Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Szegeny allat hogy szenvedett, azok meg ott rohogcselnek. Orulok, hogy megmenekult. :R

(#2) Vakegérke válasza Lauda (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hasonlóképp gondolkodunk. Arról nem is beszélve, hogy akár kézzel is behúzhatták volna a vízbe a farkánál fogva.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) total90 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


total90
veterán

Erre gondoltam en is, hogy miert nem huztak be elobb es nem vizzel locsolgatni...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) N€T0X|N válasza Vakegérke (#2) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Azt azért én megnézném mikor mennél a közelébe egy vergődő cápának, hogy majd puszta kézzel behúzod a vízbe... minden tisztelettel, megértem, hogy rossz látni az ilyet, de szerintem gondold át, hogy nem volna-e orbitális hülyeség.

Sent from my keyBoard

(#5) t72killer válasza Vakegérke (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fene tudja, egy rossz mozdulat és nincs keze/lába az embernek. Lasszó a farkára és biztonságos 2-3m-ről behúzni. Persze nézelődés helyett kötélért + csónakért is elszaladhatott volna vki...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Avicularia


Avicularia
veterán

Sajnálom én is, de nem hiszem, hogy aki azt mondja, hogy csak simán a farkánál fogva be kellett volna húzni a vízbe, az oda mert volna menni és megfogni egy fehér cápa farkát. Valami balul sül el és nincs karod vagy ujjaid. Szerintem ezt senki sem kockáztatná meg. Persze kötéllel más a helyzet, de ha belegondolsz hogy húzod befelé, akkor neked beljebb kell lenned a vízben mint a cápának, amikor el kezd tudni úszni. Ez megint csak nem jó ötlet szvsz :)

Végén be kellett tolni :D Ahhoz képest elég jól bírta levegő nélkül. Főleg hogy a vízben sem kap álló helyzetben, csak ha úszik.

[ Szerkesztve ]

(#7) Vakegérke válasza N€T0X|N (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

A cápának nem olyan rugalmas a gerince, mint egy macskának, hátrafelé nem tud harapni. Szóval meg lehetne csinálni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) N€T0X|N válasza Vakegérke (#7) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nekem pont elég rugalmasnak tűnt a videón ahhoz, hogy ha ott lettem volna, ne jusson eszembe hozzányúlni. #6 hsz-ben pedig ott a másik fele. A víz már az ő területe... mégiscsak egy cápáról beszélünk, nem egy pontyról.

Sent from my keyBoard

(#9) t72killer válasza Vakegérke (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

OK, és konkrétan odamennél és szárazföldi patkány turistaként bekockáztatnád? Egy dolog otthon ülve kitalálni a tutit, de őszintén olyan búvárként, aki szereti és látogatja a cápákat, tuti nem közelítettem volna 2m-nél közelebbről egy ilyen álkapoccsal rendelkező felhergelt példányt, gerincrugalmasság ide vagy oda.

Ha elég erő van benne, ilyedtében fordulhat is akár, ledöntve a lábáról az embert, annyit meg nem ér az egész, hogy láb nélkül vigyen haza a repülő.

#10: Van. Gerincesek->Halak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Avicularia válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Avicularia
veterán

Csak a pontosság kedvéért, de ha jól tudom a cápáknak nincs gerincük.

(#11) N€T0X|N válasza Vakegérke (#7) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Amúgy készséggel elhiszem, hogy Te megpróbálnád. De egy random turistától/strandolótól ez nyilvánvalóan nem várható el...

Sent from my keyBoard

(#12) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Szegény elpusztult.

Amúgy meg nem szabad hátrafelé behúzni a vízbe, mert fulladást okozhat náluk (a kopoltyúi csak megfelelő irányú víz áramlás során tudják kinyerni az oxigént a vízből), bár ahogy elnézem, jó ideje vergődhetett már a parton, szóval kb. ha 5% esélye lehetett a túlélésre.

Kár érte, mert szép állat volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#13) t72killer válasza Evil Snowman (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A húzás pár percét gondolom túlélné már, csak későn érkezett a segítség. Lehet szép jószág, bár a nagyfehérektől engem kiráz a hideg, belegondolva, hogy ennek a példánynak az anyukájával találkozom egyszer a vízben, brrrrh...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Evil Snowman válasza t72killer (#13) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

"Some sharks, however, have completely lost the ability to breathe by buccal pumping, and these are the sharks that will indeed drown if they stop swimming and ramming water. These sharks are known as obligate ram ventilators. The great white shark, the mako shark, the salmon shark and the whale shark are all obligate ram ventilators. This is why catching these sharks for their fins and then throwing them back is incredibly cruel, as they will sink to the ocean floor and slowly drown." via dutchsharksociety.org

Én úgy gondolom, hogy az emberek elfelejtették helyén kezelni a dolgokat. Az évszázadok alatt, ahogy fejlődtünk technológialiag elhittük, hogy uralhatjuk a természetet. A szárazföldön többé-kevésbe ez igaz is. De a tengerek és óceánok. Nos az nagyon más világ. Csak ezt hajlamosak az emberek elfelejteni. Őszintén szólva, én ezért nem szoktam sajnálni azokat, akiket szét kap egy cápa. Tudják, hogy olyan helyen fürdőznek, szörföznek, ahol cápa veszély van, mégis megteszik.

Úgy érzem nem ártana, ha az emberiség újra elkezdené tiszteletben tartani a föld többi élőlényét és azokkal szimbiózisban élni, mint régebben. Bár erre csekély az esély sajnos. De ez csak az én véleményem. :B

(#15) Lauda válasza Evil Snowman (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Ez masik capa.

(#16) t72killer válasza Evil Snowman (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Tudják, hogy olyan helyen fürdőznek, szörföznek, ahol cápa veszély van, mégis megteszik."

Ez nem mindíg egyértelmű. Húsvétkor D-Egyiptomban búvárkodtam és a szomszéd öbölben kapott szét egy német sznorkelest egy állítólag Makó (sokkal valószínűbb a whitetip, csak a helyiek nem akartak rossz marketinget a wt-knek). Az öbölről a turisták úgy tudták, hogy biztonságos, csakhogy a házigazdánk szerint alkalmasint a helyiek szoktak etetni arrafelé, amiről az áldozat nem tudhatott...

Másik eset, amikor St. Johns-nál sznorizni engedték a turistákat és csodálkoztak, hogy elvitte az egyiket egy Whitetip -naja, tipikus cápás merülőhely, jóhogy kenekedett be fókazsírral a szerencsétlen...

Persze, a Ny-Ausztráliában szörfözőket, D-Ausztráliában, D-Afrikában szigonyozókat nem csodálom hogy élelemként használja a tenger.

Apropó, nem muszáj Egyiptomig se menni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) t72killer válasza t72killer (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

helyesbítés: "jóhogy nem kenekedett be fókazsírral a szerencsétlen..."

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) bambano válasza N€T0X|N (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tessék, nézd meg.

(#9) t72killer: jó ez a wikipedia link, amit linkeltél, szépen leírja, hogy a gerincesek altörzsébe tartozik, majd kifejti hosszas indoklással, hogy miért is nem... nincs csontja, egy normális osztályozásban nem lehet gerinces.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) N€T0X|N válasza bambano (#18) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Bátor ember.

Sent from my keyBoard

(#20) Avicularia válasza t72killer (#9) üzenetére


Avicularia
veterán

szerk

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.