Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Nagyon jo es reszletes iras!
Gratulalok! :) :R

(#2) oO7 válasza Neil Watts (#1) üzenetére


oO7
őstag

+1
jó kis írás, grat hozzá

(#3) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Szuperül működik, a proci 5% a VGA meg szépen dolgozik! Jó írás, gratula.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Komoly kis összefoglaló :R

(#5) GeryFlash válasza ^Clown (#4) üzenetére


GeryFlash
veterán

Jó írás érdekelt már régebben ez a téma ;)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) hohoo


hohoo
senior tag

kár hogy ebből az alternativa3d-ből csak videos prerenderelt ps-elt videokat látni, miközben webgl-es bemutatók már keményen gpu-n futva realtime mennek, shaderekkel, normalmappel mindennel.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#7) dabadab


dabadab
titán

Őszintén szólva teljesen értetlenül állok a cikkíró lelkesedése előtt.
A Flash grafika terén ott tart, ahol a PC-k a kilencvenes évek elején tartottak. Az majdnem húsz éve volt. Nagyon-nagyon régen. Most tényleg annak kell örülni, hogy a pixeleket egyenként meg lehet címezni?... Mióta vannak pixelek, ez kb. azóta így van, helló, hatvanas évek.
A hardveres videógyorsítás szinte teljes hiánya egyszerre röhejes és abszolút érthetetlen. Azt a döntést meg, hogy a pixelbender GLSL-jét szoftveresen számolják... hát, komolyan, összesen annyit tudok mondani rá, hogy nekem is küldjenek abból, amit szívnak, mert nagyon ütős anyag lehet :)
Azt meg ezek után már említeni is alig érdemes, hogy a linuxos portot egy jobb képességű csimpánz is sikeresebben gondozná, mint a jelenlegi adobe-os ember, akinek leginkább csak nem sikerül implementálnia a dolgokat, Linuxon jelenleg sincs semmilyen HW-s gyorsítás, videóra se. Azt meg szint magától értetődő, hogy az olyan teljesen felesleges és abszolút egzotikus igények, mint a többszálú futás meg a 64 bites mód támogatása, csak néhány elszállt kockának jut eszébe, az Adobe-nál senkinek sem.

Ezek után szerintem elég nyilvánvaló, hogy minél előbb kipusztul a Flash, annál jobb az egész világnak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Én annak örülök kifejezetten, hogy a Firefox-hoz létezik flash blokkoló kiegészítő. Nincs az a sok csicsa mozgó hülye reklám és a többiek. A gépem meg nyugodtan van és nem kicsit spórol az árammal. Engem idegesítenek a "flessek"

Amúgy tényleg szép és részletes írás. Elismerésem! :R

(#9) moonman válasza dabadab (#7) üzenetére


moonman
titán

ilyenkor csak azt nem értem, hogy ti miért nem írtatok már valami ütőset, ami 20 éve kiváltotta a Flash-t?

(#11) dabadab válasza moonman (#9) üzenetére


dabadab
titán

Kik lennének azok a "mi"?

(#10) telya: Sokkal értelmesebb lenne ez a társalgás, ha hoznál konkrétumokat is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) moonman válasza dabadab (#11) üzenetére


moonman
titán

akik így jólmegmondják, hogy a Flash ígyszar meg úgy röhejes és csimpánz meg miegymás.

(#13) dabadab válasza moonman (#12) üzenetére


dabadab
titán

Nem kell tojást tojnom ahhoz, hogy ki észrevegyem a záptojást.
Vagy szerinted a Voodoo PCI megjelenése után tizenöt évvel tényleg nagyon extrém elvárás lenne a HW-s gyorsítás?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) D1Rect válasza moonman (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Sztem is szar. Én rühellem.
Pedig csak 1,5 bites felhasználó vagyok.

(#15) moonman válasza dabadab (#13) üzenetére


moonman
titán

szerintem tavaly nyár óta van benne hardveres gyorsítás. Linuxra nincs. naés. ti úgyis utáljátok. meg jobbat is tudtok.

[ Szerkesztve ]

(#16) Joachim21


Joachim21
senior tag

Legalább működik most már. Megnéztem egy pár 1080P-s videót youtube-on, és észrevehetően javult a GPU/CPU terhelés aránya.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#17) doc válasza moonman (#15) üzenetére


doc
nagyúr

Linuxra is van :P

(#18) dabadab válasza moonman (#15) üzenetére


dabadab
titán

Milyen hardveres gyorsítás? Némi videógyorsítás, ennyi, GLSL, T&L meg hasonlók nincsenek.
Egyébként a színtiszta flame-keltésen túl van valami mondanivalód is?... :U

(#17) doc: Linuxon HW-s gyorsítás flashben? Hol és micsoda?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) PuMbA válasza dabadab (#18) üzenetére


PuMbA
titán

Csak VDPAU-val :)

[ Szerkesztve ]

(#20) moonman válasza dabadab (#18) üzenetére


moonman
titán

"Milyen hardveres gyorsítás"

"Take advantage of hardware accelerated graphics in Internet Explorer 9 with Flash Player, utilizing hardware rendering surfaces to improve graphics performance and enable seamless composition."

és hogy miért IE?

"In Flash Player, H.264 hardware acceleration is not supported under either Linux or Mac OS X. Linux currently lacks a developed standard API that supports H.264 hardware video decoding, and Mac OS X does not expose access to the required APIs."

persze tudom, a Linux megválogatja a barátait.

[ Szerkesztve ]

(#21) hohoo válasza moonman (#15) üzenetére


hohoo
senior tag

már amilyen (max 2 éves videokártyán megy)...

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#22) doc válasza dabadab (#18) üzenetére


doc
nagyúr

a google tobb phoronixos cikket is talalt, pl: [link]

egyebkent teljesen egyetertek azzal, hogy a flash (amellett hogy tenyleg gyors fejlesztest tesz lehetove) borzalmasan lemaradt sok tekintetben. irtozatos modon lassu, a HW-gyartok hiaba jonnek ki ujabbnal ujabb, gyorsabbnal gyorsabb procikkal, nem tudnak lepest tartani a flash lassusagaval (hogy kis kepzavarral eljek :D). remelhetoleg a vegre-valahara megszuleto HW gyorsitas segit majd

dolgoztam anno PaperVision3D-vel, mikor a megrendelo 3D-s scene-t szeretett volna a weboldalara, volt valami 6-8 db modell, mindegyik 30-40 haromszogbol maximum, es brutalisan megfogott meg egy erosnek szamito gepet is (legalabbis szerintem, a megrendelo elegedett volt a 10-20 FPS-sel...)

(#23) dabadab válasza PuMbA (#19) üzenetére


dabadab
titán

Jé , tényleg, a 10.2 bétában már ott van, ami tulajdonképpen nagy előrelépés ahhoz képest, hogy egy éve még ott tartott, hogy ez konkrétan lehetetlen :D
Mondjuk a VDPAU a VA-API helyett azért elég izé választás, de hát úgy látszik, tényleg csak ennyire telik...

DRM is theft

(#24) hohoo válasza moonman (#20) üzenetére


hohoo
senior tag

ezt honnan szedted? a vdpau támogatja, és a jól tudom rugalmasabb is mint a dxva...

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#25) moonman válasza hohoo (#24) üzenetére


moonman
titán

Adobe honlapról. gondolom, csak nem hazudnak már.

egyébként ma tettem fel 10.2-t Winre, tényleg sokkal lájtosabb lett a 1080p lejátszás, már csak az kéne, hogy a kib. youtube működjön, mert rohadás lassú mostanában.

(#26) dabadab válasza moonman (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Linux currently lacks a developed standard API that supports H.264 hardware video decoding"

Igen, ezt én is olvastam, csak az volt a vicces, hogy akkor, amikor ezt írta, már jó ideje futott az ionos, linuxos HTPC-imen a full HW-gyorsított h.264 lejátszás (magába az mplayerbe 2008 végén került bele, de az XBMC-be is ott volt már 2009 nyarán), illetve már azelőtt egy évvel ott volt mind a tökszabványos VA-API, mind a nvidia háziszabványa, a VDPAU.
Ezért voltam olyan bátor inkompetensnek nevezni a t. fejlesztőt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) hohoo válasza moonman (#25) üzenetére


hohoo
senior tag

jah azt hittem a sima H264-ről van szó, de csak arról hogy az adobe lámái nem képesek megintcsak megcsinálni valamit :D Dehát nekik winen sem sikerült olyan gpu-ra megcsinálni ami lazán viszi a h264-et :D

de hát az adobe flash fejlesztők soha sem a tudásukról voltak híresek

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#28) kleinguru válasza dabadab (#7) üzenetére


kleinguru
addikt

A többszálúság, az komolyan hiányzik... olyan szinten, hogy sok magos gépek már régen vannak, de csórikám még mindig 1 szálon rendelrel... 2011-ben :W

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#29) D1Rect válasza moonman (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha van hardveres gyorsítás, akkor hogy a picsába képes megfogni használhatatlanra a 4 magos 4Ghz+ gépemet? :U

(#30) Rhino666


Rhino666
őstag

Engem sokkal inkább az érdekel, hogy mikor szűnik már meg végre... :((

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#31) kleinguru válasza Rhino666 (#30) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem jó dolog, de fentebb is írtam, hogy alapvető dolgok, még hiányoznak belőle, olyanok meg benne vannak, amit a használók elég csekély százaléka épít be a projektjébe...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32) rt06 válasza D1Rect (#29) üzenetére


rt06
veterán

ez remek kerdes, mert mint tobbszor szo esett rolna, nincs tobbszalusitas, igy csak egy magot tud lefogni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#33) Rhino666 válasza kleinguru (#31) üzenetére


Rhino666
őstag

Szerintem meg ugyanolyan optimalizálatlan, használhatatlan, mocsadék bloatware, mint az Adobe cég összes többi terméke. Még a Silverlight is sokkal jobb, csak azt nem használja senki...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#34) kleinguru válasza rt06 (#32) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem kolléga, lejátszás esetében ettől eltérő gondokra utalt, s nem azért mert nem többszálú, hanem mert bugos:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35) D1Rect válasza rt06 (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

Értem én hogy gőz, de mi hajcsa?
Hány 1 magos 4Ghz+-os CPU-t gyártottak?

Tehát akkor min kéne elmennie, ha az én gépemet megfekteti? :U

(#36) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

A flash-re ugy tekintek, mint valami nem tul jo nem tul rossz dologra. A html szerintem katasztrofa, exploit halmaz. hyper text markup aztan 3D grafikara hasznaljak, meg a firefox ala vagnak, hogy egyesek a video taget nem szabad codec-el kepzelik el... Az ilyen tartalmakhoz inkabb illik flash, de bele kellene huzniuk, es mindig lesz egy kis keseru ize szamomra az actionscript 2 meg egyeb katasztrofak emlekei miatt.
Fejlesztoi szempontbol meg azt mondom Silverlight, remelem MS is igy gondolja majd a jovoben, usernek meg windowson mindegy, mas rendszeren meg nem szivhat sokkal jobban, mint flash-el.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#37) rt06 válasza D1Rect (#35) üzenetére


rt06
veterán

felreertettel, arra probaltam celozni, hogy mivel a flashplayer nem tudja, csak 1 szalon - vagyis egy processzormagon - futtatni az alkalmazast, igy (felteve, hogy egy alkalmazast futtatsz) a processzorod harom magja kihasznalatlan lesz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#38) varga911 válasza D1Rect (#35) üzenetére


varga911
senior tag

Veszel vmi jobbféle cedar millt és megküldöd szárazjéggel 6-7 gigán. :DDD

(#39) #51736960 válasza dabadab (#7) üzenetére


#51736960
törölt tag

én (sajnos) flash-el dolgozom, és hidd el, legalább annyira utálom az adobe-t, mint Te :)
viszont jelenleg ez a legjobb, ami elérhető, úgyhogy ezt kell szeretni, ezzel kell dolgozni, ezt kell használni.
c'est la vie :)

szerk: ez az új 3d támogatás a cs6-ban benne lesz vajon?

[ Szerkesztve ]

(#40) D1Rect válasza rt06 (#37) üzenetére


D1Rect
félisten

Én csak arra próbáltam célozni, ha nálam itthon olyan hardver van, ami a userek 99,9% által használt rendszertől jóval erősebb és ezen nem fut, akkor min?

(#41) Rhino666 válasza varga911 (#38) üzenetére


Rhino666
őstag

...aztán mikor látod hogy már a Crysis is folyamatos ultra beállításokkal, akkor ráébredsz hogy milyen remek dolog a flash...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#42) Morden24 válasza D1Rect (#40) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azért a megfektetés húzós.
Tud szar lenni, tud megrohadni, össze tudja szakasztani a böngészőtabot is, de olyan még nálam sosem fordult elő, hogy lefektette volna a gépet, pedig az i5 M520 valószínűleg benne van abban az említett 99,9%-ban :)

Sectumsempra - For Enemies

(#43) _Orbi_ válasza varga911 (#38) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Nekem 4GHz-en megy a Cedar Mill (P4 631, HT) és b@szhatom a flesseket, mert nem mennek ezen a procin (2600XT-vel megtámogatva határesetes...)
Ezért vannak letiltva ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) rt06 válasza D1Rect (#40) üzenetére


rt06
veterán

errol tudnal dobni egy linket? mert erdekelne, mivel sikerul ezt produkalnod
es igerem, az en gepem lenyegesen gyengebb, mint ami a te adatlapodon szerepel

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45) D1Rect válasza Morden24 (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Nálam a megfektetés az, hogy hosszú-hosszú tizenmásodpercig csak néz ki a fejéből.

(#44) rt06: Amikor belefutok megint egybe ígérem átküldöm PÜ-ben.

MOD: ha olvasol logoutot biztos megvan az az élmény amikor kint volt az aqua banner....

MOD2: amikor még fent volt az MSN simán produkálta a beépített reklámmal is....

[ Szerkesztve ]

(#46) Morden24 válasza D1Rect (#45) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mármint a böngésző, vagy az üres flash-felületrész, vagy az egész gép?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#47) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Flash ipari méretekben hulladék. Ronda, állandóan fogja a CPU-t, jónéhány esetben biztonsági problémák is voltak vele. Manapság meg mintha muszáj lenne, olyan mértékben terjed a weblapokon, így egy oldal betöltése nem villámgyors, de legalább lassú. Felőlem elmehet a fészkes fenébe a gyártójával együtt...

Teljes mértékben egyetértek dabadabbal.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#48) cousin333


cousin333
addikt

Nekem nincs különösebb bajom a Flash-el, bár feltűnő, hogy csak azután kezdték el látványosan fejleszteni, hogy egyre többen szólaltak fel ellene, és már nem csak az átlag felhasználók.

Szóval fejlesszenek Flash alkalmazásokat, nem bánom - de ne a böngészőbe (honlapokba)! A beépülők úgy általában egyfajta zárványt képeznek a böngészőben, több kárt okoznak, mint hasznot.

Most már lesz jónéhány technológia amivel bűvészkedni lehet (pl. HTML5 és csatolt részei), amik teljesen nyílt alapokon állnak. A böngészőgyártók gyilkos tempóban fejlesztenek, a JS ugye 1-2 év alatt vagy 15-20-szorosára gyorsult, és küszöbön a HW gyorsított böngészők kora. Szóval szerintem ha honlap, akkor alkalmazzák ezeket, ha meg valami nem megy, akkor találjanak hasonló megoldásokat (pl. HTML6), vagy ne is erőltessék a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#49) hohoo


hohoo
senior tag

flashblockot kell használni (minden böngészőre van), szépen a flash helyén egy gomb van amivel meg lehet nyitni még is, de fehérlistázni is lehet (pl youtube). Ha blokkolva vannak a flash reklámok, előbb utóbb rájönnek hogy nincs értelme :D
olyan trójait kéne készíteni ami flashblockot telepít, és ie6-ot frissít :DDD

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#50) DMG


DMG
senior tag

Tud valaki linkelni egy olyan flash tartalmat ami megfekteti a procit, mert én most hírtelen nem találtam, pedig csak egy kétmagos intel csücsül a gépemben. Tényleg érdekelne.

Amúgy most tanulom a flasht (jobban mondva frissítem a tudást, mert már rég volt), és tényleg érdekelne, hog ymi lesz a jövője, én bízom benne, hogy azért van hova fejlődnie, és úgy gondolom, hog yjelen helyzetben is lehet használni, a legtöbb böngésző alapú játék, még mindig flash amennyire én tudom. Ez a 3D meg jó jó, de minek? Mi az előnye azon kívül, hogy nem foglalja a helyet a gépen a játék?

A böngészős játékoknak amúgy is megvan az a retró hangulata, ami azért nem hiszem, hog yvalaha is kihalna, arra meg jó a flash. Rengeteg ember szereti lefoglalni magát egy 2D-s böngészős játékkal amiube ösz visz egy gombot kell csak használni, és még sorohatnám, ahol nem a grafika, hanem a játékélmény a lényeg. Én szomorú lennék, ha a böngészős játékok is átesnének a ló túl oldalára, jó grafika, semmi játékélmény.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.