Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #13260800


#13260800
törölt tag

Huu de jó kis írás :) Kedvet is csináltál valami egyszerű videócska összeütésére :) Csak elötte azt hiszem még át kell párszor olvasnom :R Gratula jó írás!

(#2) Kephamos


Kephamos
addikt

Érdekes írás. Hirtelen nekem is megjött a kedvem :)

(#3) frescho


frescho
addikt

Erdekes, szinvonalas iras. Koszonet erte.

En eddig termeszetben csinaltam csak hasonlot. Felhok, viragok...

https://frescho.hu

(#4) Spancho


Spancho
őstag

Na ha valaki csinál ,vagy csinált videót az linkelheti szépen sorba :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#5) Peethy


Peethy
őstag

Köszi mindenkinek! :) Vágjatok is bele, aztán osszátok meg az eredményét. Nem fogjátok megbánni :)

frescho: igen, az a timelapse, és megérne egy külön misét, de olyat még nem csináltam. Majd ezen a nyáron... :)

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#6) draco31


draco31
veterán

Na ezt később elolvasom, régóta érdekel a dolog.
A Her Morning Elegance videó régóta kedvencem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7) superecneB


superecneB
őstag

Érdekes írás. Egyébként hasonló dolgot nem lehet elérni egy kamera felvétel megvagdosásával?

(#8) tibz03


tibz03
őstag

Igazán minőségi cikk - minden tekintetben! Gratulálok az írónak! :R

(#9) Peethy válasza tibz03 (#8) üzenetére


Peethy
őstag

Köszönöm szépen! :)

superecneB: de, sőt le is írtam, hogy a fényképezőgép használatának mik az előnyei. Utómunkánál többet bajlódsz a videóval, ebben biztos vagyok, felvételnél viszont valamennyivel könnyebb a dolgod. Én a fényképezős megoldást ajánlom :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#10) RaZroX


RaZroX
addikt

Ezek a videók nagyon komolyan :DD
Nagyon jó cikk! :R

This is the way

(#11) KisDre


KisDre
senior tag

Ajánlanék még egy nagyszerű Stop-motion videót, amit sajnálok hogy a cikk írója nem említett: http://www.youtube.com/watch?v=AJzU3NjDikY
Amúgy meg grat a cikkhez.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#12) tildy


tildy
nagyúr

Még több ilyen cikket a ph-ra. :R :R :R :R Nagyon jók az általad készítek videk is. Mondjuk én eddi abbana tudatban vola, a slow moont nem fényképezik, hanm kivágnak képkockákat videókból...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) superecneB válasza Peethy (#9) üzenetére


superecneB
őstag

Bocsi ezen valahogy átsiklottam!
És mondjuk nem könnyebb - használhatóbb/jobb - megoldás, ha sorozatképet készítesz és simán csinálod a mozdulatot?

(#14) Peethy válasza tildy (#12) üzenetére


Peethy
őstag

Köszi! :) Lehet úgy is csinálni, de ez az originál módszer. A "Her morning elegance" werkfilmjét megnézed, azt is fényképezővel csinálták. Láttam már olyat is, amit kamerával, az különbözött is az eredetitől, sokkal inkább egy felgyorsított, szaggatott felvételnek tűnt.

superecneB: de, akkor érdemes odafigyelni arra, hogy a mozgás egyenletes legyen. Mi is úgy csináltuk a Deltásat, hogy lassan mozgott, én pedig másodpercenként csináltam 1képet, majd pedig összeraktuk.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#15) b.


b.
félisten

Nagyon jó írásköszönet érte, hogy megosztottad ezt velünk! Neki állok én is valamit alkotni úgy döntöttem! :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) csaabz


csaabz
őstag

Profi kis írás, élvezet volt olvasni!

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#17) rep3at


rep3at
őstag

Én úgy tudtam hogy ennek "slow motion" a neve. Amúgy a témának örülök, én is szeretnék ezzel foglalkozni mostanában.

Forward thinking. كرر

(#18) Peethy


Peethy
őstag

Köszi mindenkinek! :)

b.: hajrá! :)

rep3at: szerintem rosszul olvashattad. Stop motion, mert egy fényképpel megállítod a mozgást, majd újra visszarakod bele vágás alatt. Magyarul is stop-trükknek hívják (vagy kockázásnak, ezt Kollányi Ágoston, a Delta rendezője említette egy pár hónapja, sok érdekességet mesélt róla :) ) Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#19) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Mielőtt olvastam a cikket, gondoltam: kb. 1 teljes nap lehet elkészíteni ilyen filmből mondjuk 1 percet. Aztán leesett az állam, hogy 2,5 perc csaknem 2 hónap munkájába került. :Y
Hasznos cikk, kösz, hogy megírtad! :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#20) HPAA


HPAA
őstag

gratula az íráshoz , régrbben /primitívebben/ én is csináltam pár hasonlót
:R

************* censored

(#21) BiP


BiP
nagyúr

Ha már stop motion, (igaz, már-már a gyurmafilmekhez van közelebb, de végülis az is stop motion) mindenképp érdemes megejteni a Karácsonyi lidércnyomást és a Halott menyasszonyt. Tökéletesek.

(#22) bmarton7


bmarton7
csendes tag

na és ha ugyan ezt makett hatású képekkel csinálod meg az aztán hárdkór mókusvakítás

katt a képekért lap alján vannak az ilyen stop motion videók

[ Szerkesztve ]

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#23) saja


saja
tag

Remek kis írás, köszönjük!

Kb. 6-7 éve próbáltam először ilyen stop-motion technikával pici animációkat készíteni. Emlékszem, ötleteim, eszközeim voltak. Hanem mindig a fénnyel volt bajom, aztán abba hagytam, jött más érdekes dolog is. :)

keep calm and code erlang

(#24) Jester01


Jester01
veterán

Érdekes olvasmány volt, köszi :R
Az mondjuk vicces, hogy leszólod a youtube-ot aztán az összes link oda mutat :DD

Jester

(#25) Akybron


Akybron
aktív tag

Egyetlen stop motion "filmem".
Semmi tervezés, csak úgy a poén kedvéért.
[link]

Egyik kedvencem: Modus Operandi
Másik kedvencem: My Animated World

73&DX HA5OJN

(#26) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes volt olvasni, koszi

"There is nothing permanent except change"

(#27) BiP


BiP
nagyúr

És ha vicces stop motion kell, akkor [link]. Eddie Lizard stand-up-ja alá készített LEGO-s stop motion. (ilyenekkel mondjuk tele a net). De itt -még ha videó olyan is, amilyen- a szöveg elviszi a hátán az egészet.

(#28) Touch-ko


Touch-ko
őstag

En anno probalkoztam vele, kb 300+ fenykepeszes utan meguntam. Szines mozgo cukorkakrol keszult volna a video. Minden targyat szinte 2-3mm-kent kell ozgatni, hogy megfelelo smooth erzest valtson ki a nezobol..
Majd ha lesz sok idom akkor ujra neki fogok allni.

(#29) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Erről nekem a LEGO videós Stop Motion próbálkozásaim jutnak eszembe de a cikket elolvasva ma már én is másként valósítanám meg :) Emlékszem amikor több napig görnyedtem a kamera felett egyesével csinálva a fotókat, belegondoltam milyen izgalmas lesz készen, de valahogy nem jött össze... Talán majd most, hálás köszönet a cikkért :)

(#30) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Gratulálok az íráshoz, nagyon jó lett!

Eleinte nem akartam végigolvasni, gondolva, hogy túl hosszú és lenne más teendő. De aztán a képernyő előtt ragadtam. Köszönöm szépen, nagyon jó volt olvasni.

Remélem egyszer én is belekóstolhatok.

Le a kalappal!

May the force be with you!

(#31) banhammer


banhammer
veterán

Az epilepsziások realtime-ban nyomják a stop motion-t.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) erikke17


erikke17
őstag

Hmmm kedvet kaptam hozzá :D Windows Movie Makerral is lehet ilyet csinálni nem? Gondolok itt arra hogy a képeket megnyitom benne aztán értelemszerűen a többi dolog..... ? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#33) (jan)


(jan)
őstag

Light Warfare Nekem ez az egyik kedvencem :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#34) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Végre valami, ami IGAZÁN kreatív!
Gratulálok! :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Akybron


Akybron
aktív tag

És EZ?

73&DX HA5OJN

(#36) Peethy válasza erikke17 (#32) üzenetére


Peethy
őstag

Bocsi a késői válaszért, nyaralni voltam. Természetesen lehet, bármilyen vágóprogrammal, én úgy gondolom.

Többiek: jelezném, hogy nem linkgyűjteményt akartam készíteni, hanem az érdeklődést felkelteni, ezért nem raktam bele a létező összes jó stop motion videót a cikkbe. Nem baj, ha itt megemlítitek a többit, de részemről ez nem volt cél, mielőtt valaki úgy gondolná, hogy véletlenül (tudatlanságból vagy a mű nem értékeléséből) hagytam ki a többit.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#37) simonzé


simonzé
addikt

Hát ez bizony remek cikk lett, gratulálok hozzá. Ha időmilliomos leszek, tutira csinálok ilyen videót.

I don't fit in. I fit out.

(#38) tvamos


tvamos
nagyúr

Fantasztikusan jo ez a cikk! Koszi szepen!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.