Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) T_boy


T_boy
tag

Gratulálok! Pofás darab. :)

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#2) csokad


csokad
senior tag

nekem is tetszik. gg. akkor 32x27-es savmart üveglap?:)

(#3) #19617792


#19617792
törölt tag

Jó kis egérpad, írás is egész jó, de hangulatjeleket (pláne sokat mellőzzük egy címlapos írásban, komolyságát veszti a cikk.

(#4) superecneB


superecneB
őstag

Nice!
"dőltek el ez miatt, általában negatív irányba" - esetleg emiatt, tudom használják így is de nem vagyok benne biztos, hogy helyesen.

A pad egész jó lett nekem volt anno Icemat 2.0-m és tökéletesen megvoltam vele elégedve, viszont eszi a mouse skatez-eket (bármilyet raksz rá), bár a hyperglide bírja a legtovább. Viszont nekem annak kicsit zűrös volt a beszerzése és hosszútávon drága is, ezért eladtam a padot és egy ALLSOP Raindrops XLre váltottam amit azóta is használok nagyon jó pad tuladjonképpen 1:1ben QCK Heavy csak akkor még csak QCK+ volt az meg egy vékony fos szerintem. Viszont ez a pad fele olyan gyors sincs mint az üveg sajnos... De hát valamit valamiért :)

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Tetszett az írás, elég jó a stílusod, és nagyon jó a témaválasztás.
Annyi észrevételem lenne, hogy pár px-t húzz össze a képekből és töltsd fel újra;)

Lassan fél éve tervezem egy egérpad beszerzését, de eddig sikeresen elfogyasztottam egy tesco-s 200Ft-osat amiből remek hang/rezgéselnyelő lett.
Most a másodikat fogyasztom. Ebből is szigetelés lesz. Aztán Steelseries Steelpad QcK+.

(#6) mongoose123


mongoose123
aktív tag

amazing. :R esetleg nem akarsz rendelésre gyártani nekem egyet?:D nagyon megtetszett és az otthoni egérpadom már ha annak lehet nevezni XD kb. 15*15cm... szóval arra elég hogy ne karcolódjon a lachesis alja

(#7) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis egér pad. :R Gratula hozzá. :DDD

(#8) LackoMester


LackoMester
addikt

Grat a munkához, azt leszámítva, h. az üvegből egérpadot a lehető legrosszabb választás...
Anno próbáltam én is, télen hideg, nyáron ragad, meg azok a hülye hangok ahogy az egeret húzod rajta, nekem semmikép nemkellene.... :K
szigorúan magánvélemény

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#9) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Tetszik az eredmény.
Egy másik kérdés: Hol lehet 400dpi-s egeret kapni? Sehol nem találtam, semmilyen boltban. A régi tönkrement és az új 800-as nagyon nem fekszik.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#10) mang0o0


mang0o0
tag

Gondolom az üveg homokfúvással lett kezelve, vagy alapból így vetted? Vagy a sima üveglapon is működik? Mert ugye a visszatükröződés miatt megkergül az egér.

(#11) blllc válasza mang0o0 (#10) üzenetére


blllc
csendes tag

A sima optikai megkergül, de a lézeresek jól bírják.

Egyébként mint írta: savmaratott üveg.

(#12) HyP3b0y válasza superecneB (#4) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nem helyesen használják, csak arra kell gondolni, hogy te azt mondod hogy az számítógép vagy a számítógép :)

És a gond, hogy rengeteg helyen ez a hiba címlapra kerül...(ezzel nem a cikkre gondolok, csak általánosan minden cikkre)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#13) superecneB válasza JetiRulez (#9) üzenetére


superecneB
őstag

Az egér driverében szinte biztos, hogy be tudod 400dpi-re állítani.

Az összes IME 400dpi-s 1.1, WMO, 3.0 asszem a 4.0 is de annak az optikájának bizonyos paraméterei nem olyan jók, nem ajánlom.
HyP3b0y:
Elég csak a nagyon helytelen jellemzően budapesti nyelvhasználatra amikor is a tulajdon nevek elé névelőt helyeznek. Ez a kisebbik baj viszont rohamosan terjed tapasztalatom szerint. De szinte az ország bármelyik részén találunk szokássá vált nyelvtani hibákat, ezért nem akartam belekötni nagyon. Engem személy szerint bánt az ez miatt kifejezés, de megértem ha mást nem zavar :)

[ Szerkesztve ]

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Érdekes megoldás, jól néz ki. :D

(#15) HyP3b0y válasza superecneB (#13) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Engem veszettül zavar, pedig nem vagyok nagy nyelvész, mégis ahogy egy ilyet olvasok/hallok összeszorul a gyomrom...de mint tudjuk a köznyelv és az irodalmi nyelv közelsem azonos :(

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#16) Gude


Gude
senior tag

Pofás darab.Egy pörgős BBC2 után megnézném,hogy néz ki :DDD .Gratula :R

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#17) Lars válasza JetiRulez (#9) üzenetére


Lars
őstag

Itt van egy 400 dpi-s. Ha ez az, amit a microsoft oldalán lehet látni, akkor még a fogása is jó. Onnan tudom, hogy éppen most is itt van egy az asztalomon :) [link]
Cikkhez : Remek munka, szépen sikerült. Egyszer én is kipróbálok majd egy normális padot, mert eddig csak TG padjaim voltak. Azok meg hát ... :D

(#18) Ptech


Ptech
őstag

Én egy teflon palancsintasütőt vettem, és abból csináltam egérpadot. Annak nincs hangja, és teflon a teflonon elég jól siklik, és az optikának sincs semmi gondja :) Így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#20) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem tudom minek túlbonyolítani nekem optikai egér alá fehér lap lézeres alá fekete lap és minden tökéletes

(#21) woker válasza blllc (#11) üzenetére


woker
aktív tag

@mang0o0
A sima üveglapot nagyon nem ajánlom, egyszerűen azért mert rettentően tapad (csak látszólag tűnik simának). A savas maratásnak az az egyik előnye (és ilyen szempontból a lényege), hogy a felület tükörsima lesz.

A cikkre visszatérve. Én évek óta ilyen custom made padot használok. Viszont én a helyedben a csuklórésznél lévő tappancsokat levenném, mivel hosszabb használatnál kényelmetlen lehet mivel nyomni fogja a csuklódat ha a kezed az asztallapon fekszik. Amúgy én kivágattam egy ívet (habár lehet az nem elég mély) pont a korábban említett okból bár még így se az igazi.
Arra viszont készülj fel, hogy az üveg zabálni fogja a teflont így skatez és hasonló méregdrágán árult kiegészítők használata erőteljesen ellenjavallt mert a nagy fogyasztás miatt az drága mulatság.
Pesten viszont találtam egy céget (kolofol.hu) aki foglalkozik teflonos dolgokkal, többek között teflon bevonatú üvegszövettel is amit gyakorlatilag igény szerint méretre vágnak -mind szélesség mind pedig hossz szerint-plusz a teflon réteg vastagsága is választható. Bár eddig még mindig nem jutottam el odáig, hogy rendeljek pár mintát és tartó teszt alá vessem őket (ha valaki vett már tőlük teflonozott üvegszövetet öntapadós kivitelben az megírhatná a tapasztalatait), főleg mivel most az MX518-am teflon tappancsai még kitartanak.

(#22) superecneB válasza Ptech (#18) üzenetére


superecneB
őstag

woker: Egy nagy lfszt lesz tükörsima, pont hogy érdes lesz ezért nem tapad le az egér.

Ptech: Ez nagyon jó csak pici. Leleményes megoldás, bár szerintem kicsit drága.

[ Szerkesztve ]

(#23) superecneB válasza woker (#21) üzenetére


superecneB
őstag

Bocsi dupla

[ Szerkesztve ]

(#24) Lars válasza superecneB (#22) üzenetére


Lars
őstag

Gyanítom nem valami űber drága cuccot vágott szét. És ha örök, mint a nyomorúság, akkor talán nem is olyan drága. Persze jeleneg én is egy 200 pénzes izén mocorgatom az egerem :U

(#25) superecneB válasza Lars (#24) üzenetére


superecneB
őstag

Jogos, most gyorsan szétnézve [link] nem is annyira vészes pl egy ilyen házi üvegpadhoz képest. De a mérete vagy talán inkább az alakja számomra még mindig visszatartó erő. A téglalap alakú padokat preferálom és min 30-32cm szélesség kellene. Jelenlegi padom 40cm széles.

(#26) veector


veector
senior tag

Csak nekem nincsen egérpadom? Ha letörlöm az asztalomat (fa asztal mdf világosbarna) (vizesrongy+pronto) akkor 1-2 napig nagyon jól siklik. Egérpadot régen használtam még amikor golyós egerem volt.

Mellesleg a cikkben szereplő egérpad nagyon szép szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#27) superecneB válasza veector (#26) üzenetére


superecneB
őstag

Erre azt tudom mondani, hogy sok ember univerzális gumit használ a gépjárművön amivel ugyanúgy el tud jutni A pontból B-be. Viszont tény hogy adott esetben (nyáron nyárival, télen télivel hamarabb megáll ugyan az az autó) ergó a célnak megfelel de azért jónak semmiképp nem mondanám. Remélem érted mire szeretnék ezzel célozni.

A másik hogy nekem egy fenyő asztalom van és eleinte én is ezt használtam csak natúran "egérpadnak" viszont összekarcolta a fát...

(#28) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Nekem anno még amigás időszakomban volt gumilábtörlőből kivágva egy darab. Ugye annak az alján szép apró rácsozás volt amin eszméletlen jól gurult az egér görgője. Akkor még se híre se hamva nem volt az optikai egérnek. Az össze gyári alátétet verte :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#29) tronnyeg válasza JetiRulez (#9) üzenetére


tronnyeg
csendes tag

Szia! 400 dpi-s egér amit a képeken látsz. MS WMO1.1a, vagy IME1.1a vagy a 3.0.

Az észrevételekért köszi, meló után javítom a hibákat.

"the cake is a lie..."

(#30) sptkyle


sptkyle
senior tag

Szép lett a végeredmény.
Én is "homemade egérpadot" használok, de az kimerült annyiban, hogy a 150ft-os képes egérpadot rászigszallagoztam egy keményfedeles füzetre. :DDD (ágyból gépezek, kellett valami merev dolog) A 800ft-os egeremhez tökéletes :D
Cimborám is homemade padot használ. Csak ő a lézeres egérhez fa lap, és rozsdamentes acéllap kombinációt. Bár nem fps-ezik, nem panaszkodott rá. :)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#31) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én sose használtam egérpadot az infrás, meg a lézeres egeremhez egyáltalán. Tökéletesen működik a fa íróasztalon is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#32) mikado válasza superecneB (#25) üzenetére


mikado
tag

vágj szét egy teflonos tepsit :DDD

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#33) superecneB válasza mikado (#32) üzenetére


superecneB
őstag

Nagyon nagy esély van rá hogy ez meg fog történni.

[ Szerkesztve ]

(#34) EczkE


EczkE
addikt

Szép munka, nekem is tetszik. :) Használd egészséggel. :))

Asszem mindenféleképpen!

(#35) #19617792 válasza Victoryus (#31) üzenetére


#19617792
törölt tag

Csak jobban koptathatja az egeret, mint egy szövet pad. Működik íróasztalon is az egér, de egy jó - nem feltétlenül drága - padon még jobban működhet az egér, jobban siklik, pontosabb lehet. :) Amúgy nem infrás, hanem optikai. Az infrás egér vezeték nélküli és mint a tv távirányító, direkt rálátást igényel a vevőre. :P

(#36) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszik :)

"There is nothing permanent except change"

(#37) Grisa_kvr


Grisa_kvr
tag

Jómagam elég egyszerű módon oldottam meg az egérpadkérdést: bontott síkágyas szkenner fedlapjából kiszedtem azt a matt fekete (van amelyikben fehér) lapot, lefejtettem a szivacsot róla, méretre vágtam és kétoldalas szőnyegragasztóval ráragasztottam egy műanyag lapra (akármire lehet végülis, 2mm-es kartonra, vágódeszkára, de proli módszerként akár simán oda lehet szigszalagozni a szélénél fogva az asztalra). A Copperhead már 3 éve nagyon jól érzi magát rajta, néha át kell rajta futni ronggyal, mikor összegyűlik rajta a kosz, de semmi más.

(#38) maláj


maláj
őstag

jó az ötlet, az írás is jó, majd utánanézünk errefele mi pénzért csinálnának 1 ilyesféle padot ;)

(#39) Lenry


Lenry
félisten

az én egérpadom kb 200x45 centi, igaz, van rajta két gép, pár hangfal, meg egyéb apróságok is, de még soha nem futottam le róla :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) Siera


Siera
senior tag

Nekem jóféle PH!-s nyeremény-egérpadom van,és én erre esküszök :DDD
Ezzel a TF logóval viszont tényleg elég gusztán néz ki. Grat hozzá!

(#41) daninet


daninet
veterán

Egyelőre maradok az 5mm-es sörkatron darabnál :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#42) szombatitomi válasza Lenry (#39) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

:DDD

Pár évig én is úgy használtam, aztán a matt fényezés fényessé vált. :D

Egyébként szép munka! ;)

[ Szerkesztve ]

(#43) phanzetomox


phanzetomox
őstag

szép munka ! és csinos darab is, lanon nagyot néznének hogy nem valami mindenhol ismert márkával tolod hanem a sajátoddal

(#44) zazahoho válasza Ptech (#18) üzenetére


zazahoho
őstag

azért ez nem semmi :DDD
szépen néz ki használd sokáig

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#45) Atos23


Atos23
senior tag

Megértelek, Én sem cserélném le semmiért a Logitech BT58-am, pedig öt éves darab, az alja már tükörsima, és minden halálközeli dologból (vezetékszakadás, leejtés) igyekszem feltámasztani :)

És nem egy új egér ára miatt :)

(#46) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Szép munka!
Egyszer próbálj ki egy Intelli 1.1a-t :)

(#47) PH-User válasza Victoryus (#31) üzenetére


PH-User
addikt

Nekem sincs padom, feleslegesnek érzem. Nekem a paddal mindig bajom volt. Elmozdult, felgyűrődött a sarka, felvált stb...

Egyébként biztos jó megoldás, a cikket érdemes volt megírni.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#48) harfox


harfox
csendes tag

Celluxszal, egyébként nagyon tetszik. :)

(#49) F34R


F34R
nagyúr

Vááá nagyonjó :Y de laser szenzorhoz jó az üveg alátét :F , mert ha igen énis ilyet csinálok :C

(#50) Slystyle


Slystyle
őstag

Jó írás lett, gratula. Nekem is üveg egérpadom van, pontosabban egy Corepad. Nagyon megvagyok vele elégedve, nem kell cserélni mert nem kopik. A skatezom se kellett még csak egyszer cserélni 4-5 év alatt. Ettől semmi pénzért nem válnék meg, és ha összetörne, a szívem is vele törne az biztos. Nagyon ritka darab, néha-néha láttam csak ph-n szállingózni az üveg szériából egy-egy darabot.

F34r: Biztosíthatlak, hogy tökéletesen működik vele, bár Nekem egyedi a felülete, így ez is lehet az oka, de szerintem a sima üvegen is tökéletes lehet a működés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.