Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A cikk frissítve lett, mindenki megnyugodhat :R

(#52) extasymajom válasza Kalandor (#51) üzenetére


extasymajom
tag

Ezek után bele sem merek kezdeni a következő cikkbe, mert szerintem agyvérzést kaptok páran. :K :K

Pedig nagyon érdekes téma.

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#53) vigyori78


vigyori78
őstag

DY Notebook és snsv leptop tulajoknak kötelező olvasmány :DDD

Sajnos szükség van rá.

(#54) aram01 válasza Dexar007 (#10) üzenetére


aram01
nagyúr

tőled sem vennék semmit ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#56) interstate76 válasza geekthink (#9) üzenetére


interstate76
addikt

Teljesen egyetértek. Látom, hogy már módosításra került a cikkbben, de hogy lehetett ilyesmit elsőre beleírni? A cikk a korrekt módon hatékony eladásról vagy a seftescigánykodásról akar szólni?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#57) aram01 válasza interstate76 (#56) üzenetére


aram01
nagyúr

a hatékonyságról

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58) Polllen válasza aram01 (#57) üzenetére


Polllen
nagyúr

Honnan tudod? ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Azért megjegyezném, ZÁRÓJELBEN, hogy a NICK-ED nem semmi! Csak azért bátorkodom belekötni, mert erre külön kitér a cikk. Namármost tőled akkor sem vennék semmit, ha idehoznád ingyen! :R :R EXTASYMAJOM :D De jót nevettem legalább :D Dobjunk egy bogyót azt fátylat rá :DD :DD

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#60) Polllen válasza electrodoki (#59) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én a nicket nem nagyon szoktam nézni. Az értékelést annál inkább. ;)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#61) interstate76 válasza aram01 (#57) üzenetére


interstate76
addikt

Ez a fajta hatékonyság nálam a seftescigánykodás. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#62) extasymajom válasza electrodoki (#59) üzenetére


extasymajom
tag

Köszönöm nem élek tudatmódosító szerekkel de felőlem te dobhatsz párat. :K
Viszont örülök, hogy tetszett. :C

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#63) electrodoki válasza extasymajom (#62) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Természetesen viccnek szántam :DD :P

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#64) aram01 válasza Polllen (#58) üzenetére


aram01
nagyúr

gondolom ;]

interstate76: nyugi, amúgy meg ne szídd a cigányokat mert kiraknak innen ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#65) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Jó cikk lett!
Annyit még odaírtam volna a végére, hogy ha elkelt valami, és értékelésre vár akkor ne áthúzza, vagy odaírja, hogy értékelésre vár, hanem jegelje!

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#66) haxiboy válasza takacsbotond (#65) üzenetére


haxiboy
veterán

Erre pont kéne egy ELKELT fül, és lehet értékelni de már nem listázza a kereső.
Maximum ha külön beállítod a keresőben hogy ELKELT termékek mutatása.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#67) Polllen válasza haxiboy (#66) üzenetére


Polllen
nagyúr

A jegelés szerintem teljesen jó erre.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#68) haxiboy válasza Polllen (#67) üzenetére


haxiboy
veterán

Néha elég idegesítő tud lenni amikor keresek valamit, és 600 jegelt hirdetést, a jegelt szűrést ki kéne hozni onnan az almenü alól szerintem a gyorskereséshez.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#69) aram01 válasza haxiboy (#68) üzenetére


aram01
nagyúr

sajnos ilyen ez

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#70) Polllen válasza haxiboy (#68) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az viszont tényleg hasznos lenne. Mondjuk, ha jól láttam, mobil nézeten nem is látszik, mi a jegelt. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71) aram01 válasza Polllen (#70) üzenetére


aram01
nagyúr

van baj azon kívül is: rám írt egy srác senior tag volt, az adatlapján viszont fanatikus van :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#72) haxiboy válasza Polllen (#70) üzenetére


haxiboy
veterán

Mobil nézettel gyakran vannak gondjaim, a múltkor már majdnem nekiálltam írni egy appot erre a célra, de kéne valami api ahol a nyers adatokat el lehet érni mindenféle formázás nélkül.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#73) aram01 válasza haxiboy (#72) üzenetére


aram01
nagyúr

A mobil nézetről meg ne is beszéljünk, lehet hogy csak nekem WP-n rossz, de ott irdatlanul

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#74) caprine


caprine
aktív tag

Jó cikk tetszett, tematikusan jól össze lett rakva, a képek meg külön is jók benne.

Néhány észrevétel:
- a kedvenceket mint funkciót jó lenne részletezni, mert a többség szerintem nem is tudja, hogy miről beszélsz
- az árképzésnél meg talán azt az esetet is meg lehetne említeni, hogy alul árazásnál nem csak kevesebb pénzt kapunk, hanem kapós termék esetén (pl. nagyobb videókártyák) az is előfordulhat, hogy egyszerre több konkrét vevő is beesik 1 nap alatt, és vakarhatja az ember a fejét, hogy akkor most melyiknek adjam oda a terméket a többieket megsértve, nem egyszerű
- ha nem alkuképes az ár, az sem árt jelezni mondjuk a szokott "ár fix" címkével
- ... és a forditottja is igaz, ha alkuképes akkor azt is írjuk be, kissé bátoritandó a lehetséges vevőket, persze ilyenkor nem árt a kereskedelemben megszokott módon kissé felfelé belőni az árat
- ha nincs posta azt mindenképpen célszerű jelezni, és én speciel személyes átvételnél azt is jelezni szoktam hogy melyik településen lehet ezt megtenni, mert főleg a pestieknek a heppje a pesti személyes átvétel kérése (mintha a benzin ingyen lenne)

Köszi a cikket, hiánypotló.

THx

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#75) extasymajom


extasymajom
tag

Sokan kiakadtatok a keresőszavak miatti találati listázások miatt.
Csak 4 apró észrevétel ezzel kapcsolatban:
1.
Ha a MOBIL fülre kattintva a gyorskeresésbe beírjuk hogy LG, akkor kapásból az első tíz találatban 3 nem LG termék is szerepel. Ebben az a szép. hogy van közte olyan, amiben nincs keresőszó! Kettőben a hirdetők cserelehetőségként beírták az Lg szót ezért listázódnak. A harmadik viszont kifejezetten nem akar cserélni, mégis listázva van a 8. helyen. Hogy miért egyszerű: A hirdetés szövegében van egy mondat „hibátlanul teszi a dolgát.” és az ebben lévő lg került listázásra.
2.
Ha a MOBIL fülre kattintva a gyártók közül kiválasztjuk az LG-t meglepő eredményt fogunk kapni.
IME azt hiszem, ehhez nem kell magyarázat.
3.
Ha a MOBIL fülre kattintva, továbbkattintunk az „LG készülékek” lehetőségre, valóban CSAK az LG telefonok fognak listázódni. Tehát hiába írok keresőszavakat a hirdetésembe, ha az nem LG, akkor nem fog megjelenni.
Továbbá a keresőbe beírt nexus 4 telefonoknál listáz minden nexust amiben van egyezés. Lehet az egy nexus 5 ami 2015.04ig garanciás. Máris bekerül.
4.
A kiemelt hirdetések tulajdonképpen fizetett keresőszavak is, mert amennyiben az első kettő keresést használod, gyártótól függetlenül jelennek meg a kiemelt hirdetések. Tehát olyat is látsz, ami nem tartozik abba a kategóriába.

LG helyett lehet mással is próbálni

Tehát ha tudatos kereső vagy, aki görcsöt kap a nem megfelelő kategóriában megjelenő hirdetésektől akkor csak egy lehetőség adott számodra, a többinél így is úgy is kapsz mindenfélét. :K

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#76) mikej95


mikej95
aktív tag

Azt nagyon utálom amikor keresek valamit aztán kapni a piaci árért újonnan. A piaci ár alatt 2-10%-kal használtan és vannak hirdetők akik 25%-ot is engednének belőle pedig a leírás alapján nem volt sokat használva és nem is nagyon amortizálódott a cucc. Ilyenekre hogyan reagáljon már az ember? :F

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#77) DarkByte


DarkByte
addikt

Ejha, avatár-sztár lettem :DDD

(#78) aram01 válasza DarkByte (#77) üzenetére


aram01
nagyúr

mennyit kértél érte? ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#79) electrodoki válasza extasymajom (#75) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Ha keresek, akkor mondjuk NEM a Galaxy S széria alatt fogom keresni a Mini-t. Egyébként a PH, kategória szűrőinél nehezen találsz jobbat! Az, hogy te amatőr vagy, arról nem tehet senki. VAN LG ALOLDAL!! Ajánlanám figyelmedbe! Nincs több hozzá fűzni valóm! De ha a MOBIL FÜLRE KATTINTVA LG KERESŐSZÓRA BLABLA... Legalább gondolkodnál, mielőtt írsz.. A hsz kb a mint az írásod! GRAT!

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#80) beteg


beteg
őstag

Jó írás!
A következő részben lehetne arról elmélkedni, hogy ha megszólítok egy eladó/vevőt, annak köszönök! Nem pedig azzal kezdem a mondandómat, hogy pl.: "Kicsit bövebben lehetne a gépről!!!"
Vagy hogy: "ezt mindenki tudja hogy az hogy "rajtam keresztűl garis" ez kamu duma"
:)

Csak futni kell!

(#81) extasymajom válasza electrodoki (#79) üzenetére


extasymajom
tag

Uuu bakker. Légy szives olvasd már el még egyszer figyelmesen és lassan amit írtam és próbáld meg értelmezni. Hátha másodszorra sikerül, én hiszek benned.
Menni fog az. :K

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#82) asdf_ válasza extasymajom (#75) üzenetére


asdf_
veterán

1: ilyet nem csinal az ember itt, mert hulyeseg, ha van LG keszulekek kategoria, nem keresunk kulon ra, hanem beklikkoljuk a kategoriat.
2: ezt se csinalja az ember, mert hulyeseg egy kereses masodik elemet futtatni, mikozben az elso nincs kijelolve (gy.k. folulrol haladunk lefele, es neked itt ezt pl. marhara nem kell hasznalnod, ezt mondjuk akkor kell, ha kijelolod a pull down menubol a m4/3 objektiveket mint kategoriat, majd _ezen belul_ akarsz szurni olympusra, panasonicra, sigmara stb. LG-n belul ertelmszeruen nem kell LG-re szurni, tehat ezt a verziot itt nem kell hasznalni mert ertelmetlen)
3: ezt kell hasznalni, mert ugy van megcsinalva, hogy igy mukodjon es jeee, szerinted is mukodik. Jo reggelt
4: "A kiemelt hirdetések tulajdonképpen fizetett keresőszavak is, mert amennyiben az első kettő keresést használod," az elso kettot nem hasznalod, mert mint az elebb megbeszeltuk, ertelmetlen, a harmadik pontban levo keresesi modszer a hasznalatos. Az, hogy ezt te nem tudod, vagy meg nem esett le hardverapro hasznalata, vagy amint keresomezot talalsz, ellenalhatatlan vagyat erzel, hogy belepotyogj valamit, azon nem tudunk segiteni, de ismerkedj vele, elobb-utobb csak rajossz a helyes hasznalat modjara.

[ Szerkesztve ]

(#83) Polllen válasza extasymajom (#75) üzenetére


Polllen
nagyúr

Felesleges magyarázkodni, pontosan tudod, hogy miért ajánlottad eredetileg az oda nem illő tagelést... Szerencsére le lett szavazva, a cikkből kikerült.

Kategóriára szűkítve is zavaró az oda nem illő jelölgetés, hát még amikor az ember enélkül keresne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84) extasymajom válasza Polllen (#83) üzenetére


extasymajom
tag

Nem magyarázkodás. Csupán egy észrevétel, mint ahogy az is érdekes, hogy amit leírtam az pl a hardver kategoriában már nem érvényesül. Ott már mindegy hogy keresel a talalatok pontosak.

Én sem minden esetben keresek szükitve van, hogy csak bedobok egy szót ami érdekelne de nincs kategóriája. Pláne azért mert itt is előfordulhat, hogy nem abban a kategóriában van mint amibe illene. Ez lehet tévedés vagy beleférhet valami több kategóriába is.

#asdf persze okosabb vagy mint mindenki de ha a masodik lépést kipróbálod samsungra akkor mindent megtalál.

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#85) interstate76 válasza beteg (#80) üzenetére


interstate76
addikt

Nem feltétlenül , ill. nem mki részéről kamu duma. Néha árulok bolti garis Xbox One-okat és nyugodtabban vásárolhatsz tőlem, mint bármelyik webshoptól.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#86) extasymajom válasza interstate76 (#85) üzenetére


extasymajom
tag

Szerintem arra gondolt amikor nincs gari papir hanem csak az eladora vagyunk utalva, hogy garanciát vállal rá

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#87) interstate76 válasza extasymajom (#86) üzenetére


interstate76
addikt

Én is arra utaltam. Rajtam keresztül érvényesíthető bolti garanciával szoktak lenni xbox-aim és nyugodtabb vagyok a garancia felől, mintha maga Bill Gates garantálná.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#88) extasymajom válasza interstate76 (#87) üzenetére


extasymajom
tag

Persze ezt megértem. De nézzd a vevő szem szemével. Ő nem ismer téged, és nincs meggyőződve afelől hogy teged 2 ev múlva is elér ha gondja van. Persze hogy bizalmatlan.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#89) interstate76 válasza extasymajom (#88) üzenetére


interstate76
addikt

Megértem, csak azt mondom, hogy vannak kivételek. Én a vevőértékelések elolvasására szoktam buzdítani mindenkit, aki egy kicsit is tart az előreutalástól és a postai úton történő vásárlástól, vagy a rajtam keresztül érvényesíthető garitól.

Amúgy én is azt mondom, hogy nem árt elég óvatosnak lenni, mert nagyon sok erkölcstelen gyökér árusít ezt-azt.

Amit abszolút nem tudok megérteni, hogy hogy működhetnek hardverapróhoz hasonló oldalak értékelési rendszer nélkül. Pl. a jófogáson biztos nem utalnék előre senkinek.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#90) extasymajom válasza interstate76 (#89) üzenetére


extasymajom
tag

Az előre utalást én sem értem. Bár nálam nem az dönt milyen az értékelés hanem hogy mekkora az összeg.
Egy szint felett itt sem utalok előre. Itt is vannak csalók. Igaz hamarabb kitiltjak őket de nem nehéz ujra regisztrálni

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#91) interstate76 válasza extasymajom (#90) üzenetére


interstate76
addikt

Sok pozitívval rendelkező eladóknak én simán előreutalok, ill. ha fordítva nézzük: semmit nem küldök utánvéttel, csak akkor, ha legalább az értékbiztosított postaköltség dupláját előre átutalja a vevő. Volt már olyan - meghiúsult - eladásom, amikor a visszapostázás díját is ki kellett fizetnem, hogy egyáltalán visszakapjam, amit végül nem vett át a "vevő" (akit utána már nem lehetett elérni sem telefonon, sem e-mailben). Azóta nálam az utánvét tabu.

Az újraregisztráltaknak nincsenek visszajelzéseik, tőlük én nemhogy előreutalással, de utánvéttel sem vásárolnék semmit, max. személyesen.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#92) #09819904 válasza interstate76 (#89) üzenetére


#09819904
törölt tag

A vevőértékelés mégis mire biztosíték? :U Semmire! Akkor, amikor 2-3 ezer napos, cirka 400 pozitív értékeléssel rendelkező személy CSAK!!! kitiltást kapott, egyéb szankciót egyetlen hatóságtól sem, és megkárosított igen tetemes összeggel embereket, akkor erre hivatkozni legalább annyira hiteles, mint a regisztráció óta eltelt napok száma...

A Jófogás sem rosszabb oldal! Az eladónak/vevőnek mindig toppon kell lennie! Különben simán átlehet vágni és utána (a jól elb***ott PTK miatt) már egy perben is bukhatja a dolgokat. Azt most hagy ne vezessem le közszemlén, hogy mekkora kiskapuval lehet úgy eladni, pl. kiégett gépet, hogy utána a bíróságon az eladót piedesztálra emelik!

Jogi pályafutásom alatt, ami azért igen régre visszanyúlik és nem egy pert tudhatok magam mögött (nem sajátot), bizony láttam érdekes dolgokat. Mind védői, mind vádlói oldalról!

(#93) extasymajom válasza #09819904 (#92) üzenetére


extasymajom
tag

Ezzel tökéletesen egyet értek. Korábban még arról is volt szó vagy cik ,ár nem emlékszem, hogy a Hardverapró felületén olyan account alatt hirdettek csalók ami nem az övék volt és igen jó volt az értékelése.
Vagyis feltörték a fiókot és úgy használták.

És igen egy rafinált eadónak elég eladni 30 filléres cuccot ahhoz, hogy jók legyenek a visszajelzései és máris megbízunk benne? Szóval pont ezért nem fizetek én sem előre.

Másrészt amit itt a Hardveraprón megtalálsz hirdetést azt szerintem megtalálod a Jófogáson is, mert mindenki eladni akar és ezért hirdeti ahol csak lehet. Amíg volt OLX addig ott is fennt voltak.

Persze ebben is vannak kivételek.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#94) Varga Bálint


Varga Bálint
csendes tag

Már 3 éve foglalkozom hirdetésekkel és számítástechnikai cikkek értékesítésével, megnyugtató érzés volt a cikket elolvasva, hogy mindent betartok és jól végzek. :DDD
Szuper írás! :)

(#95) interstate76 válasza #09819904 (#92) üzenetére


interstate76
addikt

És? Akkor ha volt már feltört fiók a hardveraprón, akkor semmire nem biztosíték mondjuk 400 pozitív visszajelzés, ami ráadásul az elmúlt évek során, folyamatosan jött össze? Ha volt már feltört fiók az eBay-en és az Alin, akkor külföldről se rendeljünk, vagy ha mégis megtesszük, akkor ne is figyeljünk a vevőértékelésekre, mert semmire sem jelentenek biztosítékot? Viccelsz? :U Ahol van visszajelzés, ott az komoly biztonságot ad a vásárlóknak. Nyilván nem 100%-osat, de attól, hogy valami kijátszható, még butaság azt mondani, hogy semmire sem biztosíték.

A Jófogást meg jobb lett volna, ha fel sem hozod... 2 aktív hirdetésem volt ott összesen az elmúlt 1 évben, annyira gáz a mezőny, az eladókról meg semmi érdemleges infó, így csak olyantól szabad vásárolni, aki a közeledben van és biztosítani tudja a személyes átvételt. Hogy lehet ezt egy lapon említeni mondjuk egy olyan hardveraprós használt laptop eladóval, aki csak az elmúlt 3 hónapban kapott 50 pozitívat, és mindet laptopok eladása után? Nem egy ligában focizik a 2 site.

(#93) extasymajom Nyilván meg kell nézni, hogy miket adott el az, akitől épp vásárolni akarsz. Aki bedől annak, aki a pozitívjait az eddig eladott 200 db fogpiszkálójából szerezte, most pedig autót hirdet, az meg is érdemli a buktát, ha előre utal.

"Másrészt amit itt a Hardveraprón megtalálsz hirdetést azt szerintem megtalálod a Jófogáson is, mert mindenki eladni akar és ezért hirdeti ahol csak lehet. Amíg volt OLX addig ott is fennt voltak."

Ez nem jelenti azt, hogy ugyanolyan biztonsággal használható vásárlásra a 2 oldal.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#96) extasymajom válasza interstate76 (#95) üzenetére


extasymajom
tag

Persze nem is azt mondom, hogy nincs jelentősége. Igen is van jelentősége de 100%-ra nincs garancia.
Hardveraprón vásárolt egy ismerősöm telefont egy olyan eladótól akinek nagyon sok pozitív visszajelzése volt.
1 hét múlva letiltották, ment a huza vona végül persze nem jött ki jól a dologból de az eladót kitiltatta, aki emiatt fel volt háborodva. Nyilván a vásárló is hülye volt mert nem ment biztosra. Ez lehet egy kirivó eset de a megkárosítottak topikja is eléggé tele van.

A lényeg amit mondani akarok: számomra mindegy ki milyen értékeléssel bír én nem utalok előre egy bizonyos összeg felett soha. Azt az összeget belekalkulálom ha bukta van.
Mindíg igyekszem személyes vásárlásra törekedni, innentől fogva számomra mindegy, hogy jófogás, Vatera, HA, vagy akármi mert ha találkozáskor nbem klappol valami akkor nem vásárolok ennyi.
Papírt mindíg írok még ha az atyaúristen is az 1000pozitívval a Hardveraprón.

Így nincs vita ha később gond van, visszamegyek és lerendezzük. Sajnos az OLX óta ( szerintem az volt a legjobb) kénytelken vagyok a jófogáson is hirdetni (rühellem de nem az emberek miatt hanem mert sz@r a rendszer). Összeségében kb ugyanannyi eladásom volt ott is mint itt, nem látok nagy eltérést.

Az vitathatatlan, hogy a HA szervezettebb és profibb oldal és itt kevésbé kell óvatosnak lenni de itt sem lehet figyelmetlen az ember mert sok a kamu hirdetés, kamu eladókkal, és sok a károsult.

#Varga Bálint Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#97) interstate76 válasza extasymajom (#96) üzenetére


interstate76
addikt

Természetesen semmi gond nincs azzal, ha valaki egy bizonyos összeghatár felett nem utal előre, abszolút megértelek.

Nekem a Jófogáson az volt, hogy kaptam mondjuk 20 levelet, abból 10 nevetségesen alacsony árajánlat volt, 9 csereajánlat, és volt 1, azaz egy darab érdemi érdeklődés az adott termék iránt. Vaterán pedig a legutóbbi eladásomkor 5-ször tettem fel egy terméket (nem túlzok, valóban 5-ször), mert az első 4 nyertes nem vitte el. Leüti a licitet/villámárat a h.lyegyerek, aztán nem lehet elérni. Ilyen itt még egyszer sem volt, ha valakivel megállapodtam valamiben, mert mindig kommunikáció előzi meg a vásárlást, nem lehet csak úgy rányomni, hogy "megveszem". Persze relatív, kinek mi jön be, ill. hogy ki, hol és milyen tapasztalatokat szerez. Én a jófogáson és a vaterán is nagyon rosszakat gyűjtöttem be. Viszont utóbbin jobban szeretek vásárolni, mert ott van vevőértékelés.

"Az vitathatatlan, hogy a HA szervezettebb és profibb oldal és itt kevésbé kell óvatosnak lenni de itt sem lehet figyelmetlen az ember mert sok a kamu hirdetés, kamu eladókkal, és sok a károsult."

Ezzel teljes mértékben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98) #09819904 válasza interstate76 (#95) üzenetére


#09819904
törölt tag

Fuss mar neki ujra annak amit irtam es ne kavarj mar!
Egy dolog baromsagot mondani es mas el is hinni!

(#99) Varga Bálint válasza extasymajom (#96) üzenetére


Varga Bálint
csendes tag

Ha esetleg nem túl indiszkrét a kérdés:
Mennyi az az összeg, ami felett semmiképp nem utalsz előre? Pusztán kíváncsiságból kérdem. :)

(#100) interstate76 válasza #09819904 (#98) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem neked kellene újra nekifutni a dolgoknak, ill. megkérnélek rá, hogy csiszolgasd egy kicsit a stílusod, mielőtt legközelebb nekiállsz velem beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#101) #09819904 válasza interstate76 (#100) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem fogom! Úgyhogy megvárom amíg újra nekifutsz dolgoknak. :U

(#102) extasymajom válasza Varga Bálint (#99) üzenetére


extasymajom
tag

Nos az összeg nem állandó. Függ attól mi az amit megvennék és éppen mennyire vagyok eleresztve.
Eddig kettő nagyobb előre utalásom volt. Egy tablet 50k es egy laptop 20k. A tablet HA- s vasarlas. Gond volt vele mert bedöglött, de az eladoval hosszú levelezés árán sikerült megcsinálni. A laptop alaplaphibas volt es a jofogason vettem. Ott nem volt semmi gond.
Alapvetően 10k alatt nem nagyon izgat az előre utalás.
Ennyi miatt nem lennének álmatlan éjszakáim ha buknám.

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#103) trufa12 válasza extasymajom (#93) üzenetére


trufa12
addikt

Én alapból megszoktam nézni miket ad el,mert ugye ha 200 ft -os rágógumit v 1 gyertyát, akkor egyértelmű lexarom, és nem vásárolok tőle...

De ha látom hogy adja veszi a dolgokat, akkor azért próbálom az előítéleteket félre tenni és a legjobbakat remélni. Meg megnézem a régi forumokon, ráguglizom a felhasz névre, ha van kint név és helyiség, akkor próbálok a facebookon is utána nézni... szóval ha nagy üzletet csinálok minden lehetséges dolgot megnézek . Aztán eldöntöm mi a legjobb..

Meg mondjuk kialakult már egy vevői, eladói kör , legtöbbször ugyan azoktól vásárolok, meg ugyan azok vásárolnak tőlem . Évek meg a rutin, ismeretség , én szeretem a hardveraprót, ehhez képest a többi oldal nem felel meg... mert nem elég személyes... vatera is a titkolózással, normálisan nem lehet kapcsolatot felvenni sem eladó sem vevői szemszögből ..
a többi oldal meg még rosszabb .

Itt lehet beszélgetni, forumozni, később is tartani a kapcsolatot ... ismerkedni, jól lenyomozni az embereket... miként használj a a forumot és stb ,stb ... azért akit ezután át tudnak baxni az igen csak user hiba..

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#104) extasymajom válasza trufa12 (#103) üzenetére


extasymajom
tag

Frankón Fészen is lecsekkolod? Állat. Én egyszer csináltam csak amikor Ebayen rendeltem laptopot, de akkor ennél mélyebbre mentem.

A jófogásban azt nem szeretem, hogy a reakció idő aránytalanul nagy. Sokszor napok telnek el mire jön egy értesítés, hogy kaptam üzenetet. De ez csak egy hiba még sorolhatnám. A HA-n sokszor a telefonszám hiányát sajnálom. Emiatt nem lehet gyorsan üzletet kötni mert várakozni kell mire jön válasz.
És ami még baj, hogy a hozzászólásokról sem értesít a rendszer csakl ha kedvencekbe rakom a saját hirdetésem. Na de mind1. Ez a kisebb gond.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#105) trufa12 válasza extasymajom (#104) üzenetére


trufa12
addikt

ezek teljesen kis hibák..
akkor csekkolom le az illetőt ha nagy biznisz van .. pár ezernél nem nézegetek én senkit . :N

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#106) Varga Bálint válasza extasymajom (#102) üzenetére


Varga Bálint
csendes tag

Köszönöm, teljesen egyetértek. :)

(#107) Polllen válasza extasymajom (#104) üzenetére


Polllen
nagyúr

Telefonszámot eladásnál és vásárlásnál is csak akkor adok, ha komolyan érdekli a másikat és kb. már abban állapodunk meg, hogy hol és mikor találkozunk. Nem szeretem a felesleges fecsegést.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#108) trufa12 válasza Polllen (#107) üzenetére


trufa12
addikt

Ezzel nem értek egyet. a vevőnek is jó, ha hall meg neked is hogy őt... szerintem aki van elég okos letudja venni beszéd alapján is hogy mennyire kajlizik a másik v sem ...

Egyébként meg régen én kiírtam a számom meg hívható voltam 0-24be mikor nagyon pörgettem a bizniszt :) meg volt olyan hogy én is felhívtam eladót hajnali -2kor :D mert jó cucc volt , drága is volt, gondoltam nem bánja ha vevő van (nem örült neki ) de hát végül is megegyeztünk .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#109) Polllen válasza trufa12 (#108) üzenetére


Polllen
nagyúr

meg volt olyan hogy én is felhívtam eladót hajnali -2kor

Már csak ezért sincs sem. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#110) trufa12 válasza Polllen (#109) üzenetére


trufa12
addikt

Mondom egyszer fordult elő, tudom mi az illemszabály, de előtte láttam 1 órával fent volt még, nah mondom hátha, mert rá kellett pörögni, jó dolog volt azokat meg v meg veszed v lesheted...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#111) extasymajom válasza trufa12 (#110) üzenetére


extasymajom
tag

én ugy vagyok vele, hogy a mobilt le lehet halkitani vagy ki lehet kapcsolni. Csak azokat a hivásokat engedi át ami be van állitva vagy 3percen belül kétszer hiv. Persze este 9 után én sem csörgök oda senkinek.

Volt hogy láttam itt a HA-n egy két kilós laptopot de este 10kor nem akartam odacsörögni. Gondoltam ráüzenek hogy megvan-e és ha igen akkor irok neki hogy reggel elmegyek érte. az eladó olyan minősithetetlen hangnemben válaszolt, hogy azt hittem felhivom és elküldöm a csába. Csak azért mert már többen kérdezték megvan e és elege volt. Mondtam neki hogy reggel azonnal megvettem volna de nem akartam későn csörögni de mostmár rohadjon meg ott ahol van. Ennyi.

Erre nagyon ügyelek, hogy a 100. érdeklődöt is normálisan kezeljem mert bárki lehet vásárló.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#112) trufa12 válasza extasymajom (#111) üzenetére


trufa12
addikt

Én is akár az 1000. nek is normálisan válaszolok, csak valaki vásároljon :DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#113) extasymajom válasza trufa12 (#112) üzenetére


extasymajom
tag

És igen, szeretek telefonon is beszélni az eladóval vagy vevővel. Sokszor már a hangján vagy a válaszain lejön ha kamu vagy sántit a sztori.
Az hogy tájszólása van vagy falusi az nem izgat, attól még lehet frankó, de ha belezavarodik a válaszokba vagy hallom, hogy hezitál mit is mondjon akkor már gyanakszom.
Pláne akkor ha hihetetlen árakon hirdetnek valamit mert az sokszor mese. Nem mondom, hogy nincsenek nagy fogások mert vannak, előfordult, hogy egy laptopon sikerült 90k nyereséget fogni de ez a ritkább.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#114) trufa12 válasza extasymajom (#113) üzenetére


trufa12
addikt

1-2 jó bizniszem nekem is volt már
pl az egyik nagyon jó logitech z-5500 at mikor még fénykorát élte 50 k-ért sikerült vennem szinte újonnan 3 év garival .
És nyertem rajta 40 ezret .

Hát igen ez fontos, legalább telefonos beszélgetés. Meg ahogy vissza írnak privátot , v épp nem írnak sokáig... aztán valami baromságot.
Szóval aki tapasztalt azt nehéz már át baxni . Meg körültekintőnek kell lenni ténylegesen .
Meg a legegyszerűbb a személyes vásárlás, de az nekem nem játszik auto hiányában meg sokszor nagy a távolság, mert itt felénk is vannak jó bizniszek csak ritkább és mire látom már oda is van a termék.. szóval általában jó messziről sikerül kifognom mindent. Így muszáj vagyok a szerencsefaktorra, a tapasztalataimra hagyatkozni , meg az értékelésekre .

Olyantól én se vásárolok akinek pár pozitívja van , vagy 0... az nem érdekel ha pl van 60 pozitív meg 2 negatív mert az nem feltétlen az ő hibája... mint nekem is van 4... a 200 pozitív mellé, lassan kapom a 205. et :) pedig örültem volna ha nem csúszik be ez a 4... de egyszer nem voltam eléggé körültekintő..

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#115) extasymajom válasza trufa12 (#114) üzenetére


extasymajom
tag

a negativ sokszor nem rajtad múlik. Nekem volt egy eladásom két asus tablet. az egyik szarrá volt törve de komolyan szinte csak az alaplap volt jó belőle, a másiknál az alaplap volt kuka. Körbefotüztam mint álat, leirtam mi a helyzet, jött a vevő kérdezett, megbeszéltük, megálapodtunk. Elpostáztam majd szólt hogy az ami külsőre jó volt egy apró helyen (töltő csatlakozónál) meg van repedve, basszus nem is vettem észre, gondolhatod nem direkt nem szóltam ha már úgy is szarrá volt törve a másik és ez is rossz volt akkor nem mindegy egy repedéssel több vagy kevesebb? Na mind1 mondta hogy visszaküldeni, szó nélkül visszavettem az egészet mégis ment a negativ mert nem adtam jó infót a termékről. Összességében marha pozitiv visszajelzést adott, hogy mennyire korrekten jártam el de azóta van egy negativ a repertoárban. :U

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#116) Badslayer


Badslayer
csendes tag

Jo cikk :D

(#117) extasymajom válasza Badslayer (#116) üzenetére


extasymajom
tag

Köszönöm.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#118) extasymajom


extasymajom
tag

.

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.