Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QuippeR


QuippeR
tag

Ha valaki mégsem akar fejleszteni, de szeretné a cikkben írt szempontokat figyelemben tartani a fórummotor megválasztásakor, annak én a Vanilla fórummotort ajánlanám. Egyszerű, könnyen kezelhető, átlátható, jó.

(#2) VladimirR


VladimirR
nagyúr

"Egyperces novellák
Ritkán ugyan, de olykor előfordul, hogy hozzászólásoknak "témájuk", vagy "címük" van. Olykor az is előfordul, hogy ez automatikusan generált, például "Re: {topikcím}". Már önmagának értelmetlen a cmíadás, de hogy ennek a címe "Re: hömpöröapporündörüxi" (valami olyasmi, amit én le se írtam), az már bőven zavaró. Ez nem leveleőlista, itt nincsenek thread-ek."

ez valoban zavaro tud lenni, viszont olyan esetekben, ahol lehet hozzaszolasokra keresni a teljes forumban, ott hasznos lehet, hogy tudjuk, mely topic-ban is van a talalat (bar valoban szebb megoldas lenne, ha ezek csak keresesnel latszodnanak)

(#3) azbest


azbest
félisten

Itt PH!-n egész kellemes a rendszer, a hozzászólás után érkezők megkeresésére lehetne még finomítaniuk az "itt szóltam hozzá" részt... mennyivel praktikusabb lenne, ha a hozzászólástól mutatná a linkje, s nem kéne visszakeresni hogy mettől új a tartalom :)

(#4) Protezis


Protezis
őstag

Nem olvastam el a teljes irast, lehet benne van: en azt hianyolom a legtobb (pontosabban mindegyik) forumbol, hogy ha rakeresek valamire, es egy hozzaszolasban megtalalom ugyanazt a kerdest, mint ami engem erdekel, akkor szeretnem latni csak azokat a hsz-eket, amelyek ezen hsz. alatt vannak a "hozzaszolas faban" (programozoi venaval rendelkezok szerintem ertik, mirol beszelek). Esetleg meg lehessen adni, milyen melysegig kapjam vissza a hozzaszolasokat.

Esetleg adott hozzaszolas es a gyoker kozotti osszes hsz-re is kivancsi lennek neha :)

[ Szerkesztve ]

(#5) cucka


cucka
addikt

Tetszett a cikk, ezen kívül azt hiszem, hiánypótló, weboldalak ergonómiájával foglalkozó írás talán még nem volt a logouton.
Az utolsó ponthoz talán annyi hozzáfűznivaló lenne, hogy nem véletlenül nincsenek ilyen "intelligens" listázók. Az átlag felhasználónak egyszerűen érthetetlen, össze-visszának tűnik.

A példaként felhozott fórumok neveit egyébként célszerű lenne linkesíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#6) ttower


ttower
aktív tag

könnyen kifog egy nagyon forgalmú topic.
feedback track bekezdés 5. sora.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#7) yash válasza azbest (#3) üzenetére


yash
senior tag

Ajánlom figyelmedbe a kis ikont az adott sor után :D Ez pont azt csinálja régóta, mint amit itt leírtál ;)

(#8) raszputy1n válasza ttower (#6) üzenetére


raszputy1n
csendes tag

ttower

Köszönöm, javítottam.

[ Szerkesztve ]

zsir.blog.hu

(#9) raszputy1n válasza VladimirR (#2) üzenetére


raszputy1n
csendes tag

VladimirR

"viszont olyan esetekben, ahol lehet hozzaszolasokra keresni a teljes forumban, ott hasznos lehet, hogy tudjuk, mely topic-ban is van a talalat (bar valoban szebb megoldas lenne, ha ezek csak keresesnel latszodnanak)"

igen, csak ebből amolyan topic-a-topicban anomália lesz, ami szerintem zavaró tud lenni.

zsir.blog.hu

(#10) raszputy1n válasza azbest (#3) üzenetére


raszputy1n
csendes tag

azbest

A RIOS-t nem nagyon használtam még, amikor írtam a cikket. Persze ez is kiforrott fórumrendszer, aminek megvannak a saját hiányosságai (nincs quote), és a saját jó ötletek is (a hozzászólást offtopicnak jelölhetjük, így könnyű szűrni, utolsó komment szerkeszthető).

[ Szerkesztve ]

zsir.blog.hu

(#11) raszputy1n válasza cucka (#5) üzenetére


raszputy1n
csendes tag

cucka

Köszi. Nem intelligens listázók kellenek, csak gomb "későbbi válaszok a hozzászólásra". Sztem ez egyszerű, felfogható.

zsir.blog.hu

(#12) VladimirR válasza raszputy1n (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

csak gomb "későbbi válaszok a hozzászólásra"

a multkor ezert megkaptam, hogy "hat olyat meg minek?"...

(#13) raszputy1n válasza VladimirR (#12) üzenetére


raszputy1n
csendes tag

VladimirR

"a multkor ezert megkaptam, hogy "hat olyat meg minek?"..."

akkor rossz az ergonómia-tanácsadód :)

zsir.blog.hu

(#14) VladimirR válasza raszputy1n (#13) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ugy ertem, itt a forumon szolta le valaki hogy ilyet csinalgatok a ph adatbazisanak "tukrozesen" (nem, mintha erdekelt volna, csak gondoltam megemlitem, ilyen is letezik)

(#15) azbest válasza yash (#7) üzenetére


azbest
félisten

loool :)) még jó hogy szóltál, különben továbbra sem veszem észre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy kihagytál egy jó viccet. Sharepoint alapú fórum. Ilyen van a munkahelyemen. Sztem összetettben citromdíj, egyáltalán a hozzászólásokat sem lehet rendesen olvasni :D

Az Origo meg tényleg a másik díszpinty, még arra is nehéz rájönni hogy ki mikor mire reagált + először az volt a legérdekesebb hogy azt sem tudtam eldönteni, egyáltalán merre kell olvasni (merre vannak az újabb hsz.-k)... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Annak, hogy amit usenet néven emlegetnek, az hamar kinőtte az email technológiai kereteit, vélhetőleg az volt az oka, hogy maga az usenet soha nem használt emailt. uucp alapokon működött, később nntp protokollt használtak. Emailt nem. A google groups pedig nem az usenet, csak egyszer a google megvette a keresés, indexálás jogát az usenet tartalmakra és betöltötte a saját rendszerébe.

Sokat levon egy post értékéből, ha rögtön ekkora tévedéssel nyit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) raszputy1n válasza bambano (#17) üzenetére


raszputy1n
csendes tag

Javítva, köszi a helyreigazítást.

zsir.blog.hu

(#19) domi007 válasza raszputy1n (#18) üzenetére


domi007
őstag

Azért csak halkan jegyzem meg, hogy nem kell teljesen leszólni a fórum/portálmotorokat.
Léteznek közülük is nagyon jól testre szabható változatok.

Akkor inkább legyen egy ilyen, mint azok a kedvenc fórumok, melyekből a fejlesztő sajna kihagyta az SQL-injection/XSS elleni védelmet, és egy fél perc alatt vírus telephely lesznek.

Mondom, ez csak off, de ha csak egy fórumot fejlesztő/fejleszteni készülő emberke emiatt ügyesebben programoz, már megérte.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#20) azdie


azdie
csendes tag

Én maradok továbbra is a jól bevált phpBB3-nál. :)

(#21) raszputy1n válasza domi007 (#19) üzenetére


raszputy1n
csendes tag

Én nem igazán akartam leszólni a fórummotorokat, a cikk nem arról szól, hogy mindenáron fejlesszünk saját fórumot. Sőt. Igazából az a bajom a fórummotorokkal, hogy túl sokat tudnak, mintha programozóik kis homokozójai lennének, ahol meg akarják mutatni, hogy az ő motoruk sokkal többet tud a többinél.

A cikk lényege inkább az, hogy bármilyen módon csináljuk meg, mindig a felhasználó legyen a középpontban. Persze ez közhely, de úgy érzem, az évek során mégsem fejlődtek az elvárható mértékben a fórumok (részletek lásd írás :)

[ Szerkesztve ]

zsir.blog.hu

(#22) cskamacska válasza raszputy1n (#10) üzenetére


cskamacska
addikt

"nincs quote"
Isten tartsa meg a RIOS ezen jó szokását továbbra is. :R
Persze lehet látni gyönyörűen szerkesztett válasz hozzászólásokat is, de a nagy többség jól rábök a kvótra, azt hagy szóljon. :((( Agyam el tudom dobni, mikor egy 3-4 nagy képbeszúrást tartalmazó hozzászólást négy-ötször többszörösen idéznek, és feleslegesen telespammolódik a topik ismétlődő képekkel és szövegrészekkel. :O :W

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.