Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spuros


spuros
őstag

Nagyon jó cikk. Tetszett. Elég durva, hogy hova jutott a mobiltelefon, mint olyan. Emlékszem mikor a 3210 volt az elérhető álom. Sőt majdnem luxus volt. A Nokia 5110 meg mindennapos volt. 1999-2000 körül. :)

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Aki tudna egy ilyen .xls filet az ne habozzon közzétenni :)
A cikk megint Stevve kolléga tudásban gazdag mondanivalójával köszönt vissza. Jó cikk:R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) kpal


kpal
veterán

Jó irás és hasznos ;) :R . Én sem várok sokat egy telefontol hogy jobb kéet csináljon mint egy digit gép.

(#4) Skynet258 válasza spuros (#1) üzenetére


Skynet258
veterán

Én tegnap gondolkoztam el ugyanezen, amikor ezt és ezt játszogattam... Elég durva valóban, és még csak most jön majd a java... :K

https://geekpulse.hu

(#5) stevve válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem otthon van már pár ilyen táblázat, amik nem saját igényre készültek. Majd közkinccsé teszek pár érdekesebbet. :)

Mindenkinek:
Köszi, hogy elolvastátok és reagáltatok! Remélem, hasznos írás. :R

(#6) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Most fogom olvasni, de ott van a téma nagyon! :R 13:31

Az nagyon jó, hogy független tudtál maradni és nem favorizáltad egyiket sem.

"de vannak speciális vagy a gyártó által nem megoldott igényekre való alkalmazások is." >>> Ez a mondat nekem nagyon tetszik!

"Persze a másik oldalon állnak azok, akiknek csak szimplán tetszik az okostelefonok kinézete vagy csak simán megelégszenek a telefon gyári tudásával" >>> Sokan megveszik a drága okostelefonokat és egyáltalán nem használják ki! Én láttam a saját szememmel egy öreg hölgy kezében Nokia 5800-át! Már ahogy tartotta és használta mutatta, hogy foggggggggalma sincs arról, hogy mije van. GPS, WIFI? A szavakat sem ismerné! :F Engem ez a jelenség a 7650 óta bosszant!

A cikk jó lett!! :R 13:46

Kieg:
Én már sok dolgot várok el egy telefontól.
Alap funkciók: Okostelefon, Wifi, szép nagy kijelző, 3G lehetőség, óriási memória, autófókuszos kamera villantóval és legalább 3Mp-vel makró móddal.
Ami jól jöhet: GPS
A tapi nem lényeg, de biztosan lesz olyanom is majd.

[ Szerkesztve ]

(#7) stevve válasza Kolondrum (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi szépen. :B Igyekeztem pártatlan maradni. Ezek szerint sikerült is. Főleg akkor nem kell pálcát törni, ha másnak ajánl az ember valamit. :R

Számomra a kamera másodlagos volt mindig, de kezdek a HTC Diamond lépminősége és az autófókusz után elgondolkodni. Néha igencsak jól jöhet egy értelmes fényképező a telefonban. A wifi nálam is alap, mert nem használok mobilnetet, a GPS hiányát el tudnám éppen viselni.

[ Szerkesztve ]

(#8) Chainsaw


Chainsaw
tag

Nekem iPhone 3GS-m van,16GB-val!!!
Mindent tud amit kell! Ennél nem kell jóbb, s minden funkcióját ki lehet használni 100%-an!!!
iOS 4.0.1-vel nagyon gyorsak!!!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#9) stevve válasza Chainsaw (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

Az iOS 4.2 bétáját nem próbáltad még? Érdekelne, mennyit árt vagy használ a 3GS-nek.

(#10) Sefter válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


Sefter
veterán

pont az lenne a lényeg, hogy a saját igényeidnek megfelelő szűrési lehetőségek legyenek benne...ezt mindenki csak magának tudja megcsinálni szvsz.

Psn ID: sefter_hun

(#11) rainmen


rainmen
aktív tag

Telefonnal telefonálni lehessen. Nekem ezért volt bőven elég az F3. :))

(#12) Findzs


Findzs
addikt

csörög felveszem beszélek
felhívok valakit beszélek leteszem
ezeket a funkciókat kell hogy kimerítse számomra egy telefon
:))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13) Kolondrum válasza Findzs (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az manapság mellékes dolog, nekem is csak egy lehetőség a sim kártyával történő elindítás. OFF line-ba is elvagyok. :))

(#14) FoxiestFox válasza Kolondrum (#13) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én már alig telefonálok.
Elérhető vagyok, de egyre többször van offline a telefon.
Aki akar, elér e-mail-ben, és hello.
A PDA-s korszakomban pl nem is nagyon volt a hálózaton a gép, viszont a leveleket negyed óránként nézte.
Nem szeretek telefonálni, melóhelyen nem mindig szerencsés, utazás közben, vagy utcán ne zavarják a zenémet, otthon meg úgyis fent vagyok msn-en.

Amúgy a cikk jó. Ahány ember, annyi igény.
Az én kezemen is átment már tucat fölötti készülék, volt amelyiken msn a qwerty miatt, volt amelyiken film a nagy képernyő miatt, most épp csak a zene a fontos..
De jó, hogy használtan potom pénzekért lehet 1-2-3 éves csúcskészülékeket venni.

[ Szerkesztve ]

(#15) #09634560


#09634560
törölt tag

Nagyon jó a cikk.A mobilszolgáltatók keresői szerintem nem mindig optimálisak. Esetleg.xls fájl elérhető valahol? Vagy jobb adatbázis,vagy kereső.
Stevve cikkei nagyon szinvonalasak,látszik:érti is amit leír,nemcsak futólag foglalkozik velük.+1 szavazat szavazáskor.

[ Szerkesztve ]

(#16) MaciG


MaciG
addikt

Jó kis írás, nagyjából végigolvastam, de azt én még odaírnám az okostelefonokhoz (főleg android), hogy ezekhez nem árt ha van egy mobilnet előfizetés is ,vagy otthon egy wifi-s router, mert hiba van nekem facebook meg mit tom én milyen kliensem ha nincs netkapcsolat... DE ha ez is benne van a cikkben akkor nem vettem észre. :R

BANZAII

(#17) spuros válasza Skynet258 (#4) üzenetére


spuros
őstag

Na én meg ezeken dobtam most hátast... :Y

(#18) stevve válasza MaciG (#16) üzenetére


stevve
nagyúr

Nincs benne, de jó észrevétel... bele is csempészem valahová. :R

Sanci38:
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#19) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett az iras :)

"There is nothing permanent except change"

(#20) Gude


Gude
senior tag

Hasznos cikk.Gratula :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#21) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Jó kis írás,gratulálok hozzá.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#22) olbaidhun válasza FoxiestFox (#14) üzenetére


olbaidhun
őstag

Én is alig telefonálokok. Az utóbbi két telefonomon volt fent egy nimbuzz és ezzel ki is fújt a kapcsolattartás. Mostanában, hogy volt néhány ph! aprós üzletelésem kellett jobban a gsm funkció, de erre nem is használom szívesen a HTC-t, inkább vásárolok valami dupla simes japó megoldást, és a "nagyobb telefon" marad a munkahelyi illegális wifi netezésre..

A párom viszont teljesen máshogy gondolkozik.. "a kinézet szerint is összevethetjük a készülékeket" Ez a mondat szerintem a hölgyekre sokkal jobban vonatkozik, nem számít a belső tartalom, egy jó kis w300-as első blikkre bejött, én meg villoghatok a csillogó mellényes tudáslistámmal, mert nekem mindig "csúnya" telefonom van.. de így szép az élet!

Jó cikk, bejött, hogy pártatlan maradtál! Majd a fórum tombol..

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#23) stevve válasza olbaidhun (#22) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi. :R Tetszett a komment, ezek a kis ikonok feldobták. :)

(#24) Morden24


Morden24
nagyúr

Klassz cikk lett stevve, gratula :R

Amúgy amivel még ki lehetne egészíteni, az egyfajta swot analízise a különböző os-eknek, bár akkor a pártatlanság illúziója könnyen elveszik.

(Gondolkodom erősen egy WM -> iPhone migráció pillanatait leíró cikken, ha lesz hosszabb időm rá és össze tudom szedni a gondolataimat, talán meg is írom :) )

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#25) stevve válasza Morden24 (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ilyenek miatt nem akartam nagyon belemenni, meg aztán az OS-ekről a régebbi sorozatban már írtam valamennyit... elemzéseken viszont gondolkodtam, csak aztán elvetettem az általánosság kedvéért. :)

Érdekes cikk jöhetne össze a WM->iPhone költözésből, ha megírod, vevő leszek rá mindenképp! :R

(#26) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az utolsó oldalon: "magfelelő telefonok"

Köszönjük. :)

Sok nő másképp gondolkozik, sokaknak a kinézet a fontos, és nem foglalkoznak azzal, hogy mit is tud a készülék. Ha nekik bejön valami, közben pedig az lehet, hogy tök buta, akkor lehet, hogy inkább azt veszik meg, mint azt, ami ténylegesen megéri az árát. Bááár, ez nem csak a nőkre igaz. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27) petymeg


petymeg
addikt

én most gondolkodom cserén, samsung i8000-ről. de még nem tudom mi lesz.

iphone4 vs. android (galaxy s) vs wp7. remélem a wp7 megjelenése után lesz sok összehasonlító teszt ami segíthet dönteni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#28) Morden24 válasza hackeeeee (#26) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem hát.
Személy szerint pl. nem vagyok hajlandó kompromisszumot kötni a funkcionalitás és a dizájn között, azaz egy analógiával élve: ne csak okos legyen, de dekoratív is.
Ráadásul ahogy stevve is írja, itt már gyakran olyan összegekről van szó, amik kifizetése esetén az elvárt preferenciák rendkívül alacsony rugalmassággal rendelkeznek.

Ofkorsz beauty is in the eye of the beholder, azaz a szépség szubjektív :K

Sectumsempra - For Enemies

(#29) hackeeeee válasza Morden24 (#28) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe. Na ja. :) Ez így van. Csak pl. a hellokitty telókat is el lehet adni, mert van rá igény. :D

Véleményem szubjektív...

(#30) agressor12


agressor12
senior tag

Nálam:
Középkategória:

Nokia E71,E72
Samsung Galaxy 3

Felső:

Samsung Galaxy S, HTC HD2

Iphone-t alapbol nem vennék,túlárazott divatphone :D

(#31) Krugszvele válasza Kolondrum (#6) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Te tényleg használtad már fényképezésre a telefonod?
Nem zavar a minőség? Pontosabban a minőség hiánya?
Nekem mindig azt mondják, ha hirtelen látok valamit, akkor hoppá, gyorsan le tudom fényképezni a telefonnal, mert az mindig nálad van.
Mi lehet az a szituáció? :) Példaképeket kűgyetek be!

(#32) Morden24 válasza hackeeeee (#29) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem érzek ebben semmi gondot :)
Oké, hogy nekem nem kéne rózsaszín cicás telefon, de ezt nem egy olyan fórumon kéne kitárgyalni, ahol en bloc a lányok aránya valahol a bányászbéka segge alatt lehet :))

Sectumsempra - For Enemies

(#33) hackeeeee válasza agressor12 (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Közpébe még ott az LG Optimus GT540! :K

@Morden24:Egyet értek. :D :))

Véleményem szubjektív...

(#34) Kolondrum válasza Krugszvele (#31) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nap mint nap használom mert kéznél van. Minőség hiánya? Meg kell tanulni vele szépen fényképezni. Valóban nem egy bajnok de a célra amire kell arra jó.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Mind egy telefonnal készült.
Ismétlem amire kell arra jó! :R

(#35) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

olyan telefont ami 20.000Ft alatt van és lehet róla telefonálni normálisan.

(#36) csiktor válasza Kolondrum (#34) üzenetére


csiktor
tag

Hehe, a lajhi jó arc. Múltkor én is meggyúrtam az állatkertben. Elaludt közben :)

Kicsit a témához is...

Nálam prioritási sorrendben dobogós az üzemidő. Ezek az érintős, nagy kijelzős csoda masinák tapasztalatom szerint 1-2 napnál nem bírnak többet. Elég necces, hogy nem lehet elmenni egy hétvégére töltő nélkül. Persze ki lehet tolni ezt ha nem használod a szolgáltatásait, de akkor meg minek vesz ilyet az ember?

Most készülök új telcsit venni, de elkeserítőek ezek az "okostelefon" üzemidők. Lassan kéne megint valami áttörés, új akksi típus mert kezd kevéssé válni a Li-ion/Li-pol technológia. Emlékszem mekkora áttörés volt, amikor megjelentek az első Nimh aksik és nem kellett mindig teljesen lemeríteni, mint a Ni-Cd aksikat és ugyanakkora helyen sokkal több kráft volt bennük. Ezt még megfejelték később a Li-ionnal, ami maga volt a csoda. :)

Úgyhogy én maradok a Nokia E széria mellett (E51, 52, 72) minden nyűgével-bajával együtt. 3-4 nap minimum, spórolva egy hetet is elketyeg. Régi 6310i 12-14 napot is elment egy töltéssel, azok voltak a szép idők. :)

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#37) Chainsaw válasza stevve (#9) üzenetére


Chainsaw
tag

Még nem próbáltam,mert ez a legstabilabb,eddig!!!
Nekem ,nem kéne bele mondjuk a kamera,meg a video felvétel,mert kiváncsi vok,hogy ezeket ki használja ki,maradéktalanul! De ha mondjuk meg akarok valamit örökiteni,ez a 3,2 Mpixel is elég nekem!
A videoról meg itt egy példa:Blondim
De kinek mik az igények!

[ Szerkesztve ]

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#38) olbaidhun válasza stevve (#23) üzenetére


olbaidhun
őstag

Csak a kedvetekért, alázatos munkával egy napig készítettem az emoticon gyűjteményem, egyes állítások szerint a férfiak böngészője (ie) meghal tőle.. nem is tudom miért.. (a jelzés értékű képre tudsz kattintani! Gondolom ezért még kapok.. )

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#39) sanzi89


sanzi89
addikt

Jó írás, hosszú-részletes, sok mindenre kitér, igényesen megírva, de semmi lényegi infó nincs benne. Egy-két ajánlás szerintem elfért volna bele.

Ettől függetlenül a teljesen laikusoknak hasznos cikk lehet, köszi! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40) Silentfrog válasza Kolondrum (#34) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azért nem adtam el még az N szériás Nokiámat,mert nagyon jo képeket csinál,akár tök sotétbe,a xenon vakuval.
Ugy látom a te telefonod is nagyon jo képeket készit,milyen készüléked van?

(#41) Kolondrum válasza Silentfrog (#40) üzenetére


Kolondrum
félisten

E90 V2
Az ilyen képekhez kell tapasztalat, alapból ezzel sem lehet szépeket. Tudni kell mit szeret mit nem.

(#42) #78693120


#78693120
törölt tag

Jó a cikk, ellenben egy, nem túl népes kategória kimaradt belőle. Ezek nem okostelefonok, de minden más benne van a komolyabb oprendszeren kívül. Érintőképernyő, wifi, gps, 3g-hdspa, jól használható fényképezőgép, sdhc támogatás, stb.

Ilyen például az LG GT-500. Az iPhone 3GS előtt az volt nekem és időnként hiányzik ez egyszerűsége. (Nem nehéz az újat kezelni, de mégiscsak okostelefon és egy hagyományos készülék bizonyos dolgokban mindig jobb lesz.)

Persze több funkciót nem lehet úgy kihasználni, mint az okostelefonokban (pl.: gps-hez nincs teljes offline szoftver), de ha nem mindennap használja az ember ezeket, akkor az ilyen kategóriás telefonok bőven megfelelnek és általáben olcsóbbak is, mint egy smartphone.

(#43) Silentfrog válasza Kolondrum (#41) üzenetére


Silentfrog
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#44) Polllen válasza Morden24 (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nagy vonalakban arról fog szólni a cikk, hogy sok szolgáltatásról lemondtál az egyszerűbb és gördülékenyebb kezelhetőségért? :DDD

Amúgy jó kis cikk lett!

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) Morden24 válasza Polllen (#44) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nagy vonalakban ilyen IS lenne benne, igen :K

Sectumsempra - For Enemies

(#46) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ejj, nagyon szépen összefoglaltad. :R

Ezt az írást még sokszor el fogom olvasni. :K
Volt Motorola MPX200-am, Nokia N73-am, és most Samsung I8000-em. Persze csak az okos telefonjaimat soroltam fel. A samu vegyes érzelmekkel tölt el. Nem minden téren hozza az általam elvártat. A képek jók amit készít, viszont a videó hangminősége kifejezetten nem tetszik. :(
Így utólag kellett rájönnöm, hogy Nokia X szériát kellett volna vennem. Viszont a szimbiánt már nem akartam erőltetni. A következő telóm egy jól kiforott Androidos cucc lesz, amit először egy üzletben jól kifogok próbálni.

(#47) PH-User


PH-User
addikt

Nagyon átalakult a kínálat, de azokkal az emberekkel már szinte nem is foglalkoznak, akik nem akarnak tapitelefont.
Nekem pl. bőven jó lenne egy W810i reinkarnáció 5MPixeles, hasonlóan jó minőségű képeket készítő autófókuszos kamerával, új generációs BlueTooth-szal, 3,5-ös Jack-kel, kicsit gyorsabb szoftverrel, új Walkman lejátszóval, SDHC kártya bővítéssel és persze WiFi-vel. Benne lenne minden, ami kell. Ha a kamera maradna 2MPixel, az sem számítana, csak a többi meg legyen. De erre szerintem várhatok... (Az ár sem utolsó szempont.) A GPS nem érint, arra ott a navigációs készülék...

A cikk jól összeszedett, gratulálok hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#48) fricz19


fricz19
őstag

Mindig örömmel olvasom cikkeidet.
Ez is remek volt.
Köszönjük

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#49) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Nagyon jó cikk, grat hozzá. Én is telefon vásárlás előtt állok pont.

(#50) petymeg


petymeg
addikt

szerintetek meglehet majd oldani, hogy a mostani winmos telefonról más oprendszerrel telepített telefonra (android, wp7) másoljam a könyvtárat, teljes egészében? minden bejegyzéssel együtt, telszám, email cím stb.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.