Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #09819904 válasza interstate76 (#100) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem fogom! Úgyhogy megvárom amíg újra nekifutsz dolgoknak. :U

(#102) extasymajom válasza Varga Bálint (#99) üzenetére


extasymajom
tag

Nos az összeg nem állandó. Függ attól mi az amit megvennék és éppen mennyire vagyok eleresztve.
Eddig kettő nagyobb előre utalásom volt. Egy tablet 50k es egy laptop 20k. A tablet HA- s vasarlas. Gond volt vele mert bedöglött, de az eladoval hosszú levelezés árán sikerült megcsinálni. A laptop alaplaphibas volt es a jofogason vettem. Ott nem volt semmi gond.
Alapvetően 10k alatt nem nagyon izgat az előre utalás.
Ennyi miatt nem lennének álmatlan éjszakáim ha buknám.

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#103) trufa12 válasza extasymajom (#93) üzenetére


trufa12
addikt

Én alapból megszoktam nézni miket ad el,mert ugye ha 200 ft -os rágógumit v 1 gyertyát, akkor egyértelmű lexarom, és nem vásárolok tőle...

De ha látom hogy adja veszi a dolgokat, akkor azért próbálom az előítéleteket félre tenni és a legjobbakat remélni. Meg megnézem a régi forumokon, ráguglizom a felhasz névre, ha van kint név és helyiség, akkor próbálok a facebookon is utána nézni... szóval ha nagy üzletet csinálok minden lehetséges dolgot megnézek . Aztán eldöntöm mi a legjobb..

Meg mondjuk kialakult már egy vevői, eladói kör , legtöbbször ugyan azoktól vásárolok, meg ugyan azok vásárolnak tőlem . Évek meg a rutin, ismeretség , én szeretem a hardveraprót, ehhez képest a többi oldal nem felel meg... mert nem elég személyes... vatera is a titkolózással, normálisan nem lehet kapcsolatot felvenni sem eladó sem vevői szemszögből ..
a többi oldal meg még rosszabb .

Itt lehet beszélgetni, forumozni, később is tartani a kapcsolatot ... ismerkedni, jól lenyomozni az embereket... miként használj a a forumot és stb ,stb ... azért akit ezután át tudnak baxni az igen csak user hiba..

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#104) extasymajom válasza trufa12 (#103) üzenetére


extasymajom
tag

Frankón Fészen is lecsekkolod? Állat. Én egyszer csináltam csak amikor Ebayen rendeltem laptopot, de akkor ennél mélyebbre mentem.

A jófogásban azt nem szeretem, hogy a reakció idő aránytalanul nagy. Sokszor napok telnek el mire jön egy értesítés, hogy kaptam üzenetet. De ez csak egy hiba még sorolhatnám. A HA-n sokszor a telefonszám hiányát sajnálom. Emiatt nem lehet gyorsan üzletet kötni mert várakozni kell mire jön válasz.
És ami még baj, hogy a hozzászólásokról sem értesít a rendszer csakl ha kedvencekbe rakom a saját hirdetésem. Na de mind1. Ez a kisebb gond.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#105) trufa12 válasza extasymajom (#104) üzenetére


trufa12
addikt

ezek teljesen kis hibák..
akkor csekkolom le az illetőt ha nagy biznisz van .. pár ezernél nem nézegetek én senkit . :N

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#106) Varga Bálint válasza extasymajom (#102) üzenetére


Varga Bálint
csendes tag

Köszönöm, teljesen egyetértek. :)

(#107) Polllen válasza extasymajom (#104) üzenetére


Polllen
nagyúr

Telefonszámot eladásnál és vásárlásnál is csak akkor adok, ha komolyan érdekli a másikat és kb. már abban állapodunk meg, hogy hol és mikor találkozunk. Nem szeretem a felesleges fecsegést.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#108) trufa12 válasza Polllen (#107) üzenetére


trufa12
addikt

Ezzel nem értek egyet. a vevőnek is jó, ha hall meg neked is hogy őt... szerintem aki van elég okos letudja venni beszéd alapján is hogy mennyire kajlizik a másik v sem ...

Egyébként meg régen én kiírtam a számom meg hívható voltam 0-24be mikor nagyon pörgettem a bizniszt :) meg volt olyan hogy én is felhívtam eladót hajnali -2kor :D mert jó cucc volt , drága is volt, gondoltam nem bánja ha vevő van (nem örült neki ) de hát végül is megegyeztünk .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#109) Polllen válasza trufa12 (#108) üzenetére


Polllen
nagyúr

meg volt olyan hogy én is felhívtam eladót hajnali -2kor

Már csak ezért sincs sem. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#110) trufa12 válasza Polllen (#109) üzenetére


trufa12
addikt

Mondom egyszer fordult elő, tudom mi az illemszabály, de előtte láttam 1 órával fent volt még, nah mondom hátha, mert rá kellett pörögni, jó dolog volt azokat meg v meg veszed v lesheted...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#111) extasymajom válasza trufa12 (#110) üzenetére


extasymajom
tag

én ugy vagyok vele, hogy a mobilt le lehet halkitani vagy ki lehet kapcsolni. Csak azokat a hivásokat engedi át ami be van állitva vagy 3percen belül kétszer hiv. Persze este 9 után én sem csörgök oda senkinek.

Volt hogy láttam itt a HA-n egy két kilós laptopot de este 10kor nem akartam odacsörögni. Gondoltam ráüzenek hogy megvan-e és ha igen akkor irok neki hogy reggel elmegyek érte. az eladó olyan minősithetetlen hangnemben válaszolt, hogy azt hittem felhivom és elküldöm a csába. Csak azért mert már többen kérdezték megvan e és elege volt. Mondtam neki hogy reggel azonnal megvettem volna de nem akartam későn csörögni de mostmár rohadjon meg ott ahol van. Ennyi.

Erre nagyon ügyelek, hogy a 100. érdeklődöt is normálisan kezeljem mert bárki lehet vásárló.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#112) trufa12 válasza extasymajom (#111) üzenetére


trufa12
addikt

Én is akár az 1000. nek is normálisan válaszolok, csak valaki vásároljon :DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#113) extasymajom válasza trufa12 (#112) üzenetére


extasymajom
tag

És igen, szeretek telefonon is beszélni az eladóval vagy vevővel. Sokszor már a hangján vagy a válaszain lejön ha kamu vagy sántit a sztori.
Az hogy tájszólása van vagy falusi az nem izgat, attól még lehet frankó, de ha belezavarodik a válaszokba vagy hallom, hogy hezitál mit is mondjon akkor már gyanakszom.
Pláne akkor ha hihetetlen árakon hirdetnek valamit mert az sokszor mese. Nem mondom, hogy nincsenek nagy fogások mert vannak, előfordult, hogy egy laptopon sikerült 90k nyereséget fogni de ez a ritkább.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#114) trufa12 válasza extasymajom (#113) üzenetére


trufa12
addikt

1-2 jó bizniszem nekem is volt már
pl az egyik nagyon jó logitech z-5500 at mikor még fénykorát élte 50 k-ért sikerült vennem szinte újonnan 3 év garival .
És nyertem rajta 40 ezret .

Hát igen ez fontos, legalább telefonos beszélgetés. Meg ahogy vissza írnak privátot , v épp nem írnak sokáig... aztán valami baromságot.
Szóval aki tapasztalt azt nehéz már át baxni . Meg körültekintőnek kell lenni ténylegesen .
Meg a legegyszerűbb a személyes vásárlás, de az nekem nem játszik auto hiányában meg sokszor nagy a távolság, mert itt felénk is vannak jó bizniszek csak ritkább és mire látom már oda is van a termék.. szóval általában jó messziről sikerül kifognom mindent. Így muszáj vagyok a szerencsefaktorra, a tapasztalataimra hagyatkozni , meg az értékelésekre .

Olyantól én se vásárolok akinek pár pozitívja van , vagy 0... az nem érdekel ha pl van 60 pozitív meg 2 negatív mert az nem feltétlen az ő hibája... mint nekem is van 4... a 200 pozitív mellé, lassan kapom a 205. et :) pedig örültem volna ha nem csúszik be ez a 4... de egyszer nem voltam eléggé körültekintő..

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#115) extasymajom válasza trufa12 (#114) üzenetére


extasymajom
tag

a negativ sokszor nem rajtad múlik. Nekem volt egy eladásom két asus tablet. az egyik szarrá volt törve de komolyan szinte csak az alaplap volt jó belőle, a másiknál az alaplap volt kuka. Körbefotüztam mint álat, leirtam mi a helyzet, jött a vevő kérdezett, megbeszéltük, megálapodtunk. Elpostáztam majd szólt hogy az ami külsőre jó volt egy apró helyen (töltő csatlakozónál) meg van repedve, basszus nem is vettem észre, gondolhatod nem direkt nem szóltam ha már úgy is szarrá volt törve a másik és ez is rossz volt akkor nem mindegy egy repedéssel több vagy kevesebb? Na mind1 mondta hogy visszaküldeni, szó nélkül visszavettem az egészet mégis ment a negativ mert nem adtam jó infót a termékről. Összességében marha pozitiv visszajelzést adott, hogy mennyire korrekten jártam el de azóta van egy negativ a repertoárban. :U

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#116) Badslayer


Badslayer
csendes tag

Jo cikk :D

(#117) extasymajom válasza Badslayer (#116) üzenetére


extasymajom
tag

Köszönöm.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#118) extasymajom


extasymajom
tag

.

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.