Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hege8888


hege8888
aktív tag

Köszi. Az árakról érdemes lett volna írnod, hogy mi mennyiért korrket.
Anyámnak keresnék olcsó wifi-billentyűzetes telefont, és a régi BB-kre is gondoltam.
Erre a régi Blackberry vonalra is van portolva a Viber?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#2) vtechun válasza hege8888 (#1) üzenetére


vtechun
veterán

viber megy a régebbieken is, de csak csetre, voipra nem.

(#3) norbx


norbx
aktív tag

arrol nem irtal hogy tudod kideriteni hogy bis/bes regelheto e a keszulek mert ez is nagyon fontos ha hasznalt BB-t veszel

(#4) LaCupacabra


LaCupacabra
csendes tag

Üdv!

Grat az íráshoz.
Na igen az árak is fontos lett volna mert ott tényleg elégé elvadultak az árak!

Kiegészíteném még hogy a trackball könnyen tisztítható otthon is ipari alkohollal ( min 95% )
és fültisztítóval az esetek 90% a kosz a hiba forrása a golyó alatt.

A bis/bes meg a legfontosabb mert ha regelve van te mar nem teheted meg csk az előző tulaj tudja feloldani...

Blackberry.com-on hivatalosan is ezt írják, hogy ahhoz, hogy a regisztrálhatóságot ellenőrizni tudjuk, fel kell hívni a szolgáltatónkat, és nekik KÖTELESSÉGÜK erre választ adni, és segíteni!!!

BB8900 , 9780 , 9900 Rip , 9720 , Q5 Rip

(#6) daenerys válasza LaCupacabra (#4) üzenetére


daenerys
tag

Köszönöm szépen a visszajelzéseket, kiegészítéseket!

Ebben a cikkben azt tartottam fontosnak, hogy a fizikai adottságokat elemezzem, természetesen a BIS-re is ki fogok térni - lehet, hogy egy következő cikkben? :) Sokat lehet arról is regélni, én nélküle is használtam a telefont, főleg az OS 6-os készülékeken lehet jól elszórakozni nélküle, arra írtak sok appot külsősök.

BIS-es mizéria a régi telefonokkal van, de az OS 7-es és későbbi készülékeknél már nem kell az előző tulajdonossal egyeztetni a regisztrációról, automatikusan megy :) Blackberry ügyfélszolgálat 2 perc alatt megmondja a tutit a regisztrációról persze, nagyon jó tapasztalatom van velük :)

Az árak készülékenként változóak, nyilván a fizikai problémák számával és jellegével csökken a reális ára a terméknek - azzal én sem értek egyet, hogy valaki egy használt állapotú, hálózatfüggő 9780-at 50-ért akar eladni, mert ő 80-100 ezerért vette egy éve...

A hardveraprón általában egy ársíkban mozognak a használt készülékek, ha beállítjuk a szűrőt ár szerint csökkenőre/növekvőre, látható az aktuális "reális" árszínvonal. Szerintem ez a legjobb árkeresési módszer :)

(#7) Krix CS 1.6


Krix CS 1.6
csendes tag

Ahol dolgozok ott T-s BB-ket használunk 9360 illetve 9900-at, senkinek nem ajánlom ezt a két típust mert csak a baj van velük, lefagynak hívás közben, kikapcsolnak, újraindulnak stb.

Sjcam Sj8 PRO (Kingston Canvas React MicroSDXC 128GB A1 UHS-I V30)

(#8) ludus válasza Krix CS 1.6 (#7) üzenetére


ludus
aktív tag

Igaz én 9790-et használok de 9900 tulajoktól még nem nagyon hallottam ilyen hibákról!

(#9) daenerys válasza Krix CS 1.6 (#7) üzenetére


daenerys
tag

Ott szoftverhibás lehet a készülékszéria... frissíttetni kéne teljesen az operációs rendszert vagy a firmware-t a T-nél. Ők tudják, mit kell ilyenkor újratelepíteni, ha visszaviszik hozzájuk a készülékeket. Ismerem én is ezt a hibát, a saját bőrömön tapasztaltam.

A T-nél gyakori sajnos az ilyen gond, sokan elégedetlenek a szolgáltatótól vásárolt készülékekkel. (szervizelésükről meg inkább ne is szóljunk, mennyire gördülékeny) Szoftveres hibáról van szó az újraindulós telefonoknál, megoldható probléma, de nagyon kellemetlen... Gondolom, nem is lehet velük elmenni a T-hez, hogy csinálják meg hamar a készülékeket, mert ugye céges a telefon. :(

[ Szerkesztve ]

(#22) daenerys válasza norbx (#18) üzenetére


daenerys
tag

Úgy, úgy... az a vicces, hogy függetlennek hirdetik, aztán persze szolgáltatós firm van rajta :S Nekem Deutsche Telekommal volt dolgom, netezni nem lehetett a gépemen vele, Neked mi volt még a szívás azzal a készülékkel?

(#28) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Az Amerikaiak és az Angolok nagy kedvence BB.
Mindegyik telefon, jól kidolgozottan dobják piacra.
Nagyon megbízható telefon, de nekem nem jött be a sok gomb...

Dave666

(#29) daenerys válasza dave666 (#28) üzenetére


daenerys
tag

Köszönöm szépen! :B

Amint multimilliomos leszek, kapsz tőlem egy érintős Berryt :P Az érintőképernyős BlackBerry választék:

BlackBerry Torch 9860

BlackbBerry Torch 9800/9810

BlackBerry Z10

Nagyon jól megcsinálták a prediktív szövegbevitelt és a virtuális billentyűzetet OS 7 és BB10 alatt is, a legjobban használható virtuális billentyűzettel rendelkeznek, a legújabb prediktív szótár ragozni is tud magyarul! :)

Milyen Berryt próbáltál már?

(#30) Wilika


Wilika
aktív tag

Szia, BB OS 5-ösre is van valami megoldás, hogy az ember megkerülje a BIS/BES-t? Még régen vettünk barátnőmnek egy 8900-t, ami szerintem egy baromi jó készülék, csak ugye BIS hiányában, kizárólag az operamini megy rajta (néha az sem :O ).Egy ideje neki adtam a ZTE-met, hogy legyen egy használható készüléke, és én megkaptam a BB-t, a régi számomat életben tartandó. Tegnap kicseréltem a görgőjét (egy dollár volt ebay-en :) ), és kicsit barangolva a menüben, megint rájöttem, hogy amúgy jó kis telefon ez, csak az a fránya BIS... :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#31) daenerys válasza Wilika (#30) üzenetére


daenerys
tag

Szia!

Mire szeretnétek használni a telefont? Keresünk appokat hozzá, és akkor működni fog sima mobilnettel is :)

(#32) Wilika válasza daenerys (#31) üzenetére


Wilika
aktív tag

Leginkább egy e-mail kliens (gmailhez), egy operamini (esetleg vészhelyzetekre egy dinamikus böngésző) kellene, meg mondjuk hogy működjön a facebook és a facebook feltöltés. Igazából ha bármilyen appot fel lehetne rá nyomni, és használni a mobilnettel, király volna.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#33) daenerys válasza Wilika (#32) üzenetére


daenerys
tag

Gmailhez volt régebben app, van belőle telepítőm, ha kell. OS 6-tal használtuk, de hátha felmegy Neked is, mert nem volt külön belőle OS szerint lebontva telepítő. Próbáld ki - ha nem jó, kiírja, hogy inkompatibilis. (pü-t dobj a mailcímeddel) Van még a LogicMail, de azt nem tettem fel anno, mert gyári klienst használtam.

Gyári Facebook wifin megy, vagy m.facebook.com marad mint másik lehetőség. AppWorld is Wifivel megy csak. Harmadik féltől nem érdemes social networkinget letölteni, mert mikor übersocialt letöltöttem, feltörték a fiókom és szétspammoltak mindenkit a fiókommal...

A beépített gyári böngészővel nem lehet netezni? Az a gyanúm, hogy az inkább a memóriahiány miatt nem megy, mivel elképesztően nagyok manapság a weboldalak, és gépen is alig töltenek be.

Az összes BB problémádra egy teljesen bizarr megoldás a Playbook beszerzése. Osztod Bridge-en a kis Blekiről a netet, és minden megy a mailezésen keresztül a Facebookon át a streamelt videókig, nagyon minimális netigénnyel, villámgyorsan.

(#34) LaCupacabra


LaCupacabra
csendes tag

Nézd meg a beállításoknál a TCP/IP hogy ott minden be van állítva a rendes nethez

Gmail : hát neces nincs push email az os 5 alatt de szinkronizáció is 1 óra szerintem hanyagolható bis nélkül :(

A netre meg az Opera tökéletes a gyári böngésző bis nélkül csk wifi-n hajlandó kommunikálni azt is csiga lassan. App wold - ről szed le a legújabbat azzal tökéletes lesz.

Chatnek ott a WhatsApp best of szerintem ha nem kell hanghivás.

Fakbook :D na ott cseles mert sima nettel olvashatsz nézelődhetsz jelölgethetsz de Írni nem írhatsz senkinek ez kicsit abszurd :D kivéve ha nem wifin csatlakozol. Persze hogy ez is Bis függö

Gps: Bis nélküli nincs autós navigáció de kordinátakat megadja és van egy két progi elég jól kihasználja. Pl: Edomondo free , Gps tool,

Egyébként meg nagyon jó kis telo a 8900 megbízható sokat bír az aksi ( 3-4 nap) tűző napon is olvasható a kijelző na ez nekem az egyik legfontosabb érvek egy telonál...

[ Szerkesztve ]

BB8900 , 9780 , 9900 Rip , 9720 , Q5 Rip

(#35) daenerys válasza LaCupacabra (#34) üzenetére


daenerys
tag

Kiegészíteném azzal a netbeállításodat, hogy ha minden beállítás jó, akkor a szolgáltatóra rá kell röfögni, mert pofátlanul rossz a net... nem tudom, tudják-e, hogy kinek van Berryje, de nekem ráfogták arra a rossz netet arra, hogy BB-m van, és BIS kell a netezéshez. Kicsit helyreigazítottam őket a dolgokról, de a netem továbbra is szutyok több gigás előfizetés ide vagy oda. :(((

(#36) biokill1 válasza daenerys (#6) üzenetére


biokill1
tag

Szia!

Köszönöm a cikket!
Épp a hétvégén lett tele a zsákom végleg a Sony Ericsson Xperia Ray telefonommal és az Androiddal egy időre... Elkezdtem a BB irányába nézelődni, mert bár az E71-72 Nokiákkal nagyon jó tapasztalatom van, mégsem vennék E6-ot mert a symbian sajnos halott, nem fogják továbbfejleszteni...
Kinéztem maganak 9790-es BB-t, de a szolgáltató (Vodafone) IMEI alapján nem tudta/akarta megmondani hogy a BIS reg szabad-e... Erre is megy az automatikus reg a BB ügyfélszolgálaton keresztül? Mi az ő elérésük? (egyébként első körben megnézném BIS nélkül, de nem akarom kizárni magam a lehetőségek közül, ezért mindenképp olyan használtat szeretnék amire he kell, lehet BIS)

Köszi!

rejtett up! :D

(#37) LaCupacabra válasza daenerys (#35) üzenetére


LaCupacabra
csendes tag

Na igen a nagy T kimondottan szereti szívatni az embert... Sajna sok jó tapasztalatom nem volt velük...
Az meg hogy a BIS elvileg csak 1 szolgáltatás ami nem is kevés zseton nem lehet rendelni domino kártyához :( mindenek a netovábbja mert a havidíját le tudnák vonni arról is...

[ Szerkesztve ]

BB8900 , 9780 , 9900 Rip , 9720 , Q5 Rip

(#38) daenerys válasza biokill1 (#36) üzenetére


daenerys
tag

Szia!

Köszönöm szépen! :R

A 9790 OS 7-et futtat, ezért (tudomásom szerint, márkaszervizestől informálódva) nem szükséges az előző tulajjal a BIS-t töröltetni a regisztrációt. Ha meg szeretnéd a Vodafone-tól tudni a regisztrálhatóságot, akkor PIN alapján ellenőriztesd a készüléket. A BIS-t is a PIN alapján fogják Neked szolgáltatni.

Én személyesen kértem ügyfélszolgálatnál segítséget a BIS regisztrációjához, előtte a T-Mobile-os BlackBerry ügyfélszolgálattal egyeztettem.

A Vodafone oldala BIS használatához ez: http://www.mobileemail.vodafone.hu/

(#39) daenerys válasza LaCupacabra (#37) üzenetére


daenerys
tag

T... mikor utoljára felmentem a facebook oldalukra panaszkodni, nem voltam egyedül a pár másodperces legújabb bejegyzésüknél, és ez sokat elárul a helyzetről :D

A RIM lehet ebben a havidíjas mániában a ludas, mert lehet, hogy megszakítgatni a szolgáltatást egyenleghiány esetén nem könnyen kivitelezhető technikailag és ezért szorítkoznak a "behajtható" célcsoportra. Nem? Eleve egy kártyás telefonnal rohangáló CEO-t is nehéz elképzelni. De azért nem lehetetlen! :D

(#40) biokill1 válasza daenerys (#38) üzenetére


biokill1
tag

köszi az infókat!
1-2 napig rágom még... Az itteni fórumokat olvasva a 9900-at többen ajánlják... Jobb anyag minőség, nagyobb kijelző...
Egyébként ha BIS-t kezdentnek nem regisztrálok, bukom az áruházat és a céges levelezést is? (SMTP elérés). Jelenleg 1 Giga mobilnetem van, tehát a tömörítés nem annyira szempont... Viszont 990Ft-ot első ránézésre megérhet a BIS...

rejtett up! :D

(#41) readyz


readyz
tag

Érdemes egy micro sd-n magaddal vinni a Blackberry Virtual Expert nevű kis appot, a megvásárolandó készülékre feltelepítve kipróbálható a készüléken sok minden...például billentyűzet, kamera, vaku, érintőképernyő hanghszórók, stb...
OS6 és OS7 alatt működik és ingyenes.

[link]

(#42) Wilika


Wilika
aktív tag

No igen, ebben sem vagyok biztos, hogy egyáltalán regisztrálható-e a telefon. Elvileg a srác akitől vettük, úgy adta oda, hogy a dobozon rábökött a kódra, és mondta, hogy regisztrálható, csak akkor még vajmi keveset tudtam a BB-ről és annak lehetetlen működéséről. (vicces, hogy eleve úgy adta oda, hogy egy wipe-ot sem nyomott rá, úgy tűnik nagyon rendes, becsületes embereknek tűntünk barátnőmmel, mikor elmentünk a telefonért. :D

Lehet, hogy hagyom a fenébe végül, van mellette egy rendes Xperiám, nagy netcsomaggal, ezt meg vagy továbbadjuk, vagy marad a szekunder telefonom. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#43) readyz válasza Wilika (#42) üzenetére


readyz
tag

Ha nem is regelhető bis-re a teló, akkor is tudsz az opera minivel böngészni, a logicmail-el gmail-es leveleket fogadni/küldeni, és ha regelsz a BB Worldre akkor app-okat is tudsz rá telepíteni és használni.
Mobilnet és wifi kell ezek működéséhez.
Majdnem mindent meg lehet oldani bis nélkül, de bis-el működik igazán patentül a telefon.

(#44) daenerys válasza readyz (#41) üzenetére


daenerys
tag

Jó ötlet! Ezzel a memóriakártya helye is tesztelhető :)

(#45) daenerys válasza biokill1 (#40) üzenetére


daenerys
tag

Wifin megy az áruház, email... OS7-re nem tudom, melyik app kompatibilis... Itt van pár app, amit érdemes megnézned. http://www.szederblog.hu/?p=3420

Menőbb a 9900, de én a kamerája miatt nem szeretem. Minden más jófajta rajta azon kívül.

Ha van a közeledben wifi, szinte semmi szükség BIS-re a mailezésen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#46) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Lehetne már ingyenes a bis. :)

(#47) biokill1 válasza daenerys (#45) üzenetére


biokill1
tag

Köszi, még alszok rá párat, addig olvasom a fórumokat :)

Sajnos a kamera elbizonytalanít.. Bár... Valószínűleg marad második telefonnak a Sony Xperia Ray, annak meg legalább a kamerája jó (ha épp nem fagy le :D )

rejtett up! :D

(#48) daenerys válasza biokill1 (#47) üzenetére


daenerys
tag

A 9790-tel mi a konkrét bajod, hogy elbizonytalanodtál? Igaz, hogy a 9900 billentyűzete mesés, meg nagyon menő a fémkeret, de ha nincs olyan óra a csuklódon, amihez megy a 9900, nyugodtan dédelgetheted a kisebbik Boldot is ;)

[ Szerkesztve ]

(#49) daenerys válasza Wilika (#42) üzenetére


daenerys
tag

T-nél 2 perc kideríteni, hogy regisztrálható-e :) 06 80 630 160

(#50) norbx válasza biokill1 (#40) üzenetére


norbx
aktív tag

nekem is 9900 as volt,tenyleg jo de az aksija gyalazatos.1 napot se birt pedig zsir ujan vettem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.