK honlapon, csak nem találtam hozzá viszonteladót, köszi.
Mint leirtam monitort max a telepités alatt dugok rá, szóval a grafika nem számít.

lapa: Ezen kivül még 2 gépem van, egyik röhögve(C2D), a másik meg úgy-ahogy(mobil X2) játszik 1080i-t,a szervernek nem feladata a videólejátszás, csak hálózatra továbbít.

K.Gergely:
Win2003-ban van RAS, alap router funkciokat megoldja, sztem priorizálás is megoldható vele, bár ennek utána kellene néznem.

Kobaljov:
Nyilván nem választhatok ugy hardvert, hogy minden feladatot egyszerre maximális teljesitményen folyamatosan kiszolgáljon, de ilyen azért elég ritkán van. Gbites másolás tényleg terheli, de a torrent meg a DVB streamelés csak még 10-10Mbit körül plusz forgalmat ad, számolni egyiket sem kell túl sokat.

ttower: 3x átnéztem, wordomben itt nincs magyar ellenőrző, gondolom hogy maradt benne hiba. Ha megirod priviben kijavitom.

(#45) lapa válasza gege997 (#44) üzenetére


lapa
veterán

ha van még két géped nem teljesen világos mire kell még egy (pláne ha az egyikben mobil x2 van), akkor csak egy 15 ezres lap kéne. nem kell bekapcsolgani, egy eszközzel letudsz mindent. ha a többi cuccot eladod még egy fagyira is futja.

10-10mbit... azért hd-nál már harcolni fog a gigabites adás-vevés mellett is mindkét gép a feladattal. nem értem mi a célja a dolog bonyolításának.

(#46) gege997 válasza lapa (#45) üzenetére


gege997
csendes tag

A mobil X2 egy laptopban van, ami hordok magammal, igy szervernek nem igazán jó. A másik gép meg 1 év alatt majdnem fogyaszt annyival többet, mint amibe nekem ez a gép kerül.
Pont ezért irtam, hogy ritka, hogy egyszerre használnék mindent(bár nem csak én használom szóval elöfordulhat)

(#47) l4ci válasza gege997 (#10) üzenetére


l4ci
senior tag

Hmm, érdekes megoldás win2k3-at rakni home servernek, én biztos hogy linuxot tennék rá.
Tűzfalnak mire gondoltál? Nem ismerem annyira a win-es megoldásokat, de nehéz lesz olyan tudású ingyenes tűzfalat találnod, mint az iptables. ;)

P3 ellen ugyan mi szól? A fogyasztás elhanyagolható, kollégámnak van egy torrent pc-je, és kb 35W-ot fogyaszt. A hűtése se olyan nagy probléma, egy 8cm-s ventivel alacsony fordulatszámon bőven megfelelő - asszonynak is ilyen gépe van és halkabb mint az én gépem, bár a tápján még tudnék hallkítani.

(#48) l4ci válasza cucka (#9) üzenetére


l4ci
senior tag

Ami a P3-et illeti: egészen 2007-ig az ex-cégem 2db P3-as gépet használt web-adatbázis-dns-mail servernek és úgy-ahogy bírták a strapát, pedig vagy 40-50 domain levelezése/weboldala volt rajta. Ha a spamszűrő nem igényli a nagyobb procit és nem döglik meg benne a winyó, akkor talán még mindig ezeket használnák. :D

(#49) gege997 válasza l4ci (#47) üzenetére


gege997
csendes tag

Mielött valaki mégegszer leirja hogy rakjak linuxot légyszíves olvassátok el amit eddig irtam.
Tüzfalnak elég a win beépitett, nem érzem szükségét semmi többnek.(nem, nem adom meg az ip-cimét hogy leteszteld elég-e :) )

P3 azért kevés lenne, egy fileszervert Gbiten satás winyoról nem szolgál ki sztem(no meg sata sincs rajta).A tunerrel is lenne sztem gondja, meg drága a memória bele. Meg nincs épp kéznél egy, azt is vennem kellene, tehát sokkal nem is lenne olcsóbb.

(#50) l4ci válasza gege997 (#49) üzenetére


l4ci
senior tag

Ez ilyen tipikus magyar házibarkács megoldás: minél kevesebb pénzből minél több funkciót kihozni. Ami neked kell (sata, tuner, gigabit, wifi) arra szerintem kevés lesz a 23e amit írtál, egy normális router kerül annyiba...

Én speciel teljesen meg vagyok elégedve az Asus WL500GP-vel - bár a miniPCI wifi-jét ki fogom cserélni -, mert mint router ebben a kategóriában tökéletesen ellátja a feladatát. Egyéb server funkciókra nekem van egy gépem betolva egy szolgáltatónál, tehát ez sem probléma. :)

Meg lehet csinálni persze azt is, amit te szeretnél - all in one - de véleményem szerint kicsit több pénz kellene rá, ha valóban profi megoldást szeretnél. Annak idején még én is csináltam P1-es gépből routert/házi servert otthonra, de nem volt elég hatékony a teljesítmény/fogyasztás. Talán ez az atom proci már jó lesz e célra, bár ott már a körítés többszörösét fogyasztja mint maga a cpu...

A linuxra meg nem akarok senkit se rábeszélni, az csak az én szerény magánvéleményem hogy ilyen home serverre bűn windows rakni. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.