Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) bit_vector


bit_vector
tag

Alapvetően a cikk tényleg nem lenne rossz, DE látszik, hogy a cikk írója maga sincs bizonyos elektronikai dolgokkal tisztában.
pl. :
- 0.1 ohmos ellenállás alatt már csak a szupravezetés létezik ? illetve 10 Megaohm felett már csak szakadás ?
- Mit jelent az az alap ellenállás és miért pont 0.4W a teljesítménye ? 20W feletti terhelhetőségű ellenállás már végképp nincs, kiment a forgalomból ?
- Biztos, hogy a fémréteg ellenállást a pontossága miatt szeretjük ?
- Kondenzátor. Kérdés, mint az ellenállásoknál... tényleg csak 0.1pikofarádtól másfél farádig léteznek ? (szegény természet már itt nagyon zokog) És ha én tudnék neked mutatni 1200Farádos kondenzátort, csaló lennék ?
- "A váltakozó áramot sietteti", tehát mondja a váltakozó áramnak, hogy cimbora csak szaporán ?? vagy még bele se ment, de már jön ki a delej ? Megvan a valódi Perpetuum mobile! És ha csak fázist forgat ?
- Mit jelent az, hogy a tekercs, alias (szebb nevén) induktivitás a legritkábban használt elem az elektronikában??? Szegény természet pedig már hörögve világvégét jósol. Egyrészről igaz lenne, de másrészről: milyen elektronikában?
- mit jelent hogy a váltakozó áramot késlelteti ? Ráförmed, hogy décé förszt ? vagy inkább ő is csak fázist forgat ?
- tranzisztorok, fet-ek. Szép dolog a hőtermelés bizony, de már elnézést bánja a tköm, ha azt se tudom mi fán terem a működése ? Hogy lesz ebből elmélet ? Mit keres a hűtőborda a tranzisztoroknál ?
- transzformátorok : "Sokféle létezik, az erősítőnk viszont csak a toroid típusú transzformátort kedveli.". Ne már, most akkor kérjük meg az áramszolgáltatót, hogy "mindenhova toroidot, erősítőt építek - enélkül nem fog működni" ? Jó az mezei hipersillel is, de akár egy EI magossal is. A gond a szórt mágneses térrel van, ami feszültséget indukál, és ez az erősítő kis szintű áramköreiben főként zajként jelenik meg (50Hz és többszörösei).

tovább inkább nem is olvastam: ülj le, egyes.
A helyesírási hibákról nem is beszélve! (pl. 2szeres, mer, stb....)

véleményem a "cikkről":

Ebben nem hogy elmélet, de gyakorlat sincs. Alapvető fogalmi tévedések vannak benne, ebből erősítőt építeni lehet, de hogy a végeredmény milyen lesz, kérdéses. Nem ártana egy-két elektronikai és villamosságtani könyvet is elővenni, mielőtt cikket ír valaki egy ilyen témában. Nem véletlen van a témában annyi könyv, pusztán az alapfogalmakkal teli. Anélkül pl. hogy magyarázná meg bárki is, hogy "működik, azt' sz'rul szól ?". Vagy hogyan értené meg a frekvenciafüggő fázisforgatás hatását a torzításra ? Több vérből sebzik ez a cikk, becsülöm a cikkíró bátorságát, hogy ennyi tudással cikket ír.

[ Szerkesztve ]

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.