Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) fo_di


fo_di
őstag

én a magam részéről hasonlóan csináltam az első sörömet, aztán amikor a következő főzés előtt rátaláltam a biab módszerre (brew in a bag), onnantól sokal egyszerűbbé vált: nem kell szűrögetni, hanem csak kihúzom a zsákot, jól kipréselem, ha nagyon akarom, átöblítem egyszer, és mehet tovább a buli (és nem is sparge-olok)
a zsákot voile függönyből varrattam anyóssal, a függönyt kb 1000 ft-ért kaptam a függönyboltban, mert leeső vég volt :)

egy kb 12 literes ikeás fazékkal kezdtem, abból 6-7 liter sörlét tudtam az erjesztőbe fejteni (ahhoz egy 12 literes speidel hordót vettem, annak nem túl nagy a maradék headspace akkor)
aztán hazaköltöztem külföldről és a garzonlakás helyett már rendes méretű konyhám lett, így már upgradeltem egy 20 literes káposztafőző lábosra és így probléma nélkül megtöltöm a 12 literes erjesztőt, amit egyedüli fogyasztóként elégnek is találok (amikor munkahelyi bulira főzök, nem feltétlen ártana egy kicsit nagyobb, de elmegy)

egyébként tényleg, simán megoldható egy panelkonyhában a tűzhelyen vagy a sütőben, és igazából a biabbal ami kell hozzá az egy fazék fedővel, egy zsák, egy fakanál és esetleg valami a komlópellethez, de az már nem muszáj
a fokoló igazából szerintem az elején egyáltalán nem feltétlen szükséges beruházás, fél csomag száraz élesztő biztosan áteszi magát szobahőmérsékleten 1-2 hét alatt, nem fog megakadni (két hetet várva biztos kész lesz), aztán palackozás kis cukorral és újabb két hét után simán lehet inni (persze, menőbb, ha pontos számai vannak az embernek, de a recept alapján saccolt érték is pont ugyanolyan jó, ha kérdezik, hogy mekkora, hozzátéve, hogy valamivel biztos kevesebb lesz, mert kezdőként nem éri el a hatékonyságot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.