Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41635072


#41635072
törölt tag

Egyébként mennyiből lehet kihozni egy olyan sztereo vagy 2.1 hangszettet, ami megmozgatja az ember érzékeit? Mert haveroknál amiket eddig hallgattam, 50-120 ezres erősítők, plusz 100 ezer alatti hangfal párok kb semmi pluszt nem nyújtottak egy jobb aktív hangszórónál. Bersze bemutatóteremben hallottam “jó cuccokat”, de azok bőven magasabb áron mentek. Már mint azok a rendszerek amire azt mondtam hogy igen, erre érdemes lehet költenie annak aki erre vágyik.

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

"álláspontjuk szerint ugyanis nincs értelme ilyen adatok alapján összehasonítani a termékeket, mert ezek csak összezavarják a felhasználókat. Úgy vélik, hogy a lényeg az, amit hallunk, nem az, amit a számok sugallnak." - Mint mérnök, ilyen fasság elolvasása után üzenem a cégnek, hogy biztosan nem veszek tőlük semmit. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) salapp válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


salapp
addikt

+1

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4) #16820480 válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sokkal egyszerűbb pedig tényleg meghallgatni a cuccot és eldönteni, hogy tetszik-e vagy sem, mint a néhány technikai paraméter alapján megpróbálni tippelni, hogy melyik lehet a jobb számodra szubjektíven jobb.

(#5) opr válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


opr
veterán

Pedig hangfalaknal amugy igaz amit mondanak, kb semmit nem mond el a hangminosegrol a specifikacio, plane miota a kinaiak elkezdtek fossal elarasztani a piacot, ami papiron 1hz-40khz tartomanyban mukodik, 600W-al, a valosagban meg egy konzumer laptop szebben szol.
Ettol fuggetlenul is amugy egyetertek a Te allaspontoddal is, muszaki dolognal a muszaki specifikacio igenis legyen megadva.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) CPT.Pirk válasza #16820480 (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amplitúdó és fázisnebet, azok alapján lehet objektív véleményt mondani, a meghallgatás az lesz szubjektív.
A meghallgatás eredményét már az is befolyásolja, hogy milyen hangosra állítják mert az ember amit hangosabbnak hall, azt alapból jobbnak is minősíti (ha ugyanaz a zene szól két cuccból).

Az a baj a D osztályú erősítőkkel, hogy lehet belőlük jót, meg a kapcsolástechnika jellege miatt különösen gagyit is csinálni. Ugyanakkor szeretik a gyártól használni, mert kis helyen elfér és könnyű hűteni...

opr: úgy egyébként jah, meg mondjuk a hangfalak tervezése egy pont után átmegy ezotériába, annyi minden befolyásolj a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Predatorr válasza #41635072 (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

SAL20BT nálam bevált. Mondjuk bt-on ritkán használom.
Ez + 1 kupac szar. Magára valamire adó újság nem írna tech. paraméterek nélkül. Itt ez a sokadik.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) #41635072 válasza Predatorr (#7) üzenetére


#41635072
törölt tag

De az nem egy komoly hangrendszer, ez tipik semmi plusz. :DDD
Hallgattál már ilyet? Mert csodára ez sem képes de a kupac szartól nagyon messze van....

(#9) #16820480 válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, csak engem nem érdekel az, hogy objektíven, technológiailag melyik a jobb/modernebb, ha rosszabbnak hallom valamiért.

"az ember amit hangosabbnak hall, azt alapból jobbnak is minősíti"
Szerintem ez nem így van (illetve egy elég nagy általánosítás), de eleve nem hagyom, hogy más állítgassa a hangerőt, ha kipróbálok valamit. Amúgy is az itthoni hangfalaknál mindig akkor jövök rá újra és újra, hogy mennyire imádom őket, amikor este alacsony hangerőn hallgatom őket, és egyszer csak feltűnik, hogy mennyire szépen duruzsol a basszus, pedig nem érezni, hogy belengetné a szobát, de mégis átadja a megfelelő mennyiségben és minőségben. Biztos erre is van valami mérőszám.

(#10) salapp válasza #16820480 (#9) üzenetére


salapp
addikt

Fontos a saját vélemény, de azért a specifikáció már elhelyezi a hangsugárzókat a mezőnyben.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#11) gerii


gerii
addikt

Ikeában is lehet most (vagy egy ideje) kapni éjjeli lámpával egybeépített, meg falra fúrható éjjelipolc-ként is funkcionáló Sonos hangfalakat. Szépen szóltak, de azért az árukat is megkérik. A multiroomos cuccoknak nagy jövője lesz.

(#12) Rayyy válasza Predatorr (#7) üzenetére


Rayyy
senior tag

Te mindig rosszkedvű vagy?

Minden a legnagyobb render!

(#13) Rayyy


Rayyy
senior tag

elefant
"...a dizájnerek túlságosan szabad kezet kapnak, aminek következtében borzasztó, csicsás, bazári szörnyszülöttek látnak napvilágot."
Csak azért, hogy jól hangozzék, nem kell feltétlenül képzavarral élni. Szerinted, ha a designerek borzasztó csicsás szörnyszülőtteket terveznek, akkor kik csinálják az esztétikus termékeket? A semmirekellő marketingesek? Az agyhalott PR-osok? Netán a kreatív cégtulajdonosok? (Mindegyik próbálkozik, tapasztalatból beszélek... olyan emberek próbálnak beleszólni a designer munkájába, hogy sokan nem is gondolnátok.) Az általános valóság: ha valami jól néz ki, akkor tudhatod, hogy a designer elegendő beleszólást kapott.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#14) arcitec válasza #16820480 (#9) üzenetére


arcitec
addikt

Szerintem is fasság azt állítani, hogy a szám adatok számítanak nem a hallás. Ekkora böszmeséget , na tőle sem vennék semmit amit Ő állít elő .. ;] ...Sajnos napjainkra egyre többen hígítják a hiteles szellemi alkotást...

[ Szerkesztve ]

(#15) CPT.Pirk válasza #16820480 (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha utánaolvasol a hallás működésének, találkozni fogsz ezzel a dologgal, hogy a hangosabb az jobb. Ergó könnyű átverni magunkat. Sőt, még az aktuális hangulatunk is befolyásolja a meghallgatás kimenetelét. :)

Amúgy egyébként igen, tisztességes méretű hangfalaknak nem szokott gondot okozni alacsony hangerőn is lesugározni a basszust. A gyengébb képességűek számára meg kitalálták a loudness kapcsolót.

arcitec: akkor nem értetted meg amit írtam. Először a számadat, aztán a hangzás.

Mondok neked egy gyakorlati példát. Kollégámnak volt erősítője, saját építés, frankó volt. Vett hozzá minőségi hangfalakat a régi megszokottak helyére, azok meg nem szóltak jól a cuccal. Aztán kiderült, hogy nem az új hangfalak gagyik, hanem az erősítő torzítása magas, de ezt a régi hangfalai elmosták, az új meg szépen visszaadta... Aztán átépítette az erősítőt nagyságrenddel kisebb torzításúra, így már az új hangfalak is úgy szólnak, ahogy kitalálták őket.

Így már talán világos, hogy miért írtam amit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) #16820480 válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van azért egész tisztességes tapasztalatom hangkeltőkkel, nagyon sok dolog befolyásolja a megítélést. Nekem pont a hangerő nem szempont, és nem szoktam jobbnak mondani valamit, mert hangosabb, a hangulat, egészségi állapot, környezet meg sok más viszont tényleg lényeges. Meg az ízlés is.
Nem baj, ha te paraméterek alapján válogatsz persze. A mostani hangfalaimról például a membrán méretén kívül nem tudok semmit az adatlapról és nem is különösebben érdekel. Hallottam őket, nagyon szép hangjuk van, ennyi bőven elég.
Technikai szempontból nem mérőműszer a fülem, ízlés szempontból viszont igen, és ez utóbbi a lényeg.

(#17) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A két bödön együtt kerül 60 ezerbe, vagy darabonként ennyi az ára?

Mondjuk végülis mindegy, ha a kettő együtt kóstál 60 eFt-ot, akkor is drága (nekem).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#18) Acélfarkas válasza Donki Hóte (#17) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

1 kerül ennyibe. A cikk is írja hogy 1 db-os kiszerelésben árulják.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#19) D.Va válasza #16820480 (#4) üzenetére


D.Va
senior tag

Sőt még a meghallgatás sem elég sajnos. Egy hangfalat/hangszórót ott kellene kipróbálni ahol használni fogják, mivel minden szobának/háznak/épületnek/helységnek más az akusztikája... Pistike meghallgatja a boltban hogy hogy szól X/Y hangfal, hazaviszi, és nem úgy szól...
Nekem is a hangfalaim a lakás minden pontján máshogy szólnak ha épp átpakolom máshova... Sől még szobán belül sem mindegy hova teszi az ember, főleg a mélyet...
Ráadásul nem kis különbségek vannak a szobán belüli elhelyezésben sem hanem óriásiak...
Szóval igen, a paraméterek/specifikációk 95 százaléka az ég világon semmit nem jelent...

(#20) dabadab válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


dabadab
titán

Jóreggelt kívánok, ebben a kategóriában SENKI nem ad meg ilyen adatokat.
Mármint persze, a legtöbben odaírnak mindenféle fantáziaszámokat (kedvencem a 20-20000 Hz frekvenciaátvitel), de azok a valósággal abszolút semmilyen kapcsolatot nem ápolnak.

DRM is theft

(#21) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Drága. Most jövök akkor a "nincs valami hasonló olcsóbban?" kérdésemmel. Meg a Wi-Fi magában miért nem elég, hogy csatlakozni tudjon a hálózathoz? De akkor a Bt csak a felcsatlakozás idejére kell pár mp-ig, utána egyáltalán nem, tehát elvileg elég az "életben" egyszer, ha utána sosincs kikapcsolva a hangszóró?

(#22) PhilBrick válasza Predatorr (#7) üzenetére


PhilBrick
őstag

Pont elfer a konyhaban... :))

#21
Olyan sajnos nincs, ami olcsobb es ennyire jol szol.
Ikea SYMFONISK asztali lampa. Ennek a belseje kb. ugyanaz.
Echo Studio ez akcioban neha lehet olcsobb es valamivel jobban is szol.

[ Szerkesztve ]

(#23) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez hogyhogy drágának számít?
A tejlesen mainstream Denon HEOS család belépő modellje indul ennyiről.

(#24) CPT.Pirk válasza dabadab (#20) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Neked is jó reggelt. Ezt én is tudom, nekem a kiadott nyilatkozattal van bajom. Biztos csak összezavarna némi extra adat... Mint mikor Vitya leközölte, hogy "ne figyeljenek arra, amit a kampányban mondtam".

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) Lami66 válasza #41635072 (#1) üzenetére


Lami66
őstag

Ez nagyon összetett kérdés, mert a hangélmény nemcsak az erősítő+hangfal dolgon múlik, hanem a lejátszási lánc minden elemének kellően jó minőségűnek kell lennie. Kezdve a megfelelő minőségű hanganyaggal. Mert a milliós hangrendszer se fog lenyűgözni, ha ingyenes spotify (96 kb/s) zene nyüszög rajta.
Megfelelő minőségű hanganyag + jó minőségű lejátszó + dac + erősítő + hangfal. (A dac + erősítő + hangfal esetleg kiváltható egy jobb aktív hangfallal (pl Edifier S2000))
Mégis mennyiből? Ahogy mondani szokták, felső határ a csillagos ég, de olcsón (100-200 ezer környékén) nem fogsz nagy élményt kapni. Megfelelő topikokban tudnak tanácsokat adni.

[ Szerkesztve ]

(#26) #16820480 válasza D.Va (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ez meg a másik. Még fül- és fejhallgatóknál mondhatna valamit az a néhány technikai paraméter, mert ott viszonylag fix a hangkamra, de hangfalnál ez egyáltalán nem igaz.

(#27) Duree


Duree
veterán

Ismerem a márkát remek hangsugárzó dobozokat gyártanak méreg drágán, de meg kell fizetni a minőséget. Itt is ez a helyzet kár, hogy az összképet lerontja szolgáltatások hiánya.

duree54

(#28) dabadab válasza Duree (#27) üzenetére


dabadab
titán

Azért szerintem egy hatvanezres aktív doboz az nem drága, főleg, hogy hatvanezer forint és nem hatvanezer euro :DDD
(Az aktív hangfalakat itt a topikban egy kicsit lesajnálóan emlegetitek, pedig pl. az ATC (aminél lehetne érvelni amellett, hogy a világ legjobb hangfalaiat gyártja) aktív kivitelt is csinál a hangfalaiból, meg úgy általában a studióhangfalak is aktívak szoktak lenni és mondjuk egy Genelec se az a lesajnálnivaló cucc. Persze, sokaknak az aktívról a Genius vackai jutnak az eszébe, az persze más pálya :D )

DRM is theft

(#29) pontazire


pontazire
csendes tag

"Így juttathatóak el a Sonos One SL-re az audiotartalmak:"

Valahogy pont a lényeg nem jön át a cikkből: hogy a Sonos doboz maga egy önjáró lejátszó, a mobilapp csak a vezérlője. Ha elindul a lejátszás, onnantól a hangfal maga dolgozik, szedi le a streamet vagy fájlt, a mobilt akár ki is lehet kapcsolni (persze csak ha nem ugyanaz a mobil épp a forrás is).

Továbbá megtévesztő, hogy az AirPlay 2 támogatás az Online streaminghez került, ez sokkal inkább a "Hálózati hangeszközként:" szekcióba illik. Természetesen nem csak az Apple Music hangját, hanem bármit át lehet rá irányítani iOS-ről.

(#30) Predatorr válasza PhilBrick (#22) üzenetére


Predatorr
őstag

Tronsmart T6. 1 pár 60.000, 40-20000Hz, 2*60W és tényleg szépen szól. Tesztek szerint nagy hangerőn torzít, de ki hallgatja 2*50-60W-on? Vagy kis helyre Element T2 / Force, 2*40W-ot az is tud (1 pár 26000Ft körül jön ki) de csak 80Hz fölött, és minden drágábbat ver minőségben.
Én hangminőség miatt vettem erős hangfalakat (mert pl. bármit írnak is remek "tesztek", tapasztalataim + a fizika szerint egy 4-6cm-es hangsugárzó nem ad ki mélyeket), ezt a SAL20-t leszabályoztam kb. 40%-ra, de azon már szétviszi a házat, torzításmentesen. A legjobb vicc, hogy ez a méretes cucc volt vagy 26000Ft (erősítővel, bt és flash lejátszással), miközben 6-8W-os, mono szarokat árulnak 60000-ért. A 20-20000Hz hangtartomány vicc, perelni lehetne érte.

Rayyy: Miért lennék? Ez egy szar cucc, ami tény, meseteszttel. Vagy minek kellene amúgy tetszenie? Hogy egy appot kell telepítenem a telómra a használatához, nyilván adathalászat végett, vagy, hogy online kell kötni, ki tudja, milyen hátsó szándék miatt, stb, cserébe még szarul is szól?

Gyerekek, 60.000-tal nem a minőséget fizetitek meg! Télapó és húsvéti nyuszi sincs! :P

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#31) mepet válasza PhilBrick (#22) üzenetére


mepet
addikt

Az ikeás sonosokat hallottam személyesen. Árukhoz képest igen jòl szóltak.

[ Szerkesztve ]

(#32) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Bukta, hogy nem dughatunk rá külső merevlemezt saját válogatott zenéinkkel.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#33) Mooka-Miki válasza Lami66 (#25) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

"de olcsón (100-200 ezer környékén) nem fogsz nagy élményt kapni"

Szerintem maradjunk annyiban, hogy mindenkinek más és más a "nagy élmény".

Én például egy Onkyo TX-SR333 és kettő darab Wharfedale Diamond 210 előtt ülök mikor időm engedi és ezen is úgy meghallani a rossz minőségű hanganyag hibát, hogy ihaj-csuhaj. Az mp3 olyan (volt, míg hallgattam) mintha strandpapuccsal vernéd a falat.
Igen is, aki eddig sima PC puffogókat használt csak annak egy 100-200 ezres kategória is jelentős minőségbeli ugrás lehet és lehet "nagy élmény".

(#34) Duree válasza dabadab (#28) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan egyet értek veled. Az, hogy drága nem erre értettem , hanem a Sonos többi High-end cuccaira, habár árban nem drágább mint egy Focal, vagy B&W, vagy a Spendor.

duree54

(#35) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nekem otthon van egy pár Ikeás Sonos, a falra furható verzióból és rohadt jó, imádjuk. Igaz, van zene előfizetésünk, nem kell küzdeni warez zenékkel és ez a wifis, appos dolog nagyon jó. Annyira sokrétű és jó szolgáltatások állíthatóak be, hogy nagyot emel az élményen.
Árukhoz képest szerint jól szólnak és ami tetszik, hogy halk hangerő mellett is jó az élmény.

Engem nem érint, de egyértelmű hátrányban vannak kicsit az androidosok.

Nekem almás cuccokkal zseniális a cucc, tervezek is venni még vagy 3 párt ha lesz rá anyagi keret.

De nagyon más ennyiért nem tudja,hogy zenét hallgassak vagy rádiót,esetleg ébresztő legyen, de ha olyanom van, akkor házimoziként funkcionáljon és mindezt úgy,hogy igazából két érintéssel megoldva.

Szerintem hiba itt csak a hangminőségre, specifikációkra, wattokra és Hzekre lebontani,hogy jó vagy rossz, összességében érdemes nézni, hogy milyen komplesz szolgáltatásokat nyújt az eszköz, ha olyan eszközzel rendelkezel a túloldalon, amivel ki tudod használni.

Nálam 10/10 az ikeás, az árát sem sokallom, mert ezt a szolgáltatást ebben a minőségben máshol egyáltalán nem kapom meg ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36) pomorski


pomorski
őstag

Kicsit túlárazottnak vélem.

(#37) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

"A hangszóró tetején található kezelőpanel segítségével mindössze a dalok leállítására és újra indítására, valamint a hangerő növelésére vagy csökkentésére van mód."

Lehet számokat léptetni jobbról balra, illetve balról jobbra "simítással", bár ez szerintem nem túl jó, mert közben ugye mindhárom érintés érzékeny "gomb" felett elhúzza az ember a kezét és van, hogy a léptetés mellett a hangerőt is állítjuk ilyenkor.

"Itt kell megjegyezni azt is, hogy mikrofonnal nem rendelkezik, így okos hangfalként nem használható."

Én pont ezért vettem az SL verziót, de minimális felárért ott a sima Sonos One, ami támogatja az Amazon, Google és Apple ide vonatkozó digitális asszisztenseit. A két termék ezen kívül minden másban megegyezik.

A WiFi-s megoldás egyébként például arra is jó, hogy ha bármikor megérintem a Play/Pause "gombot", akkor ugyanazt a valamit (playlist, album, podcast, stb.) fogja folytatni, amit utoljára hallgattam rajta, függetlenül attól, hogy mondjuk ugyanazt a streaming alkalmazást közben használtam a telefonon is teljesen másra. Én ezt nagyon szeretem, mert van két kedvenc playlistem, amit munka közben szoktam hallgatni a Sonos-okon, ugyanakkor, ha elmegyek sétálni, akkor mást hallgatok és nem kell elővennem a telefont és az appot, amikor hazaérek, hogy onnan folytassam a munka mellett hallgatott anyagot, ahol korábban abbahagytam.

A termék célközönsége egyrészt nem hallgat külső adathordozóról zenét, így az USB csatlakozó teljesen felesleges, másrészt a cég vízióját figyelembe véve ebben az esetben kellene egy SMB szerver is a hangszórókba, hogy mondjuk a konyhai páron ugyanaz szólhasson, mint a nappaliban lévőkön, amit nyilván nem akarnak bevállalni, mert nagyon niche lenne és csak bonyolítaná a szoftvert, illetve a későbbi terméktámogatást.

[ Szerkesztve ]

(#38) WD40 válasza Predatorr (#30) üzenetére


WD40
aktív tag

Sonos-t szarozol, miközben Tronsmart-tal meg kétpálcás Somogyival jössz? El vagy te tévedve :N .

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#39) V.Stryker válasza Predatorr (#30) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kînait sztárolsz és a Sonos adathalàsz mert 'nyilvàn'? Gondoloma google se gyűjt semmit csak az a mocskos apple, "nyilván". :DDD

Okos vagy, mint szódás a lovát. ;)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40) Donki Hóte válasza WD40 (#38) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mind a Tronsmart Element T6 MAX-ról, mind a T2 Plusról jó teszteket írnak (pl. itt a Mobilarénán is, olvass nyugodtan utána), az áruk pedig negyede-hatoda a Sonosnak, tehát teljesen jogos a Tronsmart cuccok dícsérete a Sonossal szemben :K

Ez a Sonos egyáltalán nem akkora durranás, a nagypénzűek úgyis JBL-t vesznek, a sznobok meg BOSE-t, a legjobb ár-érték arányra törekvők meg Tronsmartot, BOSS-t, Blitzwolfot :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#41) PhilBrick válasza Donki Hóte (#40) üzenetére


PhilBrick
őstag

Meg mindig nem ertitek hogy ez masik kategoria. Itt az onallo zenelejatszas es multiroom legalabb olyan fontos a vasarloknak mint a hangminoseg.

(#42) PAbacus


PAbacus
csendes tag

A hozzászólások jelentős része az összehasonlításról szól, lehet-e olcsóbban kapni olyan hangeszközt, ami ugyanezt tudja, vagy jobban szól-e egy sztereó erősítő két hangfallal stb.

A kis Sonos-t mégsem bluetooth hangszórókkal vagy erősítővel és polcsugárzókkal kell elsősorban összehasonlítani, hanem a saját műfajával, amit multiroom-nak hívnak és aminek a lényege, hogy (a forráshoz és egymáshoz is) wifi-n (esetleg ethernet kábellel) kapcsolódó hangfalakkal lehet teleszórni a házat vagy lakást, és azokon akár egyszerre (késés nélkül) ugyanazt (vagy különböző) zenét lehet streamelni, elősorban Internetes zeneszolgáltatásokból vagy helyi szerverről (bármilyen számítógépről vagy NAS-ról) egy mobiltelefon (esetleg számítógép) mint távirányító segítségével.

Tetszik vagy sem, ebben a műfajban a Sonos az egyik legrégebbi és legnagyobb játékos. Rajtuk kívül ismertebb cég még a Denon (HEOS rendszer), a Bose (SoundTouch), az Audio Pro és a Bluesound, de az Apple is ebbe a szegmensbe lépett be a HomePod-dal, a JBL pedig a Link-kel és a Harman Kardon a Citation-nel. Megjegyzem, szinte az összes elérhető teszt a hangminőség alapján a Sonos hangszóróit a többi gyártóé elé, de legalább is az elsők közé teszi (igen, a Bose sem jobb, sőt...). A HomePod a tesztelők többsége szerint valamivel jobban szól ugyan, mint a One, de kiterjedésben és árban is pont kétszer akkora. Az említett cégek hangszóróinak a többsége nem hordozható (azaz konnektor kell neki mert akkumulátort nem tartalmaz) és wifin vagy az Apple cég (saját számítógépein és telefonjain elérhető) AirPlay szabványú vezetéknélküli kapcsolatán keresztül lehet zenét megszólaltatni rajtuk, egyes cégek emellett a bluetooth zenehallgatást is támogatják (a Sonos – egyetlen eszköz kivételével – nem).

A multiroom nem a hifi zenehallgatásról szól és a Sonos hangszórói sem hifi hangszórók. A Sonos One leginkább háttérzenének való, de két ilyet sztereó párba állítva egy kisebb szobában általános zenehallgatásra is megfelel.

Ami a hangminőséget illeti, a dolog itt is viszonylagos. Egy 16 cm magas hangfal a fizika törvényei miatt soha nem fog úgy szólni, mint egy normális méretű és minőségű polcsugárzó. DE a méretét meghazudtoló hangja van, a legtöbb embert meglepi amikor először hallja, hogy milyen tisztán szól és milyen mélyeket ad egy ilyen kis vacak. A dologhoz hozzátartozik, hogy egy darab ilyen mono hangszóróként azért eléggé elmarad attól, amit sztereó párban tud, a sztereó szétválasztás tényleg jól működik. Tény, hogy a Sonos magasabb hangerőn sem torzít, de ezt és a mélyeket is különböző trükkökkel éri el - a hangminőség rovására természetesen, amit viszont az átlagos fülűek nem érzékelnek, mert annyira nem rossz (sőt a legtöbb bluetooth hangszórónál még így is egyértelműen jobb) a hangja.

Az, hogy drága-e a Sonos One, szintén viszonylagos. Egy igazi hifista sokkal többet költ a rendszerére, mint amibe két ilyen kis hangszóró kerül, és a legtöbbször annál is többet, mint amennyibe a Sonos drágább, nagyobb hangszóróiból (Sonos play:5 illetve újabban a Five) kerül egy pár. (Nem is ugyanazt kapja hangban persze.) Aki bluetooth hangszórón hallgat zenét és neki megfelel a kapott hang és hangulat, annak ez vélhetően drága lesz. Aki sose fizetne zenéért, mert inkább letorrentezi, az se hiszem, hogy rá akarna szánni 120 ezret két ilyen hangszóróra, de nem is neki találták ki (lásd multiroom). Aki pedig nem akar vagy nem tud sok pénzt költeni hifire és egy erősítő két tűrhető hangfallal kiszolgálja a zenehallgatási igényeit, az ennyi pénzből valóban jobb hangú rendszert is összehozhat, de egy kis ügyességgel még valamivel kevesebből is.

Azzal is jó tisztában lenni, hogy a Sonos-nál a One a belépő szintű hangszóró, a fentebb említett play:5 vagy Five pontosan háromszor ennyibe kerül. Értelem szerint ezek nagyobbak, több erősítőt és hangszórót tartalmaznak, mint a kis One. A Sonos ezeken kívül gyárt még streamerrel egybeépített erősítőt (ha valaki mégis a saját, vélhetően jobb hangfalait szeretné használni, de kell neki a Sonos integráció illetve szolgáltatások) amit potom négy Sonos One árában mérnek, és van persze csak streamer is – nem sokkal olcsóbban. A Sonos kínál még házimozira soundbar-okat (hangprojektorokokat), amik persze szintén nem olcsók. A legújabb modelljüket, az Arc-ot – ha elkezdik itthon is árulni, úgy 300 ezer Ft körüli áron lehet majd megvenni :) Még nem hallottam, de látatlanban (tudom, képzavar) le merem írni, hogy piszok jól szól – AHHOZ KÉPEST, hogy soundbar. Lehet hozzá venni már 250 ezer körül Sonos mélynyomót és hátsó (surround) csatornáknak használhatunk két darab One-t is, máris megvan a házimozi. Sok? A válasz a ’csillagászati’-tól a ’nem igazán’-ig erősen pénztárcafüggő, de Amerikában és Nyugat-Európában veszik, mint a cukrot.

De ha ilyen drága, akkor miért sikeres a Sonos és általában a multiroom? (ha nem volna az, nagy gyártók nem taposnák egymást, hogy beszállhassanak) A válasz eléggé kézenfekvő: mert azok, akik megengedhetik maguknak, hogy pár ezer dollárt elköltsenek aktív hangfalakra, elég jó (de nem hifi) hangminőséget, egyszerű használatot, kiváló és kényelmes szolgáltatásokat kapnak a pénzükért. Nem hiányzik nekik az USB, mert nem külső merevlemezen gyűjtik a zenéiket (előfizetnek legalább egy zeneszolgáltatásra - nem nagy pénz, vagy több száz lemezt vesznek meg CD-n vagy digitálisan, hogy aztán otthoni szerverről hallgassék azokat), nem kell nekik bluetooth, mert zömében iPhone-juk van és ha valamit ESETLEG a telefonjukRÓL szeretnének meghallgatni, arra ott az AirPlay. A jack bemenet hiánya miatt mondjuk az amerikaiak egy része is morog, de erre is van megoldás, a fent említett (3x) drágább modellen az is van :).

Az is igaz persze, hogy a versenytársak sem olcsóbbak a Sonos-nál, sőt a Sonos One (SL), mint belépő modell ebben a mezőnyben egyáltalán nem számít drágának. Ami a Sonos-tól meglepő volt, hogy összeálltak az IKEÁ-val és csináltak nekik két hangszórót, amit Symfonisk néven forgalmaznak, és amiből az olcsóbbik alig több, mint fele annyiba kerül, mint a One SL, miközben ugyanazon a Sonos alkalmazáson keresztül ugyanazokat a szolgáltatásokat nyújtja – a One-nál egy picit gyengébb hangminőséggel, de a legtöbb bluetooth hangszórónál még mindig jobban.
Ma tehát a Sonos-IKEA féle Symfonisk a legolcsóbb belépő modell a multiroom világába, ha az IKEA felé jártok érdemes meghallgatni – hátha kedvet kaptok a multiroomhoz avagy kiderül, működik-e a kapudrog :)

[ Szerkesztve ]

(#43) V.Stryker válasza PAbacus (#42) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt nagyon jól összeszedted. :R Nekem az ikea féle sonos van és engem a szolgáltatásokkal megvettek kilóra.

Amúgy kicsit itt is azt érzem a fikázáskor, mint amikor az androidosok fikázzák az applet, hogy márpedig egy huaweiben 200megapixeles kamera van és 16 giga ram, miközben az apple szarjában meg 12megapixel , 4gb ram áll azzal szemben és mégis drágább és mégis biztos sz@r is. Igen ám, csak ezt így nem lehet összehasonlítani, mert ha használat közben , tehát a szoftvert is összevetve párhuzamosan egymás mellé téve teszteled a két telót, akkor látszik ,hogy nem kevéssel húz el az apple köszönhetően az optimalizálásnak. Egyrészt. Másrészt az emberi természet olyan, hogy bizonyos dolgokat kudarcnak él meg, szerintem hibásan és ezért önbizonyításként nyugtatja magát. Értem ezalatt, hogy ha te 50ezres androidost engedhetsz meg magadnak, úgy,hogy sose használtál egy csúcs applet, akkor szinte kötelező vagy legalábbis dívik fikázni a drágábbat, mint önigazolás. Ezzel nem akarok bántani senkit, de nekem is van a családba olyan, aki azt mondja, hogy azért szar az apple, mert drága szar, amire még csak nem is lehet lewarezolni semmit. Valahogy a sonossal is így látom, hogy nem értik a lényeget, mert a berögzült dolgokat nem tudják elengedni vagy más szemszögből nézni. A zene az zene.. sztereo, jó drága, minnél nagyob wattszámú felirattal...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44) #41635072 válasza V.Stryker (#43) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez így van. :K

(#45) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egyébként szerintem a sonos one gen 2 is megérne egy tesztet, mert az gyakorlatilag teljes alexa integráltsággal bír, tehát funkcionalitásban jobb, mint ez, árban pedig itthon olcsóbb, mint egy echo studio.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46) Donki Hóte válasza PAbacus (#42) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igazad lehet, de "teliszórni" a lakást 60 - 150 ezer ft / db árú hangszórókkal nem a tipikus PH! olvasó fogja :DDD

Ráadásul én az aktív hangsugárzókkal szerelt multiroom hangrendszereket zsákutcának tartom (ez pont olyan, mint pl. a 3D tv).

Tévesen hívják ezeket "vezetéknélküli" rendszereknek, mert hiába kapják vezeték nélkül a lejátszandó zenéket, mégis kell hozzájuk vezeték a tápellátáshoz :( Innentől fogva pedig mi az előnye egy ilyen rendszernek? Az pl., hogy onnan folytatja a zenét a hálószobában, ahol a nagyszobában abbahagytad :F

A két Sonos One hangdobozzal kialakított rendszer hangminősége pedig messze alatta marad egy 120 ezer ft-ból megvehető hagyományos erősítőből + sztereó hangfalból álló rendszernek.

Szóval akinek már mindene megvan és végképp nem tudja mire elszórni a pénzét, az vegyen Sonost, de aki jó minőségben szeretne zenét hallgatni, az vegyen (tartsa meg) a hagyományos rendszert :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#47) #16820480 válasza Donki Hóte (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolod? Szerintem azért elég sokan itt az olvasók között költenek fél millió felett tévére, több millió házimozira, százezreket fejhallgatókra, kávéfőzőre, laptopra, PC-re, stb.
Attól függ mekkora a lakás. Egy szoba-konyhás kialakításnál kb mindegy is szinte, teszel a nappaliba egy hangrendszert, és annyi.
De mondjuk több szintes háznál/lakásnál ott az opció, hogy minden szobában ugyanaz a zene szóljon, és nem feltétlen akarsz mindenhova kiépíteni egy 100-200 ezres erősítő+hangfal kombót, ami ráadásul nem is szólna egyszerre, pláne nem seamlessly. Akkor lehet tenni mondjuk konyhába, fürdőszobába is, még ha nem is egy párt, hanem csak egy darabot, ami ott ad zenét, ki a teraszra akár, és így tovább. Ennek az egésznek a kényelem a lényege.
Ha mondjuk veszel 6 ilyen hangfalat, az 360 ezer forint, ennyiért egy belépő OLED tévé nem jön ki, pedig mennyien vesznek OLED-et manapság azért már. És így a nappaliban, a hálóban, a konyhában és fürdőben is lehet ugyanaz a zene, kb mint egy WiFi mesh hálózat, és nem a nappaliban levő egy szál hifit kell üvöltetni, hogy fürdés/főzés közben is halljad.

(#48) Johnny001 válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

A számból vetted ki a tasztatúrát, eladnak valamit 60K-ért és nem mondják meg, hogy mit veszek :N

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#49) V.Stryker válasza Johnny001 (#48) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

60 milliért a Rolls-Royce se mondja meg hány LE. Tudod,hogy elég és örülsz neki.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50) MikeRenton


MikeRenton
tag

Csak azért nem a Sonos rendszer mellett tettem le a voksom, mert meglévő házimozi rendszer nem vonható be a multiroom buliba. Egyébként kiváló rendszer. Okosotthonba kevés vetélytársa van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.