Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Efreet


Efreet
senior tag

Azt még hozzátenném, hogy a tervezés során valószínűleg nagy hangsúlyt fektetnek a közvélemény-kutatások eredményeire, én benne vagyok egy internetes felméréseket készítő adatbázisban, küldik pár hetente a felméréseket mindenféléről, és néhány havonta van olyan, hogy egy-egy tervezett új díjcsomag nevéről, felépítéséről, extráiról kell előzetes véleményt mondani (például: melyik tetszene jobban: 300 ingyen sms vagy 300 perc beszélgetés hálózaton belül, csúcsidő elosztási dolgok, milyen díjcsomagom van most és átállnék-e rá, stb.).

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#2) rimbo


rimbo
tag

Mi lesz a végződtetési díjakkal 2011-től? Az NMHH-nak vannak már tervei a folytatásra?

(#3) SZ4B


SZ4B
tag

a hóvarjús kép politikailag inkorrekt, akkor legalább egy-egy kellet volna a két t-től is ;]
a teljesség igénye nélkül meg nem volt rossz a Zírás

szigNÓ

(#4) Gengi


Gengi
senior tag

Az adatcsomagok mértéke illetve mértéktelensége mitől függ? Ezekre nem születtek még szabályozások? Vagy szimplán az egész csak a hálózat leterheltsége alapján van belőve. Kicsi adatforgalom kicsi terhelés. Szóval egyes hálózat javító intézkedések (beruházások),akár az adatforgalom árát és mértékét is változtathatják-e?

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#5) Ra3


Ra3
őstag

Az hogy egymással nem egyeztetnek a szolgáltatók az árakkal kapcsolatban, még nem jelenti azt hogy hallgatólagosan nem kezd egyikük se pl. drasztikus árcsökkentésbe, vagy nem nézi meg hogy a többiek árai hol állnak...
Elég megnézni hogy egy sima prepaid, amivel egész nap ugyanannyiért telefonálhatsz bárhova, az milyen percdíjjal dolgozik (segítek, mindháromnál 41ft, milyen meglepő), és ezen az elmúlt pár évben nem tapasztaltam változást, pedig ahogy a mellékelt táblázat mutatja az végződtetés árai jelentősen csökkentek (=extraprofit).

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#6) RootRulez


RootRulez
félisten

Én szerettem a másodperc alapot, sok-sok éve a pannon praktikumban. És éltem is vele... Jó lenne, ha megint kitalálnák. :K

Azt is várom, hogy annyiért adják a mobilneten, amennyit nekem is megér...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#7) F-ECT$


F-ECT$
titán

"nem kommunikált szakciók borzolták a kedélyeket" javítás után törölhető.

Dive ever, work never.

(#8) vegyszer válasza Ra3 (#5) üzenetére


vegyszer
addikt

akkor csak nem figyeltél eléggé, a régebben ez még csak 39Ft volt...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9) SZ4B válasza Ra3 (#5) üzenetére


SZ4B
tag

mivel az operátor nem az MNB, hogy ha szükséges, akkor alapkamatot csökkent, hanem egy szolgáltató társaság, aki mögött több bevételt remélő részvényesek vannak, így a drasztikus árcsökkenés szó kissé komikusan hat

szigNÓ

(#10) Ra3 válasza vegyszer (#8) üzenetére


Ra3
őstag

jah, hát a felhasználók számára pozitív irányú változásra gondoltam :)

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#11) zsigus


zsigus
őstag

"mert ma már nem csak a tarifa számít, hanem az eszköz és a support is, amivel ki lehet használni a csomagban foglalt kedvezményeket"

Hát igen, azért nem igazán volt még olyan akció amikor egy normális okostelefon árából elengedtek volna egy jelentős összeget, pedig sztem most már a legtöbb helyen 2 éves hűség van és simán megtérülne.
Így hiába reklámozzák ezerrel a MédiaMánia XL-t, mivel használjam ki? zárt OS-es Samuval vagy LG-vel? kösz nem.
Pedig ha most az normálisabb androidos telefonokat (nem Voda 845) olcsóbban adnák akkor meg is érné nekem is és nekik is.

A másodperc alapú számlázás pedig tényleg nem lenne rossz, már mióta várok rá.
Én nem szoktam 1000perc-et telefonálni és ha hívok is valakit fél-1 percből megoldok mindent.
De hát ami nekem nem éri meg az nekik igen :((

[ Szerkesztve ]

(#12) vegyszer válasza SZ4B (#9) üzenetére


vegyszer
addikt

nekem ia drasztikus profitnövelés az első ami beugrik:
amikor 25%-ról 20%-ra csökkentették az ÁFÁt, minden szolgáltató csökkentette a díjaikat: a T-mobil, és a Pannon annyival amennyivel kellett.
A vodafonnál az 1000Ft/hós előfizetésem onnantól már csak 999Ft volt havonta. :W
Persze, mikor visszaemelték, nem voltak reseek emelni a havidíjon, és a percdíjakon is. :C
köszi érte ezúton is. :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#13) meroly


meroly
veterán

Nagyon jó cikk lett, engem a régi pannonGSM-es reklámok nagyon meghatottak (valószínű azért mert a kisgyerek első szavait és első lépéseit nem rég éltem át személyesen is).

A végződtetési díjak nagyon durvák! Nálunk a flottában minden percdíj alacsonyabb ennél és a havidíjunk se sok (2k), de biztos van rá valami ráció vagy valami nagy excel, ami bizonyítja hogy ez a t-nek és nekünk is megéri. Bár a 2-3000 dolgozónál ez már havi fix 4-6 millió forint :U

Arra lennék még kíváncsi, hogy egy szolgáltatónak átlagban mennyi költségébe kerül egy perc, értem itt a hálózat karbantartást, dolgozók bérét, üzemeltetési díj, fejlesztési díjak, stb, stb. Én max 1-2 forintra tippelek, tehát ha egy percdíj 15 Ft akkor ott már súlyos milliók folynak be akkor is ha végződtetési díjjal együtt kalkulálunk. Jó üzlet ez, meg kell hagyni, mert a 15 Ft-os percdíj, amit írtam elég ritka, általában jóval 20 forint felett vannak a publikus csomagok díjai.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#14) Ra3 válasza SZ4B (#9) üzenetére


Ra3
őstag

Na jó, nem a percdíjak felezésére gondoltam én sem (pedig még az is bőven termelné a nyereséget, meg a plusz vevőket), itt egy prepaid-es percdíj 20%-os csökkenése már drasztikusnak nevezhető lenne.
Gondolom az únió is azért fixálta az interconnect díjakat hogy az majd megjelenik az árakban, és jobb lesz mindenkinek, de végül csak a szolgáltató járt jól, és még pár forintot rá is tett az elmúlt öt évben, pedig ez a költség a korábbi harmada lett, és a percdíjak jelentős részét ez teszi ki.
szerk.:ez kb, ugyanaz mint a voda nyeresége az áfacsökkentéssel, ahogy itt feljebb írta a kolléga....

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#15) DeltaPower válasza vegyszer (#8) üzenetére


DeltaPower
őstag

így van. és direkt vagy véletlen egybeesés, de tökmindegy melyik felekezetnél veszel egységes prepaid kártyát... és tökvéletlen egyszerre húzták fel 41ft-ra, ha nem tetszik hogy emeltek, mehetsz a másikhoz, amelyik szintén emelt.
a régi prepaid ügyfelek pedig kollektíve kimaradnak minden hűségkedvezményből (na jó, 9 év után kaptam egyszeri 10 percet ingyen)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#16) Bog válasza Ra3 (#14) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A djuice üdvözöl: 29 pénz egységesen mindenhová.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) vegyszer válasza vegyszer (#12) üzenetére


vegyszer
addikt

kb ekkor fordúlt meg előszőr, hogy az előfizetésemet visszaadjam. ami 7 év után meg is történt.
miért fizessek 1250 Ft-ot havonta, hogy drágábban beszéljek, mint egy kártyás, ugyannanál szolgáltatónál???

ezt senki sem tudta megmagyarázni.
Vodafone Select-ről váltottam VitaMAX Klub-ra, immár két éve.
az előhizetés akkor kb 15 Ft-volt jobb hálón kívul percenként, de hálón belűl drágább volt a kártyásnál. én meg nem beszéltam havi 4-500 percet hálón kívűl, hogy az nekem megérje, és alig akart elereszteni a Voda. 3x kérdezték, hogy milyen tarifát, vagy készüléket ajánljanak, hogy ne mondjam vissz, de engem nem érdekelt, addigra úgy éreztem, kelőképpen megvezettek...

persze a tarifaemelésről egy rohadt SMS-t egyik szolgáltató sem tud küldeni, hogy tájékozódjon az új árszabás felől. :W :W :W
biztos nincs meg nekik a számom! :C :C :C

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#18) meroly válasza Bog (#16) üzenetére


meroly
veterán

Viszont a djuice mögött (a reklámok szerint legalábbis) jó pár kapcsolat van olyan üzletekkel, szórakozási lehetőségekkel, helyszínekkel, amit az eredeti célközönség biztos jó néven vesz. :DDD

Amit nem értek, hogy a mobilotthon és házimobil tarifák miért érték meg nekik, bár a percdíjak baromi magasak voltak mobil irányba, a vezetékes viszonylak jó, viszont hogy nem volt havidíj, az valami fenséges. Gyorsan kötöttem is vodánál és t-nél is egyet, még megvannak a simek, már hívtak hogy nem akarok-e váltani az új mobilotthonra, ahol olcsóbb a percdíj, de van 500 Ft havidíj, mondom nem köszönöm, nekem ez így jó ahogy van. De gondolom sokat adtak el pl riasztókba is....

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#19) Ra3 válasza Bog (#16) üzenetére


Ra3
őstag

elmúltam 26 :)
és ha szerencséjük van akkor sokan fiatal vesz ilyet és egymás közt beszélnek...

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#20) Inarus


Inarus
addikt

Gratula! Nagyon jó cikk lett, kellett már egy ilyen. A tantusz oldal meg remek kezdeményezés, köszi a tippet.

(#21) Bog válasza vegyszer (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Izé, a tarifaemelésről a hazai szabályozás szerint elég két, országos, x ezernél nagyobb példányszámú napilapban közleményt megjelentetni, amit meg is tesznek. Ha te szolgáltató lennél, akkor SMS-ben kiküldenéd, hogy srácok, emeltünk 5 forinttal, jöhettek bontani? Ugye, hogy nem. Akkor meg ne csodálkozz.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#22) Bog válasza meroly (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Vezetékes irányba a végződtetési díj valami 2-3 forint, szóval lófütty. Szerinted miért érte meg annak idején a VitaMax City, mindenhová 24 Ft, vezetékesbe 48? Ki van ez találva.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) vegyszer válasza Bog (#21) üzenetére


vegyszer
addikt

azért egy 25%-os havidíjemelést, 5-8%-os percdíjelemést igenis jólett volna időben tudni.
ok, válság van, bár akkor még is nem volt. :F
én személy szerint papír alapú újságot csak olyat olvasok, amit a hiperek bedobnak...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#24) sheep


sheep
addikt

Nem beszélnek össz a szolgáltatók? hmmmm
Én úgy emlékszem, nem egy kartellper volt már, ahol mindegyik szolgáltató súlyos százmilliókat fizetett ezért

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#25) vegyszer válasza sheep (#24) üzenetére


vegyszer
addikt

:O
ők fizették?
nem mi fizettük...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#26) mukibuci válasza vegyszer (#25) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a te számládon volt olyan tétel, hogy büntetés: 600Ft :F Ha nem, akkor nem mi fizettük :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#27) Bog válasza sheep (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

linket, pls, mert én ilyenre nem emlékszem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) Bog válasza vegyszer (#23) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

NEKED jó lett volna tudni. A szolgáltató meg megteheti a jelenlegi szabályozások mellett, hogy nem tájékoztat. Ha pedig ezt megteheti, akkor nem is fog. Fordítva te is így csinálnád.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#29) vegyszer válasza Bog (#28) üzenetére


vegyszer
addikt

de most őszintén: az reélis, hogy minden reggel a 1270-et hívom megkérdezni, hogy tegnap óta nem emelték e meg megint 25%-kal az havidíjamat, meg a percdíjamat?
szerintem nem.
majd egyszer jön a számla, és feltűnik, én meg szidom őket, mint a bolrot, de perkálni azt bezzeg kell, mert a népszabiban, meg a magyarnemzetben megjelent egynap a tájékoztatás...
na köszike.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#30) Bog válasza vegyszer (#29) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az a reális, hogy néha megnézed a számládat, meg az a reális, hogy néha megnézed, hogy mikor és mi volt a legutolsó ÁSZF változás a weboldalon.

De mint eddig is mondtam, a hazai szabályozás a napilapban való közlemény megjelentetését írja elő. Szóval szidjad szépen az államot és a hatóságot. A szolgáltató csak kihasználja ezt a lehetőséget.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#31) ThorsHUN válasza vegyszer (#17) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ismeros... ezer eve lettem vodas jo kis 35 ftos percdijjal.
Jon a djuice, hogy 29 ft. Mondom hehe nekem 35 Ftos... aztan kiderult, h kozben mar 4x folott van.. :S

(#32) TTomax


TTomax
nagyúr

Hm... jó kis cikk lett nagyon tetszett... köszönjük!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#33) ThorsHUN válasza Bog (#28) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Szerintem ez speciel kiskapuk kihasznalasa, az ugyfel megvezetese.
Nalam speciel ez nagy respect eses.
Ha nem kerulhettem volna bele asszonykam ceges csoportjaba, akkor mar regen T-s lennek...

(#34) nightmare13 válasza Bog (#30) üzenetére


nightmare13
senior tag

Igen, biztosan volt összejátszás miatt per a szolgáltatók ellen, mivel ebből tartottunk kiselőadás bevezetés a közgazdaságtanba órán :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#35) SZ4B válasza Bog (#27) üzenetére


SZ4B
tag

8 éve volt egy ilyen GVH eljárás, a többi emlékeim szerint a szokásos hiányos tájékoztatás...

szigNÓ

(#36) nightmare13


nightmare13
senior tag

Például ez: Kartell

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#37) vince


vince
őstag

Az első, vízjeles képet ha lehet cseréljétek le egy rendesre! Gyakorlatilag gombokért megvásárolható a weben elégséges méretben az eredeti is!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38) Bog válasza nightmare13 (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Srácok, ez 2003-as eset, azóta nem történt hasonló... még Westel és Pannon között.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#39) dedike válasza vegyszer (#29) üzenetére


dedike
addikt

Ugye van interneted?

Gondolom a Te mobilszolgáltatód is közzéteszi honlapján a tarifaváltozásokat, legalább harminc nappal a változás előtt. Onnantól kezdve lehet mutogatni, hogy így sunyi, meg úgy szemét a szolgáltató, ő a hatályos magyar törvények szerint jár el! Pont ennyi, és semmi több! :R
(Azért, mert valaki nem tudja, hogy a gyilkosságért szabadságvesztés büntetés szabandó ki, még kiszabják rá!)

Ui.: Aki lusta venni a fáradtságot legalább hetente, hogy megnézze szolgáltatója honlapját, arra nem tudok mit mondani, mint, hogy így járt! :K

Jó szerencsét!

(#40) Bog válasza ThorsHUN (#33) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Persze, kiskapu kihasználása. De bakker, ha én szolgáltató lennék, akkor én sem kötném az összes júzerem orrára, hogy megnőtt a percdíj, ha ezért senki sem büntet meg. Mondja ki a hihetetlenül intelligens Szalai Annamária, hogy mostantól kötelező erről SMS-t küldeni, oszt jóvan. Legalább lenne egy normális intézkedése, ami tényleg " a zemberekért" van...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#41) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hatalmas Excel táblázatok születnek annak kapcsán, hogy a megcélzott felhasználói csoport milyen hívási szokásokkal rendelkezik. Mennyit és mikor beszélgetnek hálózaton belül, illetve kívül, illetve honnan fogadnak jellemzően hívásokat. Ezek kiemelten fontos adatok, ezeken áll, vagy bukik az adott csomag üzleti sikere.

Na ez szép és jó, de ha a Juliska "A" tarifacsomagban lévő telefonálási szokásait megnézik, látják, hogy ekkor és ekkora, ide és oda telefonál/küld sms-t/netezik, és ennek mintájára csinálnak egy új "A*" csomagot, Juliska átmegy, mert a reklámok alapján jobbnak tűnik mint "A", aztán 2 év múlva megint megvizsgálják a szokásait, és "lám, jók voltunk, mert kihasználja". De ha csinálnak mondjuk egy "B" csomagot, ami inverze az "A"-nak, Juliska átmegy abba, és már is más adatok jönnek 2 év után. Szóval azért nem ártana az sem, ha feltennék a kérdést pár embernek, hogy "mi lenne ha?". De #1-ben látom ezt is megteszik azért :)

(#16) Bog: én meg innen üdvözlöm a djuice-t, hogy a papíron szép és jó szolgáltatásukat tartani is kellene, nem pedig 16(vagy 1(!!) )nap után újra levonni a 30 napos net csomag árát, az erre irányú mail-re meg nem válaszolni.. És nem csak velem esett ez meg. Nomeg a többi hasonló, lásd djuice topic. Ne de ez itt off, csak a tisztánlátás kedvéért írtam..

A cikk amúgy jó lett :R A régi pannon reklámok külön tettszettek. Sokkal jobbak mint a mostani akármelyik szerintem..

Everybody lies.

(#42) bolondember válasza Bog (#40) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ejnye, hol élsz Te, gumibelsőben?! :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#43) dedike


dedike
addikt

Találtam egy mondatot:
Sikeres csomagnak mondható mondjuk a T-Mobile multimédiás termékcsaládja, amit annak idején az iPhone-hoz csináltak, aztán kiderült, hogy messze megelőzte a korát (nocsak, lehet, hogy az iPhone is), s simán tökéletesnek tűnik a mai okostelefon-dömping számára is.

Azt azért mondjuk el mindenkinek, hogy az iPhone-hoz készült Ikon díjcsomagok kismértékű változtatásával jutott el a T-Mobile a MédiaMánia díjcsomag-családhoz, s azt is, hogy az Ikon díjcsomag továbbra sem vásárolható csak Iphone készülékkel, és 1 vagy 2 éves tarifahűséggel! :R

Jó szerencsét!

(#44) stevve


stevve
nagyúr

A levezetés és az összetevők felsorolása, bemutatása érdekes és hasznos volt, köszi, de...

Ez mind szép és jó és mint tudjuk, a profit nem az első, hanem az egyetlen ma már, így a nép a kutyát sem érdekli, szóval nem nagyon kell itt előadniuk magukat, hogy itthon ez ilyen-olyan indokok miatt ennyi, meg annyi. A magyarországi szolgáltatók marha drágák a térségben (is). Arra fogni a perc alapú szolgáltatásokat másodperc helyett, hogy nem érett meg rá a magyar, nem kifogás. A példa jó volt, de ha értelmesen és nem alattomos módon kommunikálják, akkor azért az átlag halandó megértené, hogy mi a különbség. Nem beszélve a telefonok áráról, hogy arról miket hadoválnak össze. Van benne igazság, de csak félig. Lopják, nem fizetik ki, stb... Erről csak az jut eszembe, amikor a BKV minden bajának okozójaként a bliccelőket jelöli meg - holott azt sem lehet tudni, hányan bliccelnek. Itt viszont olyan cégekről beszélünk, akiknek a nyeresége egyre nő, szóval ne jöjjenek itt a veszteség dumával. A magyarnak ennyiért is el lehet adni, így eladják ennyiért.

(#45) ViZion


ViZion
félisten

Az okostelefonok meg a netes kütyük terjedésével megint itt a lehetőség, h átrendezzék a sorokat... de sajnos egyik cég sem akarja a jót.
mobilnet 7 GB ~ 7000 Ft, de a telómra 100 MB ~1000 Ft... gondolom a telefon durván tömörít, vagy egyéb oka lehet a fura áraknak... :)
Ezen a hozzáállásunkon kellene változtatni, mert valóban több szempont van ma már a választásnál, mint a havidíj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) vegyszer válasza stevve (#44) üzenetére


vegyszer
addikt

igen, csak ki leket nézni egy osztrák, német, brit solgáltatót, hogy olcsóbb, többetad, és kedvezőbben adja a készüléket is.
nekünk ez még olyan, mint 20 éve a videómagnó: minden pénzt megér...
és addig nem is törik le az árakat.
emlékszem, az első pannon praktikumom 160FT volt a csúcspercdíjja.
nem is volt az túl régen.
ha jól melékszem 1998-9 lehetett.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47) kozjegyzo


kozjegyzo
csendes tag

Igazán felébredhetnének a szolgáltatók a 21. századra. Ha nagy adatforgalmú mobilnetet akar valaki a csomagjába vaéószínüleg azért van mert interneten intézi ügyeit. Ha ezt teszi rohadtul nem kell neki 1000 sms és nem fogja lebeszélni a 15000HUF-ot sem mer megírt mindent email-ben és lebeszélt mindent Skype-on.
Szegény júzernek viszont ki kell fizetnie a sok pénzt a semmire mert kell neki az adatforgalom, és nem lehet szabadon kombinálni a csomagok részeit. Pedig technikailag semmi akadálya a dolognak.
Persze érthető hogy árukapcsolás történik, de itt kéne a fogyasztóvédelemnek közbelépnie, és a mobilnetet különválasztania a hang alapú szolgáltatásoktól.

Android 4eva!

(#48) stevve válasza vegyszer (#46) üzenetére


stevve
nagyúr

Én is telefonáltam még 80 Ft fölötti percdíjjal... illetve nem telefonáltam, mert nem tellett rá mindig diákként. :D

(#49) atesss válasza meroly (#13) üzenetére


atesss
addikt

Én nővéremtől azt hallottam, hogy összességében az ilyen nagy-céges tarifacsomagokon a szolgáltatóknak nincs semmi nyeresége, sőt akár még egy kis vesztesége van.
Cserébe jól behajtják a pénzt az egyszeri useren. :(
Tudok olyanról is, ahol valami ~7 forint mindig mindenhova, és családtagok is igényelhetik. Mondjuk nem egy kis cég...
Ehhez képest az átlagos előfizetéses díjcsomagok - főleg ha van csúcsidő is (soknál van, sőt) - mondjuk 5x ennyibe kerülnek, csúcsidőben akár 10x !
Sőt, mivel olcsón hívnak másik hálózatba is, így nem őket fogják inkább hívni, hanem ők hívnak, azaz végződtetési díj is van.
Az egy dolog hogy tervezhető a bevétel egy része a nagy cégeknél, meg sokat telefonálnak csoporton (azaz hálózaton) belül, de ez akkor is irreálisan nagy különbség.
(Amúgy nekem is céges van, de azért a 7 forintnál sokkal drágább.)

(#50) dedike válasza kozjegyzo (#47) üzenetére


dedike
addikt

Akkor vesz egy alap-előfizut maximum kétezerért, s mellé egy netcsomagot, amivel nyugodtam intézheti az ügyeit! ;)

Magyarul a szétválasztás felesleges, mert nincs mit szétválasztani. Az üzletben/gép előtt Te döntöd el, akarod-e az előfizetést, s ha igen, azzal a díjcsomaggal, vagy másikkal. Ez ismét felesleges rugózás... :U

atesss:

Azért a reklám értékét ne feledd, hiszen nem mindegy, hogy pl. több ezer mentő oldalán van kint a Telenor felirat jól látható helyen! ;)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.