Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) holyseat


holyseat
csendes tag

Csak kulturaltan.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem is kissé túl van tolva, viszont aki meg új topikot nyit neki, az is ezt a túltolást fokozza. :D

(#3) szemesi69 válasza holyseat (#1) üzenetére


szemesi69
addikt

Csak úgy kérdezném, ha a te családtagod is érintett lenne, akkor is így nyilatkoznál?

Xiaomi redmi note 12 pro

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A médiának jó, mert lehet katasztrófáról írni, égő buszos videót posztolni, az unszimpatikus emberek szimpatikusnak mutatkozhatnak (kivéve Balogh Zoltánt, úgy tudom, neki nem sikerült valami szóvicce túl jól), a pórnép pedig együttérző lehet, kiteheti a nemzeti színt meg a feketét. Olyanok is, akikről biztosan tudom, hogy a saját nagyszüleiknek sem feltétlen teszik ki.

A hozzátartozóknak részvétem. Sajnos a média nem könnyíti meg az életüket ezzel, hogy a csapból is ez a hír folyik. A tragédia szörnyű, de nem kéne ennyit foglalkozni vele. Bár ez mindenkinek jó, az érintettek kivételével, de ők egy nézettséget, sok kattintást érő esetnél úgysem számítanak. Ez nem a ma problémája, csak ma sokkal többen vannak a hiénák, dögkeselyűk. Bár ez nem is jó szó, mert a hiéna és a keselyű lényegében népegészségügyi szolgálatot tesz, hasznos, az ilyen féreg riporterek meg nem.

És ez még csak a fősodorbeli média volt, a lájkvadász megosztós szennyeket nem is nagyon látom, mert azokat mások korábbi megosztásaiból már tiltottam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) holyseat válasza szemesi69 (#3) üzenetére


holyseat
csendes tag

Ennek semmi koze ahhoz, hogy ki az erintett es ki nem. Ha lenne, akkor egyetlen olyan cikket sem lehetne lekozolni, amiben valaki meghalt, mivel annak a valakinek valoszinuleg vannak rokonai, akik lehet, hogy olvassak a cikket. Tudod objektivitas

(#4) Dilikutya: Szerintem irni igenis kell rola, de nem olyan szinten, ahogy az 2 napja megy. Konkretan majdnem minden erintett emberre jut 3 cikk. A nemzeti gyasznaprol nem is beszelve..

(#6) nemlehet: Legjobb tudomasom szerint az osszes ilyen utaztatas biztositva van, igy semmibe sem fog ez kerulni az erintetteknek. A latogatas az oke, de konyorgom.. sulyos serultekkel repkednek

[ Szerkesztve ]

(#6) nemlehet válasza szemesi69 (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez egy nagyon alattomos kérdéstípus, mert valójában személyeskedő, de amúgy pl én személy szerint igen.

Ha nem sérültek meg akkor a kutyának nem hiányzik, hogy hetekig egy ilyen sokk után újságírók zaklassanak, ha meg megsérültek akkor pláne nem hiányzik, hogy az egyetlen gyermekemnek leszakadt a fél feje és akkor tolják az arcába a mikrofont hogy mondja el mit érez...

Mondjuk a súlyos sérültek repülővel való hazaszállítása egy szép gesztus (politikai szinezet nélkül), sok extra költségtől megkíméli a családot (elég vastagon fog a toll a külföldi kórházakban), másrészt a betegnek is jobb így hogy tudnak hozzá menni látogatni/segíteni.

A nemzeti gyásznap szerintem nem indokolt, de hát egye fene. Mondjuk az elsős unokatesóm nem tudom mit fog fel az egészből, fél iskolája feketébe húzva, egész délelőtt mindenféle emberek beszélnek mindenféle ismeretlenekről és nagyon szomorúnak kell lenni. Biztos hasznos.

Reggel amikor mentem be akkor a rádióban elhangzott, hogy "Percről percre kapjuk az új híreket".. Miről? Meg amúgy egy bizonyos határon túl kit érdekel, hogy most fogról vagy vérről azonosítják szegény szerencsétleneket? Csak a depressziót rakják bele az emberbe, hogy napokig pátoszos elcsukló hangon sajnálkozik mindenki....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) Viktor77 válasza szemesi69 (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Ha a te családtagod lenne érintett, te szeretnéd hogy a tv-ből, újságból egész nap ez köszönjön vissza?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) Mi5u


Mi5u
tag

1999. január 24. ugyanekkora sokk volt az országnak, pedig akkor még hol volt a közösségi média. Kísérteties a hasonlóság az akkori és mostani eset között. És igen akkor is volt "felhajtás", csak akkor a híradásokban és az írott sajtóban.

[ Szerkesztve ]

(#9) bhonti


bhonti
tag

Sajnálom. Ezen kívül mi közöm hozzá? És emberek millióinak?

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#10) szemesi69 válasza holyseat (#5) üzenetére


szemesi69
addikt

Miért kell egy tragédiából, még itt is topikot nyitni, ezt viszont nem értem, és nem is akarom érteni, részt vettem ilyen tömegbaleset helyszinelésében, az is busz volt, sokkal több halálos áldozattal, kívül állóként is borzalmas érzés volt, tudomásul kell venni, hogy ilyenkor a csapból is ez folyik, de ilyen címmel topikot nyitni, csak gratulálni tudok a lelki világodhoz, remélem azért a moderátorok, nem tűrik meg az ilyen írásokat. Részemről itt be is fejeztem a hozzászólást!

Xiaomi redmi note 12 pro

(#11) #20655360


#20655360
törölt tag

Sokkal többen fagytak meg ezen a télen, de na, azt nem lehet úgy eladni. A híroldalak addig verik a vasat amíg meleg, csak jelent vmennyi többlet reklámbevételt. A kormánynak meg jó alkalom volt ez egy kis pozitív marketingre.

Végül is, a szmogos dolog miatt valóban gyásznap lett a mai.

(#12) Mi5u válasza bhonti (#9) üzenetére


Mi5u
tag

Az áldozatok családjainak sem jó ez, de ugye csak így tudnak nézettséget/olvasottságot generálni.

De hogy egy ismert személytől idézzek:

"Iszonyat ez az egész, csak nézek ki a fejemből, feldolgozhatatlan. Mindig síkideg voltam, ha valamelyik gyerekem iskolai sítáborba utazott, egyszer kivertem a patáliát, mert úgy ítéltem meg, hogy nem elég mély a rece a busz kerekén. Lehet igazam se volt. Az utazás alatt mindig óránként hívtam őket, minden rendben van-e. Rettegtem mindig. De azt se lehet mondani, hogy nem mehetsz, mert hülye izgulósak a szüleid, hiszen minden barát megy. Nincs tanulság, csak a mély gyász. De nem emiatt írtam ezt a posztot, hanem, hogy ideírhassam: a büdös kurva anyját az összes olyan híroldalnak, amelyik ilyen vagy hasonló címet ad egy cikknek: "Így lángolt a gyerekekkel teli busz" Pl, Origo és mások. Rohadjatok meg a büdös hírversenyetekben főszerkesztőkkel, alszerkesztőkkel együtt."

[ Szerkesztve ]

(#13) szemesi69 válasza Viktor77 (#7) üzenetére


szemesi69
addikt

Erre csak idézni tudom a másik hozzászólásom egy részét: Miért kell egy tragédiából, még itt is topikot nyitni?
Nem szeretném, hogy ez köszönjön vissza, ezért nincs rá szükség, hogy még külön topik is keljen.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#14) Viktor77 válasza szemesi69 (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Írtál az M1-nek is, hogy miért ez megy egész nap?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) holyseat válasza szemesi69 (#10) üzenetére


holyseat
csendes tag

Ha nem akarod megerteni, akkor minek kerdezed? Mellesleg ha valaki itt moderalasra szorul az egyedul te vagy, a suttyo szemelyeskedeseid miatt.

(#13) szemesi69: Nem a tragediarol szol a topik ha nem vetted volna eszre.
"Nem szeretném, hogy ez köszönjön vissza"
Ha valamit te nem szeretnel, akkor azt meg akarod tiltani a masik embernek?

[ Szerkesztve ]

(#16) szemesi69 válasza Viktor77 (#14) üzenetére


szemesi69
addikt

Ez nem tévé tudtommal.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#17) Viktor77 válasza szemesi69 (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Magyarán, csak itt mertél beszólni valakinek, aki fel merte tenni a teljesen jogos kérdést. Ok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) szemesi69 válasza holyseat (#15) üzenetére


szemesi69
addikt

"Nem szeretném, hogy ez köszönjön vissza" Igen ez köszön vissza, egy tragédiából csináltál fórumot, a suttyó te vagy.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19) Eastman


Eastman
őstag

Te így érzed. Más, talán máshogy.

Beszorulva tűzben maradni borzasztó lehet.

Túlélőket menteni, miközben - karnyújtásnyira - nem találod a saját gyermeked, borzasztó és feldolgozhatatlan lehet. Mondhatom, hogy "el kell osztani" közöttünk, ha lehetséges, ezt a bánatot?

Persze az emberség és jóízlés határain belül.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20) 66zio válasza Viktor77 (#14) üzenetére


66zio
aktív tag

Dehogy írt, ez tipikus eset arra, hogy szóljunk be mindenkinek akinek csak lehet.

Nemrég volt egy sajnálatos lakástűz. Odament egy srác messziről egy GoProval videózott, a harci vénasszonyok egyből neki álltak, hogy mit képzel magáról, mekkora egy szemét stb. 5 Percre rá megjelentek az RTL / TV2 stb stábjai óriás kamerákkal, 10 méterre a tűzoltóktól különös rájuk nem szóltak. Szóval ha kicsibe csinálsz valamit az rossz, nagyban elfogadott. Ennél a jelenetnél már csak az volt viccesebb amikor, még interjút is adtak a Tv-seknek, persze előtte még ki voltak akadva az említett srácra. Sajnos ilyen világban élünk. Mindenki ért mindenhez, de csak a „kisebbnek” bírnak magyarázni.

Én is unom már ezt az egészet, mivel nem volt szerencsére hozzátartozóm a balesetben így engem maga a gondolat zavar, hogy ha lett volna akkor még 100+n napig ezt kelljen olvasnom mindenhonnan.

(#21) szemesi69 válasza Viktor77 (#17) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem csak itt merek be szólni, ez nem beszólás, el mondtam a véleményem.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#22) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

A kérdésre válaszolva: igen.
Viszont "remek" alkalom a propagandára. Hánynom kell tőle, meg azoktól is, akik ezt kihasználják illetve visszaélnek vele. :(((

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#23) djculture


djculture
félisten

Már a poltopikban leírtam sajnos ezen élősködik most a regnáló hatalom. Szíjártó mű könnyeket ejt miközben Balog Zoltán tűzkeresztséggel csinál otromba viccet. Igazi színház az a véleményem. Sajnos!

(#24) customer114


customer114
senior tag

Fura, de sokáig tartott, hogy felülete legyen a témának. Érdekes, hogy itt ki hogy viszonyul a témához.

A suttyósági verseny hsz.-ait remélem tényleg moderálják.

Kis off story: Olaszországba tartó nyaralós buszon történt meg, hogy az idős sofőrt a felesége vizeseuházta (mert légkondi nem volt a kinti 32 fok ellenére) és tartotta ébren vezetés közben (mert egy sofőr volt végig). Utasként nem mertek aludni ezt látva elöl.
(ez nem kapcsolódik ide egyáltalán, csak erről jutott eszembe)

(#25) djculture válasza djculture (#23) üzenetére


djculture
félisten

No comment ahogy szokták mondani..

[ Szerkesztve ]

(#26) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nincs ezzel semmi gond, srácok. valaki képes átélni mások fájdalmát (pláne, ha mondjuk van saját gyereke és kellő számú éven át aggódott érte, az egészségéért, az életéért), valaki meg nem.

a kérés csak annyi, hogy aki annyira nem érzi ezt át, az maradjon csöndben. ne nyisson topikokat, ne kezdje el magyarázni az ő álláspontját, mert ebben a helyzetben az maximálisan érdektelen.

de úgy is mondhatnám, hogy semmi gond, hogy téged nem érint meg a dolog, viszont akkor csend legyen! :(((

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) holyseat válasza Parci (#26) üzenetére


holyseat
csendes tag

Most komolyan? Kadarizmus?

(#28) Viktor77 válasza Parci (#26) üzenetére


Viktor77
titán

Fentebb már leírták. Több ember fagy meg, hal éhen a télen, mint ahányan meghaltak a buszbalesetben.

Csak éppen ők nincstelenek, hajléktalanok, nincs senkijük, talán már nem hiányoznak senkinek. Így ők nem számítanak, nem lehet belőlük propagandát építeni. Ja, álkönnyek, meg elcsukló hang? Annyira mű. Az, hogy megfagy egy hajléktalan, az egy fél perces hír.
Ő értük mikor lesz gyásznap? Ők kevesebbet érnek?

Gusztustalan ami itt folyik (az országban), jó lenne ha lassan (de inkább gyorsan) mindenki észbekapna.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) Atlantis válasza Parci (#26) üzenetére


Atlantis
veterán

Na ezzel nem értek egyet. Nem vagyunk egyformák, ahogy te is írod és egyelőre szólásszabadság van...többé-kevésbe. Ebből a szempontból a topicnyitás nem kifogásolható.

Más kérdés, hogy indulatoktól mentes topicot remélni ebben az esetben felesleges, szerintem a flame elkerülése végett lett volna tanácsos inkább mellőzni a témát.

Viktor77: Gusztustalan? A média mindenhol ilyen, ez nem magyar specialitás. Azt adják el, amire van vevő, márpedig az emberi természet sajnos olyan, amilyen. A politika meg bolond lenne nem kihasználni a kínálkozó lehetőséget...az átlagszavazóra lehet hatni ezekkel a mű-megnyilvánulásokkal, a politika meg belőlük él.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) Eastman válasza Atlantis (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Hozzátéve, hogy már nyílt egy topic a témában.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Mister_X válasza szemesi69 (#21) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem azt mondtad, hogy többet nem is szólsz hozzá? (#10)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32) sutszi válasza Parci (#26) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt mégis melyik szabályra hivatkozva tiltod meg? Érdekes hogy ami a moderátori szint felett elfogadott arról szabadon mehet a duma. Ami nem azt meg egyből ki van törölve. Most már értem miért történnek érdekes dolgok a fórumon....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Talan a media reszerol lehet ez az erzes. Azaz a "tultolas". Latogatoszam maximalizalasa miatt sokat posztolnak. Ez ugyanugy erinti azokat akik az esemenyt kihasznalva posztolnak lajkok vagy eppen egy kis plusz forgalom, publicitas miatt. Amit "celebek" eseten szinten alkalmat ad egy ujabb hirhez ugye.

Van amikor nem baj ha halgatunk.

A kerdeseidre szerintem te is tudsz valaszolni. Nem figyelem folyamatosan a hireket, de ugy tudom legalabb 16 honfitarsunk hunyt el egy szornyu balesetben. Zomeben fiatalok.

Ennek fenyeben nem ertem a posztod. Orulok, hogy sokan inkabb megertik azt a fajta kollektiv osszetartast amit nem kerdojeleznek meg. Szerintem ez igy van rendben.

[ Szerkesztve ]

(#34) szemesi69 válasza Mister_X (#31) üzenetére


szemesi69
addikt

Van valami semmi közöd hozzá? Te vagy a mr. tökéletes? Ha érdemi véleményed nincs, akkor hanyagoljál!

Xiaomi redmi note 12 pro

(#35) ncc1701 válasza Parci (#26) üzenetére


ncc1701
veterán

Csak csatlakozni tudok ehhez. Ha valaki nem akar a dologgal foglalkozni, akkor legalább fogja be a pof@ját. Pláne, ha olyan szerencsées, h teszem azt nem vesztette még el egyik szülejét sem. El sem tudom képzelni, mekkora fájdalom lehet egy saját gyereket elveszteni.

(#36) C4mp3r


C4mp3r
addikt

pont ezen haborogtam kicsit magamban az elobb, teljes mertekben egyetertek. nem ertem miert nem lehet leszallni a temarol, szerintem mar mindent lekozoltek rola, ami lehetseges, semmi nem indokolja, hogy napokon keresztul ez menjen a tv-ben, radioban, neten stb. a nemzeti gyasznapot meg megint egy eltulzott farizeussaggal meghintett politikai haszonszerzesnek tartom, mert sajnos ha minden halalesetet ennyire komolyan vennenek, akkor ebben az orszagban minden nap gyasznapot kellene tartani.

nagyon szomoru, hogy ennyien meghaltak a balesetben, de ez mar tulzas inkabb visszatetszo hatast fejt ki, ahogy latom nemcsak nalam.

(#37) Mister_X válasza szemesi69 (#34) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Van valami semmi közöd hozzá?" :C

Felírok neked receptre egy adag leszarom tablettát, estére meg valami töményet, hogy egy kicsit fellazulj.

Véleményem pedig van: álszent módon osztogatjátok az észt. Történt egy tragikus baleset, amit undorító módon túl van tolva (gyásznap? Really?), akinek meg nem egyezik ezzel az értékrendje/kicsit is más a véleménye, az el van küldve melegebb éghalatra.

@ncc1701: Hogy is van a mondás? Nem való apának temetni fiát (=szülőnek gyermekét)? A természet rendje ennek fordítottja.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#38) holyseat válasza Eastman (#30) üzenetére


holyseat
csendes tag

Nem, nem nyilt semmi. Lauda (vagy ki) csak belinkelte a hirt es kesz.

(#35) ncc1701: Ismet felteszem a kerdest... kadarizmus?

[ Szerkesztve ]

(#39) szemesi69 válasza Mister_X (#37) üzenetére


szemesi69
addikt

Ebben egyetértünk: Véleményem pedig van: álszent módon osztogatjátok az észt. Történt egy tragikus baleset, amit undorító módon túl van tolva (gyásznap? Really?), akinek meg nem egyezik ezzel az értékrendje/kicsit is más a véleménye, az el van küldve melegebb éghalatra.

Alkoholt nem fogyasztok, néha egy két sör, egy pohár bor, de töményet soha többet :) a leszarom tabletta jöhet :)
Mint már korábban is írtam, vettem részt sok baleset helyszinelésében, többek közt a Balatonszentgyörgy körforgalmában történt buszos tömegszerencsétlenségnél is ott voltam, borzalmas volt, sok álmatlan éjszakám volt miatta, és akkor jön valaki, hogy kicsit túl volt tolva a veronai eset. A média ezzel foglalkozik, azt nem lehet kizárni, de ebből fórumot csinálni, az kiverte nálam a biztosítékot. Tőled elnézést kérek, de most dühös vagyok és az nem mindig jó tanácsadó :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#40) Lauda válasza holyseat (#38) üzenetére


Lauda
félisten

En azert nyitottam a topikot, mert erdekel, hogy mi okozta, muszakilag foleg. De ez ami itt megy egy gusztustalan hanyinger. Ehhez nagyon ertetek.

(#41) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem a holokauszt ennél a balesetnél sokkal fontosabb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) tope


tope
addikt

Sarkítok:
Mi a különbség ha 10 nap alatt naponta 1, vagy 1 nap alatt 10 dolog történik, normális esetben egyik se jó, és mégis melyikről írnak, az 1 nap alatt 10-ről.

Sajnálom a hozzátartozókat, meg mindenkit aki érintet, de nem kellene ebből világraszoló hírt tenni, és napokig ezt fújni, hagyják nyugodtan gyászolni őket.

(#43) szemesi69 válasza Lauda (#40) üzenetére


szemesi69
addikt

Lauda :R

Xiaomi redmi note 12 pro

(#44) Eastman


Eastman
őstag

5.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#45) Mister_X válasza szemesi69 (#39) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem "nagybátyám" (apám unokatestvére, de kicsit szorosabb a családi kötelék) volt tűzoltó. Szerette a munkáját, mert általában segíthetett másokon - már amennyire egy ilyen munkát lehet szeretni. Néha csak kidőlt fákat kellett leszedni az útról, néha kisebb tüzet eloltani. Sokszor mondta, hogy tűzoltónak lenni nem olyan, mint a filmekben: nem fog senki berontani az égő házba szekercével, hogy embereket mentsen ki (ilyen esetek ritkák voltak és emberi áldozattal nem járt - egyéb esetben meg már késő). 22 évesen riasztották ki egy közlekedési balesethez... egy hónap fizetett szabadságot és pszichológust kapott utána: három holttestett kellett kivágniuk a kocsiból (félreértés ellen: a kocsit kellett vágni), azóta sosem várta a telet. Vonatbalesetes riasztásokkor is ők voltak az elsők, de az se tett jót neki.

3 éve elhunyt rákban.

Ő volt az első, aki kikapcsolta a tévét, ha hasonló eset került közlésre. Nem azért, mert nem bírta, hanem felidegesítette.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46) szemesi69 válasza Mister_X (#45) üzenetére


szemesi69
addikt

Részvétem, viszont ezek után már megérted a kirohanásaimat, én közlekedési zsaru voltam, szintén az elsők között mentem a helyszinekre, nagyon megvisel mindenkit egy ilyen eset, nem tartom jó ötletnek a PH-ra hozni egy tragédiát, ne süllyedjünk a média szintjére.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#47) Dr. Romano válasza Mister_X (#45) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ahogy írod. Láttam helyszínelői fotókat balesetekről. Oké hogy tüzet oltasz hősies dolog, de amikor oda kell menni a balesethez és kivágni az autóba szorult szétszakadt embereket és testrészeiket. Na az már más téma.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hogy mennyire túltolja a média a szenzációhajhászást: az ORIGO főoldalán felül jelenleg 11 cikk (eddig számoltam, lejjebb nem is görgettem) foglalkozik a balesettel. Van minden, mint a búcsúban, virágok az iskolánál, így gyászol az ország, Orbán Viktor személyes részvéte, trauma feldolgozás, helyszíni szakértők, külön cikk a történelemtanárnak.
Mivel nem nézek tévét, nem tudom, az általam még ebből a mocsokból is a legaljább dolognak tartott esetre sor került-e már: amikor a riporter a tragédia (+ 1-2-3...) napján egyenesen a közvetlen hozzátartozókat zaklatja, sokszor az otthonukban. Az még az indokolatlan néző-/olvasócsalogató híráradatot is alul tudja múlni emberiességből. Mert milyen jó meginterjúvoltni egy tragédia vagy bűntény áldozatának szüleit, párját az eseményt követő pár órában, napban.

Annyira hányingerem van, mikor szenvedésből,halálból csinálnak árucikket. Ezért nem nézek híradót, és nem olvasok mást, csak tudományt, metálzenét, filmeket, technikarovatot.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49) Mister_X válasza Dilikutya (#48) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Te tudsz metálzenét olvasni? :Y

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#50) Dilikutya válasza Mister_X (#49) üzenetére


Dilikutya
félisten

A probléma lényegét ragadtad meg! Természetesen hírekre gondoltam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.