Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forras2


forras2
őstag

Hááát ez így hajnali fél1-kor kicsit nehéz falat még.... :U
Ébredés után elolvasom, de így átfutva elég alaposnak tűnik!

Köszi szépen! :R

(#2) daninet


daninet
veterán

Mindíg irigyeltem azokat, akik addig állítgatták az ffdshow-t hogy a végén 2X jobb lett a kép és a szín :)
nekem itt-ott elég meredek a cikk, de mindenképpen kimerítő és hiánypótló... :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3) Ádyka


Ádyka
őstag

Én hülyét kaptam amikor haver ezt a puttyos kalibráló cuccot nyomkodta fel az SPVA panelos EIZO-mra. Utána meg lejönni nem akart. Ráadásul nem tetszett kalibrált eredmény sem. Ha tudtam volna meg sem engedem neki.. :F

Ettől függetlenül biztos jó dolog, néhány alap megjelenítőnél, aminek alap beállításban pocsék színei vannak. :R

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#4) Nyugdíjas válasza Ádyka (#3) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én hülyét kaptam amikor haver ezt a puttyos kalibráló cuccot nyomkodta fel az SPVA panelos EIZO-mra. Utána meg lejönni nem akart.

Tán a pattexet le kellett volna hagyni az aljáról. :D
Ugye tudod, hogy egyrészt nyomkodni nem kell másészt ennek folyományaképpen lejön? A havert ezúton is "csókoltatom". Szakbarbár... :((

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5) janos666 válasza Ádyka (#3) üzenetére


janos666
nagyúr

Ennek is számos oka lehet:

- Hibás volt az EyeOne. - Érdekes, az én új LT-m nem is tapad fel LCD-re, hátra kell dönteni, és úgy felfekszik a külső szivacsperemmel.
A régi, amit szétszedtem, az feltapadt, de olyankor láttam is körülötte egy fehér fátyolt, ahogy a tapadókorongok húzása deformálni akarta a panelt (olyan volt, mint mikor megnyomod kézzel, és elszíneződik), gondolom ez begyűrűzhet egészen a mérőszenzorok alá.
Tehát LCD-re nem szabad felszívatni a korongokkal, hátra kell dönteni, és finoman rátenni (az ellensúllyal támogatva).

- Nem értett hozzá a haverod, hogy milyen targetekre kell belőni, vagy elnagyolta az OSD-s beállításokat. Sőt, még tipikus hiba, ha megfeledkezett a black point calibration-ről: milőtt a software kéri, hogy tedd a monitorra, addig egy sima, fekete felületen kell tartani az EyeOne-t, különben elbassza a gammát (ilyenkor lövi be a szenzor offsetet, ez tényleg hiányosan van dokumentálva).

- Ha előtte furcsán volt beállítva, akkor egy darabig hozzá kell szokni a jóhoz is.

- Ha végig olvastad: Nem Windows asztalon kell lemérni a kalibrálás szubjektív eredményét, hanem Color Management-es programok alatt kell képeket/videókat nézegetni, ugyan is a Windows grafikus felülete nem végez színtér konvertálásokat, az asztali háttérképekre sem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6) Nyugdíjas válasza janos666 (#5) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kicsit bővebben, és szakmaibban kifejtve ez az én véleményem is kb...

és sorry a személyeskedésért Ádyka,de eldurrant az agyam egy pillanatra :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7) Herooo


Herooo
csendes tag

A cr3dlut -ot nem tudom letölteni, valszeg valami nem oké a linkkel.
Vagy másnál jó? :)

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Régebben gondoltam a kalibrálásra, de végül nem jött össze, vidékön nem olyan egyszerű.

A cikk egyébként nagyon profi. :R

(#9) janos666 válasza Herooo (#7) üzenetére


janos666
nagyúr

Lecseréltem a direkt linket a készítő oldalára, ott meg lehet találni (jelenleg a legelső linken van a legfrissebb). :R

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hú vazze. Húzós, alapos.
Köszönjük.
Egy Philips Brilliance 109 P4-et érdemes kalibrálni? Fotókat szoktam szerkeszteni rajta.

(#11) bolcsodal válasza janos666 (#5) üzenetére


bolcsodal
addikt

Win7 alatt már lehet kalibrált színprofilt használni egész szofisztikáltan.

Mondjuk én Spyder-t használtam, ami csak 6500K-en végez kalibrálást.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#12) dabadab


dabadab
titán

LMGTFY: Linux color management :P

DRM is theft

(#13) janos666 válasza bolcsodal (#11) üzenetére


janos666
nagyúr

Én is Win7-et használok, ugyan azt tudja, mint a Vista.

(#12) dabadab - Kösz ezt nem tudtam, de az is tuti, hogy az ismertebb kalibrátorokhoz nem nagyon van linux driver/software (bár ez a legkevesebb, win alól le lehet menteni az icc filet...), és az Avisynth linuxos verzióján sem igazodok ki teljesen, de konkrétan ebből a t3dlut pluginból nincs linuxra szánt verzió.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14) adriankoooo válasza janos666 (#13) üzenetére


adriankoooo
senior tag

TV-ket ugye nem lehet kalibralni a fenti modszerrel? Esetleg csak akkor amikor a szamitogephez van kotve, ugye?

(#15) Ádyka válasza Nyugdíjas (#4) üzenetére


Ádyka
őstag

No problem.

"Nem kell nyomkodni" magától nem marad az ott, még csak szépen kérésre sem.
A "putty" lényege, hogy valamennyi levegőt ki kell alóla szorítani, hogy ott maradjon. Gondolom nem mondtam újdonságot.

A fickó jó szakember, bőven van műszaki érzékünk mindkettőnknek, bár nem ez a profilja, csak kölcsön kapta és kipróbálta.

Első próbálkozásra felrakta, ment a kalibrálás, és a felső két putty elengedett. Az alsó kettő tartotta meg. Ez után nyilván ott kellett valahogy tartani egy, az előbbinél erősebb rányomással. Mind1, nem lényeg.

természetes, hogy aki ilyen szolgáltatást nyújt az már otthonosabban mozog, és több eredményt tud felmutatni mint mi.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is elég meredek volt a cikk, sok dologról lövésem sincs, ami benne van - nekem max. akkor lesz érdekes, ha lesz végre egy nem TN+filmes moncsim (sokára - addig minek kalibráltassam ezt be? Az R-G-B - gamma be vanlőve rajta, de ennél többet nem sok minden hozna ki belőle). Linux alá ha jól tudom, lehet ICC supportot szögelni, a Gimp-hez is jól jönne, bár annyira profi sem vagyok képszerkesztésben, fotózásban, hogy szükségem legyen rá.

Viszont jól összeszedett az írás, nyilván ha szükségem lenne az itt leírtakra, akkor közben katintgattam is volt a megfelelő progikban, és meg is értettem volna, hogy mi miért van :)
:R

(Viszont most már megvan, hogy amikor még XP alatt betettem az icc profilt, akkor miért nem történt semmi :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) bolcsodal válasza janos666 (#13) üzenetére


bolcsodal
addikt

Jabocs...Vistát szerencsére kihagytam az életemből... :U

They drew first blood....

(#18) janos666 válasza Ádyka (#15) üzenetére


janos666
nagyúr

Há' deee, épp ez lenne most a lényeg, hogy LCD-re ne szippancsokkal húzasd be, mert akkor hajlító igénybevételnek teszed ki a panelt, amivel megzavarod a működését (nyomd meg óvatosan egy papírzsebkendő sarkával a kijelzőt, és látod miről beszélek...)
A korongok a CRT-kre vannak, az LCD-ket hátra kell dönteni (nem kell teljesen vízszintesre, elég addig, amit az álványuk enged), használni az ellensúlyt (felcsiptetni hátul a kábelre), és szépen felfektetni a kijelzőre. Ezért is szívta fel magát nehezen, mert nem is szabadott volna neki. (a korábban gyártott i1-ek még feltapadnak, az újabbaknál már figyeltek erre, és ha akorod sem tudod feltapasztani - persze józan ésszel, ha nem nyomod úgy, mint egy biciklipumpát :DDD )

Illetve: Sima, fekete felületen állt a műszer, mielőtt a program szólt, hogy "most tedd fel"?
Bár nem tudom, hogy a OneMatch is mindig elvégzi-e a szenzor offsetezést, de a Basiccolor tuti, hogy minden futtatás előtt megcsinálja (az i1 diagnostics program is külön szól erről).

(#14) adriankoooo - A nem PC-re kötött TV-ket a HCFR-el érdemes kalibrálni, ehhez lehet találni neten DVD készítő programot, amin vannak tesztpaletták, és videók, amiken a HCFR segítségével tudsz dolgozni. De valóban: sokkal bonyolultabb lehet, és TV-ről TV-re eltérő lehet a konkrét módszer, ezért sem mentem bele.
Érdemes lehet inkább átmenetileg odavinni mellé egy laptopot, és rákötni addig (valamilyen digitális csatlakozással - HDMI, DVI), míg belövöd a menüjében (esetleg szervízmenüjében) a dolgokat HCFR-el.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19) Ádyka válasza janos666 (#18) üzenetére


Ádyka
őstag

Igen, utána már mi is kapcsoltunk :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#20) schawo


schawo
titán

Nekem gondom van a yuy2 konverzióval.
Mindkét metódus fekete képet ad:

ConvertToYUY2()
yv12toyuy2(itype=2, threads=3)

Ha pedig mindkettőt kikommentelem, akkor van kép, de csak a kép alsó felén, és a t3dlut hibaüzenetet ír, miszerint yuy2, rgb24 vagy rgb32 bemenetet kér.

Megoldási javaslata valakinek?

Köszi előre is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) janos666 válasza schawo (#20) üzenetére


janos666
nagyúr

Egyéb beállítások? Az FFDShow-ban csak a YV12 kimenet mellett hagytad a pipát? A lejátszó az FFDShow-ot használja, nem kavar be más (akár MPC-HC féle internal) kodek? Milyen lejátszó, milyen video renderer, milyen VGA...?

Ne kommenteld ki mindkettőt egyszerre, ha a felső sem működik, más a gond, de a második is ír hibaüzenetet, ha gáz van a felbontással (ami ritka, csak akkor van, ha elbasszák a rippelést, vagy direkt nyesnek a képből valami logó/számláló miatt).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22) schawo válasza janos666 (#21) üzenetére


schawo
titán

Csak YV12 van engedélyezve. Azóta már rájöttem, hogy nem az YV12 konverzióval van gond. Ha azt bekapcsolva hagyom, de egyik t3dlut függvényt hívom sem meg, akkor szintén kapok képet, igaz, továbbra is a kép felső fele van szétnyújtva a képernyőre. A fekete képet ezek szerint a t3dlut függvény meghívása okozza.

Csak az ffdshow működik, az összes belső kodek letiltva. Renderer VRM9 (renderless).

Próbáltam más HD és SD anyagot is és mindig ugyanaz a helyzet. Az MPCHC belső kodekekkel tökéletesen működik.

GPU: NV 9600 GT

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) janos666 válasza schawo (#22) üzenetére


janos666
nagyúr

Akkor sajna nincs sok tippem. Nálam megy mindenféle rendererrel (VRM9, EVR, madVR - ez utóbbit próbáltad?), és igazából a BSPlayer is csak random fagy tőle, de ha elindul, akkor hibátlan a kép (és színhelyes). Friss 2.6 alpha, vagy 2.5.x-es az AviSynth? Újabb féle Forceware van fent? (A laptopom is működött a dolog 8600M GT-vel, és 195.62-vel)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24) schawo válasza janos666 (#23) üzenetére


schawo
titán

2.6alpha az AviSynth. Arra gyanakszom, hogy a t3dlut nem tudja kezelni a szétnyúlt képet. Csak hát az a fogas kérdés, hogy miért nyúlik szét a kép.

Pl egy 720p forrásnál ez úgy néz ki, hogy a felső 360 képsort duplájára nyújtja, és azt teszi ki 720-ban. Ugyanígy jár el 480-as anyagnál is, csak ott a felső 240 sort nyújtja szét.

Mi lehet a tettes?

madVR-rel azonnal fagy.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) schawo


schawo
titán

Ha bekpacsolom az ffdshow OSD-jét, akkor a feliratok is nyújotttak, tehát az OSD elhelyezése után nyúlik szét.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) adriankoooo válasza janos666 (#18) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Akkor valahogy igy kene ?:

kell egy monitor kalibraro muszer, a HCFR progi es ehhez tesztabrak DVD-n, vagy pendrive-on, hogy meg lehessen azokat jeleniteni a TV-n. A muszer a PC-hez van kotve, azon fut a HCFR progi es kapok valamilyen ertekeket azokat kell kezzel beirni a TV-be vagy a szervizmenuben, vagy valahol a beallitasokban.

Igy valahogy? Vagy rosszul gondolom? :)

(#27) tretyak


tretyak
aktív tag

Ilyen is ritkán fordul elő velem, jó ideje figyelemmel követem a logout-ot, de most jött el a a kérdés ideje: HHHEEEEEE????? :DD

(#28) janos666 válasza adriankoooo (#26) üzenetére


janos666
nagyúr

Nos, igen. Valami PC mindenképp kell, amivel kiolvasod a műszeres mérés eredményeit.
Aztán, ha nem tudsz valami digitális kapcsolatot teremteni a PC, és a TV közt, akkor kell a DVD, de ha már úgy is ott a PC, és nincs gond az összekötéssel (HDMI-n, komponens bemeneten, vagy DVI-n át), akkor sokkal egyszerűbb úgy, ha a HCFR képgenerátorát használod.
Esetleg az szólhat a teszt-DVD mellett, hogy rögtön az asztali lejátszód jelszintjeinek megfelelően állítod be a TV-t.
Ilyenkor a mérés kicsit más, kiméred például az alapszíneket, és aztán igazítasz az RGB értékeken, ha tudsz a menüben. Ha nem, akkor hagyod a fehéregyensúlyt, mész másra, pl. fényerő, kontraszt. Illetve gammát is tudsz ellenőrizni. Vagy ott van a szaturáció, amit talán tudsz állítani, és jobban lehet közelíteni a CIE grafikonos háromszögeket. A TV lehetőségeitől függ.
A HCFR honlapját, és fórumát, vagy még az avsforum-ot érdemes nézegetni infók után, a TV-kben annyira nem merültem el.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29) adriankoooo válasza janos666 (#28) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Tokeletes valasz, koszonom! Meg egy utolso kerdes, csak az eye one 2 a megbizhato ezekre a meresi feladatokra? Nincs valami olcsobb kistestvere akar OEM valtozatban szoftverek nelkul (persze legyen Mac kompatibilis, mert azt hasznalok :) )? Kicsit sajnalok erte kiadni 100 Font koruli osszeget, miutan lattam, hogy milyen egyszeru a belseje egy ilyenkeszuleknek :B

(#30) janos666 válasza adriankoooo (#29) üzenetére


janos666
nagyúr

Az Eye One LT-hez ~30k-ért juthatsz hozzá, olcsóbban nemigen lehet. A HP-nek van/volt OEM kiszerelése, de azt hiszem hivatalosan (legálisan) csak valamilyen más HP termékkel együtt lehetett megvenni, amit lehet vele kalibrálni (egy időben mintha mégis szórták volna külön valahol), de az sem volt kimondottan olcsóbb, mint az LT, mert OEM, de fullos licenses volt.
Ami még szóba jön, az a Spider 3 olcsóbb kiszerelései (pl. TV) 80$ körül, de állítólag annyival pontatlanabbak, és lassabbak is, mint amivel olcsóbbak. (És van köztük szórás, tehát kifoghatsz jó, és rossz pókot is, amire csak akkor jössz rá biztosan, ha összeméred egy másikkal.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31) adriankoooo válasza janos666 (#30) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Koszi, akkor majd vadaszok az eye one-ra az ebayen, mert nalunk elkepesztoen draga :)!

(#32) lesaux válasza tretyak (#27) üzenetére


lesaux
veterán

:D dettó

(#33) atike


atike
nagyúr

Na ezt sem sok mindenki fogja csinálni... :)

(#34) hcl válasza janos666 (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szoftvert adnak hozzá?
Még úgy is megéri, hogy veszel egyet, és magánbizniszben kalibrálsz vele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) csongi


csongi
veterán

Első körben csak végig szaladtam rajta. Igen részletes leírásnak látszik.
Azt azért nem értem, miért telefonos fotókat kellett csinálni? Jó lenne egy normális kép, amin valóban látszik az érdemleges különbség, Nem lehetne azt a képet beilleszteni amit valójában lát a szem?

(#36) Nyugdíjas válasza csongi (#35) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem lehetne azt a képet beilleszteni amit valójában lát a szem?

Kedvenc sorozatomban valami űrtechnikávale gyszer nyertek ki képet emberi retinából, illetve részben látóidegből. Ellenben jelenleg ennek a gyakorlati megvalósitásáról (és főleg átleg magyar honpolgárok számára való elérhetőségéről) nem tudok. Ha mégis elterjedőben lenne a technika, kérlek javits ki. ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#37) Flame_


Flame_
tag

Imádlak :R Ha volna subscribe gomb most megnyomnám. A héten rá is fekszek a témára, köszi.

(#38) WiZARD


WiZARD
addikt

projektor kalibrálásra milyen progit használsz?
basiccolort használok monitorhoz én is, de projektort az nem tud.
avforum-on van egy elég jó leírás projektor kalibráláshoz, de gondoltam hátha van valami egyszerűbb megoldás.... (egyszerre kell egy notebook, amivel mérek, kell nyomkodni a tesztábrákat valami lejátszóba, kell állítgatni a forrás oldalon (nekem pc), és kell állítgatni a projektoron)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39) einstein


einstein
senior tag

Szerintem gyorsan szerezz be egy tévét is, hogy hasonlóan részletes írást kapjunk annak a kalibrálásáról is. ;]
Kösz a cikket. :R

(#40) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

"hány Kelvin-re kell hevítenünk a fekete testünket ahhoz, hogy fehér fényt bocsásson ki magából izzás közben"

Az év rasszista kiszólása... :U

(Ui.: persze csak viccelek)

(#41) janos666 válasza WiZARD (#38) üzenetére


janos666
nagyúr

Pedig ez ilyen, projektorhoz is a HCFR + test disc a járható út. De ha PC-re van kötve, akkor nem kell neked lőni a tesztábrákat, a HCFR képgenerátorát is használhatod, mint PC monitoron (egy gonddal kevesebb).
Talán pislants még rá a CalMan software-re, de ez csak tipp, még nem néztem. (De a HCFR sem rossz, sőt, elég okos, és ingyenes...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#42) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Uhh, első olvasatra az "ezmegmiez" kifejezés jutott eszembe :D
Amúgy hasznos cikk, ráérős időmbe nekiesek, és végignyálazom lépésről lépésre. Kiváncsi vagyok a végeredményre :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#43) Duree


Duree
veterán

Hát remek és hiánypotló irás köszönjük.
Sokat tanultam belöle

duree54

(#44) Findzs


Findzs
addikt

nagyon profi átfogó írás

köszönjük :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#45) lenox


lenox
veterán

Elvileg a kalibralo eszkozokhoz adnak egy lutloader vagy gammaloader vagy hasonlo nevu proggyt, amivel az asztalra is ra lehet applikalni profilt. Ha jol sejtem mindent nem tud, nevebol adodoan 1d lutokat rakhat fel, de jobb, mint a semmi.

(#46) janos666 válasza lenox (#45) üzenetére


janos666
nagyúr

Nem. A VGA-ba betöltött LUT (Vista óta már nincs is kimondott szükség külön lutloader.exe-re) csak a WP-t és a tonal response görbét hangolja be. Ez a fajta LUT amúgy sem képes gamut conversion-re, és nincs rendszer szintű CM, azt minden programnak magának kell megtenni. A windows GUI nem teszi (a tálca, és az ikonok is túlszaturáltak maradnak egy wide-gamut kijelzőn).
Azért sem lehet rendszerszinten megoldani, pl. a VGA-ba töltött 3dlut-al, vagy shaderrel, stb, mert a forrásanyagok színtere is változó, nem ugyan az a kiinduló színtér egy AdobeRGB-ben, vagy sRGB-ben mentett kép, vagy akár DVD és Blu-ray film esetén.
Esetleg monitorba töltött LUT-al lehet megoldani, amikor a monitor emulálja az OSD-ben kiválasztott színteret. Ekkor külön bekalibrálhatóak a peresetekhez tartozó LUT-ok. De ilyet inkább csak méregdrága profi monitorokon és projektorokon találsz (maga a pereset alapú hardware-es emulálás előfordul már középkategóriában, de hogy az még hardwaresen kalibrálható is legyen, az már necces).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#47) lenox válasza janos666 (#46) üzenetére


lenox
veterán

http://www.color.org/profileinspector.xalter

Itt lehet letolteni profile inspectort. Amugy van a profile-ban matrix is, matrixszal meg 1d luttal mar lehet gamutot konvertalni, mivel ezek eleg egyszeru szinterek (problema csak az out-of-gamut szinekkel van). Persze nem tudom, hogy a lutloader betolti-e, en sajat shaderrel color manage-elek, minolta cs-200-zal szoktam merni amugy.

(#48) janos666


janos666
nagyúr

Hopszi, kicsit korrigáltam az FFDShow beállításairól szóló részt. Korkrétabban: elfelejtettem odaírni, hogy ha EVR-t, vagy VRM9-et használsz, akkor az RGB32-n kell csak otthagyni a pipát az output fülön. A screenshoton YV12 van bepipálva, mert a madVR-nek az kell...

Végül is nagy baj akkor sem történik, ha a YV12 marad kijelölve, csak akkor végbemegy egy felesleges konvertálás RGB32-ből YV12-be, mely során esetleg torzul is picit az anyag (olyan nagyítóval kereshető módon, de azt sem árt elkerülni, főleg ha az a normális működés, ha ez nem következik be...), és feleslegesen eszi a CPU-t.

Szóval ha madrv-t használsz (és ezt javaslom, ha sikerül beüzemelni bugok nélkül), akkor YV12-t kell pipálni, ha EVR-t, vagy VRM9-et az itt leírt AviSynth pluginnal, akkor RGB32-t. (Ezt biírtam a cikkbe.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#49) janos666 válasza janos666 (#48) üzenetére


janos666
nagyúr

Újabb UPDATE, ezóttal a madvr-hez kapcsolódóan. Megtaláltam a hibát, miért nem volt hajlandó működni, és frissítettem is a leírást. (Az FFDShow output fülén le kell tiltani a kimeneti jelek dinamikus váltogatásának lehetőségét, mert ez a filter YV12-re van korlátozva...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50) bigapu


bigapu
tag

az a lényeg,hogy érthető "mindenki "számára................pf :W vagy nem???

[ Szerkesztve ]

mást lát a szem, és mást az ész, a látvány csalfa, és lépre mész

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.