Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

kíváncsi leszek nagyon a filmcímek listájára.. reméljük, nem csak ezek és hasonló gagyi filmek kapnak hdr-es 4k transzfer-t

(#2) #96349952


#96349952
törölt tag

Optikai adathordozó? :D Az egész lakásban nincs (és nem is lesz) olyan készülék, ami befogadna egy ilyen elavult cuccot, helló kedves forgalmazók, ez már nem 2000 környéke! Tessék szépen digitális formában árulni a filmeket elérhető, emberi áron, hajrá!

(#3) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Valahogy nehezen tudom elhinni ekkora kereslet lenne még erre, de ha a számok ezt mondják...

Mondjuk, hogy 2017-ben még mindig az optikai adathordozón dolgoznak az elképesztő...

Azt a sok pénzt, amit a lemezek, lejátszók és a formátum kifejlesztésébe öltek, simán tolhatták volna egy közös online streaming paltform kifejlesztésébe is (együttműködve mondjuk a már meglévőkkel).
Szerintem az úgy kb. két nagyságrenddel több embert érdekelne mint a BR lemez..

(#4) kenand


kenand
veterán

Azt kellene elérni, hogy legyen egységes Európai kiadás, legalább a feliratok tekintetében. A kimondottan magyar szinkront is tartalmazó kiadás meg maradhatna annak aki 2-3x árat akar fizetni érte.
UK-ból a Blu-ray lemezek bagó áron vannak, de sajna magyar felirat nincs, pedig sok embernek jó lenne.
Én jóformán csak UK-ból veszek-ha veszek- mert nem akartok 8-10E Ft-ot adni egy filmért.
Szerencsére a www.zavvi.com-on posta költség nélkül rendelhet az ember nagyon jó áron főleg box set-eket (pl Matrix trilogia/Jurassic park trilógia 9 Font stb) Szép dolog a 4K, de amíg nem lesz elérhető tartalom és lejátszó nyomott áron nem fog elterjedni.

(#2) El Nano

Nem rossz ötlet a lemez, letölthető digitálisan túl sok helyet foglal... Max USB drive/ vagy micro SD kártya formátumban adhatnák, (de most egy kicsit felmentek az árak, ez adhatna új lendületet) lehetne pl törölhetetlen micro SD kártya....nagy tételben 10 USD alatt mehetne a hordozó simán (bár egy sajtolt optikai jóval-jóval olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

(#5) elefant válasza -FreaK- (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

van online stream, de attól még jelenleg az UHD Blu-ray garantálja mindig a legjobb kép- és hangminőséget elméletileg.

[ Szerkesztve ]

(#6) Márton válasza #96349952 (#2) üzenetére


Márton
nagyúr

Miért, a lemezen nem digitális formában van a film? :F

Freak: aha, falun, tanyán nyilván hamarosan mindenkinek elérhető az 50-100mbps, amilyen minőséget ezek a hordozók képviselnek. Akkor amikor még bp-en sincs mindenhol.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7) Ispy válasza elefant (#5) üzenetére


Ispy
veterán

Én csak azt nem értem, hogy miért nem jutott még eszébe senkinek, hogy egy ncorehoz hasonló rendszert üzemeltessen? Akár úgy, hogy otthonra venni/bérelni kéne egy valamilyen hardware-t hozzá.

Aztán minden mehetne fel 5 formátumban, aztán mindenki azt veszi, amit akar, persze valami értelmes áron, nem 10k egy film, de 1-2-3-4 ezret én is fizetnék egy filmért, ha cserébe megkapom digitális formátumba és nem kell hozzá lemezekkel szenvednem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8) Zoltn


Zoltn
senior tag

Az hogy nálad csoda gigabites net van, amin pilanatok alatt lejön/szépen streamelődek egy 4k film, az nem biztos, hogy másnál is megvan, aki szeretne hozzájutni ilyen tartalmakhoz.
Itt 100 gigákról beszélünk. HDD vel bírni is kihívás, egy gyűjtemény esetén. És akkor még itt van a gyűjtögető hajlam...

Minden ilyen hírnél megjelennek a minek manapság optikai adathordozó kommentek. (Ugyan olyan, mint az RGB a ventiknél, perifériáknál. Nem muszáj megvenni, nem csak olyat lehet kapni.) Nekem is van egy rakat optikai lemezem itthon.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#9) #06658560 válasza kenand (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

És ezt hogy akarod és mennyi nyelvre kivitelezni? A magyar filmeknek is legyen kotelezően angol, német, francia, olasz, román, holland, lengyel, cseh, szlovák, svéd, finn és még x egyéb felirata? Mindezt minőségi formában bagóért?

#7: Sőt, a forgalmazók fizessenek érte!

[ Szerkesztve ]

(#10) Ispy válasza #06658560 (#9) üzenetére


Ispy
veterán

:F

Vagy ez most vicces beszólás akart lenni? :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Vajon milyen filmek lesznek ezek, és mi alapján választanak?
Na kíváncsi leszek a listára! :K

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#12) #06658560 válasza Ispy (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Három gagyi zeneszám áráért szeretnél filmet venni. Ki viccel kettőnk közül?

(#13) kenand válasza Zoltn (#8) üzenetére


kenand
veterán

Gyűjteménynek is van egy feelingje,egyetértek. Kedvenc zenéim meg vannak FLAC-ben, és általában úgy hallgatom, de ha eredeti CD-n is meg van, sokkal jobban érzem magam... Annál a néhány filmnél amit szívesen meg nézek többször pár évente, szintén jó ha meg van Blu-Ray kiadásban ( ha díszdoboz meg főleg :) )

(#14) Ispy válasza #06658560 (#12) üzenetére


Ispy
veterán

Tegnap este elszórtam tízezer forintot xbox storeban, letöltöttem 7 játékot. Ezzel együtt már kb. 80 játék van a boxon, a legdrágább talán 3500 forint volt.

És ez nem vicc.

Akkor a filmeknél miért nem lehet ezt megoldani?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#15) kenand válasza #06658560 (#9) üzenetére


kenand
veterán

Szerinted meddig tart egy ilyen adathordozóra még +10 feliratot feltenni? nem olyan piszkosul nagy munka sem költség. És ha már EU-ban lakunk és nagy EU részi vagyunk miért nincs EU kiadás .
Természetesen szinkron minden EU nyelven túlzás lenne, egyébként is csak tanuljon a magyar angolul/németül....
És akkor egy kadás van ami olcsó. Nézd meg a UK (nyugat európai) kiadások és a magyar (kelet európai kadások) árait és akkor majd érted miről beszélek.

(#14) Ispy
Már meg van oldva, csak nem a magyarnak... Amazonak, Apple-nek, Googlenek is van on-line filmtára...

Egyébként játékok terén az én gyermekeimnek is 99%-ban jogtiszta játékai vannak (több száz), köszönhetően a GOG-nak, Steam-nek ill. a Humble Bundle-nek.

[ Szerkesztve ]

(#16) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ahogy (#7) Ispy is írta, azért meg lehetne ezt oldani bőven máshogy is.. egy olyan rendszerrel falun is lejönne a film mondjuk egy nap alatt, de biztosan hamarabb mint ha megrendeled és kihozza a futár. Meg azért ne a Magyar "világvégén" lévő falu legyen már a mérvadó ebben a kérdésben, könyörgöm. A BR-t sem azért fejlesztik, mert falun nincs elég gyors net.

Egy ilyen fizetős, torrent alapú rendszernél meg tényleg lehetne fent 5-6-7 féle változat is akár, és mindenki azt töltené amit szeretne.
Lehetne itt jó ötleteket kitalálni bőven, csak a kiadók a múltban élnek, és szeretnek "szembe hugyozni a széllel", lsd. még zenekiadók a cd-vel, Artisjus meg hasonlók..

Lehet érvelni a BR mellett, de az akkor is egy elavult technológia és akkor is 2017-et írunk, és akkor is lehetne ezt jobban csinálni :)

(#17) Ispy válasza kenand (#15) üzenetére


Ispy
veterán

Mikor bejött a netflix nálunk, akkor másnap már regisztráltam is rá. Aztán első film, amit megnéztem a DVD minőséget is alulról súrolta csak, pedig 50-es net van itthon. Illetve a kínálat is elég vérszegény volt egy ingyenes (igaz nem legális) torrenthez képest.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18) solfilo válasza kenand (#15) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tudom minden filmnél így van e, de Google Playen feliratos az SW 1-6, nekem legalább is automatikusan magyar felirattal kezdi a lejátszást.

solfilo

(#19) -Skylake- válasza Márton (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

Vajon eljutunk oda VALAHA AZ ELETBEN, hogy sikerul majd felfognotok azt az apro pici igazsagot, hogy Hollywoodot es a film ipart KURVARA NEM ERDEKLI, HOGY NEKED EGY MAGYAR FALUBAN MILYEN NETED VAN ????? Szanalmas, hogy mindig abbol indultok ki, hogy minden stream szar, meg szar a steam/uplay meg spotyjutubnetflix minden szar mer neked falun 5/1 adsl van. KITERDEKEL ??? A celkozonseg tulnyomo tobbsegenek nem jelent problemat a gyors net es hidd el, az lesz a nyereseges ceg aki a tulnyomo tobbsegre koncentral nem Berettyoujfalura meg Kistarcsara.... Hihetetlen, azert ragaszkodjon 20 eve elavult technologiakhoz a vilag, mert ti szar helyen laktok atyaeg.....

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) Ispy válasza -FreaK- (#16) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, ez a lényeg szerintem is, hogy nem akarják. A zeneipar is sokáig ellenállt, aztán ma már teljesen elfogadott, hogy 100 forintért megveszel 1 darab számot és ezért nem kell 5000 forintot fizetned egy teljes albumért és még a cd-vel is szórakozni.

Igaz ehhez is kellett egy Steve Jobs.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21) FollowTheORI válasza Tibiajax (#1) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jó kérdés, hogy magyarul mennyi jelenik meg (tekintve hogy nálunk még a DVD-t is úgy tolják mintha kötelező lenne - nyilván mert erre van fizetőképesség), de amerikában, szinte az összes nagyobb cím megjelent, pl tavalyiak, 4K-ban... :)

Szóval bőven nem csak a gagyi kapta meg.

Más kérdés, hogy a formátum annyira "halott" a streaming mellett, hogy kvázi pénzkidobás hosszútávon.
Elsősorban a hardcore gyűjtők veszik.

Illetve sokat segít még azis, hogy egyelőre nem törték fel a formátumot, így nem lehet 1:1 másolatot készíteni róluk. Tehát akinek kell a minőség, annak zsebbe kell nyúlni, mert nem lehet még letorrentezni. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#22) elefant válasza ericssonfan2 (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

engem inkább az érdekelne, hogy az európai filmekkel mi lesz...

(#23) Tibiajax válasza -Skylake- (#19) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

miket nem mondasz...
ettől még akkor is ez lesz neki az elsődleges szempont

(#24) elefant válasza -Skylake- (#19) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát de most jelenleg pont úgy tűnik, hogy Hollywood nem engedi el az optikai formátumot

ha a stúdiók offolnák ezt a technológiát egy fél nap alatt meghalna

(#25) kenand válasza solfilo (#18) üzenetére


kenand
veterán

Az jó hír. köszi.
(SW 1-6 kivételesen meg van Bu-ray díszdobozban Magyar kiadásban, egyszer a TESCO-ban 50%-os leárazásban volt)

(#26) Ispy válasza elefant (#24) üzenetére


Ispy
veterán

Nem is kell elengednie, csak kicsit nyitottabban kéne hozzáállni a digitális terjesztéshez. Mert, ha az online stream akkora királyság, akkor meg ne sírjanak, hogy mindenki torrentról lopja filmeket ők meg közben éheznek. CD, játékokat is lehet kapni mind a mai napig fizikai adathordozón, de úgy van kedved, akkor veszel egy letöltőkódot és 15 perc múlva már játszol is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27) Gdi válasza -FreaK- (#16) üzenetére


Gdi
senior tag

Csak ez nem stream, hanem inkább videotéka amit itt emlegettek. Ráadásul sorbanállós.
Falunet esetében sem a feltöltő forrás kapacitása a probléma streamnél, hanem a letöltés.

Play-on-Demand az inkább a realtime stream, vagy az "előkapom a lemezt és megnézem" típusú tartalomfogyasztás.
Az optikai tárolást nem kell lehúzni, nem CD-n kapod.

Mi legyen helyette? A netet a fenti részben kilőttük, mert nem mindenhol valósítható meg, korlátozások nélkül.
Adják flash alapú tárolón? 100+GB, nagy tételben történő terjesztés esetén itt sírnátok, hogy már megint drágul a nand az ssdbe.
EPROM? Mágnesszalag? Kinyomtatott A4es lapok?
Vagy mit szeretnétek olyan költséghatékony és "OFFLINE" megoldást, mint a optikai hordozó?

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#28) -Skylake- válasza elefant (#24) üzenetére


-Skylake-
addikt

Lsd zeneipar. Ok is azt hittek, hogy tarthato az 5K/lemez aztan spotyn jelenleg 2400 forintot fizetek havonta magamra + 5 masik emberre. Legyunk tisztaba azzal, hogy nem azert nem engedik el a BD kezet mert jo formatum. Azert nem, mert nem tudjak meg a megoldast arra, hogy hogyan osztonozzenek mashogy legalis tartalomfogyasztasra. Attol az apro tenytol meg tekintsunk el, hogy en teljes mertekben megertem mikor valaki lopja a filmeket, ugyanis evente nagyjabol 5 film jon ami megerne akarcsak 5-6 ezer forintot. Nyilvan a kimagasloan nagy profithoz kimagaslo minoseget is kellene adni, az viszont valahogy kimarad. Konkretan szarja magabol a vilag a tomenytelen mennyisegu hulladek filmet es akkor megy a pislogas, hogy miert nem fogy 10K-ert BD-ben mondjuk egy Bad Moms meg egy Bridzsit Dzsonsz terhes...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#29) #96349952 válasza Márton (#6) üzenetére


#96349952
törölt tag

De ott is digitális formában van de ha külön el kellene magyaráznom, hogy pontosan mire gondoltam és elvárás, hogy halálpontosan körbeírjam, mert különben jön egy teljesen felesleges szőrszálhasogató hozzászólás, az már rég baj és nem biztos, hogy ez az én problémám...

A lényeg az, hogy ahogy a legtöbbeknél, úgy nálam is kifutott a lemezes megoldás. Legyen megvásárolható letölthető állományként mondjuk 7-800 forintért, aztán csókolom. És de, ez a reális kifizethető ár egy tyúkszaros filmért, azok közül is csak azokért, amiket megtartanék gyűjteménybe. Egyszernézős szemeteket kölcsönözhessük négyszázért aztán kalap-kabát. Tudom, hogy bilibe lóg a kezem, de nálam ennyit ér a sztori, főleg a mai szeméthalmot tekintve, amit filmgyártásnak neveznek...

Amíg ez nem valósul meg, addig a vezető warez oldalak virágozni fognak, oszt kutyát nem érdekli a gagyi filmipar sírásrívása a tré blockbusterek több száz millás (dollárban) nyereségeit látva.

[ Szerkesztve ]

(#30) kenand válasza Ispy (#26) üzenetére


kenand
veterán

Sőt a fizikai adathordozó csak egy díszdoboz általában és lehet nincs is rajta semmi max egy néhány kb-os app ami letölt... (pl. WOW 40GB-je nem is férne el egy DVD-n....) De steames játékok nagy része is ilyen

(#27) Gdi
Így van jelenleg a legolcsóbb az optikai tárolás.... És igen is van elmozdulás, mert a külföldön forgalmazott Blu-Ray lemezek többségén van kód az on-line másolathoz is! Max a kis hazánk fiának trükközni kell, mert hiába vette meg, Magyar iTunes reggel nem töltheti le ami az övé! Először kell egy fake UK cím, UK reg eztán már meg is kapod amiért fizettél....na ezeket szintén meg kellene szüntetni...az egységes EU jegyében...

[ Szerkesztve ]

(#31) Ispy


Ispy
veterán

Sőt én azt is lehúzásnak érzem, hogy aki megvette a kedvenceit annó DVD-n, az később vehette meg BD-n, most meg majd veheti meg UHD-n. Remek, 3x fizet ugyanazért a tartalomért, és nem is keveset, miközben csak a hordozó változott, ami biztosan van vagy 100 forint költség. Aki szerint ez nem pofátlanság, az csinálja nyugodtan.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32) #83685760


#83685760
törölt tag

A Disney nem ad ki Magyarországon egy ideje BD filmeket, mert a számaik alapján nincs rá kereslet. Vajon követik majd a jövőben őket más cégek is? Ha emiatt nincs FHD, akkor itthon hogy lesz UHD?

Amúgy kényelem szempontjából sokkal jobb a digitális film, csak egy kattintás, és megy. El is terveztem egy időben, hogy rippelem a filmjeimet, de az az átlag 30-50GB-os méret annyira nem jó :D A tárolás és a letöltés már annyira nem kényelmes, mint a lemezt berakni.

(#26) Ispy: Sajnos nem egészen. A játékok dobozában is lassan csak egy kód lesz, még lemez sem. Kliens nélkül nem fog menni a játék, kivéve, ha GOG-os, vagy Indiebox-os. Ez már önmagában elég ahhoz, hogy a digitális terjesztés felé tereljék az embereket, nem is kell a lemez hátrányait ide venni.

(#33) kenand válasza #83685760 (#32) üzenetére


kenand
veterán

Azért megy Offline a Steames játék is, de csak azon a gépen ahol utoljára bejelentkeztél.. tény a GOG szimpibb, de az "másolható", nem védett így a legtöbb cég nem engedi ott forgalmazni a játékait

[ Szerkesztve ]

(#34) FollowTheORI válasza #83685760 (#32) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Úgy, hogy UHD Disney, még amerikában sincs. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#35) Márton válasza -Skylake- (#19) üzenetére


Márton
nagyúr

ne kiabálj, rossz ajtón kopogtatsz, én spec. 100 megán vagyok.
Ettől függetlenül várom az uhd bluray lemezt, mert a neten eddig mindig csak rosszabb minőség jött.
persze van, aki ezt nem látja / ez is elég. sokaknak nem

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36) #72042496


#72042496
törölt tag

A Blu-ray is tele van még átugorhatatlan blokkokkal és figyelmeztetésekkel?

Csak mert DVD-knél (egy egész korrekt kis gyűjteményem van belőlük) azt láttam, hogy fizetek értük és ezért nem hogy kapnék valami pluszt, inkább jól megszopatnak még külön, csak hogy érezzem a törődést. (Blu-ray lemezt már csak ezért sem vettem, egy darabot sem.)

(#37) djculture válasza #83685760 (#32) üzenetére


djculture
félisten

Csodálkozol? Bementem a médiába ma ott vigyorgott a Vaksötét film 6000 jó magyar forintért meg egy csomó más ilyen 6-8 ezerért és ezek egy szar alapkiadású Blu-ray filmek. Extra az 15-30 ezer. Ki a f@sznak kellenek ennyiért ? :D
Legtöbb ilyen film egyszer megnézed felbaszod a polcra ott porosodik évekig státuszba van, akkor hol érdemes ennyit érte kipattintani.

[ Szerkesztve ]

(#38) -FreaK- válasza Gdi (#27) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez az alapvető baj, hogy OFFLINE-ban gondolkozol... Nem kell offline! 2017-et írunk hahó! Ez csak digitális adat, aminek a közvetítése megoldható online, csak akarni kellene.
Azt már leírtam én is, meg más is, hogy a "tanyán nincs elég gyors net" marhára ne legyen már érv.

Nagyon jó párhuzam a játék terjesztés! Valaki (tuggyukki') rájött ~15(!!!) évvel ezelőtt, milyen lehetőségek vannak a netes terjesztésben és megcsinálta. Mennyire bejött már neki? És mindenki jól járt vele, működik, kényelmes, jó stb...
Ha a játékkiadókon múlt volna (ahogy most a film kiadókon), akkor még mindig csak DVD-n lehetne játékot venni...
Persze a filmeknél is azért van már fejlődés (Netflix és társai, ugye), de jelentősen le vannak maradva ahhoz képest amilyen lehetőségeket a mai technológia nyújtani képes. Mindezt azért, mert a kiadók kötik a karót az ebhez.

[ Szerkesztve ]

(#39) djculture válasza -FreaK- (#38) üzenetére


djculture
félisten

Meg is van oldva külföldön már évek óta de itthon még az online videó tékák se működnek. Nem hiszem hogy ha valamire nincs kereslet egy országban veszteségért te csinálnád. Minden vágyad lenne egy veszteséges szolgáltatás fenntartása.

Ebből se fognak 1000-et se eladni abba biztos vagyok , pedig 4k meg minden jóság [link]

[ Szerkesztve ]

(#40) Gdi válasza -FreaK- (#38) üzenetére


Gdi
senior tag

Én azért szeretem az offline dolgokat is.
Azt nehezebb elvenni agyament trendkövetésekkel. Mi lesz pld. ha azt mondja a streming szolgáltató 3-5 év múlva, hogy ok eddig támogattuk ezt, 30 napon belül lelőjük az egész szolgálatást?
(Jó mondjuk egy gyengébb lemez lehet addig sem bírná)

2017 van, van piaca az online streamingnek is, de ezért miért kellene eldobni az fizikai adathordozós lehetőséget, mert valaki másoknak van rá igényük?

Teszem hozzá, az ilyesfajta szolgáltatás csak bérlemény. Ráadásul egy virtuális dolgohoz (felhasználói fiók) kötve.Példámban is csak arra akrtam rámutatni, ez mennyire illékony dolog.

Játékterjesztésben is leginkább csak bérled a játékidőt, amíg az rendelkezésre áll. Előfizetős MMORPG-k a legjobb példa erre, bár ott a modellből kifolyólag nehezen megvalósítható más.

Illetve gyűjtemény:
Ha le is lövik a szolgáltatást, és adnak lehetőséget a megvásárolt tartalom letöltésére, és van pár száz filmed:
-Válogatsz, hogy melyik az amit meg bírsz tartani, a többinek az árát lehúzod a wcn?
-Veszel egy rakat HDDt?
-Bérelsz felhős tárhelyet?
-C'Est La Vie és megveszed újra máshol?

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#41) Gdi válasza djculture (#39) üzenetére


Gdi
senior tag

"itthon még az online videó tékák se működnek".

Van, csak máshogy hívják. És mivel a gazdagok nem lesznek tőle még gazdagabbak, ezért részben vagy egészben illegális :))

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#42) BiP


BiP
nagyúr

Offline-ra egyértelműen az optikai hordozó a tuti. Hiába jobb lenne pendrive-on, baromi drága lenne.
Ide kéne min. egy 64-es, 128-as drive, ami azért már zsebbenyúlósabb.
És bár a Windowsnál megoldották a pendrive-os terjesztést, ott egy 4-8GB-osra ráfér, más kategória.

Viszont az offline terjesztés mellett meg kéne oldani a rendes online boltját is a dolognak.
Ahol lehetne on-demand streamelni, de akár le is tölthetnéd (lassabb nettel rendelkezőknek vagy streamnél jobb minőséget igénylőknek).
Meg ha már itt a sok okostévé, adott esetben alkalmazással. Az online előnye simán lehet még, hogy ha később elkészül egy kiadáshoz egy felirat, akkor azt mellé lehet tenni.

Na, mindjárt felébredek, és nem álmodozom tovább.

(#43) #83685760 válasza kenand (#33) üzenetére


#83685760
törölt tag

Megy offline is, de csak fiókkal, és csak miután letöltötted. Régen feltelepítetted, és ment (sokszor idegesítő módon kellett a lemez is az indításhoz). Esetleg letöltöttél pár giga patchet is. Rettentő kényelmes a digitális terjesztés, de csak bérled így a játékot, és ha a fiókoddal történik valami, akkor minden kuka. Jobb lenne, ha elérhetőek lennének DRM-mentesen is a vásárlás után, de ahogy írtad, úgy túl könnyen másolhatóak.

(#34) FollowTheORI: De majd lesznek! :D Ki ne akarna újrascannelt filmeket vagy SW-t 4K-ban nézni?

(#37) djculture: Ezért kell neten venni a filmeket, ha nem zavar a szinkron hiánya :) DVD+BD, esetleg mellé BD3D (a digitális kódokat ki szokták venni, meg úgysem működne itthonról), ráadásul sokszor olcsóbban is. Ja, érdemes megnézni, hogy ABC régiókódos filmek legyenek, a Disney filmek átlagban ilyenek. Még egy remek tulajdonsága a lemezes filmeknek.

(#44) GeryFlash válasza #96349952 (#2) üzenetére


GeryFlash
veterán

Minden fórumban kell egy troll valami lejárt közhelyes mantrával. :)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#45) Spirit


Spirit
őstag

Nem lehetne kiküszöbölni az online terjesztésnél fenálló "lassú a net" problémát azzal, hogy olyasmi rendszerben árulnák a filmeket,mint a Steam a játékokat? Megveszed, bekerül a gyűjteményedbe az elérhetősége és letöltöd az eredeti Blu-ray anyagot, amikor akarod, majd gépről indítod el. Ha megnézted, törlöd, de a lehetőség ott van, hogy bármikor ismét leszedd.
Nekem például pont ez lenne a legideálisabb verzió,mert a minőségből sem kellene engedni, nem igényelne folyamatosan tökéletes kapcsolatot egyik féltől sem, sok helyet sem foglalna és még a gyűjtögetésről sem kellene lemondani. :)

(#46) hemaka válasza #96349952 (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja, csak itthon a netezok nagytobbsege ritka fos internettel van megaldva, azok aztan sokra mennek a streammel.

(#47) Ispy válasza GeryFlash (#44) üzenetére


Ispy
veterán

Semmi trollkodás nem volt ebben, teljesen igaza van.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48) Márton válasza BiP (#42) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem is annyira a méret a gond, de láttál te már nagyipari dvd/bd sokszorozót? Tudod hogy köpi ki a lemezeket? :)
Megaztán hiába 2-3e már egy pendrive, amikor én végfelhasználó 200Ft alatt megkapom az üres bluray lemezt, akkor az előállítása mennyi lehet, 20ft?..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49) Gdi válasza Márton (#48) üzenetére


Gdi
senior tag

Azért 200-ért BR lemezhez még tokot sem adnak :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#50) djculture válasza Spirit (#45) üzenetére


djculture
félisten

steam-en is látni a jogdíj problémákat állandóan. A filmeknél még durvábban menne ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.