Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Én főleg kisebb gépeket repülök belföldön (Cessna 172, Caravan, stb) és örülök, hogy ilyen is van a Logouton, nagyon hangulatos írás volt, tudtam volna még oldalakon keresztül olvasni.

Egyetlen baj volt vele: Egy kicsit felületes, szinte csak egy felsorolás az egész, hogy mik történnek a levegőben, de a működését csak alig 1-2 műszernek fejted ki. De ez nem a te hibád, ekkora terjedelemben nem is lehet átfogóan leírni egy repülést, gépindítástól a leszállásig.

Én azt javaslom, hogy ha be akarod mutatni a B737-800 repülését, akkor csinálj belőle cikk sorozatot amit fel lehetne úgy tagolni, mint:

- Hidegindítás
- Taxizás és felszállás
- Feladatok repülés közben
- Reptér megközelítése az ILS jel befogásáig
- Leszállás és taxizás

Közben mindegyik cikkben lehetne egy-egy fejezet az oda vonatkozó kommunikációról, hogy mikor mit mondunk rádión és hasonlók. :)

Én évek óta repülök szimulátorban, de a nagyobb madarakig még elegendő szabadidő hiányában nem tudtam még eljutni. (Az IFR sokkal bonyolultabb, mint azt játszani, hogy VFR balatoni sétarepülésre viszel két nyugdíjast egy C172-vel. :D) Szóval még én is pislogtam egy-egy kifejezésen, hogy oké hallottam már róla, de dunsztom sincs hogyan működik. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.